ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by crvenkasti 9/12/2017, 16:57

prckov wrote:
Triny wrote:
prckov wrote:I ovdje se prosirila prica da kad odes tamo u namjeri da nesto startas te opljackaju, mnogi su se vratili I vise nema nekog interesa za povratak, nazalost. HR je trebala imat program za povratnike I ucinit sve sto je potrebno da nisu izlozeni korupciji I pljacki na koju jednostavno nisu navikli niti imali doticaja sa takvim necim
Vid njega, on bi poseban program za povratnike.Cim za nekoga imas nesto posebno, znaci da je netko drugi zakinut.
pa ja bi radije da imate normalnu drzavu di ljudi nece bit opljackani koji vam donose svjez novac na noge. Ali posto vi imate pljackaski sistem koji nekontrolirano divlja, onda bar mozete probat privuc svjez novac sa nekakvim garancijama da ljudi nece bit opljackani, u smislu obezbjedenja svih neophodnih informacija kako i sta treba pri dolasku, kako da prepoznaju vase lopove i koja su im prava i di se obratit za ista (ako uopce ima di) itd. Ja to npr. vidim kao investment a ne kao zakinutost. Naravno da te info mogu bit dostupne svima, ali vi ih manje vise sve znate za razliku od ljudi koji nemaju pojma da tako nesto kao kod vas postoji, niti su se ikad sa time u zivotu sreli. Sto se mene tice vi slobodno izaberite arape, za njih vec imate program, a i ne morate im zavidit sto imaju lovu jer je nemaju. Kako sijete tako cete znjet.
De mi sad reci kako su to ostali zakinuti

Povratnicima bi trebalo garantirati da im firma neće propasti. Ako im ipak propadne, onda bi trebali imati doživotnu mjesečnu naknadu. A da ispadne da su se bezveze vatili i zajebali se.

crvenkasti

Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Trinity 9/12/2017, 17:03

Ti bi to na državnoj razini? Neka agencija ili ministarstvo? :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by crvenkasti 9/12/2017, 17:13

Sve se te napravilnosti dešavaju zato što u hrvatskoj administraciji ima zaposleno previše Hrvata.
Hrvati su po prirodi lijeni i neinteligentni. Ne treba im povjeravati ozbiljnije poslove.

Kad to ispravimo, Hrvatska će odmah ponovo procvjetati, kao što i zaslužuje.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by prckov 10/12/2017, 02:44

crvenkasti wrote:
prckov wrote:
Triny wrote:
prckov wrote:I ovdje se prosirila prica da kad odes tamo u namjeri da nesto startas te opljackaju, mnogi su se vratili I vise nema nekog interesa za povratak, nazalost. HR je trebala imat program za povratnike I ucinit sve sto je potrebno da nisu izlozeni korupciji I pljacki na koju jednostavno nisu navikli niti imali doticaja sa takvim necim
Vid njega, on bi poseban program za povratnike.Cim za nekoga imas nesto posebno, znaci da je netko drugi zakinut.
pa ja bi radije da imate normalnu drzavu di ljudi nece bit opljackani koji vam donose svjez novac na noge. Ali posto vi imate pljackaski sistem koji nekontrolirano divlja, onda bar mozete probat privuc svjez novac sa nekakvim garancijama da ljudi nece bit opljackani, u smislu obezbjedenja svih neophodnih informacija kako i sta treba pri dolasku, kako da prepoznaju vase lopove i koja su im prava i di se obratit za ista (ako uopce ima di) itd. Ja to npr. vidim kao investment a ne kao zakinutost. Naravno da te info mogu bit dostupne svima, ali vi ih manje vise sve znate za razliku od ljudi koji nemaju pojma da tako nesto kao kod vas postoji, niti su se ikad sa time u zivotu sreli. Sto se mene tice vi slobodno izaberite arape, za njih vec imate program, a i ne morate im zavidit sto imaju lovu jer je nemaju. Kako sijete tako cete znjet.
De mi sad reci kako su to ostali zakinuti

Povratnicima bi trebalo garantirati da im firma neće propasti. Ako im ipak propadne, onda bi trebali imati doživotnu mjesečnu naknadu. A da ispadne da su se bezveze vatili i zajebali se.
jok ba, nego budalama ko sto si ti treba tumac da im objasni sta je napisano.
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by prckov 10/12/2017, 02:45

Triny wrote:Ti bi to na državnoj razini? Neka agencija ili ministarstvo? :)
ponavljam pitanje
kako su ostali zakinuti
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by abraham 10/12/2017, 06:46

Tragedija DNRH je da ljudi ne vide dalje od nosa a domet mozga im je i kraci. Naime vidim da je "domicilnim" u neku ruku drago sta prokleti "yugosvabe" "gastaibarteri" i slicni budu opljackani. Sta se i njima radi isto i nije tako vazno. Moja krava lipsava te nek i drugom lipse. No sve nije tako crno. Ima i pozitivnih primjera povratka. Sarinic, Mudirnic i jos par tih iz prve garniture. Tstststststststsss Kila mozga. Da ne znam niti jedan primjer (iz mog okruzenja) da je netko uspio u DNRH. Jedan je cak izdrzao dvije godine u domovini. Koliko znam vise se nitko ne bavi mislju o povratku, prije mirovine. Poslije zidic, pivica i price kako je dobro bilo vanka.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Trinity 10/12/2017, 08:26

prckov wrote:
Triny wrote:
prckov wrote:I ovdje se prosirila prica da kad odes tamo u namjeri da nesto startas te opljackaju, mnogi su se vratili I vise nema nekog interesa za povratak, nazalost. HR je trebala imat program za povratnike I ucinit sve sto je potrebno da nisu izlozeni korupciji I pljacki na koju jednostavno nisu navikli niti imali doticaja sa takvim necim
Vid njega, on bi poseban program za povratnike.Cim za nekoga imas nesto posebno, znaci da je netko drugi zakinut.
pa ja bi radije da imate normalnu drzavu di ljudi nece bit opljackani koji vam donose svjez novac na noge. Ali posto vi imate pljackaski sistem koji nekontrolirano divlja, onda bar mozete probat privuc svjez novac sa nekakvim garancijama da ljudi nece bit opljackani, u smislu obezbjedenja svih neophodnih informacija kako i sta treba pri dolasku, kako da prepoznaju vase lopove i koja su im prava i di se obratit za ista (ako uopce ima di) itd. Ja to npr. vidim kao investment a ne kao zakinutost. Naravno da te info mogu bit dostupne svima, ali vi ih manje vise sve znate za razliku od ljudi koji nemaju pojma da tako nesto kao kod vas postoji, niti su se ikad sa time u zivotu sreli. Sto se mene tice vi slobodno izaberite arape, za njih vec imate program, a i ne morate im zavidit sto imaju lovu jer je nemaju. Kako sijete tako cete znjet.
De mi sad reci kako su to ostali zakinuti
A ja tebe pitam tko bi to sve nabrojano trebao napraviti? I kao što rekoh , mislim da već ima neki ured za useljenike. Čime se bavi,nije me briga, ali se plaća iz proračuna.
I ovo su sve neke savjetodavne mjere koje može, ako ima potrebe i interesa , raditi privatna firma.
Čini mi se da tako nešto namjerava i raditi dotični mister.
Ako misliš da trebaju dodatne olakšice , tipa bržeg rješavanja papirologije , naravno da je tu netko zakinut.
Osim toga, ova zavrzlama oko imena nije zato što je on povratnik, tako sustav (što mrzim tu riječ) funkcionira bez obzira o kom se radilo.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Trinity 10/12/2017, 08:31

"Strašno mi je da se jedan sudac bavi ovakvim stvarima. Koliko vremena je potrošeno da se sastavi taj dopis, stavi pečat, potpiše i meni pošalje. A netko je doslovno mogao proguglati postoji li ta riječ i gotovo”.

Suci se u stvari ne bave tim stvarima. To rade neki referenti, on se samo potpisuje.
Pa tako postoji "pravilo referenta" kako su meni objasnili kod javnog bilježnika, ovisi kojem referentu zahtjev dođe u ruke, odobrit će ili neće ime i djelatnosti koje se navedu.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Trinity 10/12/2017, 08:42

prckov wrote:
Triny wrote:Ti bi to na državnoj razini? Neka agencija ili ministarstvo? :)
ponavljam pitanje
kako su ostali zakinuti
Pročitaj moj potpis.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by prckov 10/12/2017, 10:39

Triny wrote:
prckov wrote:
Triny wrote:Ti bi to na državnoj razini? Neka agencija ili ministarstvo? :)
ponavljam pitanje
kako su ostali zakinuti
Pročitaj moj potpis.
evo procito, I opet te pitam kako su ostali zakinuti
u stvari kako si ti zakinuta jer ti ne predstavljas nikog osim sebe, reko kad si vec za ufol slobode, onda pusti druge da se o tome slobodno izjasne - svako za sebe. Drustvo su pojedinci, kuis?  :D 
elem, kako si ti zakinuta (pogotovo sad kad jos znamo da ima imigracijski ured koji bi trebo I da nesto radi)
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Guest 10/12/2017, 11:00

gle nije tako niti crno u čardaku za firme.. ono, ima stvarno , zanimljivo novih-mladih službenika, koji jesu uhljebljeni preko HDZ-SDPa(uglavnom HDZa) ali opet je plus, ti novi mladi uhljebi, nisu kao njihovi roditelji odgojeni u socijalizmu, lopovska generacija, nego baš ti gledaju pomoći itd.

znam par takvih novih mladih uhljeba, i stvarno se ekipa trudi, pomaže privatnicima oko papirologije, savjetima, nezabušavaju, ne traže mito, ne sabotiraju, kao njihovi lopovski roditelji(to je ona priča "mladi ništa nevaljaju").

tako ako netko zapne sa državom, ako naletite na mlađu osobu u državnim kancelarijama, može se sve riješiti čak u zapadnim "rokovima"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Trinity 10/12/2017, 11:56

prckov wrote:
Triny wrote:
prckov wrote:
Triny wrote:Ti bi to na državnoj razini? Neka agencija ili ministarstvo? :)
ponavljam pitanje
kako su ostali zakinuti
Pročitaj moj potpis.
evo procito, I opet te pitam kako su ostali zakinuti
u stvari kako si ti zakinuta jer ti ne predstavljas nikog osim sebe, reko kad si vec za ufol slobode, onda pusti druge da se o tome slobodno izjasne - svako za sebe. Drustvo su pojedinci, kuis?  :D
elem, kako si ti zakinuta (pogotovo sad kad jos znamo da ima imigracijski ured koji bi trebo I da nesto radi)
A taj ured se financira otkuda? Ili bi trebalo otvoriti još ureda u tu svrhu?
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Leviathan2 10/12/2017, 11:57

Pinochet wrote:gle nije tako niti crno u čardaku za firme.. ono, ima stvarno , zanimljivo novih-mladih službenika, koji jesu uhljebljeni preko HDZ-SDPa(uglavnom HDZa) ali opet je plus, ti novi mladi uhljebi, nisu kao njihovi roditelji odgojeni u socijalizmu, lopovska generacija, nego baš ti gledaju pomoći itd.

znam par takvih novih mladih uhljeba, i stvarno se ekipa trudi, pomaže privatnicima oko papirologije, savjetima, nezabušavaju, ne traže mito, ne sabotiraju, kao njihovi lopovski roditelji(to je ona priča "mladi ništa nevaljaju").

tako ako netko zapne sa državom, ako naletite na mlađu osobu u državnim kancelarijama, može se sve riješiti čak  u zapadnim "rokovima"
to zato sto se nisu uhodali :D

_________________
Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by prckov 10/12/2017, 12:20

Triny wrote:
prckov wrote:
Triny wrote:
prckov wrote:
Triny wrote:Ti bi to na državnoj razini? Neka agencija ili ministarstvo? :)
ponavljam pitanje
kako su ostali zakinuti
Pročitaj moj potpis.
evo procito, I opet te pitam kako su ostali zakinuti
u stvari kako si ti zakinuta jer ti ne predstavljas nikog osim sebe, reko kad si vec za ufol slobode, onda pusti druge da se o tome slobodno izjasne - svako za sebe. Drustvo su pojedinci, kuis?  :D
elem, kako si ti zakinuta (pogotovo sad kad jos znamo da ima imigracijski ured koji bi trebo I da nesto radi)
A taj ured se financira otkuda? Ili bi trebalo otvoriti još ureda u tu svrhu?
juce ga otvorili  :D
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Painkiller 10/12/2017, 18:46

prckov wrote:
Painkiller wrote:
Domaća zadaća.
pa jel ti taj australac objasnio da u australiji nema te domace zadace niti upoznavanja okoline?
Postoji samo vrlo jasan I prilicno jednostavan pravilnik kako to ucinit I ne treba ti nista vise. Npr. australija ti nudi (ne znam da li je to jos slucaj) 20 000 dolara bespovratnog kredita da startas biznis I dobijas u prvoj godini I socijalna primanja usporedo sa zaradom of biznisa, da ti pomognu da stanes na noge. Jel ti objasnio da takode ovdje nema podmicivanja da bi otvorio biznis ili pravio kucu I trazio dozvolu za pravljenje kuce. Vi tamo ste meksiko sto se toga tice. Zarobljeni u istom onom odnosu I sistemu koji je bio I prije. U vas se to prenosi sa koljena na koljeno, I to vam je postalo normalno I rutina kao npr jutarnja kava. Uostalom sto ce vam hrvati povratnici sa lovom kad mozete imat arape bez love I to na vasoj grbaci? Eno nek vam ekipa iz centra za mirovne studije protaberi svu prednost takvog izbora.
Dakle, ja sad sjednem u avion, odletim negdje u Australiju gdje ima puno Hrvata (za svaki slučaj, ipak), kažem dobar dan, jel me možete uputit na najbliži ured gdje će mi dati 20000 dolara besprovratno da pokrenem biznis. Ljudi me lijepo upute, ja kažem, evo ja Hrvat, imam i potrebne dokaze. Čujem da vi ovdje volite Hrvate više nego u Hrvatskoj i da je pokrenut biznis krajnje jednostavno...daju mi taj jednostavni pravilnik i lovu i ja otvorim biznis. Nazovem tvrtku "Čardak Ćevapčići", naravno, nikakvih problema, australci krajnje tolerantni, uopće ne daju primjedbu na toliko slova s crticama i kvačicama iznad.
Hvala na prosvijetljenu. Odmah krećem. Imam apsolutno povjerenje u tvoje informacije. Samo idiot bi se potrudio provjeravati te nepobitne istine.

I kod nas je jednostavno, kad se raspitaš kako :-) Zato neki godinama čekaju papire, a neki umeđuvremenu upropasate 2-3 biznisa :-)

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 171
2014-04-27


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by prckov 10/12/2017, 20:37

Painkiller wrote:
prckov wrote:
Painkiller wrote:
Domaća zadaća.
pa jel ti taj australac objasnio da u australiji nema te domace zadace niti upoznavanja okoline?
Postoji samo vrlo jasan I prilicno jednostavan pravilnik kako to ucinit I ne treba ti nista vise. Npr. australija ti nudi (ne znam da li je to jos slucaj) 20 000 dolara bespovratnog kredita da startas biznis I dobijas u prvoj godini I socijalna primanja usporedo sa zaradom of biznisa, da ti pomognu da stanes na noge. Jel ti objasnio da takode ovdje nema podmicivanja da bi otvorio biznis ili pravio kucu I trazio dozvolu za pravljenje kuce. Vi tamo ste meksiko sto se toga tice. Zarobljeni u istom onom odnosu I sistemu koji je bio I prije. U vas se to prenosi sa koljena na koljeno, I to vam je postalo normalno I rutina kao npr jutarnja kava. Uostalom sto ce vam hrvati povratnici sa lovom kad mozete imat arape bez love I to na vasoj grbaci? Eno nek vam ekipa iz centra za mirovne studije protaberi svu prednost takvog izbora.
Dakle, ja sad sjednem u avion, odletim negdje u Australiju gdje ima puno Hrvata (za svaki slučaj, ipak), kažem dobar dan, jel me možete uputit na najbliži ured gdje će mi dati 20000 dolara besprovratno da pokrenem biznis. Ljudi me lijepo upute, ja kažem, evo ja Hrvat, imam i potrebne dokaze. Čujem da vi ovdje volite Hrvate više nego u Hrvatskoj i da je pokrenut biznis krajnje jednostavno...daju mi taj jednostavni pravilnik i lovu i ja otvorim biznis. Nazovem tvrtku "Čardak Ćevapčići", naravno, nikakvih problema, australci krajnje tolerantni, uopće ne daju primjedbu na toliko slova s crticama i kvačicama iznad.
Hvala na prosvijetljenu. Odmah krećem. Imam apsolutno povjerenje u tvoje informacije. Samo idiot bi se potrudio provjeravati te nepobitne istine.

I kod nas je jednostavno, kad se raspitaš kako :-) Zato neki godinama čekaju papire, a neki umeđuvremenu upropasate 2-3 biznisa :-)
ma ne, nego ti sjednes na avion, a posto si glup sjednes u pogresan i zavrsis u zanzibaru. Tamo dodes i kazes dobar dan i oni te naguze ko budalu sto uostalom i jesi, i posalju te nazad u HR.
Njima kazes dobar dan evo ja se vratio ali me boli supak i ne idem vise nigdje.
Reko kad karikiramo da i ja malo posecerim.
moj post se odnosio na ovo sto si ti napiso - "Uglavnom, domaća zadaća je bitna. Upoznaj okolinu, saznaj lokalne običaje i prilagodi se. Tako je ne samo kod nas već bilo gdje".
Nema ovdje upoznavanja niti prilagodavanja, taj plemenski rezon ovdje ne vrijedi. Naravno da o biznisu i vrsti i uspjesnosti trebas sam razmislit, o tome nisam ni piso, ali cak i za to imas savjetnike - besplatno ako si na socijali. Drzavi je u interesu sto vise ljudi skinut sa socijale a svaki biznis obicno zaposli bar jos jednog socijalca, zato se to finansira. Zato im je u interesu da stanes na noge. Svakako istresu za socijalu oko 22 000 godisnje za samca, a za par $30 000 - 40 000 ovisno da li imaju djecu
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Painkiller 10/12/2017, 23:45

prckov wrote:
Painkiller wrote:
prckov wrote:
Painkiller wrote:
Domaća zadaća.
pa jel ti taj australac objasnio da u australiji nema te domace zadace niti upoznavanja okoline?
Postoji samo vrlo jasan I prilicno jednostavan pravilnik kako to ucinit I ne treba ti nista vise. Npr. australija ti nudi (ne znam da li je to jos slucaj) 20 000 dolara bespovratnog kredita da startas biznis I dobijas u prvoj godini I socijalna primanja usporedo sa zaradom of biznisa, da ti pomognu da stanes na noge. Jel ti objasnio da takode ovdje nema podmicivanja da bi otvorio biznis ili pravio kucu I trazio dozvolu za pravljenje kuce. Vi tamo ste meksiko sto se toga tice. Zarobljeni u istom onom odnosu I sistemu koji je bio I prije. U vas se to prenosi sa koljena na koljeno, I to vam je postalo normalno I rutina kao npr jutarnja kava. Uostalom sto ce vam hrvati povratnici sa lovom kad mozete imat arape bez love I to na vasoj grbaci? Eno nek vam ekipa iz centra za mirovne studije protaberi svu prednost takvog izbora.
Dakle, ja sad sjednem u avion, odletim negdje u Australiju gdje ima puno Hrvata (za svaki slučaj, ipak), kažem dobar dan, jel me možete uputit na najbliži ured gdje će mi dati 20000 dolara besprovratno da pokrenem biznis. Ljudi me lijepo upute, ja kažem, evo ja Hrvat, imam i potrebne dokaze. Čujem da vi ovdje volite Hrvate više nego u Hrvatskoj i da je pokrenut biznis krajnje jednostavno...daju mi taj jednostavni pravilnik i lovu i ja otvorim biznis. Nazovem tvrtku "Čardak Ćevapčići", naravno, nikakvih problema, australci krajnje tolerantni, uopće ne daju primjedbu na toliko slova s crticama i kvačicama iznad.
Hvala na prosvijetljenu. Odmah krećem. Imam apsolutno povjerenje u tvoje informacije. Samo idiot bi se potrudio provjeravati te nepobitne istine.

I kod nas je jednostavno, kad se raspitaš kako :-) Zato neki godinama čekaju papire, a neki umeđuvremenu upropasate 2-3 biznisa :-)
ma ne, nego ti sjednes na avion, a posto si glup sjednes u pogresan i zavrsis u zanzibaru. Tamo dodes i kazes dobar dan i oni te naguze ko budalu sto uostalom i jesi, i posalju te nazad u HR.
Njima kazes dobar dan evo ja se vratio ali me boli supak i ne idem vise nigdje.
Reko kad karikiramo da i ja malo posecerim.
moj post se odnosio na ovo sto si ti napiso - "Uglavnom, domaća zadaća je bitna. Upoznaj okolinu, saznaj lokalne običaje i prilagodi se. Tako je ne samo kod nas već bilo gdje".
Nema ovdje upoznavanja niti prilagodavanja, taj plemenski rezon ovdje ne vrijedi. Naravno da o biznisu i vrsti i uspjesnosti trebas sam razmislit, o tome nisam ni piso, ali cak i za to imas savjetnike - besplatno ako si na socijali. Drzavi je u interesu sto vise ljudi skinut sa socijale a svaki biznis obicno zaposli bar jos jednog socijalca, zato se to finansira. Zato im je u interesu da stanes na noge. Svakako istresu za socijalu oko 22 000 godisnje za samca, a za par $30 000 - 40 000 ovisno da li imaju djecu
Ma je, Australija puna bogatih ljudi. Samo što neki izaberu da žive u pripizdini s klokanima i ovcama, rade u rudnicima, čeličanama, čiste ulice, a drugi u velegradovima voze dobre aute i jebu najbolje pičke. A svi imaju jednaka jednaka prava i iste startne pozicije.  Stvar osobnog izbora i sklonosti. Idila. 
Onaj povratnik iz početka priče je sigurno jedan od savjetnika koje spominješ. Država se brine za one koji su kao ti. Jer bolje ne znaju. I treba vam pomoći, svaka čast. Ja osobno više volim da se država (bilo koja) što manje miješa u ono što radim. 
 "Nema ovdje upoznavanja niti prilagodavanja, taj plemenski rezon ovdje ne vrijedi".
"Naravno da o biznisu i vrsti i uspjesnosti trebas sam razmislit".
Zamisli se malo nad ove dvije rečenice. 
Sjediš negdje u Zanzibaru, jer si tamo krivio odletio. Nešto si i naučio, pa leđa držiš okrenuta prema zidu i ne saginješ se makar pucali na tebe :-) I razmišljaš da bi u Australiji bilo odlično (jednom kad dospiješ tamo) trebalo pokrenuti neki biznis. Ali ti se ne bi ni upoznavao niti prilagođavao a kamoli ispitao kako tamošnje tržište diše i tko je tu glavni. Jer u Svetoj Australiji imaš Svetog Savjetnika koji će te odmah uputit u ekstra unosan biznis od kojeg ćeš u roku godinu-dvije imati kućerinu, dobar auto, ženu ljepoticu, pametnu djecu koju će njihov savjetnik odmah uputiti na odgovarajuću karijeru. 
S pričom o Zanzibaru nisi me ni taknuo. Ali one dvije rečenice zaslužuju trajni ban :-)

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 171
2014-04-27


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu - Page 2 Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum