ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Trinity Thu 22 Jun - 19:40

mutava baštarda wrote:
Triny wrote:
orion wrote:
pismejker wrote:
orion wrote:aaabokte čovjek živi u nekakvom kvantnom pomaku ..... mozak i tijelo udaljeni mu jedno od drugog dobrih sedamdesetak godina.
hehehehehe...istina..ne mogu reci da je lik glup,jer nije,ali brate..zaglavljeno u vremenskoj petlji...

slucaj za dr.Waltera Bishopa.. lol!


pretužno je što naši liječnici odlaze iz Hrv. kada je jasno kao dan da posla ima na pretek - pacijenti se iz dana  progresivno kumuliraju :D
Sve te uhljebe ostaviti bez plaće...začas bi mozak drugačije radio...
stavi iste vrstu miševa u dvije kutje, jednima pruži lagodan život, a drugima otežaj hranjenje. ovi drugi su poslije sposobniji.
vjerujem da bi se eksperiment uspješno proveo i s uhljebima....
Bi sigurno. Jedni bi uspjeli, drugi ne bi. Ali tako je to.

Trinity

Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Trinity Thu 22 Jun - 19:42

melkior wrote:
asilovski wrote:http://hr.n1info.com/a213943/Vijesti/Nasa-je-duznost-ponistiti-22.-lipnja-kao-drzavni-blagdan.html
Sigurno neću glasat za Hasanbegovića. Mislim, boli me briga tko je bio na pravoj, tko na krivoj strani u 2. Svjetskom ratu, ali lik meni hoće oteti današnji neradni dan. E neće ići!
Meni je danas bio radni dan. Gazda, tržište tako odredilo. Al' sutra se luftam. :)
Kakav j.... Hasanbegović.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Yehudi Thu 22 Jun - 20:37

asilovski wrote:Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Zlatko-Hasanbegovic


Hitlerov časnik: "Povraća mi se od Pavelića"

   U prvom izvještaju Wehrmachtu, Horstenau je nakon posjeta ruralnim dijelovima NDH napisao da su ustaše "u ludom bijesu", te je opisao krajnje potresne detalje o tome kako se ustaše ponašaju prema neprijateljima i zatvorenicima. U jednom od dijelova izvještaja, opisao je kako je ustaški pukovnik osobno strijeljao oko 500 ljudi starosti između 15 i 20 godina. Osim o ubojstvima stotina civila, Horstenau je obavijestio nacističko zapovjedništvo da ustaški vođe siluju gotovo svaku ženu, muče i ubijaju djecu, i to najčešće pred majkama. Tijekom ljeta 1942. godine Glaise von Horstenau je zatrpavao njemačkog veleposlanika u Zagrebu Siegfrieda Kaschea izvještajima o ustaškim zločinima. U jednom od njih izvještava: "Kod Slavonske Požege nalazi se jedan koncentracijski logor, koji nosi ime 'ustaški iseljenički logor'. Zapovjednik ovog logora je bivši katolički svećenik, a sada istaknuti ustaša Klajić... Tijekom jednog uobičajenog mučenja, jedan zarobljenik svom je mučitelju pokušao oteti pušku. Kad su to dojavili zapovjedniku logora Klajiću, on je naredio da se svi logoraši pobiju paljbom iz mitraljeza s dum-dum mecima. Čitav sat je trajala paljba sa ulaza u barake. Izgled baraka poslije ovoga ne može se opisati. Zidovi su bili pošpricani krvlju, s njih su visili komadi mesa i prosutih mozgova, dok su podovi bili prekriveni unakaženim leševima. Barake su ostale u ovom stanju puna dva dana, sve dok nije pristigao novi transport zarobljenika, koji su ih onda očistili." Iako je i ranije vidio brojne užase, Horstenau nije bio spreman na strahote koncentracijskih logora u kojima su zatvarali Srbe, Židove, Rome i hrvatske antifašiste. Uprkos tome što je ustaško zapovjedništvo poslalo Horstenaua u unaprijed pripremljen, očišćen logor, a ne recimo u Jasenovac, Horstenau je bio zaprepašten onime što je vidio. "Otišli smo u tvornicu koja je pretvorena u koncentracijski logor. Zastrašujući uvjeti. Nekoliko muškaraca, puno žena i djece, bez odjeće, spavaju na zemlji, kašlju, stenju i plaču. Zapovjednik logora je - unatoč lijepoj tituli poglavnika – obična propalica. Ignorirao sam ga i rekao svojim ustaškim vodičima: 'Ovo je da se čovjek pobljuje'", napisao je Horstenau.

Pročitajte više na: https://www.express.hr/life/hitlerov-casnik-povraca-mi-se-od-pavelica-8100
 - www.express.hr


------------------------------------------------------------------------------------


  I od - hase - ni mu se povracalo, jednao ao i svakom normalnom
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Guest Thu 22 Jun - 20:54

orion wrote:teško proniknuti u bit takvih mozgova .... jednostavno ne vjerujem da je iskreno i da vjeruje u to što govori... pod pretpostavkom zdravog razuma. 
Prije će biti politička platforma za skupljanje i stvaranje istomišljenika u svrhu vlastitog proboja, stvaranja od sebe "desne veličine".  

..ili je u igri neka teorija zavjere - možda je David Icke u pozadini ili crna noga, ili nešto natu šemu ... :^0

odnosi li se to i na ove koji također žive u prošlosti?

“Trg je naš” geslo je građanskog okupljanja na Trgu maršala Tita u Zagrebu, koje je u tijeku, a kojim lijeve i antifašističke udruge i stranke, na Dan antifašističke borbe 22. lipnja, upozoravaju da gradska vlast “koketira s promjenom imena tog trga jednog od posljednjih simbola pobjede nad nacizmom i ustaštvom u Drugom svjetskom ratu”.
Na inicijativu Saveza društava Josip Broz Tito, okupljanje su organizirali Savez antifašističkih boraca i antifašista (SAB), Antifašistička liga i Srpsko narodno vijeće te stranke Radnička fronta, Nova ljevica, Nova Hrvatska i Zagreb je naš.
“Antifašistička liga” je službeni organizator prosvjeda, a u njoj osim Srpskog narodnog vijeća (SNV-a) i Građanskog odbora za ljudska prava pripadaju i B.A.B.E., Centar za mirovne studije, Kuća ljudskih prava, Documenta, Romsko nacionalno vijeće, Židovska općina/Šoa akademija, Židovska vjerska zajednica “Bet Israel”, Vijeće romske nacionalne manjine grada Zagreba, Mlade antifašistkinje i antifašisti Zagreba, Srpski demokratski forum, Savez društava Josip Broz Tito, Savez ratnih i vojnih invalida RH (2. svjetskog rata), Savez antifašističkih boraca i antifašista RH.

https://narod.hr/hrvatska/razotkrivanje-hrvatske-civilne-scene-antifasisti-titoisti-komunisti
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Guest Thu 22 Jun - 21:06

Yehudi wrote:
asilovski wrote:Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Zlatko-Hasanbegovic


Hitlerov časnik: "Povraća mi se od Pavelića"

   U prvom izvještaju Wehrmachtu, Horstenau je nakon posjeta ruralnim dijelovima NDH napisao da su ustaše "u ludom bijesu", te je opisao krajnje potresne detalje o tome kako se ustaše ponašaju prema neprijateljima i zatvorenicima. U jednom od dijelova izvještaja, opisao je kako je ustaški pukovnik osobno strijeljao oko 500 ljudi starosti između 15 i 20 godina. Osim o ubojstvima stotina civila, Horstenau je obavijestio nacističko zapovjedništvo da ustaški vođe siluju gotovo svaku ženu, muče i ubijaju djecu, i to najčešće pred majkama. Tijekom ljeta 1942. godine Glaise von Horstenau je zatrpavao njemačkog veleposlanika u Zagrebu Siegfrieda Kaschea izvještajima o ustaškim zločinima. U jednom od njih izvještava: "Kod Slavonske Požege nalazi se jedan koncentracijski logor, koji nosi ime 'ustaški iseljenički logor'. Zapovjednik ovog logora je bivši katolički svećenik, a sada istaknuti ustaša Klajić... Tijekom jednog uobičajenog mučenja, jedan zarobljenik svom je mučitelju pokušao oteti pušku. Kad su to dojavili zapovjedniku logora Klajiću, on je naredio da se svi logoraši pobiju paljbom iz mitraljeza s dum-dum mecima. Čitav sat je trajala paljba sa ulaza u barake. Izgled baraka poslije ovoga ne može se opisati. Zidovi su bili pošpricani krvlju, s njih su visili komadi mesa i prosutih mozgova, dok su podovi bili prekriveni unakaženim leševima. Barake su ostale u ovom stanju puna dva dana, sve dok nije pristigao novi transport zarobljenika, koji su ih onda očistili." Iako je i ranije vidio brojne užase, Horstenau nije bio spreman na strahote koncentracijskih logora u kojima su zatvarali Srbe, Židove, Rome i hrvatske antifašiste. Uprkos tome što je ustaško zapovjedništvo poslalo Horstenaua u unaprijed pripremljen, očišćen logor, a ne recimo u Jasenovac, Horstenau je bio zaprepašten onime što je vidio. "Otišli smo u tvornicu koja je pretvorena u koncentracijski logor. Zastrašujući uvjeti. Nekoliko muškaraca, puno žena i djece, bez odjeće, spavaju na zemlji, kašlju, stenju i plaču. Zapovjednik logora je - unatoč lijepoj tituli poglavnika – obična propalica. Ignorirao sam ga i rekao svojim ustaškim vodičima: 'Ovo je da se čovjek pobljuje'", napisao je Horstenau.

Pročitajte više na: https://www.express.hr/life/hitlerov-casnik-povraca-mi-se-od-pavelica-8100
 - www.express.hr


------------------------------------------------------------------------------------


  I od - hase - ni mu se povracalo, jednao ao i svakom normalnom
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Guest Thu 22 Jun - 21:08

orion wrote:aaabokte čovjek živi u nekakvom kvantnom pomaku ..... mozak i tijelo udaljeni mu jedno od drugog dobrih sedamdesetak godina.

mislim, čovjek je povjesničar, to mu je profesija.. čime bi se trebao baviti?

Osnovnu i srednju školu završio je u Zagrebu nakon čega je završio jednopredmetni studij povijesti na Filozofskome fakultetu Sveučilišta Zagrebu, a gdje je potom i magistrirao te doktorirao. Radio je kao znanstveni suradnik u Institutu društvenih znanosti Ivo Pilar


https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Hasanbegovi%C4%87
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Guest Thu 22 Jun - 21:10

metilda wrote:
orion wrote:aaabokte čovjek živi u nekakvom kvantnom pomaku ..... mozak i tijelo udaljeni mu jedno od drugog dobrih sedamdesetak godina.

mislim, čovjek je povjesničar, to mu je profesija.. čime bi se trebao baviti?

Osnovnu i srednju školu završio je u Zagrebu nakon čega je završio jednopredmetni studij povijesti na Filozofskome fakultetu Sveučilišta Zagrebu, a gdje je potom i magistrirao te doktorirao. Radio je kao znanstveni suradnik u Institutu društvenih znanosti Ivo Pilar


https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Hasanbegovi%C4%87
FF..prodavanje mooda pod boobrege..koji qrc im a u politici raditi profesurski posel?? Politicari bi trebalki diplomatske i ine politicke skole pohadjati,mindeštens 8-10 godina...Hazo je cisti populista ..okrece glave Hrvata u proslost,u svrsene stvari,da ne gledaju provaliju koja je ISPRED njih..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Leviathan2 Thu 22 Jun - 21:13

Yehudi wrote:


  I od - hase - ni mu se povracalo, jednao ao i svakom normalnom
pa djes ti krava te ne ubola
ja vec pomislih da si napustio ovo otuzno mjesto u virtualnim pustopoljinama

_________________
Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Leviathan2 Thu 22 Jun - 21:14

metilda wrote:
orion wrote:aaabokte čovjek živi u nekakvom kvantnom pomaku ..... mozak i tijelo udaljeni mu jedno od drugog dobrih sedamdesetak godina.

mislim, čovjek je povjesničar, to mu je profesija.. čime bi se trebao baviti?

Osnovnu i srednju školu završio je u Zagrebu nakon čega je završio jednopredmetni studij povijesti na Filozofskome fakultetu Sveučilišta Zagrebu, a gdje je potom i magistrirao te doktorirao. Radio je kao znanstveni suradnik u Institutu društvenih znanosti Ivo Pilar


https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Hasanbegovi%C4%87
uglavnom beskorisni parazit,

_________________
Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Guest Thu 22 Jun - 21:16

Leviathan2 wrote:
metilda wrote:
orion wrote:aaabokte čovjek živi u nekakvom kvantnom pomaku ..... mozak i tijelo udaljeni mu jedno od drugog dobrih sedamdesetak godina.

mislim, čovjek je povjesničar, to mu je profesija.. čime bi se trebao baviti?

Osnovnu i srednju školu završio je u Zagrebu nakon čega je završio jednopredmetni studij povijesti na Filozofskome fakultetu Sveučilišta Zagrebu, a gdje je potom i magistrirao te doktorirao. Radio je kao znanstveni suradnik u Institutu društvenih znanosti Ivo Pilar


https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Hasanbegovi%C4%87
uglavnom beskorisni parazit,

kao i nabrojane udruge koje su danas prosvjedovale za trg?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Leviathan2 Thu 22 Jun - 21:23

metilda wrote:
Leviathan2 wrote:
metilda wrote:
orion wrote:aaabokte čovjek živi u nekakvom kvantnom pomaku ..... mozak i tijelo udaljeni mu jedno od drugog dobrih sedamdesetak godina.

mislim, čovjek je povjesničar, to mu je profesija.. čime bi se trebao baviti?

Osnovnu i srednju školu završio je u Zagrebu nakon čega je završio jednopredmetni studij povijesti na Filozofskome fakultetu Sveučilišta Zagrebu, a gdje je potom i magistrirao te doktorirao. Radio je kao znanstveni suradnik u Institutu društvenih znanosti Ivo Pilar


https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Hasanbegovi%C4%87
uglavnom beskorisni parazit,

kao i nabrojane udruge koje su danas prosvjedovale za trg?
metilda, sve te udruge su jebeni paraziti kao i 90% politicke populacije u hrvatskoj,
evo tu kod mene znam jednu udrugu gdje su se roditelji organizirali da imaju djeca gdje svirati i uciti vise od onog sto nauce u skoli, jedna od glavnih je nase gore list pa tako i znam, financiraju se iskljucivo od priloga roditelja i premija kad idu po takmicenjima, poceli sa 12 djece sad imaju oko 200, vec su se i opcinatori zainteresirali  i oni bi da se ogrebu i pokazu na korist djece, medjutim fino su oh otkantali i odbili sve drzavne dotacije, nakon 8 godina kako sviraju zapazeni su  i pobiraju prva mjesta na svim takmicenjima,  navodno imaju ponudu iz kine da odu na 6 nastupa, kinezi sve placaju, od aviona do jesti i obecali donirat 500 eura svakom djetetu za sladoled i 50 000 eura donacije udrugi

_________________
Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Guest Thu 22 Jun - 21:25

Leviathan2 wrote:
metilda wrote:
Leviathan2 wrote:
metilda wrote:
orion wrote:aaabokte čovjek živi u nekakvom kvantnom pomaku ..... mozak i tijelo udaljeni mu jedno od drugog dobrih sedamdesetak godina.

mislim, čovjek je povjesničar, to mu je profesija.. čime bi se trebao baviti?

Osnovnu i srednju školu završio je u Zagrebu nakon čega je završio jednopredmetni studij povijesti na Filozofskome fakultetu Sveučilišta Zagrebu, a gdje je potom i magistrirao te doktorirao. Radio je kao znanstveni suradnik u Institutu društvenih znanosti Ivo Pilar


https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Hasanbegovi%C4%87
uglavnom beskorisni parazit,

kao i nabrojane udruge koje su danas prosvjedovale za trg?
metilda, sve te udruge su jebeni paraziti kao i 90% politicke populacije u hrvatskoj,
evo tu kod mene znam jednu udrugu gdje su se roditelji organizirali da imaju djeca gdje svirati i uciti vise od onog sto nauce u skoli, jedna od glavnih je nase gore list pa tako i znam, financiraju se iskljucivo od priloga roditelja i premija kad idu po takmicenjima, poceli sa 12 djece sad imaju oko 200, vec su se i opcinatori zainteresirali  i oni bi da se ogrebu i pokazu na korist djece, medjutim fino su oh otkantali i odbili sve drzavne dotacije, nakon 8 godina kako sviraju zapazeni su  i pobiraju prva mjesta na svim takmicenjima,  navodno imaju ponudu iz kine da odu na 6 nastupa, kinezi sve placaju, od aviona do jesti i obecali donirat 500 eura svakom djetetu za sladoled i 50 000 eura donacije udrugi

pošteno za boldano... iskustvo je ipak na kraju dobro, roditelji financiraju uspjeh svoje djece, sjeti se Janice i Ivice i koliko im nitko nije pomogao da postignu uspjeh a svi smo se kitili njihovim perjem
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Leviathan2 Thu 22 Jun - 21:32

metilda wrote:
Leviathan2 wrote:
metilda wrote:
Leviathan2 wrote:
metilda wrote:

mislim, čovjek je povjesničar, to mu je profesija.. čime bi se trebao baviti?

Osnovnu i srednju školu završio je u Zagrebu nakon čega je završio jednopredmetni studij povijesti na Filozofskome fakultetu Sveučilišta Zagrebu, a gdje je potom i magistrirao te doktorirao. Radio je kao znanstveni suradnik u Institutu društvenih znanosti Ivo Pilar


https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Hasanbegovi%C4%87
uglavnom beskorisni parazit,

kao i nabrojane udruge koje su danas prosvjedovale za trg?
metilda, sve te udruge su jebeni paraziti kao i 90% politicke populacije u hrvatskoj,
evo tu kod mene znam jednu udrugu gdje su se roditelji organizirali da imaju djeca gdje svirati i uciti vise od onog sto nauce u skoli, jedna od glavnih je nase gore list pa tako i znam, financiraju se iskljucivo od priloga roditelja i premija kad idu po takmicenjima, poceli sa 12 djece sad imaju oko 200, vec su se i opcinatori zainteresirali  i oni bi da se ogrebu i pokazu na korist djece, medjutim fino su oh otkantali i odbili sve drzavne dotacije, nakon 8 godina kako sviraju zapazeni su  i pobiraju prva mjesta na svim takmicenjima,  navodno imaju ponudu iz kine da odu na 6 nastupa, kinezi sve placaju, od aviona do jesti i obecali donirat 500 eura svakom djetetu za sladoled i 50 000 eura donacije udrugi

pošteno za boldano... iskustvo je ipak na kraju dobro, roditelji financiraju uspjeh svoje djece, sjeti se Janice i Ivice i koliko im nitko nije pomogao da postignu uspjeh a svi smo se kitili njihovim perjem
a koliko ljudi je otislo van i uspjelo napravit neke svoje naume jer u dnrh nisu mogli, jer su ih saplitali na svakom koraku i sikanirali i kad uspije onda pisu novine kako je nas covjek etotata mata
ma mars picka vam materina
ja sam isto u dnrh ulozio bio neku lovu , reko ajd domaci ljudi da otpocnem nesto, malo ja malo netko drugi i krenut ce drustvo, ma kurac da izvines na rjecniku, ako nemas neku jebenu vezu medju lokalnim klanovima politickih parazita , najebo si, mene su ogulili ne znam ni ja s cim , popusio 50 ooo eura i rekao ajbok, nikad vise u dnrh ulozit ni centa, 
sad imam par nekih izmisljotina kako ih ja zovem i vjerojatno su sa pocetkom sledece godine krenut u komercijalizaciju,  al nema sanse da ista od tog krenem realizirat u dnrh, ni u bunilu

_________________
Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by orion Thu 22 Jun - 21:54

Yehudi wrote:




Pročitajte više na: https://www.express.hr/life/hitlerov-casnik-povraca-mi-se-od-pavelica-8100
 - www.express.hr


------------------------------------------------------------------------------------


  I od - hase - ni mu se povracalo, jednao ao i svakom normalnom


Yeh grouphug ....... Taju pozdravu puno,puno,puuuuunoooo ....
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Guest Thu 22 Jun - 21:56

NDH – “Nebuš Dugo Hodil”

Posljednjih mjeseci u okupiranom Zagrebu građani su sve glasnije iščitavali kraticu NDH kao “Nebuš Dugo Hodil” [1]. Otvoreno sijanje straha s javnim vješanjima sugrađana koje su ustaše provodile od prosinca 1943. a intenzivirali u veljači 1945., samo je još više pojačao mržnju prema fašistima na vlasti te organiziranje pomoći narodnooslobodilačkom pokretu. Te posljednje veljače u NDH na prilazima gradu u Savskom Gaju visilo je 30 talaca a u Vrapču još 30 civila optuženih da skupljanju “Crvenu pomoć”. No, vratimo se na početak priče o tom djetetu Mussolinija i Hitlera koje su ustaše dobile na čuvanje.

Mnogi članci i knjige su napisane o tzv. NDH iz raznih gledišta. Pisani su radovi koji su s pravom bili puni gađenja prema tom razdoblju pa nažalost nisu uspjeli dobro analizirati to mračno, ali i intrigantno razdoblje hrvatske povijesti. Pisani su i hvalospjevi o toj kvazidržavi, te se nažalost pišu i danas. A oni su potpuno slijepi na mnoštvo nepobitnih činjenica o zločinačkoj naravi te fašističke tvorevine i vide samo kartu Velike Hrvatske koja nikad nije ni postojala u stvarnosti te ozbiljno shvaćaju kraticu NDH. Pokušat ću vam prezentirati ono što su rijetki od tih radova dotakli.

Simptomatično je pratiti povratak Ante Pavelića u okupiranu Hrvatsku koji se odvija pod potpunom kontrolom i protektoratom Talijana i Nijemaca. Pavelić je 11. IV. 1941. otputovao na sastanak s Mussolinijem a potom pokupio u logoru u Pistoriji svojih 195 ustaša. Talijanska vojska im je osiguravala putovanje prema Zagrebu. 12. i 13. IV. voze ih iz Trsta preko Sušaka do Karlovca te ih tamo zadržavaju 30-ak sati. 14. IV. u Karlovac stižu njemački opunomoćenik i Mussolinijev izaslanik. Od Pavelića se traži i pismena potvrda preuzetih obveza prema Italiji koje je usmeno dogovorio još 1927. godine. Budući Poglavnik šalje telegram Mussoliniju da će se “prilikom razgraničenja poštivati talijanska prava u Dalmaciji”. Tako da su Rimski sporazumi mjesec dana kasnije bili samo već unaprijed dogovorena predstava za javnost. A tamo je potpisano prepuštanje velikog dijela Dalmacije i Hrvatskog primorja te stvaranje “druge zone” (žuto obojano na karti) na kojoj neće imati nikakve vojne objekte niti mornaricu.

Pod budnim okom njemačkog predstavnika Hitleru odlazi telegram “zahvalnosti njemačkoj vojsci”, “želja da Hrvatska uđe u novi europski poredak” te potvrda da će “hrvatska vojska rame uz rame s njemačkom poći u borbu protiv zajedničkog neprijatelja” kao najava nesretnih epizoda na Istočnoj fronti.[2] Pošto je poslao te garancije, puštaju ga da ode u Zagreb u koji neprimjetno dolazi 15.IV.

Među zanimljivijim podacima je onaj da su Hrvati unutar tzv. NDH prema podacima Njemačkog ministarstva vanjskih poslova činili tek nešto više od 50% populacije, točnije:

3 069 000 (50,78%) Hrvata
1 847 000 (30,56%) Srba
717 000 (11,86%) Muslimana
410 000 (6,8%) pripadnika drugih naroda među kojima je i oko 100 000 Nijemaca [3]

Ustaše nikad nisu napravile popis stanovništva niti su imali kapaciteta i kontrole nad teritorijem da to naprave. No, ove činjenice su maskirali s nekoliko varki. Muslimane su, kao što je poznato, prozvali za “Hrvatsko cvijeće”. A u svoje statistike stanovništva su ubrajali Hrvatsko primorje, otoke, Dalmaciju i Međimurje u kojima je bilo većinsko hrvatsko stanovništvo. Ustaše su prodale područje na kojem je živjelo oko 400.000 Hrvata da bi dobili teritorij današnje BiH s više od milijun Srba i 700.000 Muslimana.

Naravno, te brojke su planirali što prije promijeniti te su stoga odmah krenuli s realizacijom plana Mile Budaka o preseljavanju i masovnoj likvidaciji Srba.

Gospodarsko stanje u cjelokupnoj NDH je bilo u raspadu, dok se Zagreb, u kojem su vladale glad i oskudica, još smatrao najuređenijim dijelom teritorija – a taj teritorij je prestajao već nakon Savskog mosta jer južnije već bila “ničija zemlja”. Tamo si mogao nabasati i na “divlje ustaše” i na partizane. [4]

NDH imala je imala obveze izdržavanja njemačke i talijanske vojske. Ti ogromni troškovi su stvarali potrebu za stalnim tiskanjem novca što je stvorilo ogromnu inflaciju. Ponekad su troškovi financiranja Nijemaca i Talijana dosezali i ¾ ukupno tiskanog novca.[5] Uz to su Nijemci od prvih dana okupacije redovito krali i vraćali se s Balkanske fronte prepunih kamiona.

Ustav, kao niti bilo kakav drugi temeljni zakon u NDH nije postojao, niti je ikad postojala namjera da se napiše. Sve se baziralo na aktima Poglavnika. Pavelić je u svojim rukama koncentrirao izvršnu i zakonodavnu vlast. Sabor se sastao tri puta, no nije bio biran već je Pavelić imenovao članove, te nije imao zakonodavnu ni ikakvu drugu vlast.

Redarstveno obavještajni sustav utemeljen po uzoru na nacifašističke sponzore je imao zadatak kontrole cjelokupnog života te onemogućavanje i rigorozno kažnjavanje stvarnih i izmišljenih neprijatelja. Teror i represija nad stanovništvom su bili jedini uspješni proizvod tzv. NDH. No, ni on nije bio nezavisan kao ni ostatak države. Bio je u potpuno podređenom položaju Njemačkoj obavještajnoj službi kojoj je morao podnositi sve podatke ali nije dobivao istu povratnu uslugu. [6]

Za kraj, možda je najbolje da prenesemo dijelove zaključaka “Nirnberškog suđenja” koji se odnose na “so-called independent state of Croatia” a koji jasno naziva ustašku vlast okupatorskom te naglašava da nema ni 5% podrške stanovništva te ih uspoređuje s nacističkom strankom u Njemačkoj. Napominje se također da po međunarodnim zakonima okupator nema prava proglašavati suverene zemlje za vrijeme rata, te donosi zaključak da je Hrvatska cijelo vrijeme rata bila okupirani teritorij, a vlast satelitska.

Članak se zove : “The Legal Status of the “Croatian Government.”

“In setting up the Croatian government, the Germans, instead of employing the services of the Farmers’ Party, which was predominant in the country, established an administration with Dr. Ante Pavelitch at its head. Dr. Pavelitch was brought in from Italy along with others of his group and established as the governmental head of the state of Croatia even though his group represented only an estimated five per cent of the population of the country.”

“The Ustasha in Croatia was a political party similar to the Nazi party of Germany. Similar to the Waffen SS Divisions of the general Ustasha were trained and used. In addition, by an alleged agreement between Germany and Croatia, the Croatian government conscripted men from its population for compulsory labour and military service. Many of these men were used in German organised Croat Divisions and became a part of the Wehrmacht under the command of German officers.”

“It is further shown by the evidence that all matters of liaison were handled through the German Plenipotentiary General. It is evident that requests of the Germans were invariably acceded to by the Croatian government. It is quite evident that the answers to such requests were dictated by·the Geqnan Plenipotentiary General. Whatever the form or the name given, the Croatian government “during the German wartime occupation was a satellite under the control of the occupying power. It dissolved as quickly after the withdrawal of the Germans as it had arisen upon their occupation. Under such circumstances, the acts of the Croatian government were the acts of the occupation power.”

They had no legal right to create an independent sovereign state during the progress of the war. They could set up such a provisional government as was necessary to accomplish the purposes of the occupation but further than that they could not legally go. We are of the view that Croatia was at all times here involved an occupied country” [7]

http://www.maz.hr/2015/04/10/lovro-krnic-ndh-nebus-dugo-hodil/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by jastreb Thu 22 Jun - 21:59

Gnječ wrote:
Među zanimljivijim podacima je onaj da su Hrvati unutar tzv. NDH prema podacima Njemačkog ministarstva vanjskih poslova činili tek nešto više od 50% populacije, točnije:

   3 069 000 (50,78%) Hrvata
   1 847 000 (30,56%) Srba
   717 000 (11,86%) Muslimana
   410 000 (6,8%) pripadnika drugih naroda među kojima je i oko 100 000 Nijemaca [3]
Ovime se moja teorija o proširenoj BIH pokazuje kao potpuno točna. NDH nije bila nikakva Hrvatska,već je riječ tek o okrajku Hrvatske,a o proširenoj i velikoj Bosni i Hercegovini.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by orion Thu 22 Jun - 22:03

metilda wrote:
orion wrote:aaabokte čovjek živi u nekakvom kvantnom pomaku ..... mozak i tijelo udaljeni mu jedno od drugog dobrih sedamdesetak godina.

mislim, čovjek je povjesničar, to mu je profesija.. čime bi se trebao baviti?

Osnovnu i srednju školu završio je u Zagrebu nakon čega je završio jednopredmetni studij povijesti na Filozofskome fakultetu Sveučilišta Zagrebu, a gdje je potom i magistrirao te doktorirao. Radio je kao znanstveni suradnik u Institutu društvenih znanosti Ivo Pilar


https://hr.wikipedia.org/wiki/Zlatko_Hasanbegovi%C4%87


Znam da je povjesničar.....  To mu je čak i minus u cijeloj štoriji. Netko tko koketira - tko nije znalac- manje mu je za zamjeriti,nego osobi koja bi trebala po defaultu biti upoznata sa što više dostupnih podataka i činjenica iz razdoblja koje stručno pokriva.
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by prckov Thu 22 Jun - 22:07

hase manga :tu

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by prckov Thu 22 Jun - 22:12

bolje komunjare srat nego imat rat
Josip b. prckov

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a - Page 2 Empty Re: Hasanbegović: cijeli naš program je isključivo II sv. rat i NDH-a

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum