ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by Guest 29/1/2017, 18:22

jastreb wrote:Čitao sam originalni tekst,gdje pička priča niškim narječjem. Ovo što si ti okačio prijevod je na suvremeni srpski.

citao, daj da i mi procitamo

Guest
Guest


Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by jastreb 29/1/2017, 18:34

pizzon wrote:
jastreb wrote:Čitao sam originalni tekst,gdje pička priča niškim narječjem. Ovo što si ti okačio prijevod je na suvremeni srpski.

citao, daj da i mi procitamo

Evo:

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/svi-imaju-najbolji-telefoni-holandanka-zivi-u-nisu-i-urnebesno-tacno-je-opisala/gejj9l1
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by Eroo 29/1/2017, 18:35

Mene bi više zanimalo mišljenje Srbina iz Niša, koji živi u Holandiji.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by Leviathan2 29/1/2017, 18:43

Eroo wrote:Mene bi više zanimalo mišljenje Srbina iz Niša, koji živi u Holandiji.
;D

_________________
HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by crvenkasti 29/1/2017, 18:55

Eroo wrote:Mene bi više zanimalo mišljenje Srbina iz Niša, koji živi u Holandiji.

I mene bi zanimalo da čujem baš Srbina. Naši Hrvati tamo su svi ustaše. Ništa ne bih doznao.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29499
2014-04-17


Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by Guest 29/1/2017, 18:57

jastreb wrote:
pizzon wrote:
jastreb wrote:Čitao sam originalni tekst,gdje pička priča niškim narječjem. Ovo što si ti okačio prijevod je na suvremeni srpski.

citao, daj da i mi procitamo

Evo:

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/svi-imaju-najbolji-telefoni-holandanka-zivi-u-nisu-i-urnebesno-tacno-je-opisala/gejj9l1
U moju detinjstvo kad bih se kupilo gardarobu mogla sam da odaberem ne markirane stvari. Ako bih želela nešto markirano morala sam da dodam svoje pare koju sam zarađivala pored skole. Po ceo dan čistim boraniju u piljaru za mnogo male pare da bih kupila te levis 501 posle nekoliko meseci rada... Drugarice svi duge kose bez frizure, jednom u godinu vidimo frizer - primećuje Nataša.
- Subotu ujutru ja čistim kuću i moj stari sin još tada 6 godine ima zadatak da čisti stepenište. Kofu u ruke. Dođe moj svekar i kaže: "To nije normalno." Jšs dete pa i dečko to da radi. Nije stvar u ljubav. Nemam osećaj da moje roditelji me manje volile nego što ovde ljudi vole svoju decu. Ovde bi deca mogli da bereju voće i povrće celo leto. Nema ko da bere. Možda je to što vam bog sve dao. Lepu zemlju sa dobrom klimu. Kruške padaju na sve strane bez da ih neko titra. Šljive tona- primećuje Nataša.


zar ti nisi ukapirao da je to srpski drage nam snajke !?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by jastreb 29/1/2017, 19:15

pizzon wrote: zar ti nisi ukapirao da je to srpski drage nam snajke !?
Jesam. Ali u onom članku kojeg si ti okačio,pisano je standardnim srpskim.

Ovo je kudikamo interesantnije.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by Guest 29/1/2017, 19:31

jastreb wrote:
pizzon wrote: zar ti nisi ukapirao da je to srpski drage nam snajke !?
Jesam. Ali u onom članku kojeg si ti okačio,pisano je standardnim srpskim.

Ovo je kudikamo interesantnije.
ok, ona govori  srpski onako kako i koliko je naucila.
kao i svaki stranac koji nije dobro naucio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by Yehudi 29/1/2017, 19:35

pizzon wrote:HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Natasa-futselar-foto-privatna-arhiva-1485209224-1087731
22:59, 23.01.2017

NIŠ - Nataša Futselaar - Stevanović, mlada Holanđanka koja sa suprugom već 12 godina živi u Nišu, na svom blogu koji je nedavno počela da piše je duhovito, ali prilično tačno opisala svoju drugu domovinu.



“Sve mi je nešto nejasno. Počelo je još ranije kad sam dolazila i primetila da svi imaju najbolje telefone. Nose markiranu gardarobu, puše skupe cigare. Kafići po ceo dan puni. Kao da sam Alisa u zemlji čuda i daju mi da pojedem otrovni keksić.

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 3310725951_e54d27db27_o
Nis

Ide se kod frizera i manikira jednom mesečno. Ide se na depilaciju. Kad treba da se kreči zove se moler. Kad se studira ne može da se radi. Roditelji plaćaju svadbe, presele se u šupe da bi oslobodili deci kuću ili stan. Dignu krediti da bi kupili deci auto. Sad da vam kažem koliko je to drugačije u Holandiji.


U mom detinjstvu kad bi se kupila gardaroba mogla sam da odaberem ne markirane stvari. Ako bih želela nešto markirano morala sam da dodam svoje pare koju sam zarađivala pored škole.

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Priroda-devojka-foto-shutterstock-1455540391-845181Foto: Shutterstock

Po ceo dan čistim boraniju u piljaru za mnogo male pare da bih kupila te levis 501 posle nekoliko meseci rada. Imam radni staž od moje 15-e godine kao i svi moji prijatelji.

Nemam vremena da odem na piće. Imam školu, posao, kućne obaveze. Petnaest puta smo se selili po Holandiju, leto, zima nema veze. Molera nikada nisam videla u našoj kući.



Svi mi oblačimo staru gardarobu i danima sređujemo novu kuću koju smo uzeli pod kiriju. Krečim, lepim tapete, čak i stavljam nove pločice u kupatilo. Dođu mi prijatelji iz škole i svi zajedno pomažu. Drugarice sve imaju dugu kosu bez frizure, jednom u godinu dana vidimo frizera.




Imam i tu male svađe. Zato što imam 2 sina. Subotu ujutru ja čistim kuću i moj stari sin još tada 6 godine ima zadatak da čisti stepenište. Kofu u ruke. Dođe moj svekar i kaže: “ To nije normalno.“ Jos dete pa i dečko to da radi.

Nije stvar u ljubav. Nemam osecaj da moje roditelji me manje volile nego što ovde ljudi vole svoju decu.

Ovde bi deca mogli da beru voće i povrće celo leto. Nema ko da bere. Bog vam je sve dao, lepu zemlju sa dobrom klimom,kruške padaju na sve strane, a niko ih ne dira, tona šljive, priroda netaknuta, planine, izvorska voda. Dobili ste ovu zemlju za đabe od Boga. Bez puno rada.



(holandjanka.blogspot.rs)



  Sve to skupa mi je zbilja degutantno, bez obzira radi li se o Srbiji, Hrvatskoj ili nekoj drugoj zemlji.

Najodvratnije mi je kad u nekoj emisiji recimo zaustave nekog turista ili sportaša  pa ga pitaju :

 - A kako vam se svidja naš grad ?

 I šta očekujemo da će gost reći osim 

- Ma fantastičan je grad, preljep, pravo otkriće.......doselit ću se odmah

- A kako vam se čine naše ženske, cure ?

 Ma idealne, najlipše na Svijetu a i najzgodnije !

- A kako vam se naša zemlja svida ?

 Idealna je............raj na zemji, ljudi ugodni i topli, na ranu da ih staviš a tek šta su zgodni i vridni..ma čudo jedno

--------------------------------------------------------
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by govinda 29/1/2017, 20:02

Srbija zemlja kanibala...

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by danni1 29/1/2017, 20:05

Jbem ti Nizozemsku, jadni ljudi nemaju ni za frizuru ni za molera da ofarba kuću. Što rade tamo i tko to laže ovaj narod kako jena zapadu super.
Super je kurac. Sve rade sami nebili uštedili koji eurić. Jadnici.

_________________
HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Comment_eYTostYMe28qO4zCPkZ25P5YRTpkR4rA,w400
danni1
danni1

Male
Posts : 5159
2014-04-16

Age : 53
Lokacija: : Dugo Selo

Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by Serbinho-3 29/1/2017, 22:33

Ovde sada rasprodaje, 70%, Arapi, Italijani, Kurta i Murta grabe, ko gladna godina.
Tine Latine po nekoliko kesa, cipele za nekoliko godina da nose i samo im fali jos da puste onu pesmu.
Gledam ih kakva je to beda.
Naravno, ne kupuju oni Armani, Gucci, Pradu, Gabbanu, vec one najeftinije neke marke, Primadonna, Bata, Cotton&Silk...
Snimam, cipele 10 eura.
Kupio i ja nekoliko komada, ajde kad se otimaju, odnesem u Beograd, podelim.
Setim se i Holandjanke u radnji i Balkanaca koji ne veruju i pitam ovu jednu Italijanku, zar Italijani ovako stvarno zive.
Da, kupe te gargije na rasprodaji za sitne pare a od onih poznatih marki 2-3 proizvoda, cisto u nekim situacijama da se pokazu.
Florida, tamo jos gore, sticajem okolnosti bio godinu dana tamo, usao u Target, jeftini lanac prodajni odece i slicno.
Klinka neka maloletna pita majku da kupi majicu od valjda 7$, majka je pita da li je platila racune, jer u USA maloletnici rade i pomazu roditelje, klinka odgovara da nije, znaci nema majice.
To je Zapad, nasi misle Eldorado.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27341
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by Serbinho-3 29/1/2017, 22:35

Latine kupuju cipele za 10 eura, nose kese, padne slikanje za Peru raju da vide kako su uspeli a raja lajkuje na Fejsu.

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27341
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI - Page 2 Empty Re: HOLANĐANKA IZ NIŠA O ŽIVOTU U SRBIJI

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum