Kutak za rusofile
Page 40 of 50
Page 40 of 50 • 1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50
Re: Kutak za rusofile
Pas im goozicu poharo,islamsku...mutava baštarda wrote:“Europski sud za ljudska prava” koji je u slučaju napada čečenskih terorista na školu u Beslanu amnestirao napadače i ubojice, a osudio žrtvu.
Nevjerojatno, ali danas imamo “Europski sud za ljudska prava” koji je u slučaju napada čečenskih terorista na školu u Beslanu amnestirao napadače i ubojice, a osudio žrtvu.
Naime, nekoliko desetaka čečenskih terorista odgovornih za masakr preko stotinu djece u Beslanu nisu ništa krivi, a Rusija je osuđena “zbog prekomjerne uporabe sile”. Zbog prekomjerne uporabe sile protiv koga?“Vlasti su imale dovoljno preciznih informacija koje su upozoravale na to da se planira teroristički napad koji je imao za cilj obrazovnu ustanovu, ali nisu poduzele odgovarajuće mjere kako bi spriječile teroriste da se okupe i pripreme napad. Sigurnost u školi nije bila pojačana, a ni osoblje škole niti javnost nisu bili upozoreni na terorističku prijetnju”, navodi takozvani “Europski sud za ljudska prava”.“Ruske sigurnosne službe primijenile nesrazmjernu silu u operaciji napada na pobunjenike koji su uzeli taoce”, kazao je sud.
Tužbu protiv Ruske Federacije je između 2007. i 2011. godine podiglo 409 ruskih državljana, tražeći kaznenu odgovornost Moskve za tragediju u Beslanu u kojoj je 2004. u akciji protiv čečenskih terorista poginulo 334 osobe, među kojima 186 djece.
1. rujna 2004. su 32 čečenska terorista, koje se u halucinantnoj presudi naziva “islamskim borcima”, kao da su napadom na školu branili islam, u Beslanu u Sjevernoj Osetiji prvog dana nove školske godine zatočili više od 1100 ljudi, učenika, roditelja i učitelja, tražeći od Moskve da prizna neovisnost Čečenije.
Trodnevna talačka kriza je završila s 334 poginula, među kojima 186 djece, te oko 800 ranjenih. Većina žrtava je, prema takozvanom “Europskom sudu za ljudska prava”, stradala tijekom intervencije pripadnika ruskih specijalnih snaga.
Sud priznaje da su čečenski teroristi zatočili više od 1100 ljudi, ali se pita tko je dao zeleno svijetlo za intervenciju koja je rezultirala pokoljem? Komandosi su krenuli u akciju nakon što je eksplodirala bomba u školskoj dvorani za tjelesni odgoj, no 22 sekunde poslije je uslijedila još jedna eksplozija i ne zna se tko ju je izazvao. U presudi se navodi kako se ne zna tko ju je izazvao, ali je, navodno, upravo u toj drugoj eksploziji i požaru koji je slijedio poginulo ili ranjeno više od polovice talaca.
Nevjerojatno i halucinantno obrazloženje presude se ne može smatrati nikako drugačije, nego kao dio propagandnog rata protiv Rusije.
Žalosno, ali su presudu prvi pozdravili samozvani “radikalni ljevičari” i borci za “ljudska prava” koji gutaju i vjeruju u sve gadarije mainstream medija u službi Washingtona, Europske unije i NATO pakta.
Nije poznato bi li takozvani “Europski sud za ljudska prava” postupio isto u slučaju tužbe žrtava Ahmeda Čatajeva, koji je organizirao teroristički napad u međunarodnoj zračnoj luci u Istanbulu “Kemal Atatürk”, kada je prošle godine u srpnju ubijeno 48 ljudi, a ranjeno 238.
Naime, Ahmed Čatajev je na preporuku Amnesty Internationala nekoliko puta izbjegao izručenje Rusiji, a Austrija mu je kao “čečenskom disidentu” dala politički azil.
Naime, nakon što je sudjelovao u Drugom čečenskom ratu, Čatajev bježi i 2003. je dobio azil u Austriji, gdje je tvrdio “kako je izgubio ruku tijekom mučenja u ruskim zatvorima”.
2008. godine je uhićen s drugim Čečenima u švedskom gradu Trelleborgu, a policija je u njih našla jedan kalašnjikov, eksploziv i streljivo. Nakon godinu dana u zatvoru u Švedskoj, uhićen je u 2010. u Ukrajini, a u njegovom mobitelu su pronađene upute meta za napade i ljude koje treba likvidirati, ali ga je Kijev je pod pritiskom Amnesty Internationala oslobodio.
Između 2012. i 2015. godine Čatajev živi u Gruziji, gdje je bio član raznih terorističkih skupina i bio osuđen za terorizam. U veljači 2015. napušta Gruziju i odlazi za Siriju, gdje se pridružio ISIL-u i stekao ključnu poziciju unutar te terorističke skupine. Tek u listopadu 2015. godine američko Savezno tužiteljstvo stavlja Čatajeva na popis terorista. Prekasno, što je učinjeno samo zbog osobnog priznanja i snimaka u kojima se pojavljuje u redovima ISIL-a na Bliskom istoku.
Priča o Ahmedu Čatajevu i presuda takozvanog “Europskog suda za ljudska prava” protiv Rusije za pokolj u Beslanu samo potvrđuje da su čečenski teroristi i za Europsku uniju bili i ostali “borci za slobodu čečenskog naroda”, te da su vodili “pravednu borbu protiv ruskog režima”.
Samu presudu bi pobio ne jedan bolji odvjetnički ured, nego obični pripravnik, jer je puna nedorečenosti, posebno u dijelu gdje se tvrdi da je druga eksplozija u Beslanu bila kobna, ali da nema čvrstih dokaza tko ju je izazvao.
Međutim, nakon Olimpijade, Nobela, Oscara, Pulitzera, Eurosonga, sada imamo i “Europski sud za ljudska prava”
Guest- Guest
Re: Kutak za rusofile
Služba bezbednosti Danske upozorila je vojnike koji kreću u baltičke države u okviru operacije NATO-a da budu oprezni kada posećuju barove u Talinu i Tartu zbog rizika od „slatkih zamki“ — provokacija ruskih i proruskih žena-agenata, piše „Kopenhagen post“.
_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda- Posts : 21037
2015-09-14
Re: Kutak za rusofile
Ma to je taj bolesni " zapad " koji iskrivi činjenice pa prikazje
neo ludo stanje od - paralelne stvarnosti " Koja nema veze sa zdravo pameti
niti realnim stanjem na terenu.
neo ludo stanje od - paralelne stvarnosti " Koja nema veze sa zdravo pameti
niti realnim stanjem na terenu.
Yehudi- Posts : 14715
2014-04-20
Re: Kutak za rusofile
Prenerazen sam..na predavanju socijologije,prof se otvoreno stavio na stranu zapada,i optuzila Rusiju,da fila medijski rat protiv Islamdžija,sto rade u Europi.dakle,indirektno negira sve dogadjaje,koji se ocigledno dogadjaju..to je bio odgovor na moje iznosenje cinjenica,pa sam joj lijepo na tabletu poslozio zapadne medije ,koji su objavili te vijesti..Koza je pocrvenjela i zasutala..kurwa
Guest- Guest
Re: Kutak za rusofile
On May 13, Russia's Black Sea Fleet celebrates its birthday.
The Black Sea Fleet is an impotrant part of the Russian Navy.In 2016, Black Sea Fleet's warships and support vessels almost doubled the time they spent on missions at sea compared with 2015.
https://sputniknews.com/infographics/201705131053558718-russia-black-sea-fleet/
Yehudi- Posts : 14715
2014-04-20
Re: Kutak za rusofile
[size=30]Šta obavezno treba pogledati u Moskovskom kremlju?[/size]
28. maj 2017. [url=https://lat.ruskarec.ru/author/%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%B3 %D0%9A%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2]Oleg Krasnov[/url]
Muzeji Kremlja u Moskvi čuvaju milione eksponata u fondovima i hiljade u ekspozicijama. „Ruska reč” je izabrala najvažnije artefakte koje treba da vidite po svaku cenu.
Facebook
Twitter
Pinterest
Print page
Jedan od najstarijih eksponata kolekcije carskih insignija. Pretpostavlja se da je napravljen u Zlatnoj hordi (bila je deo Mongolske imperije) u 14. veku. Ova ruska kruna je dobila naziv zahvaljujući legendi koja kaže da ju je knezovima Stare Rusije poklonio vizantijski imperator Konstantin Monomah, ali se to ne može sa sigurnošću tvrditi. Od kraja 15. do kraja 17. veka ona je bila glavni simbol vlasti u Rusiji i korišćena je u ceremoniji krunisanja. Kapa sadrži zlato, srebro, drago kamenje, bisere, gravirani metal, krzno i emajl.
Lori/Legion-Media
Ovaj eksponat zauzima posebno mesto u legendarnoj kolekciji vaskršnjih remek-dela. On ima mehaničko „iznenađenje” u vidu voza sa parnom lokomotivom koji se može izvaditi i naviti minijaturnim zlatnim ključem. U lokomotivu je smešten mehanizam veličine 2 cm koji pokreće voz sa svetiljkom u vidu rubina i brilijantskim farovima. Na vagonima je ugravirano: „Direktan sibirski saobraćaj”, „Za dame”, „Za pušače” i „Za nepušače”. Poslednji vagon je kapela. Ovo jaje od platine sa rubinima i dijamantima je poklon poslednjeg ruskog cara Nikolaja II svojoj ženi, carici Aleksandri Fjodorovnoj.
Galkin Nikolaj, TASS
Jedno od najboljih dela ruske oružarske umetnosti napravljeno je od bronze i teško je 40 tona. Top bi mogao da koristi đulad kalibra 890 milimetara. Car-top je po narudžbini cara Fjodora Ivanoviča 1586. godine napravio dvorski livničar Andrej Čohov u moskovskom Topovskom zavodu. Top nijednom nije upotrebljen u borbi, mada može da ispaljuje karteč. Cev je ukrašena livenim frizovima, ornamentima i figurom cara Fjodora Ivanoviča na konju.
Lori/Legion-Media
Livenje najvećeg zvona u Rusiji teškog 200 tona trajalo je oko godinu dana. Završeno je 25. novembra 1735. godine. Nikada nije podignuto na zvonik, jer je trebalo dovršiti bareljefe. Dve godine kasnije u Kremlju je gašen požar, pa se zvono neravnomerno ohladilo i puklo. Odlomljeni komad je težak 11,5 tona i danas stoji pored zvona.
Kreml.ru
Sašivena je u takozvanom „ruskom” stilu od glatkog srebrnog brokata i ukrašena srebrnim vezom i biserom. Urađena je u zvaničnoj dvorskoj šivari Olge Buljbenkove. Crtež za ukrasni vez je po narudžbini radilo nekoliko čuvenih umetnika, a među njima i genijalni Mihail Vrubelj. Međutim, carica je izabrala skicu koju je nacrtala njena dvorska dama. Odora je šivena godinu dana. Teška je 10 kilograma, a još 13 kg je težio ogrtač.
Kreml.ru
Ovo su jedine sačuvane kočije tog tipa. Poklonio ih je kralj Engleske DŽejms I ruskom caru Borisu Godunovu 1603. godine. Kočije su bogato izrezbarene i ukrašene skulpturom sa scenama lova i bitke između hrišćana i muslimana. Kočijaš je morao da ide naporedo sa kočijama ili da jaše jednog od prvih konja u zaprezi.
Komersant
Svečani carski šlem je 1621. godine u radionicama Kremlja napravio majstor Nikita Davidov od zlata i damaskog čelika. Ukrašen je dragim kamenjem i biserima. Šlem je napravljen kao svojevrsni carski borbeni venac, o čemu svedoče krune od zlata pri vrhu.
RIA Novosti
Postavljeno je 1. septembra 1551. godine u Uspenskom hramu za cara Ivana Groznog. Tamo se i sada nalazi. Kako pišu istoričari, u reljefima trona odražena je centralna politička doktrina prvog ruskog cara po kojoj je carska vlast Bogom dana i zajedno sa titulama nasleđena od rimskih i vizantijskih imperatora preko kijevskih i vladimirskih knezova. Pretpostavlja se da su tron rezbarili novgorodski majstori.
RIA Novosti, Vladimir Vdovin
Remek-dela epohe pozne renesanse napravili su evropski juveliri od zlata i dragog kamenja na prelazu iz 16. u 17. vek. Ukrašena su obojenim emajlom. Deržava (kugla koja simbolizuje carsku vlast) sadrži scene iz života izrailjskog cara Davida.
Kreml.ru
Moskva. Kremaljski majstori, 1682-1684.
1682. godine su krunisana dva cara – 15-godišnji Ivan V i 11-godišnji Petar I. S obzirom da stariji brat nije bio posebno inteligentan i zdrav, a mlađi je bio suviše mlad da upravlja državom, do Petrovog punoletstva je na čelu Rusije bila njihova starija sestra, velika kneginjica Sofija.
Kremaljski majstori su za suvladare napravili ovaj neobični tron sa odgovarajućim simbolima vlasti – dvoglavim orlovima, lavovima, jednorozima i krunama. Tron ima i treće tajno mesto iza naslona desnog mesta, za savetnike koji su pomagali dečacima prilikom audijencije.
28. maj 2017. [url=https://lat.ruskarec.ru/author/%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%B3 %D0%9A%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2]Oleg Krasnov[/url]
Muzeji Kremlja u Moskvi čuvaju milione eksponata u fondovima i hiljade u ekspozicijama. „Ruska reč” je izabrala najvažnije artefakte koje treba da vidite po svaku cenu.
Print page
POVEZANI MATERIJALI
- Kako su se menjali kanoni ženske lepote u Rusiji?
- „Ruska reč“ vas uči kako da se pravilno rukujete u Rusiji
- Revolucionarni ljubavni trougao: Lenjin – Krupska – Armand
KLJUČNE REČI
MOSKVA, [url=https://lat.ruskarec.ru/tag/%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D1%99%D0%B8%D0%B2%D0%B0 %D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%98%D0%B0]ZANIMLJIVA RUSIJA[/url]Ilustracija: TASS/Vjačeslav Prokofjev
1. Monomahova kapa
Jedan od najstarijih eksponata kolekcije carskih insignija. Pretpostavlja se da je napravljen u Zlatnoj hordi (bila je deo Mongolske imperije) u 14. veku. Ova ruska kruna je dobila naziv zahvaljujući legendi koja kaže da ju je knezovima Stare Rusije poklonio vizantijski imperator Konstantin Monomah, ali se to ne može sa sigurnošću tvrditi. Od kraja 15. do kraja 17. veka ona je bila glavni simbol vlasti u Rusiji i korišćena je u ceremoniji krunisanja. Kapa sadrži zlato, srebro, drago kamenje, bisere, gravirani metal, krzno i emajl.
2. Faberžeovo vaskršnje jaje „Sibirski voz”
Lori/Legion-Media
Ovaj eksponat zauzima posebno mesto u legendarnoj kolekciji vaskršnjih remek-dela. On ima mehaničko „iznenađenje” u vidu voza sa parnom lokomotivom koji se može izvaditi i naviti minijaturnim zlatnim ključem. U lokomotivu je smešten mehanizam veličine 2 cm koji pokreće voz sa svetiljkom u vidu rubina i brilijantskim farovima. Na vagonima je ugravirano: „Direktan sibirski saobraćaj”, „Za dame”, „Za pušače” i „Za nepušače”. Poslednji vagon je kapela. Ovo jaje od platine sa rubinima i dijamantima je poklon poslednjeg ruskog cara Nikolaja II svojoj ženi, carici Aleksandri Fjodorovnoj.
3. Car-top
Galkin Nikolaj, TASS
Jedno od najboljih dela ruske oružarske umetnosti napravljeno je od bronze i teško je 40 tona. Top bi mogao da koristi đulad kalibra 890 milimetara. Car-top je po narudžbini cara Fjodora Ivanoviča 1586. godine napravio dvorski livničar Andrej Čohov u moskovskom Topovskom zavodu. Top nijednom nije upotrebljen u borbi, mada može da ispaljuje karteč. Cev je ukrašena livenim frizovima, ornamentima i figurom cara Fjodora Ivanoviča na konju.
4. Car-zvono
Lori/Legion-Media
Livenje najvećeg zvona u Rusiji teškog 200 tona trajalo je oko godinu dana. Završeno je 25. novembra 1735. godine. Nikada nije podignuto na zvonik, jer je trebalo dovršiti bareljefe. Dve godine kasnije u Kremlju je gašen požar, pa se zvono neravnomerno ohladilo i puklo. Odlomljeni komad je težak 11,5 tona i danas stoji pored zvona.
5. Odora za krunisanje carice Aleksandre Fjodorovne, 1896. godina
Kreml.ru
Sašivena je u takozvanom „ruskom” stilu od glatkog srebrnog brokata i ukrašena srebrnim vezom i biserom. Urađena je u zvaničnoj dvorskoj šivari Olge Buljbenkove. Crtež za ukrasni vez je po narudžbini radilo nekoliko čuvenih umetnika, a među njima i genijalni Mihail Vrubelj. Međutim, carica je izabrala skicu koju je nacrtala njena dvorska dama. Odora je šivena godinu dana. Teška je 10 kilograma, a još 13 kg je težio ogrtač.
6. Starinske teške kočije
Kreml.ru
Ovo su jedine sačuvane kočije tog tipa. Poklonio ih je kralj Engleske DŽejms I ruskom caru Borisu Godunovu 1603. godine. Kočije su bogato izrezbarene i ukrašene skulpturom sa scenama lova i bitke između hrišćana i muslimana. Kočijaš je morao da ide naporedo sa kočijama ili da jaše jednog od prvih konja u zaprezi.
7. Šlem „Jerihonska kapa”
Komersant
Svečani carski šlem je 1621. godine u radionicama Kremlja napravio majstor Nikita Davidov od zlata i damaskog čelika. Ukrašen je dragim kamenjem i biserima. Šlem je napravljen kao svojevrsni carski borbeni venac, o čemu svedoče krune od zlata pri vrhu.
8. Carsko molitveno mesto ili Monomahov tron
RIA Novosti
Postavljeno je 1. septembra 1551. godine u Uspenskom hramu za cara Ivana Groznog. Tamo se i sada nalazi. Kako pišu istoričari, u reljefima trona odražena je centralna politička doktrina prvog ruskog cara po kojoj je carska vlast Bogom dana i zajedno sa titulama nasleđena od rimskih i vizantijskih imperatora preko kijevskih i vladimirskih knezova. Pretpostavlja se da su tron rezbarili novgorodski majstori.
9. Žezal i deržava
RIA Novosti, Vladimir Vdovin
Remek-dela epohe pozne renesanse napravili su evropski juveliri od zlata i dragog kamenja na prelazu iz 16. u 17. vek. Ukrašena su obojenim emajlom. Deržava (kugla koja simbolizuje carsku vlast) sadrži scene iz života izrailjskog cara Davida.
10. Dvostruki tron
Kreml.ru
Moskva. Kremaljski majstori, 1682-1684.
1682. godine su krunisana dva cara – 15-godišnji Ivan V i 11-godišnji Petar I. S obzirom da stariji brat nije bio posebno inteligentan i zdrav, a mlađi je bio suviše mlad da upravlja državom, do Petrovog punoletstva je na čelu Rusije bila njihova starija sestra, velika kneginjica Sofija.
Kremaljski majstori su za suvladare napravili ovaj neobični tron sa odgovarajućim simbolima vlasti – dvoglavim orlovima, lavovima, jednorozima i krunama. Tron ima i treće tajno mesto iza naslona desnog mesta, za savetnike koji su pomagali dečacima prilikom audijencije.
My Brother Billo- Posts : 2237
2017-04-17
Re: Kutak za rusofile
uffffff uffff... samo jos treba da se veliki pokolju...ima da bude nasiroko,nadugacko gorjelo..
Guest- Guest
Re: Kutak za rusofile
pas im guzicu poharo,neka se kolju medjusobno
My Brother Billo- Posts : 2237
2017-04-17
Page 40 of 50 • 1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 45 ... 50
Page 40 of 50
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum