ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Leviathan2 8/12/2017, 19:51

Eugene Brčić Jones, gospodin čiji su roditelji 1969. odselili u Australiju gdje se on rodio, sredinom ove godine sa svojom se obitelji vratio u Hrvatsku. O neobičnoj odluci ovog Australca tada su pisali mnogi hrvatski mediji. Gospodin Jones sada ovdje želi otvoriti tvrtku ali, šokantno, stvari su se zakomplicirale zbog sulude hrvatske birokracije.
Kaže nam kako je on serijski povratnik. U Hrvatsku se vratio 1991., prije rata, a prije sedam godina opet je otišao u Australiju. Tamo je osnovao obitelj, a u svibnju je odlučio sa suprugom i dvoje male djece ponovno preseliti u Hrvatsku. “I ranije sam ovdje pokušavao otvarati firme, ali sam i tada nailazio na različite probleme. Nadao sam se da će stvari sada ići jednostavnije”, priča.

Uz prijavu nije priložio kopiju iz rječnika

Njegov posljednji problem nastao je jer prilikom registriranja imena tvrtke, koju je nazvao Venatus Jones, nije priložio kopiju iz Latinsko-hrvatskog rječnika koja bi dokazala da je Venatus latinska riječ.
“Ranije sam imao firmu koja se zvala Party Croatia, ali nisam je mogao nazvati tim imenom jer u nazivima tvrtki nisu bila dozvoljena engleska imena. Sada se pravilo promijenilo, pa ime može biti na hrvatskom, engleskom i latinskom”, priča nam.
No, kako biste pokazali da je naziv vaše tvrtke na nekom od tih jezika, pri registraciji imena morate dostaviti dokaz – fotokopiju stranice rječnika na kojoj se ta riječ pojavljuje. Izgleda da ljudi koji kod nas donose pravila baš i nisu čuli za Google.

Rekli su mu da mora iskopirati stranicu rječnika

Gospodin Brčić Jones obavijest o tome da njegova tvrtka ipak nije registrirana, dobio je jučer. Prvo mu je rečeno da, doslovno, mora otići u knjižnicu, pronaći Latinsko-hrvatski rječnik, fotokopirati stranicu koja pokazuje riječ Venatus, kako bi dokazao da ta riječ zaista postoji.
“No, otišao sam kod javnog bilježnika koji mi je rekao da oni to mogu napraviti tako da nađu na internetu rječnik i isprintaju ga, ali da će to malo duže trajati”, priča nam gospodin Jones, zbog čega je ipak odlučio otići u knjižnicu, pronaći rječnik i fotografirati ga.

Stigao mu je službeni dopis s Trgovačkog suda

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu 24862642_10155886777573728_611347808510673787_n
Gospodin Jones je, inače, s Trgovačkog je suda dobio i službeni dopis u kojem ga obavještavaju da nije ispunio sve uvjete kako bi registrirao ime svoje tvrtke jer kod prijave nije priložio izvadak iz rječnika stranih riječi o imenu Venatus Jones.
“Strašno mi je da se jedan sudac bavi ovakvim stvarima. Koliko vremena je potrošeno da se sastavi taj dopis, stavi pečat, potpiše i meni pošalje. A netko je doslovno mogao proguglati postoji li ta riječ i gotovo”. Venatus, inače, na latinskom znači “igrati se”. U Hrvatskoj postoje već tri tvrtke pod tim imenom.
Tvrtka gospodina Jonesa trebala bi se baviti savjetovanjem i pomaganjem malim i srednjim poduzetnika i startupova. “Ironično, već na samom početku susreli smo se sa simptomatičnim problemom”, kaže nam ovaj gospodin čije pokretanje posla će se zbog cijele ove situacije još malo prolongirati.
http://www.telegram.hr/politika-kriminal/slucaj-povratnika-koji-siroti-pokusava-otvoriti-firmu-genijalno-pokazuje-svu-ludost-nase-birokracije/

_________________
Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Leviathan2 8/12/2017, 19:55

a budale, jest uporan u picku materinu
znam jednog australca, dosao 91 u hr, ostao bez dva milijuna i morao uteci nazad odakle i dosao, badava mu bilo sto se uclanio u hdz, odrli ga

_________________
Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by red wolf 8/12/2017, 19:55

Rekoh ja, ovo je ''zona sumraka'', a nigdje izlaza...
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Leviathan2 8/12/2017, 20:01

red wolf wrote:Rekoh ja, ovo je ''zona sumraka'', a nigdje izlaza...
:aw

_________________
Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by RayMabus 8/12/2017, 20:03

Koja debilna birokracija
RayMabus
RayMabus

Posts : 181971
2014-04-11


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Leviathan2 8/12/2017, 20:07

RayMabus wrote:Koja debilna birokracija
uu, on je jos dobro prosao, prije ohohogodina sam s likom iz austrije bio u hr , isli gledat za jednu metalsku firmicu, firma bila zatvorena 5 godina prije al su hale jos bile koliko toliko valjale a liku je u biti trebala radna snaga koja je ostala iza te firme, tip garantirao odmah 100 ljudi zaposlit  i u sledecih 6 mjeseci jos 200,  trazili mu pola miliona maraka ispod stola,
pita mene tip u kakvu gangsterku drzavu sam ga to doveo :D
u madjarskoj dobio firmu s radnicima za 1 forintu samo da im da posla jel je firma bila u stecaju

_________________
Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by RayMabus 8/12/2017, 20:12

A eto logika je moram ja stavit u đep jer ako ne bolje da propadne
RayMabus
RayMabus

Posts : 181971
2014-04-11


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Painkiller 9/12/2017, 00:13

"Tvrtka gospodina Jonesa trebala bi se baviti savjetovanjem i pomaganjem malim i srednjim poduzetnika i startupova. "

Pa zašto nije on malo "proguglao" i raspitao se prvo kako to ide kod nas.
Kakvim se to on savjetovanjem misli baviti? 
"Idi na prva vrata i dopusti da te mjesecima vozaju" nije baš neki savjet.

Evo i ja znam jednog povratnika iz Australije. Vratio se bogat po hrvatskim mjerilima. Sad je bogat po svim mjerilima. Tko zna - zna.
Upoznali se slučajno. Čuo da ja imam dosta kvalitetan pristup internetu (a to je bila umjetnost u provinciji tih dana (jebote što sam ostario, davno je to bilo)) pa je pitao kako da dođe do toga...naime, bio je problem uopće dobit i telefonsku liniju a kamoli internet.

Uglavnom, domaća zadaća je bitna. Upoznaj okolinu, saznaj lokalne običaje i prilagodi se. Tako je ne samo kod nas već bilo gdje.
Neide to čak ni telefonski, e-mailom, ni guglanjem.
Malo sam pod dojmom nedavnog godišnjeg obilaska poslovnih partnera. Odeš u Istru pripremljen i sve dogovoriš, odeš u Split, malo drugačiji pristup, al sve ide glatko. Pa malo kod lega u Osijeku. Kao vrsni poznavaoci kulena i šljive, odmah smo našli zajednički jezik.

U Nizozemskoj sam dva dana trpio lokalnu lošu hranu, ali već treći dan DHL-om stigao paket koji sam naručio (jer mi se nije dalo zezeti se time po avionu). Uglavnom postali su veliki zaljubljenici u kulen i šljivu i u siječnju dolaze u Hrvatsku. Nakon turneje po Hrvatskoj ima da potpišu sve što stavim pred njih.
S talijanima je lako, Poljake sam obradio za kraj, sad sam na rehabilitaciji (moja jetra može podnijeti posjet Poljskoj max 3 puta godišnje).

Domaća zadaća.

_________________
Faster than a bullet / Terrifying scream
Enraged and full of anger / He's half man and half machine
"Painkiller" [Judas Priest]
Painkiller
Painkiller

Male
Posts : 171
2014-04-27


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Trinity 9/12/2017, 08:08

Painkiller wrote:"Tvrtka gospodina Jonesa trebala bi se baviti savjetovanjem i pomaganjem malim i srednjim poduzetnika i startupova. "

Pa zašto nije on malo "proguglao" i raspitao se prvo kako to ide kod nas.
Kakvim se to on savjetovanjem misli baviti? 
"Idi na prva vrata i dopusti da te mjesecima vozaju" nije baš neki savjet.

Evo i ja znam jednog povratnika iz Australije. Vratio se bogat po hrvatskim mjerilima. Sad je bogat po svim mjerilima. Tko zna - zna.
Upoznali se slučajno. Čuo da ja imam dosta kvalitetan pristup internetu (a to je bila umjetnost u provinciji tih dana (jebote što sam ostario, davno je to bilo)) pa je pitao kako da dođe do toga...naime, bio je problem uopće dobit i telefonsku liniju a kamoli internet.

Uglavnom, domaća zadaća je bitna. Upoznaj okolinu, saznaj lokalne običaje i prilagodi se. Tako je ne samo kod nas već bilo gdje.
Neide to čak ni telefonski, e-mailom, ni guglanjem.
Malo sam pod dojmom nedavnog godišnjeg obilaska poslovnih partnera. Odeš u Istru pripremljen i sve dogovoriš, odeš u Split, malo drugačiji pristup, al sve ide glatko. Pa malo kod lega u Osijeku. Kao vrsni poznavaoci kulena i šljive, odmah smo našli zajednički jezik.

U Nizozemskoj sam dva dana trpio lokalnu lošu hranu, ali već treći dan DHL-om stigao paket koji sam naručio (jer mi se nije dalo zezeti se time po avionu). Uglavnom postali su veliki zaljubljenici u kulen i šljivu i u siječnju dolaze u Hrvatsku. Nakon turneje po Hrvatskoj ima da potpišu sve što stavim pred njih.
S talijanima je lako, Poljake sam obradio za kraj, sad sam na rehabilitaciji (moja jetra može podnijeti posjet Poljskoj max 3 puta godišnje).

Domaća zadaća.
Nije problem u djelatnosti kojom se misli baviti nego u nazivu firme.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Trinity 9/12/2017, 08:15

Kad sam ja otvarala firmu, naziv se sastojao od kombinacija slova kćerinog i mog imena i prezimena.
Pitali šta znači, ja kažem šta i onda je kćer morala dati suglasnost da se dva slova iz njenog imena mogu koristiti u nazivu firme. Bilo je dovoljno da to napiše rukom na listu papira. Bez OIB-a , čak i bez javnog bilježnika.
Moja knjigovotkinja je isto tako nazvala svoju firmu samo što je njena kćer bila maloljetna pa joj to nisu dozvolili .Onda je pronašla neki bezvezni razlog zašto su ta dva slova u imenu firme, pa je registracija dozviljena. :)
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by debotoijusto 9/12/2017, 08:24

naslada je jednom prevariti povratnika no dvaput vec perverzija...vrati se ovi po 3x
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by prckov 9/12/2017, 10:38

Painkiller wrote:"Tvrtka gospodina Jonesa trebala bi se baviti savjetovanjem i pomaganjem malim i srednjim poduzetnika i startupova. "

Pa zašto nije on malo "proguglao" i raspitao se prvo kako to ide kod nas.
Kakvim se to on savjetovanjem misli baviti? 
"Idi na prva vrata i dopusti da te mjesecima vozaju" nije baš neki savjet.

Evo i ja znam jednog povratnika iz Australije. Vratio se bogat po hrvatskim mjerilima. Sad je bogat po svim mjerilima. Tko zna - zna.
Upoznali se slučajno. Čuo da ja imam dosta kvalitetan pristup internetu (a to je bila umjetnost u provinciji tih dana (jebote što sam ostario, davno je to bilo)) pa je pitao kako da dođe do toga...naime, bio je problem uopće dobit i telefonsku liniju a kamoli internet.

Uglavnom, domaća zadaća je bitna. Upoznaj okolinu, saznaj lokalne običaje i prilagodi se. Tako je ne samo kod nas već bilo gdje.
Neide to čak ni telefonski, e-mailom, ni guglanjem.
Malo sam pod dojmom nedavnog godišnjeg obilaska poslovnih partnera. Odeš u Istru pripremljen i sve dogovoriš, odeš u Split, malo drugačiji pristup, al sve ide glatko. Pa malo kod lega u Osijeku. Kao vrsni poznavaoci kulena i šljive, odmah smo našli zajednički jezik.

U Nizozemskoj sam dva dana trpio lokalnu lošu hranu, ali već treći dan DHL-om stigao paket koji sam naručio (jer mi se nije dalo zezeti se time po avionu). Uglavnom postali su veliki zaljubljenici u kulen i šljivu i u siječnju dolaze u Hrvatsku. Nakon turneje po Hrvatskoj ima da potpišu sve što stavim pred njih.
S talijanima je lako, Poljake sam obradio za kraj, sad sam na rehabilitaciji (moja jetra može podnijeti posjet Poljskoj max 3 puta godišnje).

Domaća zadaća.
pa jel ti taj australac objasnio da u australiji nema te domace zadace niti upoznavanja okoline?
Postoji samo vrlo jasan I prilicno jednostavan pravilnik kako to ucinit I ne treba ti nista vise. Npr. australija ti nudi (ne znam da li je to jos slucaj) 20 000 dolara bespovratnog kredita da startas biznis I dobijas u prvoj godini I socijalna primanja usporedo sa zaradom of biznisa, da ti pomognu da stanes na noge. Jel ti objasnio da takode ovdje nema podmicivanja da bi otvorio biznis ili pravio kucu I trazio dozvolu za pravljenje kuce. Vi tamo ste meksiko sto se toga tice. Zarobljeni u istom onom odnosu I sistemu koji je bio I prije. U vas se to prenosi sa koljena na koljeno, I to vam je postalo normalno I rutina kao npr jutarnja kava. Uostalom sto ce vam hrvati povratnici sa lovom kad mozete imat arape bez love I to na vasoj grbaci? Eno nek vam ekipa iz centra za mirovne studije protaberi svu prednost takvog izbora.
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Trinity 9/12/2017, 11:14

Za otvaranje ne moras nikoga podmicivati, zezaju s glupim pravilima.
A ostalo, borba...
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Yehudi 9/12/2017, 11:20

Leviathan2 wrote:a budale, jest uporan u picku materinu
znam jednog australca, dosao 91 u hr, ostao bez dva milijuna i morao uteci nazad odakle i dosao, badava mu bilo sto se uclanio u hdz, odrli ga


 Ja osobno znam jednoga iz Australije. Pokušao slično, odrali ga i otiša nazad.

A i meni je jedna firma propala  :_|
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by prckov 9/12/2017, 11:29

I ovdje se prosirila prica da kad odes tamo u namjeri da nesto startas te opljackaju, mnogi su se vratili I vise nema nekog interesa za povratak, nazalost. HR je trebala imat program za povratnike I ucinit sve sto je potrebno da nisu izlozeni korupciji I pljacki na koju jednostavno nisu navikli niti imali doticaja sa takvim necim

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Trinity 9/12/2017, 12:22

prckov wrote:I ovdje se prosirila prica da kad odes tamo u namjeri da nesto startas te opljackaju, mnogi su se vratili I vise nema nekog interesa za povratak, nazalost. HR je trebala imat program za povratnike I ucinit sve sto je potrebno da nisu izlozeni korupciji I pljacki na koju jednostavno nisu navikli niti imali doticaja sa takvim necim
Vid njega, on bi poseban program za povratnike.Cim za nekoga imas nesto posebno, znaci da je netko drugi zakinut.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Trinity 9/12/2017, 12:23

Yehudi wrote:
Leviathan2 wrote:a budale, jest uporan u picku materinu
znam jednog australca, dosao 91 u hr, ostao bez dva milijuna i morao uteci nazad odakle i dosao, badava mu bilo sto se uclanio u hdz, odrli ga


 Ja osobno znam jednoga iz Australije. Pokušao slično, odrali ga i otiša nazad.

A i meni je jedna firma propala  :_|
Firme propadaju i nastaju nove. Cisto normalno.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by gargamel0101 9/12/2017, 15:28

:x :x Cardak :x :x
gargamel0101
gargamel0101

Posts : 3558
2015-07-23


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by prckov 9/12/2017, 15:34

Triny wrote:
prckov wrote:I ovdje se prosirila prica da kad odes tamo u namjeri da nesto startas te opljackaju, mnogi su se vratili I vise nema nekog interesa za povratak, nazalost. HR je trebala imat program za povratnike I ucinit sve sto je potrebno da nisu izlozeni korupciji I pljacki na koju jednostavno nisu navikli niti imali doticaja sa takvim necim
Vid njega, on bi poseban program za povratnike.Cim za nekoga imas nesto posebno, znaci da je netko drugi zakinut.
pa ja bi radije da imate normalnu drzavu di ljudi nece bit opljackani koji vam donose svjez novac na noge. Ali posto vi imate pljackaski sistem koji nekontrolirano divlja, onda bar mozete probat privuc svjez novac sa nekakvim garancijama da ljudi nece bit opljackani, u smislu obezbjedenja svih neophodnih informacija kako i sta treba pri dolasku, kako da prepoznaju vase lopove i koja su im prava i di se obratit za ista (ako uopce ima di) itd. Ja to npr. vidim kao investment a ne kao zakinutost. Naravno da te info mogu bit dostupne svima, ali vi ih manje vise sve znate za razliku od ljudi koji nemaju pojma da tako nesto kao kod vas postoji, niti su se ikad sa time u zivotu sreli. Sto se mene tice vi slobodno izaberite arape, za njih vec imate program, a i ne morate im zavidit sto imaju lovu jer je nemaju. Kako sijete tako cete znjet.
De mi sad reci kako su to ostali zakinuti
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by crvenkasti 9/12/2017, 16:57

prckov wrote:
Triny wrote:
prckov wrote:I ovdje se prosirila prica da kad odes tamo u namjeri da nesto startas te opljackaju, mnogi su se vratili I vise nema nekog interesa za povratak, nazalost. HR je trebala imat program za povratnike I ucinit sve sto je potrebno da nisu izlozeni korupciji I pljacki na koju jednostavno nisu navikli niti imali doticaja sa takvim necim
Vid njega, on bi poseban program za povratnike.Cim za nekoga imas nesto posebno, znaci da je netko drugi zakinut.
pa ja bi radije da imate normalnu drzavu di ljudi nece bit opljackani koji vam donose svjez novac na noge. Ali posto vi imate pljackaski sistem koji nekontrolirano divlja, onda bar mozete probat privuc svjez novac sa nekakvim garancijama da ljudi nece bit opljackani, u smislu obezbjedenja svih neophodnih informacija kako i sta treba pri dolasku, kako da prepoznaju vase lopove i koja su im prava i di se obratit za ista (ako uopce ima di) itd. Ja to npr. vidim kao investment a ne kao zakinutost. Naravno da te info mogu bit dostupne svima, ali vi ih manje vise sve znate za razliku od ljudi koji nemaju pojma da tako nesto kao kod vas postoji, niti su se ikad sa time u zivotu sreli. Sto se mene tice vi slobodno izaberite arape, za njih vec imate program, a i ne morate im zavidit sto imaju lovu jer je nemaju. Kako sijete tako cete znjet.
De mi sad reci kako su to ostali zakinuti

Povratnicima bi trebalo garantirati da im firma neće propasti. Ako im ipak propadne, onda bi trebali imati doživotnu mjesečnu naknadu. A da ispadne da su se bezveze vatili i zajebali se.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu Empty Re: Jos jedna ovca za shisanje u cardakistanu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum