ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Page 5 of 42 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 42  Next

Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Thu 22 Jun - 17:15

Gnječ wrote:
metilda wrote:
eskaped wrote:neke ofucane slije

Idi Amin je jedan od najvećih i najbrutalnijih zločinaca svih vremena: diktator, pervertit i ubojica. U osam godina vlasti ubio je na najstrašnije ljudskom umu neshvatljive načine 300-500.000 ljudi. Iako nikada nije službeno potvrđeno da je ljudožder, cijeli svijet je brujao od glasina da dijelove svojih žrtava drži u frižideru. Ta vjerovanja bila su raširena i filmovima koji su snimljeni o njemu, osobito „Uspon i pad Idi Amina“ iz 1980.
Bio je prijatelj Jugoslavije i njenog predsjednika Josipa Broza Tita. Aktivno je zajedno sa jugoslavenskim komunistima pomagao PLO.

editiraš i krivotvoriš mi post editiraš i mijenjaš mi nick. šta je sljedeće?

zar nisi eskaped - jesi
u mojoj dolini živi poštena i fina porodica Gnječ pa ne želim kaljati njihovo prezime
nije mi se dalo citirati sve one bezvezne slike
sljedeća je želja da ti u istru dođe milijun arapa

Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Thu 22 Jun - 17:16

Sora wrote:
metilda wrote:
Sora wrote:
metilda wrote:
vuksadinare wrote:
hvala bogu da cu se okrenuti  :D ...tebi je zlocin nakon oluje a ne onaj u vukovaru i skabrnji 1991...srami se

sora nije sva svoja kao ni većina antifa... indoktrinirano, zadojeno mržnjom prema svemu što je hrvatsko...

Iskreno govoreći
Pokvarit ce me druzenje ssss dessssnicarima ne
Jbtbog ,unistili ste hrvatsku, smanjujete demografski prirast, valjamo se svi skupa u moralnoj kaljuži neviđenih razmjera ..a sve iz vase slatko domoljublje
Ma gonite mi se u tri lepe ..
sramim se da
Toga sto se tu nadmudrujemo s NITKOVIMA I NISTARIJAMA
:stare1

ja isto mislim da bi trebala prestati družiti se s nama desničarima... odi lijepo na neki drugi forum, evo imaš index pa tamo možeš bez uzrujavanja pisati hvalospjeve o titu

Nisi ti te srece

meni je svejedno što će moralna nakaza poput tebe pisati na ovom forumu.. ali ti ne možeš bez nas - nemaš čime hraniti mržnju a ja ti svaki dan dam kolačić dva
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Thu 22 Jun - 17:17

metilda wrote:
Gnječ wrote:
metilda wrote:
eskaped wrote:neke ofucane slije

Idi Amin je jedan od najvećih i najbrutalnijih zločinaca svih vremena: diktator, pervertit i ubojica. U osam godina vlasti ubio je na najstrašnije ljudskom umu neshvatljive načine 300-500.000 ljudi. Iako nikada nije službeno potvrđeno da je ljudožder, cijeli svijet je brujao od glasina da dijelove svojih žrtava drži u frižideru. Ta vjerovanja bila su raširena i filmovima koji su snimljeni o njemu, osobito „Uspon i pad Idi Amina“ iz 1980.
Bio je prijatelj Jugoslavije i njenog predsjednika Josipa Broza Tita. Aktivno je zajedno sa jugoslavenskim komunistima pomagao PLO.

editiraš i krivotvoriš mi post editiraš i mijenjaš mi nick. šta je sljedeće?

zar nisi eskaped - jesi
u mojoj dolini živi poštena i fina porodica Gnječ pa ne želim kaljati njihovo prezime
nije mi se dalo citirati sve one bezvezne slike
sljedeća je želja da ti u istru dođe milijun arapa

vi ustase Istru dajete samo Talijanima

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sora Thu 22 Jun - 17:19

metilda wrote:
Sora wrote:
metilda wrote:
Sora wrote:
metilda wrote:

sora nije sva svoja kao ni većina antifa... indoktrinirano, zadojeno mržnjom prema svemu što je hrvatsko...

Iskreno govoreći
Pokvarit ce me druzenje ssss dessssnicarima ne
Jbtbog ,unistili ste hrvatsku, smanjujete demografski prirast, valjamo se svi skupa u moralnoj kaljuži neviđenih razmjera ..a sve iz vase slatko domoljublje
Ma gonite mi se u tri lepe ..
sramim se da
Toga sto se tu nadmudrujemo s NITKOVIMA I NISTARIJAMA
:stare1

ja isto mislim da bi trebala prestati družiti se s nama desničarima... odi lijepo na neki drugi forum, evo imaš index pa tamo možeš bez uzrujavanja pisati hvalospjeve o titu

Nisi ti te srece

meni je svejedno što će moralna nakaza poput tebe pisati na ovom forumu.. ali ti ne možeš bez nas - nemaš čime hraniti mržnju a ja ti svaki dan dam kolačić dva


Nisam tu radi tebe nego radi istine
Ne uobrazavaj si Ti si nitko i nista

A kolačiće si metni u guzicu, ionako se razgovor s tobom i vodi na tom ANALNOM NIVOU

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Thu 22 Jun - 17:35

Sora wrote:
metilda wrote:
Sora wrote:
metilda wrote:
Sora wrote:

Iskreno govoreći
Pokvarit ce me druzenje ssss dessssnicarima ne
Jbtbog ,unistili ste hrvatsku, smanjujete demografski prirast, valjamo se svi skupa u moralnoj kaljuži neviđenih razmjera ..a sve iz vase slatko domoljublje
Ma gonite mi se u tri lepe ..
sramim se da
Toga sto se tu nadmudrujemo s NITKOVIMA I NISTARIJAMA
:stare1

ja isto mislim da bi trebala prestati družiti se s nama desničarima... odi lijepo na neki drugi forum, evo imaš index pa tamo možeš bez uzrujavanja pisati hvalospjeve o titu

Nisi ti te srece

meni je svejedno što će moralna nakaza poput tebe pisati na ovom forumu.. ali ti ne možeš bez nas - nemaš čime hraniti mržnju a ja ti svaki dan dam kolačić dva


Nisam tu radi tebe nego radi istine
Ne uobrazavaj si Ti si nitko i nista

A kolačiće si  metni u guzicu, ionako se razgovor s tobom i vodi na tom ANALNOM NIVOU

mislim da na tom nivou ti vodiš monologe
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Thu 22 Jun - 18:12

metilda wrote:
Gnječ wrote:
metilda wrote:
eskaped wrote:neke ofucane slije

Idi Amin je jedan od najvećih i najbrutalnijih zločinaca svih vremena: diktator, pervertit i ubojica. U osam godina vlasti ubio je na najstrašnije ljudskom umu neshvatljive načine 300-500.000 ljudi. Iako nikada nije službeno potvrđeno da je ljudožder, cijeli svijet je brujao od glasina da dijelove svojih žrtava drži u frižideru. Ta vjerovanja bila su raširena i filmovima koji su snimljeni o njemu, osobito „Uspon i pad Idi Amina“ iz 1980.
Bio je prijatelj Jugoslavije i njenog predsjednika Josipa Broza Tita. Aktivno je zajedno sa jugoslavenskim komunistima pomagao PLO.

editiraš i krivotvoriš mi post editiraš i mijenjaš mi nick. šta je sljedeće?

zar nisi eskaped - jesi
u mojoj dolini živi poštena i fina porodica Gnječ pa ne želim kaljati njihovo prezime
nije mi se dalo citirati sve one bezvezne slike
sljedeća je želja da ti u istru dođe milijun arapa

to je stari nick sad sam Gnječ i nema nick nikakve veze sa "finom" porodicom Gnječ hehehe vidi kako su fini:

UZEO, A NIJE PLATIO Nesuđeni predsjednik dužan milijune za pome

Bivši kandidat za predsjednika RH otkupljivao je od brojnih seljaka voće i povrće, ali mjesecima ih nije plaćao pa su ga prijavili policiji

http://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/zadar/clanak/id/147023/uzeo-a-nije-platio-nesueni-predsjednik-duzan-milijune-za-pome

a što se tiče Istre rađe da nam dođu arapi nego hercegovci ustaše koje bih ja potjerao nazad u hercegovinu.

pročitaj knjigu:

edmund glaise von horstenau: Zapisi iz NDH

Hitlerov časnik: "Povraća mi se od Pavelića"

Horstenau je bio jedan od rijetkih nacista koji je Hitleru savjetovao da se makne od Pavelića

dmund Glaise von Horstenau bio je austrijski časnik, političar i general Wehrmachta. Odrastao je u časničkoj obitelji i školovao se na Terezijanskoj vojnoj akademiji. U Prvom svjetskom ratu je služio kao časnik austrougarske vojske, poslije rata je studirao povijest na bečkom sveučilištu i služio je u obavještajnoj službi. Horstenau je prvotno bio monarhist koji se zalagao za povratak Habsburgovaca. Međutim, do 1930-ih se približio austrijskim nacistima i postao je član državnog parlamenta 1934. Na sastanku u Berchtesgadenu 12. veljače 1938. između Hitlera i austrijskog kancelara Kurta Schuschnigga pod njemačkim pritiskom Horstenau je premješten s mjesta ministra unutarnjih poslova na mjesto austrijskog ministra rata.

U prvom izvještaju Wehrmachtu, Horstenau je nakon posjeta ruralnim dijelovima NDH napisao da su ustaše "u ludom bijesu", te je opisao krajnje potresne detalje o tome kako se ustaše ponašaju prema neprijateljima i zatvorenicima. U jednom od dijelova izvještaja, opisao je kako je ustaški pukovnik osobno strijeljao oko 500 ljudi starosti između 15 i 20 godina. Osim o ubojstvima stotina civila, Horstenau je obavijestio nacističko zapovjedništvo da ustaški vođe siluju gotovo svaku ženu, muče i ubijaju djecu, i to najčešće pred majkama. Tijekom ljeta 1942. godine Glaise von Horstenau je zatrpavao njemačkog veleposlanika u Zagrebu Siegfrieda Kaschea izvještajima o ustaškim zločinima. U jednom od njih izvještava: "Kod Slavonske Požege nalazi se jedan koncentracijski logor, koji nosi ime 'ustaški iseljenički logor'. Zapovjednik ovog logora je bivši katolički svećenik, a sada istaknuti ustaša Klajić... Tijekom jednog uobičajenog mučenja, jedan zarobljenik svom je mučitelju pokušao oteti pušku. Kad su to dojavili zapovjedniku logora Klajiću, on je naredio da se svi logoraši pobiju paljbom iz mitraljeza s dum-dum mecima. Čitav sat je trajala paljba sa ulaza u barake. Izgled baraka poslije ovoga ne može se opisati. Zidovi su bili pošpricani krvlju, s njih su visili komadi mesa i prosutih mozgova, dok su podovi bili prekriveni unakaženim leševima. Barake su ostale u ovom stanju puna dva dana, sve dok nije pristigao novi transport zarobljenika, koji su ih onda očistili." Iako je i ranije vidio brojne užase, Horstenau nije bio spreman na strahote koncentracijskih logora u kojima su zatvarali Srbe, Židove, Rome i hrvatske antifašiste. Uprkos tome što je ustaško zapovjedništvo poslalo Horstenaua u unaprijed pripremljen, očišćen logor, a ne recimo u Jasenovac, Horstenau je bio zaprepašten onime što je vidio. "Otišli smo u tvornicu koja je pretvorena u koncentracijski logor. Zastrašujući uvjeti. Nekoliko muškaraca, puno žena i djece, bez odjeće, spavaju na zemlji, kašlju, stenju i plaču. Zapovjednik logora je - unatoč lijepoj tituli poglavnika – obična propalica. Ignorirao sam ga i rekao svojim ustaškim vodičima: 'Ovo je da se čovjek pobljuje'", napisao je Horstenau. Ono što je prelomilo da se Horstenau okrene protiv ustaša i nacista, bila je scena koju je zatekao u prostoriji u kojoj je na slamnatom podu sjedilo oko pedesetoro djece. Sva su bila gola, a polovica je već poumirala. Ovaj prizor Horstenau je opisao sljedećim riječima: "To je vrhunac grozote u Hrvatskoj, od strane poglavnika kojega smo sami postavili'". Njegovo nezadovoljstvo stiglo je i do njemačkog vrhovnog zapovjedništva, ali savjete nisu poslušali. Po mišljenju Glaisea von Horstenaua, Njemačka je propustila priliku smiriti ovaj prostor, jer Hitler nije prihvatio njegov plan, nego je Paveliću ostavio slobodne ruke u daljnjim pokoljima pravoslavnog stanovništva.

Glaise von Horstenau je bio posebno frustriran time što su, po njegovom mišljenju, talijanske snage bile uspješnije u pacificiranju svoje zone, tako što su kao zaštitnici srpskog stanovništva "sponzorirali" četnike. Glaise von Horstenau je, prema navodima u svojim memoarima, ozbiljno razmišljao o tome da njemačke vlasti sličan model predlože partizanima. Njegove napore u tom smjeru žestoko je kočio njemački veleposlanik Siegfried Kasche, koji se zalagao za punu podršku Reicha ustaškom pokretu. Do 1944. njegovo neprijateljstvo i gađenje prema Paveliću naraslo je dotle da je bio umiješan u urotu Lorković-Vokić kojom je dio ustaških službenika namjeravao svrgnuti Pavelića i prijeći s NDH na stranu Saveznika. Horstenau je nakon sloma urote, na Pavelićev zahtjev i uz Kascheov blagoslov, 25. rujna smijenjen sa svog položaja. Imenovali su ga na opskurno mjesto "vojnog povjesničara za Jugoistok", gdje je ostao do kraja rata. Krajem 1944., Glaise von Horstenau je predlagao Saveznicima da austrijski časnici Wehrmachta otvore liniju fronta i dopuste američkim i britanskim trupama da okupiraju Austriju prije Sovjeta. Ipak, Horstenaua su 5. svibnja 1945. zarobili američki vojnici. Nakon više od godina dana zarobljeništva, bojeći se da će biti izručen Jugoslaviji zbog suđenja za ratne zločine, počinio je samoubojstvo u vojnom logoru Langwasser kod Nürnberga u Njemačkoj 20. srpnja 1946. Tijekom službe u Zagrebu počeo je pisati autobiografiju koju je dovršio malo prije nego što će umrijeti. Njegove impresije o ustašama objavljene su u knjizi "Zapisi iz NDH".

https://www.express.hr/life/hitlerov-casnik-povraca-mi-se-od-pavelica-8100#


Dvadeset i tri godine nakon prijevoda s njemačkog u Hrvatskoj su objavljeni "Zapisi iz NDH" Edmunda Glaisea von Horstenaua. Te dvadeset i tri godine govore o recepciji dnevničkih zapisa Hitlerova "opunomoćena njemačkog generala u NDH" više od ičega što bi se o knjizi moglo reći. One su slika samostalne Republike Hrvatske i njena odnosa prema ustaštvu i ustaškoj kvislinškoj državi.

U zloglasnom govoru u dvorani Lisinski s početka 1990. Franjo Tuđman je kao predsjednik HDZ rekao da je NDH "izraz stoljetnih težnji hrvatskog naroda za nezavisnošću". Iako je cijela rečenica glasila da "NDH nije bila samo kvinsliška tvorevina, nego i izraz stoljetnih težnji hrvatskog naroda za nezavisnošću", naglasak je naravno bio na ovom drugom dijelu rečenice. Tu je ležala poruka.

U unutrašnjo-političkom kontekstu Tuđmanove politike, definiranom tzv. "pomirbom" ustaša i partizana, fašistički i genocidni karakter NDH nije se smio naglašavati. To je Glaise von Horstenauove zapise, izrazito kritičke prema Pavelićevim ustašama, učinilo nepoželjnom historiografskom literaturom. "Mein Kampf" je mogao proći, "Zapisi iz NDH" ne. Tako su prošle devedesete, tokom kojih su zapisi generala Wehrmachta feljtonizirani u Feral Tribuneu, a tako su prošle i nulte i početak desetih, oba desetljeća započeta pobjedama lijevo-liberalnih koalicija, te općenito shvaćena kao razdoblje normalizacije i defašizacije društva. "Zapisi iz NDH" nisu se pojavili u cjelovitom, knjiškom izdanju uprkos političkim promjenama, uprkos snažnoj obnovi izdavačke djelatnosti...

Zašto je jedan njemački general, čest gost u Hitlerovom stožeru, bio tako nezgodan filoustaškoj desnici? Upravo zato jer je bio njemački general. Sinovi i unuci Pavelićevih ustaša opetovano iskazuju vjernost savezništvu s Hitlerom koje su prije pedeset i više godina skovali njihovi očevi i djedovi. Hrvatski zidovi i hrvatski stadioni i dalje su puni "ušatih U", skandiranja "za dom spremni!", ali i kukastih križeva (kako je to bilo na stadionu u Livornu kada su navijači svojim tijelima načinili kukasti križ).

Vezanost uz jednu fašističku tvorevinu, kvislinški vezanu uz Hitlera, predstavlja očito snažnu emotivnu kategoriju dijela hrvatskog društva, ali i njen čest politički izraz. Dnevnički zapisi njemačkog generala, koji ustaše opisuje kao kriminalce i manijake, u to savezništvo unose disonantnost i pomutnju. Hrvatski filoustaša strastveni je obožavatelj Wehrmachta i načina na koji on predstavlja njemstvo. Taj pogled izvana prema njemstvu, s ustaške periferije, jest idealiziran. Glaise von Horstenauuov pogled iznutra, iz gotovo samog srca Wehrmachta, prema ustaštvu, s druge je strane - "izdajnički".


Hrvatska se desnica generacijama ne može otresti svog povijesnog "savezništva", a saveznički njemački general optužuje i kriminalizira očeve i djedove! Filoustaše takvo odbacivanje nisu mogli podnijeti. Zato su ga pokušali proskribirati i ignorirati. Zašto pak već prevedene zapise nije objavila neka mala, srednja ili veća izdavačka kuća antifašističke provenijencije - kakvom su se potvrdile gotovo sve registrirane - misterij je na kojeg nema suvislog odgovora. Fala bogu, nakon dvadeset i tri godine knjiga je ipak tu.

Nema potrebe ponovo navoditi sve što je G-H napisao o Paveliću, starijem i mlađem Kvaterniku, Tomiću, Herenčiću, i Luburiću. Njegove feljtonizirane opaske dobro su poznate u javnosti. Konačno knjiško izdanje dnevnika nudi nam i neke druge, dosad nepoznate detalje. "Zapisi iz NDH" zanimljivi su i izvan hrvatske perspektive. Dnevničke ili memoarske bilješke vrhuške Trećeg Reicha nisu rijetke. Goebbelsovi dnevnici, Speerova sjećanja, ili ispovijed zapovjednika Auschwitza Rudolpha Hoessa, izvanredno su povijesno štivo.


Glaise von Horstenau nije bio velika vojna zvjerka; uopće nije bio ni član NSDAP-a. No bio je čest gost u Hitlerovom glavnom stožeru, te kao stariji general izvanredno dobro povezan s vojnim strukturama. Možda i najvažnije, G-H je obožavao pisati, pri čemu je bio ne samo opsežan, već i stilski funkcionalan, koncepcijski pregledan, solidno obrazovan, često otvoren, psihološki pronicljiv, a povremeno i duhovit.

G-H je bio i Hitlerov zemljak. Jednom zgodom Hitler mu je rekao da kad njega ne bi bilo onda bi on bio najpoznatija povijesna osoba iz Braunau am Inna. G-H mu je odgovorio da to nije sasvim točno. "Vi se sjećate da je prije nekoliko stoljeća Braunau imao gradonačelnika koji je imao tako dugačku bradu da je gazio po njoj; taj je čovjek još uvijek između nas." Ta Von Horstenauova dosjetka dugo se prepričavala u vrhu Wehrmachta.

Inače, G-H je Hitleru zamjerao bezosjećajnost spram zavičaja, posebice odbacivanje austrijanstva. Već sredinom 1942., kada je lik Fuerera još bio neupitan za većinu vojnog ešalona, dobro je ocrtao Hitlerov psihološki profil. Ustvrdio je da "taj čovjek uopće ne može voljeti", ni zavičaj ni domovinu; te da je "narod za njega samo objekt na kojem iživljava svoj žestoki nagon za djelovanjem, svoj nemir itd."

Taj stav o Hitleru ponovio je i za Božić 1944., u bilješci u kojoj Napoleonov nedostatak osjećaja za pravu mjeru, odnosno instrumentaliziranje francuske nacije za zadovoljenje svoje častohlepnosti, jasno prepoznaje i kod Hitlera. Shvaćajući karakter Hitlerove povijesne pojave, G-H je shvaćao i svoju povijesnu odgovornost. Rečenica koja se najčešće pojavljuje u "Zapisima" srednjevjekovna je poslovica "tko jede od pape, od toga i umire". G-H je "jeo od pape koji se zove Adolf Hitler".

No ako se smatrao odgovornim nije se smatrao i krivim; niti za konkretne slučajeve, niti za općenitu zapovjedno-strukturalnu krivnju. Pisanje je tu pomagalo: ne samo zbog poricanja krivnje. Pisanje humanizira. Pisac se čitatelju zavlači pod kožu. I dopušta čitatelju isto. Nije teško simpatizirati s G-H. Jednom rječju, pisanje iskupljuje. A G-H je imao očitu potrebu za iskupljenjem. Opetovano se zgraža nad ustaškim režimom, nad politikom strijeljanja talaca, nedostatkom taktičnosti i diplomacije u politici rase gospodara (zbog koje su sve narode okrenuli protiv sebe), te nad dominacijom pruskog militarizma u odnosu na južno-njemački, austrijski element njemstva.

http://www.mvinfo.hr/clanak/edmund-glaise-von-horstenau-zapisi-iz-ndh
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Thu 22 Jun - 18:16

..zaboravio si ovu gnjec...'danak u krvarini moze se jedino iskupiti ili u krvi ili u zlatu'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Thu 22 Jun - 18:16

zanimljivo stivo...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Thu 22 Jun - 18:18

zidovi u ndh su ubijani za racun njemaca jer se moralo..svabo tako naredio...a na srbe se odnosila ona..'iskupite sei mozete glavom ili zlatom'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Thu 22 Jun - 18:31

vuksadinare wrote:zidovi u ndh su ubijani za racun njemaca jer se moralo..svabo tako naredio...a na srbe se odnosila ona..'iskupite sei mozete glavom ili zlatom'
paj el netko ne rece mansima unatrag da nije bilo ubijanja Zidova..(inace,sve statistike i kompetentni izvori spominju brojku oko 18000 ..

moralo se?? Svabo naredio??..Bajo moj,ubijanje je malo tricky stvar..ne radi se tek tak opo nalogu nekoga..inace se sve svodi na kriminal  i na ista takva ubijanja...treba spomenuti i da je cijeli jedan narod,dakle,zene djeca starci i muskarci,bila odredjena kao meta istrebljavanja..

Taj narod nije ugrozavao nikoga,nije bio pobunjen protiv vlasti,ukratko,nije bilo razloga za istrebljivanja takvog opsega..

Kao ide,i kakav mentalni sklop i liniju razmisljanja imate,uskoro ce doci vrijeme kad ce vam Ameri narediti da ubijate Ruse...

Na liniji ste,samo se ceka naredba.. Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by mutava baštarda Thu 22 Jun - 19:30

Sora wrote:
mutava baštarda wrote:
vuksadinare wrote:..i ovaj kao obican sljaker bravar bio..a gle kak se drzi ko plemic i plemickije od samog plemica cercila...da bravar iz nekakve zagorske vukojebine to prodat mos samo naivcinama lol!
kod tite je najsumljiviji naglasak koji je imao... ono kao da je čovjek završio tečaj hrvatskog.

Ti mutavi , otkud se razmes u naglaske ? king
pa kada vidiš nekog veleposlanika ili sl. sa znanjem našeg jezika vidiš da nije naš iako govori lijepo i tečno hrvatski.
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 23 Jun - 7:47

..jedan teror vodi drugome....mozda bi bilo lijepo procitati jednu knjigu 'pakrac kroz povijest'...gdje s evidi turbulentan poviejst tog kraja...a ne samo od 1941 ili 1991....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 23 Jun - 7:52

u toj knjigi se lijepo vidi a zna se da ej u pakracu i okolini zivijelo dosta etnickih zajednica ispremjesenih..no vidi se da su se lijepo slagali hrvati,cesi,talijani,zidovi ali jedini koji su dizali tenzije i bili u problemima sa svima su-srbi...koji su non stop vis eod drugih isticali svoju nacionalnost te promovirali da je pakracko podrucje 'mala srbija'....dokaz tome je da na politickim skupovima srpskih stranaka s kraja 19 stoljec ai pocetka 20 stoljeca gotovo s enije moglo vidjeti predstavnike drugih etnickih kao obicnih ljudi..srspki skupovi su bili monolitni...a sa druge starne recimo na hravtskim skupovima ili ceskim skupoviam ogli su se vidjeti predstavnici svih etnickih skupina osim naravno opet-srpskih...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 23 Jun - 8:03

..zanimljiv je govor jednog od poznatih tada pakrackih odvjetnika srbina Đorđa Trbojevica koji je bio neovisni politicki zastupnik za pakracko podrucje na jednom politickom skupu srpskih politickih predstavnika srba za pakracko podrucje i zapadnu slavoniju 1905 godine...'Braco danas smo se okupili da kako kaze moj kolega Stanko Dobric da vidimo sto je nama Srbima sa ovog podrucja dalje ciniti kako dalej politicki djelovati kakvu platformu za buducnost napraviti.Ovaj nas kraj je kao rijetko koji izmijesan tu zivi desetak nacionalnosti ali en vidim na ovom nasem skupu a nije prvi put nikog od drugih predstavnika tih nasish susjeda razlicitih nacionalnosti.Valjalo bi se zapitati zasto je tako da li oni grijese ili mi grijesimo mogu shvatiti da ne dođe netko ali da en dođu svi onda se moramo zapitati da li smo mi ti koji u stvari ne zelimo da dođu.Mi se izdvajamo ne oni mi smo ti koji bi htjeli da ans drugi en predstavljaju ali da mi njih predstavljamo ali braco to en ide ne ide u ovakvoj izmjesanoj sredini to vodi samo daljnjim sukobima i neslozi i podjelama,ne mozemo mi tu govoriti da ej ovo srspko kad nismo vecina i kad smo izmjesani sa drugima mislim da bi i nama bilo krivo da Hrvat kaze da je ovo sve hrvatsko,Ceh da je sve cesko,Mađar da je mađarsko.Mi moramo surađivati sa drugima mi se moramo ejdni drugima prilagođavati a ne da se drugi prilagođavaju samo jednima'......nakon ovog govora pakrackog odvjetnika Đorđa Trbojevica culi su se mnogobrojni zvizduci i negodovanje iz dobrog dijela publike pa cak i prijetnje poput 'izdajico kako te nije sram okrenuti leđa srpskom rodu'.nakon takvih prosvjeda odvjednik Đorđe Trbojevic ej napustio dvoranu uz daljnje negodovanje prisutnih u dvorani.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Fri 23 Jun - 8:53

Baniček protiv Bandića: ‘Tko nije s nama taj je protiv nas’ upravo jest logika svakog fašizma


Pa i onog koji se prodaje s prefiksom 'anti'. Ono što smo čuli od sisačke gradonačelnice je logika svakog malignog masovnog pokreta, koji smatra sve neistomišljenike neprijateljima i u konačnici ide za tim da ih fizički potamani.






Svake godine u ovo doba Hrvatska se podijeli na “antifašiste” i “antinefašiste” odnosno “klerofašiste”, pri čemu, da bi vas oni prvi svrstali u one druge, nije potrebno da budete apologet NDH, simpatizer Adolfa ili Antiše, niti bilo što slično. Dovoljno je da niste dovoljno “antifašist”, odnosno da niste spremni javno spaliti na lomačici ispred kuće svakog kog ta svjetina difamira kao “fašista”. Homofoba, rasista, Židova, svejedno.
Zoran primjer je sisačka gradonačelnica Kristina Ikić Baniček koja je danas javno rekla je kako je sve donedavno deklariranje kao antifašista bilo je deplasirano, jer se to podrazumijevalo. Valjda do devedeset i prve? Ali, ustvrdila je, to ponovo treba javno govoriti u školi i na radnome mjestu, jer su se pojavile sile koje ne misle tako. “Što više, među nama su se pojavili neki koji javno zatiru svjetlu tradiciju antifašizma svojim relativiziranjem ustaških zločina, te tako baciti ljagu na Hrvatsku. Što više, glavni falsifikatori i krivotvoritelji povijesti danas se nagrađuju. Ne može se biti antifašist prema potrebi, ili si antifašist ili si fašist”, rekla je u svome govoru Ikić Baniček. Pri čemu je prešutjela da upravo antifašisti danas prednjače u relativiziranju zločina, doduše ne ustaških nego vlastitih. I da je relativiziranje ustaških zločina ograničeno na vrlo marginalne društvene skupine, dok je relativiziranje antifašističkih općeprihvaćeno u visokoj politici i mainstream medijima.
Da se razumijemo: apsolutno ne želim da me itko ikad svrstava u bilo kakve “antifašiste”. Protiv antifašista smo se borili devedesetih, protiv Titove antifašističke JNA s antifašističkim petokrakama i jednako tako antifašističkih četnika  s kokardama. Svrstavati hrvatske ratne veterane u nekakve “antifašiste”, što je zadnje vrijeme moderno, je jednostavno pokvareno i glupo, jer se zna tko su antifašisti bili devedesetih. To su bili Milošević, Kadijević, i ostali koji su se borili protiv “povampirenog ustaštva” i “klerofašizma” oličenog u Franji Tuđmanu, Gotovini, Šušku, i tako dalje. Antifašisti su danas u Hrvatskoj oni koji po facebooku pozivaju na ubojstvo Stiera, Esih, Hasanbegovića, riječima “‘Hasanbegović, Stier i Esih te njihova družba dokaz su da partizani na Bleiburgu ni u poslije ratnoj Jugoslaviji nisu obavili posao kako treba. Previše je fašističke bande ostalo na životu i posijalo svoje sjeme koje sada želi vratiti Hrvatsku i hrvatski narod u godine sramote i mraka. No ako već gospoda i gospođe nasljednici i sljedbenici ustaša žele ponoviti 1941., doživjet će ponovo i 1945., a onda više nećemo biti tako milostivi i nemarni… Tko nam pokuša skinuti tablu s imenom Tita na Trgu maršala Tita neće dobro proći. Osobno ću to spriječiti. Bit će krvi i padat će glave. A sad nek ovaj post shvati kako tko želi…” Antifašist je pored autora navedenog, koji nije bilo tko nego bivši saborski zastupnik Beniček, ludi psihijatar Horvat, antifašist je Vučić u Srbiji. Povijesno, pojam antifašizma se vezao ponajviše uz Staljina, jednog od najgorih masovnih ubojica u povijesti, i jednog od najsurovijih diktatora. Vezao se i uz druge njima slične na istoku Europe: Tek padom “antifašizma” kao vrijednosnog sustava stvoreni su temelji za ujedinjenje Europe na demokratskim i slobodarskim osnovama. A priče da su se navedeni genocidni manijaci samo lažno deklarirali kao “antifašisti” ne kupujem, jer i danas su hrvatski antifašisti u pravilu benevolentniji prema svima njima, uključujući Slobu i Šešelja, nego prema jednom Bobetku koji je, usput, bio jedan od članova tog prvog partizanskog odreda u Hrvatskoji čiji se odlazak u šumu danas slavi. Thomposna da ne spominjem: ako su i hrvatski branitelji bili “antifašisti”, kao što često čujemo, zašto su njemu sva vrata u Hrvatskoj zatvorena? Zašto je prosvjed branitelja uredno bio karakteriziran kao fašistički? Dakle, slavimo “antifašizam”, ali neki koji su na današnji dan 1941. u Brezovici otišli u šumu su svejedno za antifašiste “klerofašisti”. Jer su se u zadnjem ratu borili na hrvatskoj strani.
Danas smo čuli i kako smo mi “Zahvaljujući tim ljudima koji su na današnji dan otišli u borbu, danas dio slobodne Europe”. To je izmišljotina, zahvaljujući među ostalim i tim ljudima mi 50 godina nakon rata NISMO bili dio slobodne Europe, nego one druge, komunističke i neslobodne, ne zato jer su se borili protiv Hitlera nego zato jer su se borili za Staljina, a ne uz njegov bok. Dok su na zapadu cvjetali sloboda i demokracija, mi smo bili “antifašistička zemlja” bez slobode i demokracije, pa je tako antifašizam nemoguće jasno povezati s tim pojmovima. Antifašisti na proslavama današnjeg dana uporno izbjegavaju reći da je partija pozvala svoje članove u šumu tek kad je stigla depeša iz Moskve, na dan kad je započeo njemački napad na Sovjetski Savez. Do tada su njemačku okupaciju i nacistički režim komunisti – “antifašisti” prihvaćali i nisu se bunili niti išta poduzimali, dok god je bio na snazi pakt Ribbentrop – Molotov. To je trajalo puna tri mjeseca, u međuvremenu je Tito izdavao pamfletiće u kojima je u stilu Alije Izetbegovića govorio kako to “nije naš rat” jer će se kapitalisti i fašisti međusobno pobiti, a komunizam zavladati svijetom. Tek kad je počeo rat nacista i komunista komunisti su preko noći postali “antifašisti”, i to kao marionete SSSR-a sve do 1948., kad je Staljin odlučio smaknuti Tita kojem su ambicije previše narasle za Kobin ukus. Danas pak oni pričaju kako se antifašizam ne smije povezivati s komunizmom, samo nemaju pojma kako to povijesno razdvojiti. No povijest je manji problem.
U svijetu pojam antifašizma se danas veže uz nasilničke bande koje prekidaju javne skupove stranaka i osoba koje im se ne dopadaju, “antifu”. Radit se o bandama uličnih siledžija koji se od svojih naci-pandana skinsa razlikuju uglavnom po boji vezica na “martama”, skinsi nose bijele, antife crvene. Jedni i drugi se regrutiraju iz redova lumpenproletarijata i smatraju da put do pravednijeg društva vodi preko fizičkog uništenja neke društvene skupine koja se njima ne dopada i koju smatraju krivcem za “nepravdu”. Pogledate li snimke nedavnih nereda na Berkeleyu, kad su antifašisti pokušali i uspjeli spriječiti govor jednog homoseksualca koji je usto i židovskih korijena jer je “nacist”, Mila Yiannopuolosa, koji je tamo došao promovirati svoju knjigu čije su izdavanje pokušali i uspjeli (kampanjom difamacija) spriječiti, uz paljevinu u dvorištu campusa koja je neodoljivo podsjećala na nacistička orgijanja oko lomača sa zabranjenim knjigama. Sve je bilo praćeno odredima maskiranih batinaša i razbijača s toljagama koji su razbijali izloge i premlaćivalo Milove pristaše. Scenama napada na Trumpove pristaše od strane Antife smo u SAD prisustvovali svakodnevno, pa i danas: Nije prošlo tjedan dana kako je antifašist iz Bernijevog tabora pokušao smaknuti cijelo kongresno vodstvo Republikanaca, teško raniviši lidera republikanaca u Kongresu Stevea Scalisea i još dvojicu djelatnika kongresa, te dvoje policajaca. Počinitelj je samozvani “antifašist” koji ih je htio smaknuti jer su rasisti i seksisti: pa je, boreći se protiv rasista i seksista, teško ranio dvoje policajaca koji su oboje crni, a jedno od njih je žena. U ime borbe protiv rasizma premlaćivani su crnci koji su se drznuli javno podržati Trumpa.
To je izazvalo na antifašističkoj ljevici lavinu poziva da se pobije sve republikance: Profesor sociologije na Trinity collegeu, Johnny Eric Williams, pred tri dana je podržao terorista, kao i brojni drugi na antifašističkoj ljevici. “Prošlo je vrijeme kad su oni pod rasnom opresijom radili ono što su oni koji su sebe smatrali “bijelima” nisu htjeli, treba okončati destruktivnu mitologiju “bijelosti” i njihovog bijelog sustava supremacije #nekasvijebenocrknu”. Sliku antifašizma danas smo gledali i jučer kad je Trump pozvao na molitvu za teško ranjenog Scalisea: “antifašisti” u publici su na to počeli zviždati i skandirati razne uvredljive stvari. Dakle, ubiti nekog nije grijeh, ako je “fašist”. A fašist je svatko tko ne dijeli sulude ideje o socijalnoj pravdi samozvanih pravednika iz antife.
Tako je i ideološki vjerojatno najneutralniji političar u Hrvatskoj, Bandić, postao “fašist”, po logici “ako nije antifašist, onda je naš neprijatelj”. I s njim nećemo imati posla. To je logika islamskih ekstremista koji ne žele imati posla s bilo kakvim nevjernicima, logika komunista koji su sve koji ih nisu otvoreno podržavali slali u logore, logika nacista, logika svake totalitarne ideologije. To je suprotno od tolerancije, u koju se inače kunu, i suprotno od demokratskih pravila igre gdje ne morate biti niti fašist niti antifašist, i gdje uostalom takve etikete ne bi trebale predstavljati ništa: ljude treba suditi isključivo po ponašanju i postupcima, po djelima. Nikad po onom kako se deklariraju a najmanje po onom kako ih drugi etiketiraju. Tko se tu deklarirao kao onaj tko koristi fašističke metode, prilično je jasno. Oni koji sve druge proglašavaju hereticima, ideološki puritanci koji dehumaniziraju i svode na zajednički nazivnik “fašista” cijele nacije i grupe ljudi koji ne dijele njihovu “religiju”. I uza sve to, tvrde da su humanisti i tolerantni. Malo tko s toliko mržnje govori o ljubavi poput njih, i tako se netolerantno odnosi prema drugima uz puna usta tolerancije. Samoprolašeni pravednici su u biti moralni rak društva. Sve skupa je došlo do razine paranoje, u kojoj se svatko tko zdravorazumski a ne ideološki ostrašćeno pristupa bilo kojem problemu i društvenom pitanju automatski proglašava rasistom, fašistom, homofobom, pa je tako sad “fašist” postao i jedan Bandić, koji se primio Trga maršala Tita kao pijan plota. Upravo da se ne zamjeri antifama, jer zna kako bi ga agresivno napali kad bi promijenio ime trgu: fenomen je da se ni u jednoj Rusiji nitko nije bunio kad su uklanjani trgovi i ulice, pa i gradovi, imenovani po lideru antifašista ne samo u Rusiji nego i svijetu.
Dakle, pitanje za Lastana: Lastane, ako ne želim da me se trpa u isti koš s Ratkom Mladićem, Staljinom, Kadijevićem, raznim siledžijama i uličnim razbijačima, teroristima koji ne poštuju tuđi život, s ljudima koji pale knjige i cenzuriraju internet, ako se grozim da me se trpa u koš s ljudima koji preziru demokraciju i viču “Trump not my president” što je ljepši način da se kaže “j… demokraciju ako mi nismo na vlasti”, ako ne želim biti u istom košu s fanaticima svih vrsta, jesam li ja klerofašist? Jer, na slučaju Bandića, koji je “fašistom” proglašen zato jer je nagradu grada Zagreba dobio jedan doduše ne naročit redatelj, očito je da smo došli do točke kad samozvani “antifašisti” idu za tim da iz društva isključe i ušutkaju ne samo sve one s kojima se ne slažu, nego i sve one koji imaju bilo kakvog dodira s onima koji se ne slažu. Još samo fali da nam zalijepe kakve trake na nadlaktice, da znamo da smo kužni.
Marcel Holjevac


Last edited by metilda on Fri 23 Jun - 8:56; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 23 Jun - 8:55

sad lijepo kad banicek dođe moiti bandica jer moze opet nekakva donacija od nekoliko milijuna kuna za sisak..bandic joj moz lijepo odgovoriti..'sto ti ono rece da je netko licemjeran i nepozeljan..eno imas banku pa dizi kredit' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 23 Jun - 9:10

..inace nesto ej interesantno....janko bobetko koji ej doista bio istaknuti antifasist dapace jedan do prvih koji su krenuli s oruzjem i osnovali sisacki partizanski odred nikako da nađe mjesto u imenovanju tko ej sve bio clan sisackog partizanskog odreda...isto se desavalo i nakon hravtskog proljeca kad je bobetko izbacen iz jna..i marginaliziran...i kako rece jednom janko bobetko..'ja sam znao da nakon hrvatskog proljeca za njih vise nisam clan sisackog partizanskog odreda kao da nikad nisam ni bio'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 23 Jun - 9:48

Na danasnji dan u Domovinskom ratu 23.6.1991

'Na podrucju Banije stanje se iz dana u dan pogorsava.Srpski odmetnici,paravojne snage i JNA sve su drskiji i bezobzirniji.Incidenti se ne mogu vije smatrati pod pojedinacno nego istovremeno na vise mjesta eskaliraju sukobi ili provokacije sa istim ciljem sprijeciti ustavnopravni poredak Repoblike Hrvatske na citavom podrucju.Glina je postala definitivno nesigurno mjesto za zivot,rad i obavljanje svakodnevnih zivotnih potreba to se odnosi povrh svega na nesrbe najprije Hrvate i malobrojne Albance u samom gradu.Dijelom Gline koja je pod kontrolom ekstremnog SDS-a svakodnevno ulicama krstare lica u raznim uniformama i pod oruzjem sa oznakama razlicitih srpskih paravojnih formacija.Nerjetko s emoze susresti i civile koji nose oruzje.Jedina slobodna ako se moze reci slobodna ili sigurna oaza je ona oko policijske stanice u samoj Glini koja je pod kontrolom redastvenika.Tu malobrojni glinski Hrvati koji su ostali jos u gradu nalaze kakvo takvo sigurno utociste od nesigurnosti,prijetnji,maltretiranja pa cak i fizickih nasrtaja od pomahnitalih srpskih paravojnih formacija kao i ekstremista.Nocas su u Glini odjeknule tri eksplozije sve tri su bile podmetnute ili bacene pod objekte u vlasnistvu Hrvata ili Albanaca.Stanje u Jukincu predgrađu Gline a koji nastanjuju pretezno Hrvati za sada je relativno mirno i redarstvene snage drze situaciju trenutno pod kontrolom ali sve cesce provokacije i uznemiravanja od strane srpskih terorista iz dana u dan prema Jukincu se pojacavaju sa okolnog podrucja.nerjetko i motorna vozila JNA provokativno projure kroz taj dio Gline ali sve ostane na provokaciji.U bazenu sela Maje blizu Gline koje nastanjuju Hrvati i naselja koja gravitiraju prema Maji su u sve tezem polozaju.Tamo nema redarstvenih snaga zbog prijetnji srpskih terorista i ekstremista koji su raspoređeni okolo Maje i jos nekih hrvatskih sela blizu Maje da ce sve to sravnati sa zemljom ako primjete bilo kakve hrvatske snage na tom podrucju.Za sada je tamo hrvatsko stanovnistvo se samoinicijativno organiziralo u straze i paze na svaki pokret srpskih paravojnih snaga koji također sve ucestalije oruzano i verbalno provociraju stanovnike Maje i okolice.Nista bolaj situacija nije na podrucju hrvatskog pounja između Dvora na Uni i Hrvatske Kostajnice.malobrojni redarstvenici i civilni dragovoljci koji im pomazu svakodnevno su napadani od razlicitih srpskih paravojnih postrojbi i teritorijalaca sa okolnih brda kao i iz samog Dvora na Uni gdje se gomilaju srpske paravojne formacije sa ocitim ciljem da ubrzo krenu u akciju prema hrvatskim selima ovog podrucja.Zamjeceni su sve cesci dolasci na ovo podrucje raznih 'emisara' sa kninskog podrucja koji huskaju i spremaju na incidente i napade lokalno srpsko stanovnistvo ovog podrucja'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Guest Fri 23 Jun - 9:56

vuksadinare wrote:..inace nesto ej interesantno....janko bobetko koji ej doista bio istaknuti antifasist dapace jedan do prvih koji su krenuli s oruzjem i osnovali sisacki partizanski odred nikako da nađe mjesto u imenovanju tko ej sve bio clan sisackog partizanskog odreda...isto se desavalo i nakon hravtskog proljeca kad je bobetko izbacen iz jna..i marginaliziran...i kako rece jednom janko bobetko..'ja sam znao da nakon hrvatskog proljeca za njih vise nisam clan sisackog partizanskog odreda kao da nikad nisam ni bio'

interesantno je što današnji "antifašisti" i djeca komunističkih ideologa i zločinaca uopće ne priznaju postojeće povijesne dokumente.. sjećaš se metodologa sa starog foruma? koliko je on stavio autentičnih dokumenata i snimki i antife ostadoše gluhe i slijepe... to isto vidim i na ovom forumu, ne računajući tu golum-soru nego i neke koje čak smatram normalnim ljudima.. jedan od dokumenata je i mapa masovnih grobišta komunističkih zločina objavljena na googlu:

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Unnamed-696x318
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 23 Jun - 10:07

metilda wrote:
vuksadinare wrote:..inace nesto ej interesantno....janko bobetko koji ej doista bio istaknuti antifasist dapace jedan do prvih koji su krenuli s oruzjem i osnovali sisacki partizanski odred nikako da nađe mjesto u imenovanju tko ej sve bio clan sisackog partizanskog odreda...isto se desavalo i nakon hravtskog proljeca kad je bobetko izbacen iz jna..i marginaliziran...i kako rece jednom janko bobetko..'ja sam znao da nakon hrvatskog proljeca za njih vise nisam clan sisackog partizanskog odreda kao da nikad nisam ni bio'

interesantno je što današnji "antifašisti" i djeca komunističkih ideologa i zločinaca uopće ne priznaju postojeće povijesne dokumente.. sjećaš se metodologa sa starog foruma? koliko je on stavio autentičnih dokumenata i snimki i antife ostadoše gluhe i slijepe... to isto vidim i na ovom forumu, ne računajući tu golum-soru nego i neke koje čak smatram normalnim ljudima.. jedan od dokumenata je i mapa masovnih grobišta komunističkih zločina objavljena na googlu:

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Unnamed-696x318
.....pa kako c epriznati kad jednog deklariranog antifasistu i partizana janka bobetka vise ne spominju osim ako je nesto njiam u prilog kao i tuđmana...janko bobetko ej jasno rekao pred rat u hrvatskoj..'ja jesam bio partizan,general jna ali u svakom trenutku i na svakom mjetsu cu stati uz svoju hrvatsku i hrvatski narod ako budnu napadnuti sa ciljem unistavanja svega hrvatskog'...ako je on mogao sa skoro blizu osamdeset godina se aktivirati u ZNG kao i cervenko sto to nije mogao Fumic koji ej ionako desetak godina bio mlađi od Bobetka ili jos neki nazovi antifasisti tih godina...?..zar oni nisu priopadali hravtskom narodu i rodu..a koga ce drugog stioti nego hrvate i rod kojem pripadaju ako su napadnuti od drugih..to ti ej najveci problem..ja izuzetno cijenim one bivse partizane pa i komunsite koji su stali na hravtsku stranu otvoreno kad je bilo najpotrebnije i najopasnije...ove druge smatram licemjerima i kukavicama koji sus e tada pasivno drzali potajice u sebi navijajuci za jna..i to su cinjenice...gole cinjenice...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by vuksadinare Fri 23 Jun - 10:23

Na danasnji dan u Domovinskom ratu 23.6.1991

'U Dalmaciji stanje ni rata ni mira.Na podrucju Knina,Benkovca i Obrovca kao i Drnisa sve su ucestaliji pokreti JNA.Kod srpskih sela Tepljuha i Uzdolja sjeverno od Drnisa na cesti Drnis-Knin osvanule su barikade i naoruzana nepoznata lica koji zaustavljaju promet na ovoj dionici,pretresaju putnike i vozila a neke civile su odveli u nepoznatom smjeru najvjerojatnije negdje prema Kninu.Između Tepljuha i Biocica jedna jedinica JNA razmjestila je dva oklopna transportera kao i jedo borebno vozilo PRAG-u te oko pedeset vojnika Devetog kninskog korpusa JNA.Kod hrvatskog sela Kadine Glavice pripadnici ZNG-a su su stacionirali jer su u obliznjim srpskim selima Kanjanima i Miocicu primjecene određene uniformirane osobe pod oruzjem a koje ne pripadaju legalnim hrvatskim oruzanim snagama.Po informacijama moglo bi biti stotinjak uniformiranih osoba koji vjerojatno pripadaju tzv.'miliciji SAO Krajine' koji su preko noci uz pomoc JNA prebaceni na podrucje sjeveroistocno od Drnise sa ciljem da blokiraju promet i kretanje civila na ovom podrucju.Uz to u vrlo nepovoljnom polozaju se naslo hrvatsko selo Parcic koje se nalazi kao enklava između srpskih sela Miocica,Biocica i Kanjana a koje sad jedinu vezu sa ostatkom teritorije koja nije pod kontrolom srpskih ekstremista ima lokalnim cestovnim koridorom prema obliznjem hrvatskom selu Kadinoj Glavici u kojem je smjestena jedna postrojba ZNG-a koja cuva i kontrolira tu preostalu slobodnu cestu između ova dva hrvatska sela a koja je na puskomet srpskim paravojnim snagama smjestenim po okolnim cukama iznad sela Kanjana i Miocica'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji - Page 5 Empty Re: Hrvatska - čardak ni na nebu ni na zemlji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 42 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23 ... 42  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum