ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Page 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by veber Thu 29 Mar - 16:22

a ti i ero ste vidjeli?
avione ste vidjeli na slikama.

veber

Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Eroo Thu 29 Mar - 16:25

veber wrote:a ti i ero ste vidjeli?
avione ste vidjeli na slikama.
Nije nepoznato da si ti  već vozio i Raptor 22, Mig-57 itd... :D
Eroo
Eroo

Posts : 78061
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Stanojko Thu 29 Mar - 16:27

Mujaga, to sve puno kosta. Odrzavanje je papreno, da li bi se ti dobrovoljno javio da peres miga?

_________________
Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 16:35

veber wrote:a ti i ero ste vidjeli?
avione ste vidjeli na slikama.

Imaš pravo.

Zajebat će nas, reći će da se radi o ovima Barak a uvalit će nam starije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by debotoijusto Thu 29 Mar - 16:36

MaximusDecimusMiridije wrote:Koji kurac da pišem kad ćeš ti dipliti opet po svome jebote?

Ti avioni koje spominješ su prva serija aviona koje su kupili. Zaključili su s vremenom da je konstrukcijski nemoguće vršiti daljnja unaprijeđenja na njima te da bi ih doveli na standard ostatka flote je preskupo samo po sebi. Ti su avioni davno povučeni. Držali su dio uskladišten i ponudili ih raznim zemalja koje su sve redom to odbile jer ovi ni sami nisu mogli garantirati za iste. Problem je bio nemogućnost zamjene motora novijim modelom zbog razlike u težini. Nisu mogli prilagoditi konstrukciju da izdrži snagu motora iliti dodataka na isti.

Ta serija je nama ponuđena bila i prije i sada i to je glatko odbijeno. To je serija koju su oni nazvali Netz.

Onda nam je ponuđena druga kupljenja serija kasnije dovedena na klasu Barak (avioni kupljeni nekoliko godina nakon ovih). To je bila rana serija koja je dovedena na standard ovih koje smo mi uzeli. Ali naši su i to odbili zbog toga jer nije izvršena zamjena trupa nego ojačanje trupa.

Ono što smo mi uzeli je treća serija dakle avioni kupljeni,nabavljeni između 1988-e i 1994-e. Na kojima je rađeno nekoliko osuvremenjavanja, zamjenjeni su motori potpuno novim motorima, rađena je potpuna rekonstrukcija trupa,ojačanja krila, novi motor,avionika,elektronika...sve u zadnjih par godina. Jer oni su računali da im ti avioni služe sljedećih 15 i više godina. Nakon rasprave su pristali na prodaju jer ih to svakako je čekalo, ovako su samo malo to ubrzali i radi sebe jer je zamjena aviona koji odlaze kudikamo kvalitetniji avion :)

Eto ja sam se potrudio lijepo....potpuno bespotrebno jer ti ionako ćeš po starome, ali danas sam filantropski nastrojen.

netko neupucen u problematiku , kao ja recimo , zakljucio bi da sjajno prosli u ovoj trgovini , dobili u po cijene skoro nove napadacke zrakoplove naklonost izraela a mozemo zadrzat za dom spremni
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 16:46

MaximusDecimusMiridije wrote:Koji kurac da pišem kad ćeš ti dipliti opet po svome jebote?

Ti avioni koje spominješ su prva serija aviona koje su kupili. Zaključili su s vremenom da je konstrukcijski nemoguće vršiti daljnja unaprijeđenja na njima te da bi ih doveli na standard ostatka flote je preskupo samo po sebi. Ti su avioni davno povučeni. Držali su dio uskladišten i ponudili ih raznim zemalja koje su sve redom to odbile jer ovi ni sami nisu mogli garantirati za iste. Problem je bio nemogućnost zamjene motora novijim modelom zbog razlike u težini. Nisu mogli prilagoditi konstrukciju da izdrži snagu motora iliti dodataka na isti.

Ta serija je nama ponuđena bila i prije i sada i to je glatko odbijeno. To je serija koju su oni nazvali Netz.

Onda nam je ponuđena druga kupljenja serija kasnije dovedena na klasu Barak (avioni kupljeni nekoliko godina nakon ovih). To je bila rana serija koja je dovedena na standard ovih koje smo mi uzeli. Ali naši su i to odbili zbog toga jer nije izvršena zamjena trupa nego ojačanje trupa.

Ono što smo mi uzeli je treća serija dakle avioni kupljeni,nabavljeni između 1988-e i 1994-e. Na kojima je rađeno nekoliko osuvremenjavanja, zamjenjeni su motori potpuno novim motorima, rađena je potpuna rekonstrukcija trupa,ojačanja krila, novi motor,avionika,elektronika...sve u zadnjih par godina. Jer oni su računali da im ti avioni služe sljedećih 15 i više godina. Nakon rasprave su pristali na prodaju jer ih to svakako je čekalo, ovako su samo malo to ubrzali i radi sebe jer je zamjena aviona koji odlaze kudikamo kvalitetniji avion :)

Eto ja sam se potrudio lijepo....potpuno bespotrebno jer ti ionako ćeš po starome, ali danas sam filantropski nastrojen.

ma hvala lijepo very much indeed znam šo ti hoćeš reći, no eto ja pričam o brojkama. sve je to lijepo krasno kad je ispod bata izašlo iz tvornice ali mi pričamo o polovnim starim letalima koja imaju točan max broj sati leta i onda je STOP.

koliko još sati leta imaju na raspolaganju ovi koje slučajna država kupuje?

'Barak'

The first three F-16C's arrived on February 9th 1987, flown by American pilots. They landed at an IAF base in northern Israel and were given the Hebrew name 'Barak'.

The F-16 C/D models have several conspicuous improvements that differentiate them from the A/B models. They have more powerful engine with greater static thrust, as well as improved radar, an advanced cockpit with two multi-function displays (MFD's) and a holographic wide angle heads-up display (HUD), a stronger airframe affording greater payload carry capacity, improved electronic warfare (EW), 'fly-by-wire' controls and advanced weapons systems, night flight and night fighting systems as well as other avionics.

The Block 50/52

http://www.f-16.net/f-16_versions_article9.html

The F-16 was designed for 4,000 hours. This was the case for the block 1/5/10/15 airframes. From block 25 onwards (and including blocks 30/32, 15OCU, 20 and even some 40/42) were designed for 6,000 hours. Halfway the block 40/42 production run and thus including block 50/52/60) the airframes were designed for 8,000 hours. Retrofits and adjustments to the older airframes of block 15, 15OCU, 20, 20MLU, 25, 30/32, 40/42 also made them able to fly this designlimit of 8,000 hours. To make sure all those airframes and even the new-build were effectively able to catch up to that number a lot of reinforcements to those airframes were also made (viewable by the I-shapes on the fuselage on different positions).

No F-16 has ever flown up untill this design limit. Most airframes (USAF) have been retired when they have flown around 7,200 to 7,400 hours. Most older F-16s still flying - mostly with European operators like Belgium, The Netherlands, Norway, Denmark - are reaching around 6,000 to 6,500 hours. This means they still have around 6 to 10 years of operations left before those airframes are 'due'. This is the reason why those countries will start to replace their F-16s from 2019 onwards with other types because the airframes are worn out by that time.


Last edited by Gnječ on Thu 29 Mar - 16:47; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 16:46

Sjajno....gle jebiga. Sjajno bi bilo da smo uzeli ganjc nove avione po konfiguraciji i preinakama koje smo eventualno sami tražili. To se nije dogodilo.

Od alternativa koje su se nudile kroz godine...Nizozemski,Belgijski,Portugalski,Grčki F16, Mađarski Mig29, Njemački F4,Mirage 2000....itd šta je sve još bilo. Između navedenog ovo je daleko najbolji odabir.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 16:58

MaximusDecimusMiridije wrote:Sjajno....gle jebiga. Sjajno bi bilo da smo uzeli ganjc nove avione po konfiguraciji i preinakama koje smo eventualno sami tražili. To se nije dogodilo.

Od alternativa koje su se nudile kroz godine...Nizozemski,Belgijski,Portugalski F16, Mađarski Mig29, Njemački F4,Mirage 2000....itd šta je sve još bilo. Između navedenog ovo je daleko najbolji odabir.

jasno na prvi pogled izgleda racionalno i sve to ali pošto ja hrvatima apsolutno ništa ne vjerujem ( sami su tome krivi ) onda mi ovaj deal izgleda previše dobro da bi bio istinit tj. If it seems too good to be true, it probably is.

Zašto se Hrvatskoj toliko žuri kupiti izraelske borbene avione (za koje, usput, nitko drugi nije zainteresiran)
Dok u Švicarskoj, recimo, taj proces traje godinama, Krstičević je sve odlučio u tek nekoliko mjeseci

Švicarska, kao i Hrvatska, mijenja svoju borbenu flotu. Ali, njima treba dvije godine za odabir borbenog zrakoplova i još dvije godine za odobrenje parlamenta. I to nakon prvog neuspjelog pokušaja u trajanju od šest godina. Damiru Krstičeviću i MORH-u za odluku je bilo dovoljno svega nekoliko mjeseci. Hrvatska javnost ne zna ništa o postupku i sadržaju offseta. U Švicarskoj je pak od samog početka sve bilo transparentno i usprkos tome većina građana glasala je na referendumu protiv nabavke zrakoplova. U Hrvatskoj, sve je obavijeno velom tajne, a svako propitkivanje je nedomoljubno.

Što se to dogodilo u tih tjedan dana da premijer mora još jednom provjeravati ponude javnost nije saznala. Bar ne službeno. Tjednik „Nacional“ u svom broju od prošlog utorka tvrdi da je razlog za prolongiranje odluke o odabiru izraelske ponude snažan pritisak američkog veleposlanstva u Zagrebu te pismo koje je proizvođač aviona F-16 Lockheed Martin uputio ministru Krstičeviću.

U tom pismu najveći svjetski proizvođač borbenih aviona navodno upozorava hrvatsku stranu kako neće moći kupovati rezervne dijelove za rabljenu i prerađenu izraelsku verziju njihovog aviona prije nego američki tehničari ne pregledaju zrakoplove. Naime, Izrael je između 1980. i 1994. kupio 260 aviona F-16A/B/C/D koje je sam prerađivao i dopunjavao ne poštujući NATO standarde za te tipove zrakoplova.


Kako je između 2003. i 2009. kupio 102 zrakoplova F-16D Block 52, a krajem 2016. počele su i isporuke F-35, izraelska Vlada odlučila se riješiti barem dijela izraubane flote iz prošlog stoljeća. Budući da samo narudžba 50 aviona F-35 ima vrijednost od 5 milijardi američkih dolara, i to bez dodatnog održavanja i opreme, prodaja zastarjele vojne opreme uvijek je dobrodošla, ali ne i lako ostvariva.

Dvanaest aviona F-16C/D Barak koji su zapeli za oko hrvatskim kupcima bili su proizvedeni i isporučeni Izraelu krajem osamdesetih ili početkom devedesetih godina prošlog stoljeća. Kako je Izrael u tom razdoblju kupio 135 aviona tog modela zasad je teško odrediti točnu godinu proizvodnje. Ali u svakom slučaju riječ je o avionima čija je starost barem 25 godina i koji su pretrpjeli velike lokalne modifikacije.

https://www.telegram.hr/price/fizulic-zasto-se-hrvatskoj-toliko-zuri-kupiti-izraelske-borbene-avione-za-koje-usput-nitko-drugi-nije-zainteresiran/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 17:06

Gnječ wrote:
Zašto se Hrvatskoj toliko žuri kupiti izraelske borbene avione (za koje, usput, nitko drugi nije zainteresiran)
Dok u Švicarskoj, recimo, taj proces traje godinama, Krstičević je sve odlučio u tek nekoliko mjeseci

Švicarska nije u opasnosti ostati bez zaštite vlastitog neba kao mi, a kupuje potpuno nove avione pa se izbor svodi samo na to koliko će novca potrošiti u kupovini i naravno na izbor modela.
Također, kod nas tih navodnih nekoliko mjeseci zapravo traje već 15 godina pa mi u tim rokovima debelo zaostajemo za Švicarskom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 17:13

debotoijusto wrote:

netko neupucen u problematiku , kao ja recimo , zakljucio bi da sjajno prosli u ovoj trgovini , dobili u po cijene skoro nove napadacke zrakoplove naklonost izraela a mozemo zadrzat za dom spremni

Nismo prošli sjajno. Prošli smo zadovoljavajuće, moguće čak i dobro, e elementima i vrlo dobro, posebno kad se uzme u obzir širina ponude, strateška suradnja sa Izraelom i cijena od svega nekih pedesetak milijuna USD godišnje u roku od 10 godina.
Za isti broj Gripena uz manje više istovrsnu ponudu avionike i naoružanja bi platili više nego dvostruko skuplje, a strateška suradnja sa Švedskom nije isto što i strateška suradnja s Izraelom. Da ne spominjem kako F-16 sam po sebi, a posebno izraelski primjerci, ima besprijekornu borbenu statistiku, a Gripen praktički nikakvu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 17:14

slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:
Zašto se Hrvatskoj toliko žuri kupiti izraelske borbene avione (za koje, usput, nitko drugi nije zainteresiran)
Dok u Švicarskoj, recimo, taj proces traje godinama, Krstičević je sve odlučio u tek nekoliko mjeseci

Švicarska nije u opasnosti ostati bez zaštite vlastitog neba kao mi, a kupuje potpuno nove avione pa se izbor svodi samo na to koliko će novca potrošiti u kupovini i naravno na izbor modela.
Također, kod nas tih navodnih nekoliko mjeseci zapravo traje već 15 godina pa mi u tim rokovima debelo zaostajemo za Švicarskom.

ne seri i ne spinaj moj post i sve srbendo pohrvaćena. govorimo o tome da američki proizvođač tih aviona Lockheed Martin neće rvatima isporučivati rezervne djelove za te njihove avione koje su židovi na svoju ruku modificirali. nego će rvati tj. krstičevićeva firma tu zarađivati kupujući preskupe rezervne djelove od židova koje će oni kanibalizirati sa svog vojnog otpada.

ma dobro ti to znaš ali se praviš hrvat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 17:18

Gnječ wrote:
slidingdoorsoperator wrote:
Gnječ wrote:
Zašto se Hrvatskoj toliko žuri kupiti izraelske borbene avione (za koje, usput, nitko drugi nije zainteresiran)
Dok u Švicarskoj, recimo, taj proces traje godinama, Krstičević je sve odlučio u tek nekoliko mjeseci

Švicarska nije u opasnosti ostati bez zaštite vlastitog neba kao mi, a kupuje potpuno nove avione pa se izbor svodi samo na to koliko će novca potrošiti u kupovini i naravno na izbor modela.
Također, kod nas tih navodnih nekoliko mjeseci zapravo traje već 15 godina pa mi u tim rokovima debelo zaostajemo za Švicarskom.

ne seri i ne spinaj moj post i sve srbendo pohrvaćena. govorimo o tome da američki proizvođač tih aviona Lockheed Martin neće rvatima isporučivati rezervne djelove za te njihove avione koje su židovi na svoju ruku modificirali. nego će rvati tj. krstičevićeva firma tu zarađivati kupujući preskupe rezervne djelove od židova koje će oni kanibalizirati sa svog vojnog otpada.

ma dobro ti to znaš ali se praviš hrvat.

prije nego američki tehničari ne pregledaju zrakoplove.

Pogledaj malo bolje što si sam napisao.
Hrvatska je i to premijer osobno (što je izjavio i u jednom od razgovora za tv), a ne samo ministar Krstičević već dobila garancije da neće imati problema sa isporukom rezervnih dijelova od proizvođača iz SAD-a, ali jasno je da američki tehničari moraju pregledati konkretne modele kako bi se uvjerili što su i kako Izraelci konkretno modificirali, premda niti to nije neka posebna tajna, jer su to i sami Izraelci već objavili.
Što se tiče nabavke novih aviona od strane Švicarske, nisam ama baš ništa pogrešno napisao. Uključujući tu i ovaj rok od 15 godina koliko mi zapravo nabavljamo novi model lovca presretača, a toliko traju i rasprave o izboru i svim prednostima i mana pojedinih modela.


Last edited by slidingdoorsoperator on Thu 29 Mar - 17:23; edited 3 times in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by veber Thu 29 Mar - 17:20

MaximusDecimusMiridije wrote:
veber wrote:a ti i ero ste vidjeli?
avione ste vidjeli na slikama.

Imaš pravo.

Zajebat će nas, reći će da se radi o ovima Barak a uvalit će nam starije.
nije išlo tebi.
Nikad nisam kupio novi auto, ali godinu star, druga priča i drugi novac.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 17:22

veber wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
veber wrote:a ti i ero ste vidjeli?
avione ste vidjeli na slikama.

Imaš pravo.

Zajebat će nas, reći će da se radi o ovima Barak a uvalit će nam starije.
nije išlo tebi.
Nikad nisam kupio novi auto, ali godinu star, druga priča i drugi novac.

To se praktički uvijek isplati, jedino ako prethodni vlasnik ili vlasnici nisu doslovce ubili auto na trkaćim pistama i usput prešli kojih 200 000 km ili tako nešto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by veber Thu 29 Mar - 17:26

Pa prelistaš. U godišnjacima nema zajeba

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 17:27

veber wrote:Pa prelistaš. U godišnjacima nema zajeba

U pravilu i nema. A znaju biti ohoho jeftiniji od novih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Eroo Thu 29 Mar - 17:32

Gnječ wrote:
Zašto se Hrvatskoj toliko žuri kupiti izraelske borbene avione (za koje, usput, nitko drugi nije zainteresiran)
Dok u Švicarskoj, recimo, taj proces traje godinama, Krstičević je sve odlučio u tek nekoliko mjeseci
Laž.
U HR se o nakupu aviona  raspravlja skoro 25 godina.
Glede na to najbolje je da se već sada počne sa raspravom o kupovini
novih aviona...po ukusu Gnječa i moga brata Epija. :D
Eroo
Eroo

Posts : 78061
2016-07-22


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 17:33

Eroo wrote:
Glede na to najbolje je da se već sada počne sa raspravom o kupovini
novih aviona...po ukusu Gnječa i moga brata Epija. :D

F-22 Raptor. Eto i moj mali prilog u smislu te nove rasprave.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Noor Thu 29 Mar - 17:36

ja bi onog s naopačkim krilima...
taj mi je LJepi i baš je fora flower

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 17:39

Noor wrote:ja bi onog s naopačkim krilima...
taj mi je LJepi i baš je fora flower

Misliš na ovako nešto:

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Main-qimg-42f636da7c83aaa6515954fa22b07bf1-c
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Guest Thu 29 Mar - 18:00

veber wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
veber wrote:a ti i ero ste vidjeli?
avione ste vidjeli na slikama.

Imaš pravo.

Zajebat će nas, reći će da se radi o ovima Barak a uvalit će nam starije.
nije išlo tebi.
Nikad nisam kupio novi auto, ali godinu star, druga priča i drugi novac.

Svaka čast ako te stvari su usporedive.

Tu95 i B52...oba su ušla u upotrebu 50-ih godina. B52 se presto proizvoditi 60-ih. I jedna i druga zemlja ih konstantno unaprijeđuju i nadograđuju. Zašto? Jesu oni onda i jedni i drugi nenormalni cigoši koji lete na toj starudiji jer su nesposobni ili siromašni za nabaviti nešto novije? Kad ih napokon umirove i jedni i drugi će služiti 80-90 godina.

Idemo onda dalje.....američki F15. C i D serija. Čitava flota je napravljena kasnih 70-ih i ranih 80-ih. Ovi ih sada unaprijeđuju i ulažu u osuvremenjavanje s mišlju da ih zadrže u sastavu do 2030-e godine. Kada će imati 54 godine... F15 Strike Eagle...rađeni od 88-e do 94-e glavna serija od 160 komada koje koriste. Zamjenjeni motori,konstrukcijski ojačani, nova elektronika,avionika....s mišlju da im služe iza 2030-e godine. F16 su planirali da ih krenu povlačiti do 2025-e...sad je to već pomaknuto na 2035-u....s time da oni čak i imaju problema jer je kompletna flota koja se nalazi kod kuće u rezervnim jedinicama,gardi i slično...nije prošla ozbiljnije osuvremenjavanje već 10-12 godina. I to će napraviti...radi se mahom o avionima 8 do 10 godina starijima od ovih koji nama dolaze.

Indentično razmišljaju rusi. Transportni avioni u obje flote imaju aviona starih po 50-60 godina na kojima se normalno odrađuje održavanje i unaprijeđivanje. A10 je rađen 70-ih. SU25 malo kasnije. Ne postoje na planeti bolji avioni od tih za potporu kopnenoj vojsci. Vojska i političari se rukama i nogama bore da ostane u službi iako ga je zrakoplovstvo htjelo umiroviti već 5-6 puta jer hoće osloboditi tu lovu za nešto drugo...sad su odustali od toga, radit će se daljnje osuvremenjavanje da bi se zadržalo čitavu flotu u službi do 2040-e godine! (63 godine). 

Šta god ameri da naprave, isto rade i Rusi sa svojima i obratno...jerbo uvijek prate jedni druge. 

E sad...uzmi u obzir da Izrael još ozbiljnije pristupa razvoju i osuvremenjavanju svoje flote jer su u konstantnom movingu. 

To za godine pričaju ljudi koji nemaju pojma o čemu govore. To su vrhunski avioni, jebeni opstanak države im ovisi o tome da s tim avionima mogu poravnati šta god požele u krugu oko Izraela. Oni imaju love, i prelaze na nešto bolje. Radi se o tome...a ne kao što kod nas pišu idioti ili onaj mamlaz gore šta komentira da uzimam muzejske primjerke i ostale pizdarije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani - Page 13 Empty Re: Hrvatska prihvatila ponudu da kupi 12 aviona sa naoružanjem za 500 miliona dolara: Stari su 30 godina i borbeno su eksploatisani

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum