ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom - Page 3 Empty Re: Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom

Post by Guest Wed 7 Dec - 0:30

Regoč wrote:
Marx wrote:
tre911 wrote:Dvije bitke su značajne za evropu i svijet.
Prva se dogodila sedam godina nakon kosovske bite  a to je 1396 kod Nikopolja. Da je tada kršćanska vojska pobjedila turci bi bili izbačeni iz evrope i mnoga kasnije sranja samim time izbjegnuta.
Druga bitka od izuzetnog značaja se dogodila 1915e gdje su britanci okljevali sa prodorom u tursku a poslje se to oteglo i bitka je bila izgubljena. Naime da su tada britanci dobili bitku bio bi otvoren put prema Rusiji i pomoć koja bi došla ojačala bi poziciju ruskog Cara Nikolaja i samim time bi bilo snage uništiti komunizam u samom začetku što bi cijeli svijet zasigurno odveo u nekom drugom smjeru i spasio nas od sve bijede koji je komunizam prouzročio. Rusija se tek danas vraća na moć koju je odavno mogla imati da joj se nije dogodio lenjin i ostala banda.
Lenjin je Rusiji dao moć. To je bila moć, najmoćnija sila svijeta je bio SSSR i današnja Rusija čuva tekovine SSSR-a na svakoj obljetnici pobjede.
Rusija je bila najmoćnija za vrieme Staljina, osobito od 45. kad su držali "pola Europe".
Rusija je od 1917. se počela razvijati u pravom smjeru i da toga nije bilo kurac bi oni 40-ih nešto napravili. To je sve bilo zahvaljujući tekovinama komunizma na kojima je bio stvoren sovjetski savez, a i današnja Rusija i to Putin zna i poštuje.

Guest
Guest


Back to top Go down

Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom - Page 3 Empty Re: Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom

Post by Guest Wed 4 Jan - 1:02

Ove godine slavimo stotu obljetnicu oktobarske revolucije i druga Lenjina. Ura!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom - Page 3 Empty Re: Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom

Post by jastreb Wed 4 Jan - 8:14

mocni majmun wrote:
jastreb wrote:
Milo Yiannopoulos wrote:jastreb pod gasom
Ne,to nisam pisao ja.

No ne čudim se zašto si i pomislio na mene.

Naime i ja često tvrdim da je Tito trebao poslati delegaciju u Bukurešt i da je uzrok i korijen svih zala u Jugoslaviji bila zlosretna 1948.

I
Slušaj prijatelju, vrati ono što je ukraden o i kraj priče. Ti i tvoj smrad Broz i svi ovi ostali.
A šta je to ukradeno???

Još smo i malo dobili. Stare naše slavenske postojbine u Trstu ,i oko njega pripale su Italiji,iako se zna da su stoljećima bile leglo slavenstva.

Kao i uvijek imperijalističke su sile ovdje umješale svoje šporke prste o otele nam Trst za kojeg smo prolili vlastitu krv.

Znači jedino što ti mogu poručiti je pjesma koju su crnogorski partizani pjevali nakon što su u ustanku 13.jula potaracali latinskoga okupatora:

Mitraljeska vatra gori,
A iz tenka Sava zbori:
»Hajde naprijed partizani,
»Skampa via Talijani;
»Skampa via sinju moru
»Ostavite Crnu Goru.

jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom - Page 3 Empty Re: Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom

Post by vuksadinare Wed 4 Jan - 8:16

...e moj jastrebe....ni sma ne znas nit sto hoces nit tko si...malo bi bio onaj..pa malo ovaj..ne mozes tako..na duze staze...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom - Page 3 Empty Re: Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom

Post by jastreb Wed 4 Jan - 8:19

vuksadinare wrote:...e moj jastrebe....ni sma ne znas nit sto hoces nit tko si...malo bi bio onaj..pa malo ovaj..ne mozes tako..na duze staze...
Pa za razliku od tebe ja mogu biti što god poželim.

Mi internacionalisti smo ljudi posebna kova. Ako smo u Španjolskoj,onda smo Španci,ako idemo pomoći recimo Rusima,mi smo Rusi.

Mi ne patimo od sitnosopstveničkih,uskogrudnih,sitnoburžoaskih i sličnih ograničenja kao vi derivati.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom - Page 3 Empty Re: Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom

Post by vuksadinare Wed 4 Jan - 8:21

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:...e moj jastrebe....ni sma ne znas nit sto hoces nit tko si...malo bi bio onaj..pa malo ovaj..ne mozes tako..na duze staze...
Pa za razliku od tebe ja mogu biti što god poželim.

Mi internacionalisti smo ljudi posebna kova. Ako smo u Španjolskoj,onda smo Španci,ako idemo pomoći recimo Rusima,mi smo Rusi.

Mi ne patimo od sitnosopstveničkih,uskogrudnih,sitnoburžoaskih i sličnih ograničenja kao vi derivati.
..tebi bio najbolje jedan dobar sistematski pregled...drag si mi....dobro..simpatican...zivis u svom svijetu...htio bi biti sa svakim dobar..ali ne ide covjece..sto ljudi sto cudi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom - Page 3 Empty Re: Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom

Post by jastreb Wed 4 Jan - 8:22

mocni majmun wrote:
omni wrote:Najbolja verzija bi bila da nije izvrsen puc poslije pristupanja trojnom paktu te da su se saveznici iskrcali na jadranskoj obali. Puno sranja bi se izbjeglo i u ratu i poslije rata.
Kakva jadranska obala i kakva banovina?
Pa to su bili talijanski teritoriji uvijek s talijanskim stanovinštvom, a od 47. godine sve su preokrenuli i imena gradova i sve ostalo. Na primjer Dubrovnik- Ragusa, pa zato i imaš sada u prvoj ženskoj košarkaškoj ligi klub koji se zove Ragusa. Spalato, Fiume, otoci, Dalmazia, pa šta misliš zašto se zove dioklecijanov grad? Pa 350 000 ljudi je protjerano- Talijana u egzodusu.

Evo ti i jedna dalmatinska:

Poletilo jato vrana
jedna četa Talijana
kroz Glavice kršno selo
a pred njima kolonelo.

Prema Livnu ide ona
sa četiri kamiona.
Na Čilašu puška puče
kamionu u papuče,

mitraljeza cika stade
kolonelo mrtav pade,
pokraj njega šofer lega,
i ostali oko njega.

Stan fašisto, kud si poša?
Zapantit ćeš di si doša.
Nije ovo Venecija,
već je ovo Dalmacija

i njezini partizani
Cetinjani i Sinjani
koji danas borbu vode
da svoj narod oslobode.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom - Page 3 Empty Re: Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom

Post by vuksadinare Wed 4 Jan - 8:23

jastreb wrote:
mocni majmun wrote:
omni wrote:Najbolja verzija bi bila da nije izvrsen puc poslije pristupanja trojnom paktu te da su se saveznici iskrcali na jadranskoj obali. Puno sranja bi se izbjeglo i u ratu i poslije rata.
Kakva jadranska obala i kakva banovina?
Pa to su bili talijanski teritoriji uvijek s talijanskim stanovinštvom, a od 47. godine sve su preokrenuli i imena gradova i sve ostalo. Na primjer Dubrovnik- Ragusa, pa zato i imaš sada u prvoj ženskoj košarkaškoj ligi klub koji se zove Ragusa. Spalato, Fiume, otoci, Dalmazia, pa šta misliš zašto se zove dioklecijanov grad? Pa 350 000 ljudi je protjerano- Talijana u egzodusu.

Evo ti i jedna dalmatinska:

Poletilo jato vrana
jedna četa Talijana
kroz Glavice kršno selo
a pred njima kolonelo.

Prema Livnu ide ona
sa četiri kamiona.
Na Čilašu puška puče
kamionu u papuče,

mitraljeza cika stade
kolonelo mrtav pade,
pokraj njega šofer lega,
i ostali oko njega.

Stan fašisto, kud si poša?
Zapantit ćeš di si doša.
Nije ovo Venecija,
već je ovo Dalmacija

i njezini partizani
Cetinjani i Sinjani
koji danas borbu vode
da svoj narod oslobode.
vrati se iz '41 makar u puno blize '91...to ti je primjerenije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom - Page 3 Empty Re: Kako bi svijet izgledao da su stvari krenule pravim tokom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum