ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by danni1 9/12/2017, 22:57

Noor wrote:
orion wrote:Uopće ne razumijem današnje roditelje djece osnovnoškolske dobi-  i oni su nedavo bili klinci-jurili za loptom, igrali kojekave igre bez obaveze i nadzora, padali i dizali se, dolazili kući potrganih trenirki i razbijnih koljena, imali ekipu dvorištara ..... ti isti ljudi kao da su doživjeli lobotomiju
ja čak i ne mislim da je to do roditelja. jest, mi smo se kao klinci puno igrali vani, svakakvih igara, od jutra do mraka, vozili biciklima, gradili šatore, igrali nogomet, badminton, skrivača, ledene babe, trule kobile, školice, lastik :P i još mnogo čega, međutim nismo ni znali ni imali drugi vid zabave, a zabava nam je, kao i svoj djeci, trebala. danas djeca nemaju potrebu izaći van kuće, jer sve što im treba, nalaze u njoj. taj magični kompjuter ili pametni telefon. na njima igraju igre, međusobno se druže, traže, nalaze i koriste raznu literaturu i obavljaju i neke zadatke za školu...uglavno od njih se ne miču. uz njih jedu, piju, spavaju, tove se i atrofiraju, otuđuju se ne samo od vršnjaka, nego i od vlastitih obitelji.
ne znam koji je roditelj, u smislu bilo kakvih pozitivnih promjena, u stanju nešto postići, pa da potjera klince van na igranje na zraku, ali i čemu...ionako vani društva, na žalost, ne bi bilo.
Debile rade od djece. Pička im materina danas djeci samo palčevi funkcioniraju sve drugo ošlo u kurac. Isterat iz kuće i kuću zaključat, do mraka.

danni1

Posts : 5159
2014-04-16


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by aben 9/12/2017, 23:00

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 ADDMNetworkPrevalence2016

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by darth_vader 9/12/2017, 23:01

Regoč wrote:
red wolf wrote:Problem je nešto drugo, ali neću o tome...
Hehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehe!
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by veber 9/12/2017, 23:02

ja sa svojom djecom nemam problema. osim kaj mi vele da sam homofob, da nemrem strpit arape i muslimane. ni onog tetkicu iz one neke serije. 

inače smo si ok.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by L'âme 9/12/2017, 23:56

orion wrote:Uopće ne razumijem današnje roditelje djece osnovnoškolske dobi-  i oni su nedavo bili klinci-jurili za loptom, igrali kojekave igre bez obaveze i nadzora, padali i dizali se, dolazili kući potrganih trenirki i razbijnih koljena, imali ekipu dvorištara ..... ti isti ljudi kao da su doživjeli lobotomiju
Samo se prilagodjavaju novim uvjetima u okruzenju i reakcijama na tehnicko-tehnoloski napredak, a sve zajedno prate psiho-socijalne promjene.
Nema mjesta cudjenju.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by Leviathan2 10/12/2017, 00:45

proizvod vremena
i onda se cudite nama u plemenu, 
na teritoriju plemena nema mobitela , ima samo jedna fiksna linija s internetom i limitiranom uporabom
ne zato sto smo amishi il neka druga kvalifikacija nego jer to ometa funkcioniranje pojedinaca
djeca kad odju dole dozivljavaju shok, nakon boravka dole je primjecen porast njihove koncentracije i ucenja, kad krenu na obuku za lovce dolazi do totalnog gasenja ovisnosti o mobitelima i internetu, 3 godine bi izljecilo i Gorana Barea :D
nema boljeg od prirode za usaglasenost duha i tijela

_________________
Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by catabbath 10/12/2017, 00:56

A smijali smo se Amerima da im dicu šopaju tableticama ih dok šrinkova i izmišljaju razne nepostojeće bolesti i poremećaje. Uskoro i u vašem gradu.

_________________
Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by Leviathan2 10/12/2017, 01:16

catabbath wrote:A smijali smo se Amerima da im dicu šopaju tableticama ih dok šrinkova i izmišljaju razne nepostojeće bolesti i poremećaje. Uskoro i u vašem gradu.
prst pregrizo
netreba nam toga :D

_________________
Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by jastreb 10/12/2017, 09:28

Djeca su zaokupljena Fejsom,selfijima,videoigricama...

Djeca se više ne igraju tradicionalnih dječjih igara poput vojnika,kauboja,Indijanaca,Švaba i partizana,pa čak ni nogomet u Hrvatskoj među djecom više nije kao nekada,a o košarci da ne govorimo. 

Djeca su lijena. Svako jutro geldam gdje roditelji djecu voze autom u 150 m udaljenu školu. Mi smo kilometrima pješačili i po kiši i po kijametu.

Kad bi se djeca nekad u školi potukla,morali  se pred cijelim razredom pružiti ruku jedan drugome,a onda bi postali prijatelji,a danas kad se netko u školi potuče od toga prave slučajeve,vode djecu psihijatrima,uključuju i policiju.

Djecu više ne zanimaju ni kućni ljubimci,ni životinje općenito. Umjesto da se igrajuj sa psima,igraju se play stationima.

I kako nećeš puknut.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by jastreb 10/12/2017, 09:32

Djeca više ne prave kućice opo drveću,jer bi mogli pasti sa stabla i ozlijediti se.

Jedna komšinica priča mojoj ženi kako njen sin ne želi igrati nogomet,jer ga je lopta pogodila u nos i išla mu je siromahu krv,a jednom je ogrebao koljeno.

Nekada su djeca po cijele dane visila na betonskim igralištima u gradu oko golova i ispod koševa,a danas je sve to zapušteno i devastirano.

U zdravom tijelu zdrav duh,više ne važi.

Premalo se gleda na tjelesni odgoj,a djeca su i sve više pretila.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by danni1 10/12/2017, 09:36

jastreb wrote:Djeca su zaokupljena Fejsom,selfijima,videoigricama...

Djeca se više ne igraju tradicionalnih dječjih igara poput vojnika,kauboja,Indijanaca,Švaba i partizana,pa čak ni nogomet u Hrvatskoj među djecom više nije kao nekada,a o košarci da ne govorimo. 

Djeca su lijena. Svako jutro geldam gdje roditelji djecu voze autom u 150 m udaljenu školu. Mi smo kilometrima pješačili i po kiši i po kijametu.

Kad bi se djeca nekad u školi potukla,morali  se pred cijelim razredom pružiti ruku jedan drugome,a onda bi postali prijatelji,a danas kad se netko u školi potuče od toga prave slučajeve,vode djecu psihijatrima,uključuju i policiju.

Djecu više ne zanimaju ni kućni ljubimci,ni životinje općenito. Umjesto da se igrajuj sa psima,igraju se play stationima.

I kako nećeš puknut.
Točno tako. Pored fizičke aktivnosti klincima fali i malo stege. Nedopustivo je da klinci psuju i vrijeđaju učitelje i da nitko ne može ništa protiv toga. Čak štoviše, roditelji redovito staju na stranu svoje djece kad ih škola pozove radi bilo kakvog problema.

_________________
Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 53
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by marcellus 10/12/2017, 09:40

čudi me da je deboto otvorio temu a da nije kontra crkve ili hadezeja, zato ću ja ovo povezat.

https://www.livescience.com/52197-religion-mental-health-brain.html


_________________
Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by orion 10/12/2017, 10:16

Noor wrote:
orion wrote:Uopće ne razumijem današnje roditelje djece osnovnoškolske dobi-  i oni su nedavo bili klinci-jurili za loptom, igrali kojekave igre bez obaveze i nadzora, padali i dizali se, dolazili kući potrganih trenirki i razbijnih koljena, imali ekipu dvorištara ..... ti isti ljudi kao da su doživjeli lobotomiju
ja čak i ne mislim da je to do roditelja. jest, mi smo se kao klinci puno igrali vani, svakakvih igara, od jutra do mraka, vozili biciklima, gradili šatore, igrali nogomet, badminton, skrivača, ledene babe, trule kobile, školice, lastik :P i još mnogo čega, međutim nismo ni znali ni imali drugi vid zabave, a zabava nam je, kao i svoj djeci, trebala. danas djeca nemaju potrebu izaći van kuće, jer sve što im treba, nalaze u njoj. taj magični kompjuter ili pametni telefon. na njima igraju igre, međusobno se druže, traže, nalaze i koriste raznu literaturu i obavljaju i neke zadatke za školu...uglavno od njih se ne miču. uz njih jedu, piju, spavaju, tove se i atrofiraju, otuđuju se ne samo od vršnjaka, nego i od vlastitih obitelji.
ne znam koji je roditelj, u smislu bilo kakvih pozitivnih promjena, u stanju nešto postići, pa da potjera klince van na igranje na zraku, ali i čemu...ionako vani društva, na žalost, ne bi bilo.


sjeti se sebe i svojih klinaca-išli smo s njima svaki dan u park, na ljuljačke ....nosili kantice, lopatice, bagere, čuda i čudesa ....uvijek sam imala pun ruksak pribora -posebno za kćer, posebno za sina- a radili smo, kuhali, prali spremali, čak mislim daleko više nego današnje generacije roditelja tih dobi..... a na sve to je bio i rat.  Tako ti, ja,  naši susjedi .... i tako su djeca od prvog dana učena biti u neobaveznom osobnom kontaktu sa drugom djecom.

I onda se moglo djecu zapustiti.... posjesti ih pred TV, filati ih sa video kasetama, moji su bili još mali kad su došli komodorci koje smo instalirali preko TV-a. 
Sve u to trošili, ali u drušvu prijatelja koje su stekli u susjedstvu, u parku, u školi .....

Tako da definitivno krivim roditelje,  njihovu lijenost i inertnost.
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by Kermit 10/12/2017, 10:37

Kako neće imati problema kada čube kod kuće igraju jebene igrice po 10 sati i nemaju prijatelja, a roditelji su im služinčad, eo u Osijeku sva igrališta bilo ljeto zima su prazna, ne idu u prirodu, šumu, rijeku, pa tko ne bi bio depresivan
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by Guest 10/12/2017, 10:38

catabbath wrote:A smijali smo se Amerima da im dicu šopaju tableticama ih dok šrinkova i izmišljaju razne nepostojeće bolesti i poremećaje. Uskoro i u vašem gradu.
točno to.

uvjerit će zdravu dicu koja tu i tamo znaju biti pod stresom radi škole, puberteta i 100drugih stvari, da su "bolesna" a nisu bolesna, neka se dica čeliče, i šopat će ih tabletama
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by AlfaOmega 10/12/2017, 10:40

asilovski wrote:Kako neće imati problema kada čube kod kuće igraju jebene igrice po 10 sati i nemaju prijatelja, a roditelji su im služinčad, eo u Osijeku sva igrališta bilo ljeto zima su prazna, ne idu u prirodu, šumu, rijeku, pa tko ne bi bio depresivan
Mesija se dugo borio, ali nije izdržao. :(
Ali je bija dobar internetlija s kojim se dalo pametno popričati.
Ostavija je rođaka iza sebe koji je dobar za zajebavanje i nikaj više. Ali ajd...

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by prckov 10/12/2017, 10:41

ma svi smo mi pomalo blentavi

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by Guest 10/12/2017, 10:41

vidim ovdje naklapanja, tipičina što sam i ja slušao dok sam bio klinac.. "ova generacija ništa nevalja, mi smo ovako onako". kurac. valja ova generacija, dapače mlađe genereacije su i bolje nego starije, starija generacija nas je ujebala glasovanjem za HDZ/SDP i sličnim sranjima, a mlađa generacija mora izvlačiti stariju, sa naglaskom da idućoj će biti sve teže i teže.

eh da, manje se igraju igrice, nego u moje vrime, kada je to bilo rijetkost, pa kada bi netko dobio playstation, visio bi doma dok oči ti ne iskape.. danas je to "normalno", ali ono što nije zabranjeno, nije niti napeto. sve je pod kontrolom. dica su zdrava. netrpajte vašu dicu tabletama biti će im još gore. eventualno upišite ih u neki sport i hranite ih sa malo više mesa
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by prckov 10/12/2017, 10:44

dolje cardak
zivjeli uhlj, radnici

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by prckov 10/12/2017, 10:46

mene dodu djeca kao posjetit I svaka sjedne I blene u onaj telefon a ja sjedim a ne znam sto

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by Kavran 10/12/2017, 14:06

Noor wrote:
orion wrote:Uopće ne razumijem današnje roditelje djece osnovnoškolske dobi-  i oni su nedavo bili klinci-jurili za loptom, igrali kojekave igre bez obaveze i nadzora, padali i dizali se, dolazili kući potrganih trenirki i razbijnih koljena, imali ekipu dvorištara ..... ti isti ljudi kao da su doživjeli lobotomiju
ja čak i ne mislim da je to do roditelja. jest, mi smo se kao klinci puno igrali vani, svakakvih igara, od jutra do mraka, vozili biciklima, gradili šatore, igrali nogomet, badminton, skrivača, ledene babe, trule kobile, školice, lastik :P i još mnogo čega, međutim nismo ni znali ni imali drugi vid zabave, a zabava nam je, kao i svoj djeci, trebala. danas djeca nemaju potrebu izaći van kuće, jer sve što im treba, nalaze u njoj. taj magični kompjuter ili pametni telefon. na njima igraju igre, međusobno se druže, traže, nalaze i koriste raznu literaturu i obavljaju i neke zadatke za školu...uglavno od njih se ne miču. uz njih jedu, piju, spavaju, tove se i atrofiraju, otuđuju se ne samo od vršnjaka, nego i od vlastitih obitelji.
ne znam koji je roditelj, u smislu bilo kakvih pozitivnih promjena, u stanju nešto postići, pa da potjera klince van na igranje na zraku, ali i čemu...ionako vani društva, na žalost, ne bi bilo.

X
Kavran
Kavran

Posts : 2669
2017-10-12

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem - Page 2 Empty Re: Svaki peti 12-godišnjak ima mentalni problem

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum