ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 6 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Stribor Wed 21 Dec - 22:10

Noor wrote:
jastreb wrote:Ustašoidi ili fašistoidi divljali i po Puli.

s grafitima unakaradili ovu našu divnu hrvatsku istru, tko bi rekao x-|
baš danas u poreču uz cestu vidim jedan poveliki U i križ iznad njega

Suspect

Stribor

Posts : 1640
2015-09-22


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 6 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 22:10

Stribor wrote:
jastreb wrote:Ustašoidi ili fašistoidi divljali i po Puli.

Otkinuli su jednu bistu prvoborca BOB-a i išarali spomenik.

Gradonačelnik Pule Boris Miletić osudio vandalski čin u Titovom Parku


17/12/16
Gradonačelnik Pule Boris Miletić osudio je napad zasad nepoznate osobe ili skupine počinitelja koja je u ranim jutarnjim satima nasilno uklonila bistu istaknutog Istrijana i antifašista Ivana Jadreška u Titovom parku i postavila ju na najviše postolje spomenika palim borcima NOB-a.
„Nemili događaj koji se noćas zbio u Titovom parku zaslužuje najoštriju osudu.  Kao gradonačelnik i u svoje osobno ime, izražavam žaljenje što je se ovaj nemili događaj dogodio u jednoj multietničkoj i tolerantnoj Puli.
Pula je prepoznata kao sredina koja njeguje toleranciju i suživot, a ovakvi događaji protive se svim načelima funkcioniranja našeg grada. Siguran sam da je ovaj vandalski čin izdvojen slučaj, a od nadležnih institucija, prvenstveno policije, očekujem da će u kratkom roku pronaći krivce i primjereno ih sankcionirati.“

http://www.pula.hr/repozitorij-novosti/prikaz-novosti/article/gradonacelnik-pule-boris-miletic-osudio-vandalski-cin-u-titovom-parku/

Mnim kako je Zmožni Jopac rišil nike stvari vazest va svoje ruke!

Gnječo - kmečo ..... ča si spal?

:offt

Kako ti je to promaklo?



:sherlock


to su vaši rvat'ne uvozni. šaljete provokatore dok im jednog dana netko sa malo cimenta ne zabetonira noge i baci ih u more. a more je duboko.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 6 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Stribor Wed 21 Dec - 22:17

Gnječ wrote:
Stribor wrote:Pozdrav iz Pule!



Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 6 Pula_d10

lol!   :^0

djaba su krečili to se lako prefarba neš ti posla i piture.

Pa ti farbaj.

:D
Stribor
Stribor

Male
Posts : 1640
2015-09-22


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 6 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Stribor Wed 21 Dec - 22:22

Gnječ wrote:
Stribor wrote:
jastreb wrote:Ustašoidi ili fašistoidi divljali i po Puli.

Otkinuli su jednu bistu prvoborca BOB-a i išarali spomenik.

Gradonačelnik Pule Boris Miletić osudio vandalski čin u Titovom Parku


17/12/16
Gradonačelnik Pule Boris Miletić osudio je napad zasad nepoznate osobe ili skupine počinitelja koja je u ranim jutarnjim satima nasilno uklonila bistu istaknutog Istrijana i antifašista Ivana Jadreška u Titovom parku i postavila ju na najviše postolje spomenika palim borcima NOB-a.
„Nemili događaj koji se noćas zbio u Titovom parku zaslužuje najoštriju osudu.  Kao gradonačelnik i u svoje osobno ime, izražavam žaljenje što je se ovaj nemili događaj dogodio u jednoj multietničkoj i tolerantnoj Puli.
Pula je prepoznata kao sredina koja njeguje toleranciju i suživot, a ovakvi događaji protive se svim načelima funkcioniranja našeg grada. Siguran sam da je ovaj vandalski čin izdvojen slučaj, a od nadležnih institucija, prvenstveno policije, očekujem da će u kratkom roku pronaći krivce i primjereno ih sankcionirati.“

http://www.pula.hr/repozitorij-novosti/prikaz-novosti/article/gradonacelnik-pule-boris-miletic-osudio-vandalski-cin-u-titovom-parku/

Mnim kako je Zmožni Jopac rišil nike stvari vazest va svoje ruke!

Gnječo - kmečo ..... ča si spal?

:offt

Kako ti je to promaklo?



:sherlock


to su vaši rvat'ne uvozni. šaljete provokatore dok im jednog dana netko sa malo cimenta ne zabetonira noge i baci ih u more. a more je duboko.

Ha, ha .... tako je Kmečo. 'Si su uvozni va Istri osim tebe!

Nego povidaj ti Striboru - Ozren, Šumadija, Bratunac, Kosovska Mitrovica .... kadi si zaistinu doma?

:^0
Stribor
Stribor

Male
Posts : 1640
2015-09-22


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 6 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 22:34

Stribor wrote:
Gnječ wrote:
Stribor wrote:
jastreb wrote:Ustašoidi ili fašistoidi divljali i po Puli.

Otkinuli su jednu bistu prvoborca BOB-a i išarali spomenik.

Gradonačelnik Pule Boris Miletić osudio vandalski čin u Titovom Parku


17/12/16
Gradonačelnik Pule Boris Miletić osudio je napad zasad nepoznate osobe ili skupine počinitelja koja je u ranim jutarnjim satima nasilno uklonila bistu istaknutog Istrijana i antifašista Ivana Jadreška u Titovom parku i postavila ju na najviše postolje spomenika palim borcima NOB-a.
„Nemili događaj koji se noćas zbio u Titovom parku zaslužuje najoštriju osudu.  Kao gradonačelnik i u svoje osobno ime, izražavam žaljenje što je se ovaj nemili događaj dogodio u jednoj multietničkoj i tolerantnoj Puli.
Pula je prepoznata kao sredina koja njeguje toleranciju i suživot, a ovakvi događaji protive se svim načelima funkcioniranja našeg grada. Siguran sam da je ovaj vandalski čin izdvojen slučaj, a od nadležnih institucija, prvenstveno policije, očekujem da će u kratkom roku pronaći krivce i primjereno ih sankcionirati.“

http://www.pula.hr/repozitorij-novosti/prikaz-novosti/article/gradonacelnik-pule-boris-miletic-osudio-vandalski-cin-u-titovom-parku/

Mnim kako je Zmožni Jopac rišil nike stvari vazest va svoje ruke!

Gnječo - kmečo ..... ča si spal?

:offt

Kako ti je to promaklo?



:sherlock


to su vaši rvat'ne uvozni. šaljete provokatore dok im jednog dana netko sa malo cimenta ne zabetonira noge i baci ih u more. a more je duboko.

Ha, ha .... tako je Kmečo. 'Si su uvozni va Istri osim tebe!

Nego povidaj ti Striboru - Ozren, Šumadija, Bratunac, Kosovska Mitrovica .... kadi si zaistinu doma?

:^0

gle, hrvat si valjda šteta što nisi crnac iz nekog zabitog plemena u africi ili papui novoj gvineji sigurno bi tamo bio smatran božanstvom ljudožderom. ali ovdje si samo hrvat vulgaris i to one najpodmuklije šugave smrdljive ustaške sorte ono dno dna iz taloga hrvatske septičke jame. o čemu ti trkeljaš majketimile ti stribor-regoč?

čitaj ovo majmune pa se divi vašem hrvatskom umijeću destrukcije. smradu ustaški.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 6 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 23:04

Gnječ wrote:
Stribor wrote:
Gnječ wrote:
Stribor wrote:
jastreb wrote:Ustašoidi ili fašistoidi divljali i po Puli.

Otkinuli su jednu bistu prvoborca BOB-a i išarali spomenik.

Gradonačelnik Pule Boris Miletić osudio vandalski čin u Titovom Parku


17/12/16
Gradonačelnik Pule Boris Miletić osudio je napad zasad nepoznate osobe ili skupine počinitelja koja je u ranim jutarnjim satima nasilno uklonila bistu istaknutog Istrijana i antifašista Ivana Jadreška u Titovom parku i postavila ju na najviše postolje spomenika palim borcima NOB-a.
„Nemili događaj koji se noćas zbio u Titovom parku zaslužuje najoštriju osudu.  Kao gradonačelnik i u svoje osobno ime, izražavam žaljenje što je se ovaj nemili događaj dogodio u jednoj multietničkoj i tolerantnoj Puli.
Pula je prepoznata kao sredina koja njeguje toleranciju i suživot, a ovakvi događaji protive se svim načelima funkcioniranja našeg grada. Siguran sam da je ovaj vandalski čin izdvojen slučaj, a od nadležnih institucija, prvenstveno policije, očekujem da će u kratkom roku pronaći krivce i primjereno ih sankcionirati.“

http://www.pula.hr/repozitorij-novosti/prikaz-novosti/article/gradonacelnik-pule-boris-miletic-osudio-vandalski-cin-u-titovom-parku/

Mnim kako je Zmožni Jopac rišil nike stvari vazest va svoje ruke!

Gnječo - kmečo ..... ča si spal?

:offt

Kako ti je to promaklo?



:sherlock


to su vaši rvat'ne uvozni. šaljete provokatore dok im jednog dana netko sa malo cimenta ne zabetonira noge i baci ih u more. a more je duboko.

Ha, ha .... tako je Kmečo. 'Si su uvozni va Istri osim tebe!

Nego povidaj ti Striboru - Ozren, Šumadija, Bratunac, Kosovska Mitrovica .... kadi si zaistinu doma?

:^0

gle, hrvat si valjda šteta što nisi crnac iz nekog zabitog plemena u africi ili papui novoj gvineji sigurno bi tamo bio smatran božanstvom ljudožderom. ali ovdje si samo hrvat vulgaris i to one najpodmuklije šugave smrdljive ustaške sorte ono dno dna iz taloga hrvatske septičke jame. o čemu ti trkeljaš majketimile ti stribor-regoč?

čitaj ovo majmune pa se divi vašem hrvatskom umijeću destrukcije. smradu ustaški.
Opet te naljutili ustaše jebem im miša, pa dokle ovaj genocid nad tobom kmečo, stvarno nema smisla  da te svi zajebavaju i sram ih bilo! Evo kmečo ja ću ti biti prijatelj i pomoći ti protiv ustaških hordi, je da trebam konzumirati LSD u duplo većoj dozi od smrtonosne ali ko ga jebe, ako ti možeš preživjeti mogu i ja B-)
Doduše kad razmislim tebi nema što LSD ni spaliti pa ću ipak razmisliti o dozi ali svejedno pružam ti ruku prijateljstva protiv ovih silnih ustaša na forumu B-)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 6 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 23:14

Gle samo još jedan dokaz koja ste vi hrvati smeća i niškoristi. može moj dokaz a ne tvoje ustaško maloumno samozadovoljno laprdanje braniteljskog luzera u penziji?

evo dokaz pa ti ga ustašo obori.

Zamislimo scenu. Giacomo jedne večeri izvodi Zagrepčanku van. Tijekom večeri cura mu objašnjava razliku između standardnog i thai boksa, iako se čovjek bavi borilačkim sportovima cijeloga života. Cura ravno nula sekundi. To je Hrvatska. Zemlja eksperata, profesionalaca, ljudi koji se razumiju u sve aspekte bitka, od pikulanja do paralelnih svemira. Talijan je došao naučiti nas mačevanju i fakat mu nije lako

Priznajmo si, nismo mačevalačka nacija. U Italiji se 22.000 ljudi bocka što profesionalno, što kao sportski hobi, kod nas ih je najviše 350. Savršeni spoj motorike i inteligencije ne izaziva neku fascinaciju u na ovim prostorima. Razumljivo. Što će ti picajzliranje s mačem, kad možeš stvari riješiti provjerenom domaćom tehnikom šaka-nos-patos. Svejedno, pozvalo je Giacoma Fanizzu da trenira tri zagrebačka kluba i nacionalni tim. Bio je Talijan prije toga dvije godine u Banjaluci, kao delegat svjetskog mačevalačkog saveza i s ciljem da ih nauči i motivira za aristokratski sport. Nije uspjelo. Kod nas, pak, ima drugi problem – svi znaju sve bolje od njega:

'Ovdje se svi pretvaraju da su eksperti u svemu, a zapravo nemaju pojma. Ako pričaš o struji, svi su inženjeri, ako pričaš o glazbi, svi su glazbenici... Izašao sam curom van, a ona mi objašnjava razliku običnog i thai boksa.'


Giacomo priča i skida sunčane naočale. Voli govoriti stvari ravno u lice. U Zagrebu u posljednjih godinu i pol, previše puta doživio je nešto sasvim suprotno: 'Ljudi nisu pošteni u smislu... ne govore ti stvari direktno. Neće ti reći kada pogriješiš, neće ti objasniti pogrešku ili što ne vole kod tebe, ali će to zato ispričati tebi iza leđa.
Dolazim sa Sicilije. Tamo je pravilo da si izravan i da napraviš ono što govoriš. Ako nekom kažeš ubit ću te, onda to i napraviš. Ako kažeš naći ćemo se sutra, onda to i napraviš.'

Ne znamo priznati pogrešku. Uvijek pronalazimo opravdanje za stvari koje krivo napravimo. To je neki opći dojam o naciji u kojoj se zatekao bivši talijanski specijalac i mačevalački guru. Stalo mu je do toga da umijeće mačevanja podigne na novu razinu u Hrvatskoj. Čitav dan šalje mailove, okreće telefonske brojeve, da bi navečer trenirao klince na Zagrebačkom velesajmu. U posljednjih nekoliko mjeseci izašao je van – jedanput.

Domaćim kolegama sve je to malo neobično. Kao da im nije jasno zašto se čovjek jednostavno ne opusti i čeka da mu s neba padnu sponzorstvo ili promocija. Giacomo u pola glasa spominje kako su na njegovu mjestu prije njega bila trojica stranaca u slijedu. Svaki od njih izdržao je najviše tri mjeseca. Priznaje da nije bio najbolje prihvaćen u početku. Da mu se hrvatska faza dogodila pred nekoliko godina, već bi odavno spremio mač u tobolac, uputio nam par vrućih talijanskih pozdrava i nastavio avanturu negdje drugdje. Temperamentni Sicilijanac u međuvremenu je naučio nešto o diplomaciji:

'Prije bih nogom udario svaki kamen koji bi mi se našao na putu. Ja sam borac. Strastven sam. Ako me netko gurne, odgurnut ću ga duplo jače. Bio sam spreman uzvratiti na svaki napad, no naučio sam nešto o diplomaciji u ljudskim odnosima. I ako postoji kritika na nešto, sada me više zanima pozitivno rješenje. Mislim da bi se u Hrvatskoj moglo još poraditi na tim zaostacima komunističkog mentaliteta. Ono da sjediš i čekaš mirovinu, da ne pokušavaš nešto napraviti, da ne podižeš slušalicu, ne krećeš u akciju.'

Akcija se u slučaju Talijana s burnom povijesti prevodi kao – želja da osnuje međunarodni centar za mačevanje na Velesajmu. Nešto čemu bi gravitirala cijela jugoistočna Europa: 'Dug je to proces i nije nešto što bih mogao realizirati u par mjeseci. Ali imam podršku Federacije, vlasnika klubova, roditelja polaznika.' Giacomo zapravo jako dobro prolazi kod obitelji klinaca koje podučava. Ako i ne izlazi van, onda visi po obiteljskim ručkovima.

Hrvatska kao kombinacija Sicilije i Njemačke dala mu je koliko i oduzela. Nedostaje mu više dobrog južnjačkog raspoloženja. S druge strane, paše mu višak privatnosti. Najbolje od svega, razvio je ljubav spram Balkana kontra svih talijanskih stereotipa. Djedovom krivicom: 'Bio je ratni zarobljenik u Albaniji. Uspio je pobjeći iz zatvora i krenuo je pješice preko bivše Jugoslavije do kuće. Ljudi su mu pomagali po putu, davali mu hranu, smještaj... Što se više približavao Italiji, postajali su sve neprijateljskiji. Napokon, kada je prešao talijansku granicu, prijavili su ga policiji. Paradoksalno.'

Kada je odlazio raditi u Bosnu, Talijani su mu govorili da je lud. Hrvatska je druga priča. Nešto sređenija i obećavajuća, ali, kako vidim iz Giacomove priče, još uvijek zahtijeva nevjerojatnu količinu energije i samopouzdanja da bi se kao stranac u njoj osjećao zadovoljno i uspješno.

Talijanski majstor mača pokušava nas naučiti kako je u borbi najvažnija misao. Mačevanje je 'šah tijela', veli, ne možeš samo udarati, moraš misliti, imati ideju, biti psiholog. Na tom tragu podučava klince u Novom Zagrebu. Super. Nadam se da stvara generaciju koja će napokon 'ubosti'.


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/403837/Talijan-nas-dosao-nauciti-macevanju-ali-je-skuzio-da-smo-eksperti-apsolutno-u-svemu.html

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 6 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Guest Wed 21 Dec - 23:20

A priča ima i nastavak:

OTKAZ POTPISALA JANICA KOSTELIĆ
Potjerali smo iz Hrvatske vrhunskog i karizmatičnog trenera - bravo mi!


Ako ste se ikada pitali zašto smo tu gdje jesmo, zašto je Hrvatska zemlja iz koje se talentirani ljudi iseljavaju sa smiješkom, zašto u ovih dvadesetak godina od ovako potentne zemlje nismo napravili apsolutno ništa, ne pitajte dalje. Evo vam kratki i živopisni odgovor – slučaj Giacoma Fanizze. Talijanski reprezentativac, majstor mačevanja, karizmatičan lik kojeg su djeca obožavala i koji je mačevanje u Hrvata digao na sasvim novu razinu, nedavno je teleportiran iz Lijepe Naše pod izlikom da nema potrebne kvalifikacije. Čovjek koji u bilo kojoj zemlji svijeta može raditi kao trener odmah sutra. Osim u Hrvatskoj. I možda Zanzibaru. Trebalo bi provjeriti...
Kad sam pred cca godinu dana pisao o Talijanu koji nas je došao učiti mačevanju, ali je bio prisiljen skužiti da nema potrebe jer smo eksperti u apsolutno svemu, pomislio sam kako ipak radim sjajan posao. Upoznao sam nevjerojatno karizmatičnog tipa s gustom poviješću, bivšeg specijalca, majstora borilačkih vještina i mačevanja koji istovremeno barata pjesničkim senzibilitetom i osjećajem za klince. Prije dolaska u Hrvatsku radio je u Banja Luci kao delegat svjetskog mačevalačkog saveza, osmislio i vodio mačevalački centar, e da bi uslijedio poziv u Hrvatsku. O Giacomu smo snimili dokumentarac koji je prošle nedjelje emitiran na HRT4 u sklopu serijala 'Lijepa Vaša', a on mi se javlja sa turobnim vijestima:'Čuj...više ne živim u Hrvatskoj. Prijevremeno su mi raskinuli ugovor. Kažu da nisam kvalificiran'. Halo? Što? Nemoj me...Haha.

Nije smiješno. Hrvatska mačevalački kotira negdje na razini Ugande. Niti imamo stručnjake, niti se imaju gdje školovati kod nas. Čovjek koji je završio Međunarodnu akademiju za mačevanje, koji je bio reprezentativac Italije, jedne od najvećih mačevalačkih zemalja, koji je kvalificiran podučavati ne samo polaznike nego i trenere mačevanja primio je krajem srpnja obavijest Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, potpisan rukom Janice Kostelić, da prema Zakon o sportu nema zadovoljavajuće kvalifikacije. Kako mi objašnjavaju u Mačevalačkom savezu Zagreba, Giacomo nema završen kineziološki faks. Njegovo formalno obrazovanje je više, a ne visoko. I to potpisuje olimpijska skijašica koja ima završen – koji ono faks? Ili njezin otac, proslavljeni trener, također nema završen fakultet, zbog čega mu, usprkos sjajnim sportskim rezultatima na zagrebačkoj Kineziologiji, prema pisanju medija, nisu mogli uručiti počasni doktorat.


Ali nema to veze s Janicom. Giacomo je napravio za hrvatsko mačevanje što nije cijela plejada domaćih likova otkad su Buga, Tuga i Vuga kročile u Panoniju. Trenirao je tri kluba, klinci su mu hrlili, nakraju je imao 80 polaznika u zbroju. Organizirao je kampove, nabavljao im opremu koja se kod nas ne može nabaviti, osvajao s njima medalje. Wannabe mačevaoci su hrlili u njegove klubove, a Giacomo im je kroz vještinu baratanja s mačem objašnjavao život, motivirao ih, inspirirao, razvijao samopouzdanje, učio da se kreativno nose za životnim preprekama.

E sad se već u balkanskom umu pali lampica za alarm. Ne može to tako. Kakve su to nove tehnike, suvremeni pristupi, psihologiziranje? Kako možeš raditi sa nekim tko ima šest godina, kad svi znamo da se može početi tek od osam? Kako ti pada na pamet dati klincu da odmah počne trenirati sa sabljom kad svi znamo da je klasični pedagoški slijed prvo floret pa mač pa sablja? Klinci su se entuzijastični vraćali s treninga, roditelji su blistali. Giacomo im je praktički odgajao djecu u svim smjerovima, sve kroz vještinu mačevanja.

Karlo mi objašnjava paradoksalnost Zakona o sportu, članak 9. zbog kojega je Talijan izvisio. Naime, članak opisuje uvjete za trenerski posao u Hrvatskoj, ali nigdje ne predviđa mogućnost da trener bude stranac. Navodi se samo da se daljnja pitanja određuju pravilnikom. Koji ne postoji. Giacomo mi veli, a potvrdili su mi i u Savezu – kod nas ne postoji tijelo ili vijeće koje nostrificira njegov tip kvalifikacija. Znači, završiš ponajbolju svjetsku školu za mačevanje i Hrvatska ti to ne priznaje. Nema veze što je riječ o susjednoj Italiji, što je riječ o Europskoj uniji koje smo mi kao neki član. I Talijan se pita: 'Kako je moguće da jedna europska zemlja odbija priznati sportske kvalifikacije druge europske zemlje? Kako je moguće da Hrvatski olimpijski odbor ne priznaje diplomu talijanske škole mačevanja, koja je članica Međunarodne mačevalačke akademije?' Tim paradoksalnije što u Hrvatskoj ne postoji ama baš nikakava škola mačevanja, niti se mogu postići kvalifikacije kojima Talijan barata.

http://m.tportal.hr/vijesti/456773/Potjerali-smo-iz-Hrvatske-vrhunskog-i-karizmaticnog-trenera-bravo-mi.html


Eto VI HRVATI
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje - Page 6 Empty Re: Kino u Puli ima ime kakvo zaslužuje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum