ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Page 44 of 52 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 48 ... 52  Next

Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by vuksadinare 15/12/2016, 11:17

govinda wrote:ti
vuksadinare wrote:inace brcko ej imalo dosta povoljne uslove za obranu...sam grad kao i opcina imali su veliku vecinu bosnjackog i hrvatskog stanovnistva..na sjeveru su granicili sa hrvatskom zapadno i juzno i jugosistocno su mahom hrvatska i bosnjacka sela..tek u istocnom dijelu brcanske opcine bilo ej nesto srpskih sela..ali jbg brcko je u nekdasnjoj jugi bio jedan od najjugoslavenskijih gradova u bosni i hercegovini..dosta hje ila razvijena industrija i poljoprivreda...u brckom je stranka sda bila dosta neodlucna sto je dobrim dijelom i pridonjelo brzom padu brckog i srpskoj okupaciji..hdz je naspram sda bio dosta organiziraniji i spremniji i zato su se mahom hrvatska mjesta u opcini brcko i obranila...sa druge strane sds makar srba je brckom i brckanskoj opcini ej bilo manje i od bosnjaka i hrvata...je bio dobro organiziran i provodio dosta jaku propagandu...sto ej i logicno jer je brcko u srpskim planovima imao iznimno znacajno mjesto jer je bio na trasi koridora koji je spajao srbiju i istocni dio srpskog teritorija bha sa zabadnim i tzv.krajinom..u samom brckom je bila jaka vojarna jna..gdje su srbi i jna stalno ej oajcavali napsoe u razdoblju od 1990 do 1992...jedna od prvih vojarni jna u bh-a koja se rjesila brzo nesrpskog kadra u jna...samo od jeseni 1991 do pocetka agresije 1992 na brcko i bh-a srbi i jna su dovukli 1000 rezerviista u samo vojarnu..da bi tijekom 2 i 3 mjeseca 1992...jos u vojarnu ubacili uz rezerviste i dio paravojnih cetnickih skupina poput marticevaca,belih orlova i jedan dio arkanovaca..simptomaticno ej i to da recimo u brckom sda nije uopce se trudila promjeniti nacionalni sastav brcanskog mup-a...i da je do pocetka agresije na brcko i dalje u mup-u bilo 75% srba,...da bi priej same agresije na brcko...srbi unutar mup-a izveli puc i otjerali onaj manji dio policajaca hrvata i bosnjaka...i to je ejdan od vecih razloga zasto je brcko palo...u samom brckom tek se organizirila vrlo mala skupina dragovoljaca pretezno hrvata i nesto bosnjaka tijekom 4 mjeseca 1992..s vrlo malo oruzja...ali na niih nisu bas blagonaklono gledali poveci dio brcaka nesrba smatrajuci da tako samo provociraju srbe i jna...u prvom napadu jna i cetnika na brcko.1.5.1992...ta postrojba dragovoljaca pruzila je neznatan otpor i dio ih se prebacio u hravtsku a dio se prebacio u ravne brcko di su se uklopili u sastav tamosnje organizirane obrane
djelimicno tacno....nemam vremena da ti ispravljam greske u tekstu..29. aprila je postignut dogovor izmedju sda i hdz sa jedne strane i sds sa druge strane o nekom kao miru u Brckom da bi 30. aprila ujutro Srbi digli dva mosta na Savi, na pjesackom mostu je izginulo dosta ljudi. Prvog maja su krenuli oruzani sukobi, sve ostalo je sad istorija...u moju mahalu su Srbi usli krajem juna a branilo ju je 40 ljudi, toliko njih je imalo oruzje...
..kakav mir 29.4.1991 tada vec gori gotovo cijela bh-a...posavina pogotovo..a brcko ej bilo smetnja srbima kao klin...misim ono naivnost sda u brckom...i dijela hdz-a samo takva...a ljudi pogotovo osim iznimaka...

vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by vuksadinare 15/12/2016, 11:22

...doboj ej pao na slican nacin kao brcko..nesto ranije...desetak dana..no brcko je imalo daleko komotniju situaciju nego doboj...jer u doboju je bilo 35% srba...a okolna sela oko doboja vecinom srpska....
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by crvenkasti 15/12/2016, 11:22

govinda wrote:u moju mahalu su Srbi usli

gledao sam iz vlaka
punog bošnjaka
stajala je i plakala
maramicom mi mahala
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by govinda 15/12/2016, 11:27

De nek neko kaze crvenkastom i dzangu da su mi na ignoreu, glupani se trude da mi odgovore a ja ih ni ne citam..

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by Stanojko 15/12/2016, 11:28

govinda wrote:De nek neko kaze crvenkastom i dzangu da su mi na ignoreu, glupani se trude da mi odgovore a ja ih ni ne citam..
Nego brale, nikako da te pitam, bez zezanja, jel znas koju su Slavu tvoji preci slavili?

_________________
Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by crvenkasti 15/12/2016, 11:28

govinda wrote:De nek neko kaze crvenkastom i dzangu da su mi na ignoreu, glupani se trude da mi odgovore a ja ih ni ne citam..

ja sam glupan, đango je četnik
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by govinda 15/12/2016, 11:30

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Images?q=tbn:ANd9GcT0PuqRSqMT2qXAc2UpH3GGGK2oUFp4QKIw7v3kcAttyAdFgLNK

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by govinda 15/12/2016, 11:32

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Images?q=tbn:ANd9GcTYfSTSQV9Z6xyt1X98LsIS_p5ovMOvMKLuC-fd4msdyZA2U95xVQ

_________________
Kog' se bojis vise, Boga, sultana il' vezira?
Boga malo, sultana nimalo a vezira ko dorata moga.
govinda
govinda

Posts : 8930
2016-11-17


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by Eroo 15/12/2016, 11:32

kaja wrote:
pizzon wrote:yebote, ako je nesto okupirano to je knin sa okolinom ;:)
hahahaha
aha, i banija i kordun. baš sam ujutro slušala na radiju govor vašeg vrlog premijera iz 90-ih-  nitko neće više da uzme baniju , ona je srpska i nitko više neće da ponižava srpski narod. govor je isti kao i danas.
S tim da bi ja pustila taj govor na Dnevniku u 8 i zabranila mu ulaz u Hrvatsku trajno ili pokrenula kazneni progon
Ćerce, bilo je 95., netko je morao spriječit prihvatanje Z-4.
Eroo
Eroo

Posts : 78073
2016-07-22


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by Stanojko 15/12/2016, 11:34

govinda wrote:Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Images?q=tbn:ANd9GcTYfSTSQV9Z6xyt1X98LsIS_p5ovMOvMKLuC-fd4msdyZA2U95xVQ
Ovaj je bolji:

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Grb10

I? Sta rece? Sta su tvoji slavili, koju Slavu?

_________________
Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by kaya 15/12/2016, 11:34

Eroo wrote:
kaja wrote:
pizzon wrote:yebote, ako je nesto okupirano to je knin sa okolinom ;:)
hahahaha
aha, i banija i kordun. baš sam ujutro slušala na radiju govor vašeg vrlog premijera iz 90-ih-  nitko neće više da uzme baniju , ona je srpska i nitko više neće da ponižava srpski narod. govor je isti kao i danas.
S tim da bi ja pustila taj govor na Dnevniku u 8 i zabranila mu ulaz u Hrvatsku trajno ili pokrenula kazneni progon
Ćerce, bilo je 95., netko je morao spriječit prihvatanje Z-4.
ali on ima iste huškačke  govore 1995 i 2016.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by Guest 15/12/2016, 11:34

obrisi suzice, govedo... Basketball
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by dzango 15/12/2016, 11:35

Stanojko wrote:
govinda wrote:De nek neko kaze crvenkastom i dzangu da su mi na ignoreu, glupani se trude da mi odgovore a ja ih ni ne citam..
Nego brale, nikako da te pitam, bez zezanja, jel znas koju su Slavu tvoji preci slavili?
Zna. Eno mu slavska ikona na tavanu. Zlu ne trebalo. A trebaće.

_________________
Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by Stanojko 15/12/2016, 11:37

dzango wrote:
Stanojko wrote:
govinda wrote:De nek neko kaze crvenkastom i dzangu da su mi na ignoreu, glupani se trude da mi odgovore a ja ih ni ne citam..
Nego brale, nikako da te pitam, bez zezanja, jel znas koju su Slavu tvoji preci slavili?
Zna. Eno mu slavska ikona na tavanu. Zlu ne trebalo. A trebaće.
Cuti... ne "ocituje" se cak ni u sali... Zna.

_________________
Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Za_kra11
Stanojko
Stanojko

Posts : 8336
2014-05-05


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by dzango 15/12/2016, 11:39

Stanojko wrote:
dzango wrote:
Stanojko wrote:
govinda wrote:De nek neko kaze crvenkastom i dzangu da su mi na ignoreu, glupani se trude da mi odgovore a ja ih ni ne citam..
Nego brale, nikako da te pitam, bez zezanja, jel znas koju su Slavu tvoji preci slavili?
Zna. Eno mu slavska ikona na tavanu. Zlu ne trebalo. A trebaće.
Cuti... ne "ocituje" se cak ni u sali... Zna.
Redovno briše prašinu sa ikone i čuva je kao oči u glavi. To mu je jedina karta za budućnost. Zna on.

_________________
Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by michaellcmacha 15/12/2016, 11:57

pizzon wrote:vucko, ja msm da ti verujes da je, beograd, n.sad, pomoravlje,
sve to okupirano, b.luka posebno :))
da, trebinje :))
trebinje, moje naj srpsko mesto !
zatim, petrovac n/m, h. novi !
ja mislim da ti veruješ da su srbi u hrvatskoj 500 godina i kusur.... ;)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by michaellcmacha 15/12/2016, 12:01

e i vas dvojica jebale vas te slave na koje ste se naknadno navukli... jel znate vas dvojica da vam je rodonačelnik bio katolik....  i da su mu dva sina živjela i umrla ko katolici... a samo onaj jedan zajedno sa njim ošo u stranu... ;) i vi svi poslije.... :)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by dzango 15/12/2016, 12:11

michaellcmacha wrote:e i vas dvojica jebale vas te slave na koje ste se naknadno navukli... jel znate vas dvojica da vam je rodonačelnik bio katolik....  i da su mu dva sina živjela i umrla ko katolici... a samo onaj jedan zajedno sa njim ošo u stranu... ;) i vi svi poslije.... :)
Greška. Krsna Slava je starija od raskola u Crkvi i vezuje se za slovenski kult predaka i pokrštavanje Slovena. Nisu Nemanjići slučajno prešli na Pravoslavlje. Bog vidi sve i razdvaja žito od kukolja.

_________________
Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by Guest 15/12/2016, 12:13

stigli undeadovi... :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by michaellcmacha 15/12/2016, 12:26

dzango wrote:
michaellcmacha wrote:e i vas dvojica jebale vas te slave na koje ste se naknadno navukli... jel znate vas dvojica da vam je rodonačelnik bio katolik....  i da su mu dva sina živjela i umrla ko katolici... a samo onaj jedan zajedno sa njim ošo u stranu... ;) i vi svi poslije.... :)
Greška. Krsna Slava je starija od raskola u Crkvi i vezuje se za slovenski kult predaka i pokrštavanje Slovena. Nisu Nemanjići slučajno prešli na Pravoslavlje. Bog vidi sve i razdvaja žito od kukolja.
kakvog raskola... pa nije rodonačelnik prešao na pravoslavlje kad je raskol nastao, neg skoro 100 godina kasnije... a što se tiče kukolja evo mi smo tu da vas svako malo otrijebimo... ;)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by michaellcmacha 15/12/2016, 12:27

Sto'jan wrote:stigli undeadovi... :D
braćala jel tebi bilo lepše u vreme jugice... ;)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja - Page 44 Empty Re: Vučić: Dosta hrvatskog iživljavanja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 44 of 52 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 48 ... 52  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum