ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by RayMabus 2/3/2017, 17:53

Prezaduženi građani ostajali su bez posla. Grcajući u dugovima pokušavali su da se izvuku novim pozajmicama. Dok na kraju nisu bankrotirali. Ta sudbina zadesila je čak 20 odsto Holanđana, među njima i Karmelitu Dors...

Video reportaža na linku , poucna je koga ovo zanima :

http://www.dw.com/sr/u-dugovima-do-gu%C5%A1e/av-37775537


Sad su im izbori ,,,,ekipa nezadovoljna ...Willders ima masu nezadovoljnih ljudi a za nezaposlenost krivi ....doseljenike. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by Guest 2/3/2017, 17:55

doduše većina tih nezaposlenih i jesu marokanci i ta ekipa.. čitao jedan link, da od svih tih doseljenika zadnjih 20godina, da jedino ekipa iz ex-yuge se doselila, integrirala i radi.. ostali svi lagano socijala i sitni kriminal
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by RayMabus 2/3/2017, 18:02

Da i na videu ti je neka baba iz Surinama , crnkinja ....kupila ona djecji krevet na dva kata prije krize i nije citala mala slova a tamo kamata na dug 14% ....krevet koštao 1800 eura ova ga još isplcacuje ...izaša je krevet 7000 eura ....tj još ga oplacuje. lol!

Ljudi se zaduživali prije krize , bilo posla , davali se krediti ..došla kriza , ostaneš bez posla ovo ono , tko te šta pita , neplatiš ratu ide kamata od 14% ...jbte djecji krevetic na kat 7000 eura ...a pocetna cijena bila 1800 ...oderalo je .....nezna ni sama kad ce otplatit krevetic ...a ono ...Bpože sacuvaj.

Uglavnom to je ta reportaža no tamo je i dio i o drugim stvarima , u prosjeku svaki građanin Nizozmeske je dužan oko 40 tisuca eura tj ti šta su dužni su u prosjeku toliko dužni ...netko manje netko više.....i najviše su dužni za podstanarstva u velikim gradovima ...to je kao najveci dio na šta odlazi to po sistemu za šta su dužni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by jastreb 2/3/2017, 18:10

Pinochet wrote:doduše većina tih nezaposlenih i jesu marokanci i ta ekipa.. čitao jedan link, da od svih tih doseljenika zadnjih 20godina, da jedino ekipa iz ex-yuge se doselila, integrirala i radi.. ostali svi lagano socijala i sitni kriminal
I Surinamci su se integrirali.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by RayMabus 2/3/2017, 18:17

A cuj u Nizozemsku svakako nemam namjeru ic radit tako da s te strane mi je nebitna al izbori su im uskoro ....20% stanovništva grca u dugovima ....svako peti.

Krivi su doseljenici.


Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva 9k=
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by Guest 2/3/2017, 18:21

RayMabus wrote:Prezaduženi građani ostajali su bez posla. Grcajući u dugovima pokušavali su da se izvuku novim pozajmicama. Dok na kraju nisu bankrotirali. Ta sudbina zadesila je čak 20 odsto Holanđana, među njima i Karmelitu Dors...

to zagovaraju monetaristi, tj. poznatiji kao zagovornici tzv. neoliberalizma, ideja je da građani dižu kredite kako bi financirali ekonomski rast i štednju rentijera, na kraju takvi pod teretom duga propadnu, rentijer jeftino za kunu kupi njihovo vlasništvo, pa rentijer financira think tankove i nevladine udruge da promoviraju snažno takav ekonomski model jer od toga profitira
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by RayMabus 2/3/2017, 18:25

deda wrote:
RayMabus wrote:Prezaduženi građani ostajali su bez posla. Grcajući u dugovima pokušavali su da se izvuku novim pozajmicama. Dok na kraju nisu bankrotirali. Ta sudbina zadesila je čak 20 odsto Holanđana, među njima i Karmelitu Dors...

to zagovaraju monetaristi, tj. poznatiji kao zagovornici tzv. neoliberalizma, ideja je da građani dižu kredite kako bi financirali ekonomski rast i štednju rentijera, na kraju takvi pod teretom duga propadnu, rentijer jeftino za kunu kupi njihovo vlasništvo, pa rentijer financira think tankove i nevladine udruge da promoviraju snažno takav ekonomski model jer od toga profitira
Znam ..zato ja nemam kredita nit duga nego 10 tisuca na štednji i 45 tisuca ( tako nešto oko te cifre ) na kartici ....plus stanovi i ostale nekretnine i pokretnine ( auto kešom plačeno u komadu i tako ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by RayMabus 2/3/2017, 18:30

Inace sad su neki izbori u sjevernoj Irskoj a prije par dana neka grupa zvana Nova Ira napala je policajca ( il tako nešto ) i poslije postavila bombu pod automobil ...Britanija izlazi iz EU pa su se dogovorili da nece gore vracat granicu u sjevernoj Irskoj prema Irskoj koja je EU.


Irska kao što smo pricali je baš taj model , kreditiranje građana da troše ...sad im je ekonomija ok al ako se zagovnja u sjevernoj Irskoj i ovo s Brexitom ....ono zavisi oce li se to pojacat i oce li se zaghovnjat te oce li utjecat na irsku ekonomiju jer ako da Irci su nahebali.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by Leviathan2 2/3/2017, 18:41

Pinochet wrote:doduše većina tih nezaposlenih i jesu marokanci i ta ekipa.. čitao jedan link, da od svih tih doseljenika zadnjih 20godina, da jedino ekipa iz ex-yuge se doselila, integrirala i radi.. ostali svi lagano socijala i sitni kriminal
prije ohohogodina zvala me jedna holandska firma da idem sljakat kod njih, uvjeti za konja ubit, stvarno velika placa plus placeni svi troskovi,
a jaka firma i daju oni meni granciju tj pismo nakane sa ugovorom za ici radit radnu dozvolu,  odem ja u onaj njihov ured za strance i ispunim papire, ono, za dobivanje dozvole sam imao sve uvjete, znaci stan od firme, ugovor na neodredjeno, profil nema na burzi, dis bolje, 
u tom birou mi palo u oci da rade sve neki cokoladni ili polucokoladni, nisam uspjeo detektovat ni jednog holandeza
ispunio ja papirologiju i veli meni zenska da moram platit 700 eura i da cu za 6 do 8 mjeseci znati na cemu sam, ja zinuo, 700 eura za sto, taksa,  ok, a cekanje 6-8 mjeseci, pa veli ona proces je dug i bla bla,
i sto ako bude negativno tj odbijenica, a mozete se zalit ili probat ponovo aplicirat, aaaa,
gledam ja nju a vidis da me gleda s prezirom, neka zamotana, ono,  bas sam se prvi put susreo za sirovim rasizmom (tad sam i ja postao rasist)
velim ja njoj  direkt u facu, draga gospodjice, mozete mi popusit za 700 eura al ne 6.-8 mjeseci nego odmah a ako vam je ovo nacin da obeshrabrite nekog osim arapcuga i ostalog smeca kojem i vi pripadate onda ste uspjeli,
ovo vam kazem jer osobno znam dvojicu iz ghane koji su dosli u holandiju i dobili humanitarne dozvole i znam jos jednog marokinca kojem je njegov rodjak sitni obrtnik sredio papire u roku mjesec a vi mene ovde zajebavate,
pokupim se i odem, nakon 3 sata me zaustavi policija mamu im jebem bolesnu, ona me prijavila za vrijedjanje a oni preko nadzornih kamera locirali, medjutim i s njima sam bio bezobrazan i odjeb ,
da napomenem da nisam trazio radnu dozvolu sa hrvatskim papirima nego svicarskim,  onda znas koliko je to bolesna zemlja

_________________
Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by Leviathan2 2/3/2017, 18:43

RayMabus wrote:
deda wrote:
RayMabus wrote:Prezaduženi građani ostajali su bez posla. Grcajući u dugovima pokušavali su da se izvuku novim pozajmicama. Dok na kraju nisu bankrotirali. Ta sudbina zadesila je čak 20 odsto Holanđana, među njima i Karmelitu Dors...

to zagovaraju monetaristi, tj. poznatiji kao zagovornici tzv. neoliberalizma, ideja je da građani dižu kredite kako bi financirali ekonomski rast i štednju rentijera, na kraju takvi pod teretom duga propadnu, rentijer jeftino za kunu kupi njihovo vlasništvo, pa rentijer financira think tankove i nevladine udruge da promoviraju snažno takav ekonomski model jer od toga profitira
Znam ..zato ja nemam kredita nit duga nego 10 tisuca na štednji i 45 tisuca ( tako nešto oko te cifre ) na kartici ....plus stanovi i ostale nekretnine i pokretnine ( auto kešom plačeno u komadu i tako ).
tih 10 tisuca na stednji i 45 na kartici isto kao i da nemas, nekom se digne kurac il ustane na krivu nogu i to ostao sirotinja :D
longi, stedi se u zlatu a za tekuce poslove samo kesh i kesh, jedino tako se mos ispruzit jer znas s cim ces se pokrit

_________________
Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by RayMabus 2/3/2017, 18:51

Nikad me ta Nizozemska nije zanimala , imam jednog susjeda poznanika mojih godina tamo , tj prijatelji smo u biti jer smo odlicni , dođe ovdje svako ljeto , žena naša , dvoje djece tamo ima , dođu svi ljeti ovdje ....a da Levy to šta kažeš , gusto naseljena , prne netko sve smrdi a nemaš gdje utec , klima fuj kaka ( bio u Belgiji pa znam ) .....standard slabiji od njemačkoga al ne zato jer su im plače manje tj možda jesu il nisu zavisi šta radiš nego podstanarstvo skuplje , životni troškovi skuplji , ...taj jezik kad nauciš za kuraz ti je negdje drugdje ....mislim Njemačka , Britanija il anglosasko govorno podrucje ....u biti cak se i uFrancusku isplati otic radi jezika pa ono nauciš neki jezik koji je svijetski a ne te nizozemske , danske i ostala shranja kuraz palac ....jbte trebali bi plačat da im netko dolazi a ne 70'0 eura bi oni još ...dobro si joj spustio ...možete vi meni za 700 eura popušit al ne za 7-8 mjeseci nego odma he he he
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by Oh_Femder 2/3/2017, 19:10

RayMabus wrote:Prezaduženi građani ostajali su bez posla. Grcajući u dugovima pokušavali su da se izvuku novim pozajmicama...
Tko je to javio? Da nije možda Muhammad Saeed al-Sahhaf?
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva Empty Re: Nizozemska ; U dugovima do guše ...20% stanovništva

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum