ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

deletuom

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 22:00

i nisam izumio, samo sam poboljšao.
s obzirom da je više od 60% išlo je pod patent

svi vinski zatvarači, koje krivo zovete su moj patent

prošlo je 10g i sada ga svi u svijetu koriste. dvije francuske tvornice uz jednu iz us su najače u proizvodnji.

na tome sam zaradio dva bureka i jogurt.

i parsto tisuća ojra

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 22:07

YekeYeke wrote:Za velike brodove, to su osovine mase oko 30-40 tona.

Na velikim presama se to otkuje, kakve se koriste za nuklearne separatore i reaktore za nuklearne elektrane.

Đuro Đaković je to radio u Slavonskom brodu prije rata. :cleanteeth
ne kuju se već se lijevaju.

većinom za velike brodove su od bronce.

gliseri imaju jeftikaner varijantu iz AlMgSi lijevanu u alatima za tlačni lijev. Skuplja varijanta je CNC glodan inox, zatim poliran.

najskuplja varijanta je koju sam ja isprojektirao s promjenjivom gemetrijom i ugrađenim koračnim motorima.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by RayMabus 8/4/2024, 22:14

veber wrote:
svi vinski zatvarači, koje krivo zovete su moj patent

prošlo je 10g i sada ga svi u svijetu koriste. dvije francuske tvornice uz jednu iz us su najače u proizvodnji.

na tome sam zaradio dva bureka i jogurt.

i parsto tisuća ojra
A i to znači.

Pretpostavljam da je to isto došlo ovom logikom kao i kod ovog vijka kad si od malih nogu ....  :D

Veber: od malih nogu sam na moru. jugo i bura mi nisu strani. preferiram motornjake. krenuo sam s elanom 500 i T4.
sada napiknem 350-500KS i nije to to.

propeler sam razvio da manje troši, stvara manju buku, a s druge strane da možeš glisirat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 22:24

maknuo sam PVC koji su se prije stavljali preko grla.kao i pluto koji kada se osuši sjebe vino.
sva kvalitetnija vina imaju AL zatvarače s kositrenim dihtungom ili od polietilena. danas samo uvozna vina imaju PVC kapicu i jeftikaneri s plutenim zatvaračem

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by RayMabus 8/4/2024, 22:25

Veber: od malih nogu sam na moru ( vinu ). jugo i bura ( crno i bijelo vino ) mi nisu strani. preferiram motornjake ( crno ). krenuo sam s elanom 500 i T4. ( gemištem )
sada napiknem 350-500KS ( rakiju ) i nije to to.

propeler ( vinski zatvarač ) sam razvio da manje troši ( da se ne zajebavan više kako ću otvorit bocu ), stvara manju buku ( da se ne nerviran dok ne otčepin klasičnim izvlakivačem ), a s druge strane da možeš glisirat ( da se mogu šta prije napit vinceka ).

:D
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 22:27

moj je djed rakiju zatvarao voskom, a vino isključivo držao u bačvama, to radi i moj tast.
pretoči pet litri za tjedan u staklenku i to je to-

yoda bu nas vubil.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by YekeYeke 8/4/2024, 22:42

veber wrote:
YekeYeke wrote:Za velike brodove, to su osovine mase oko 30-40 tona.

Na velikim presama se to otkuje, kakve se koriste za nuklearne separatore i reaktore za nuklearne elektrane.

Đuro Đaković je to radio u Slavonskom brodu prije rata. :cleanteeth
ne kuju se već se lijevaju.

većinom za velike brodove su od bronce.

gliseri imaju jeftikaner varijantu iz AlMgSi lijevanu u alatima za tlačni lijev. Skuplja varijanta je CNC glodan inox, zatim poliran.

najskuplja varijanta je koju sam ja isprojektirao s promjenjivom gemetrijom i ugrađenim koračnim motorima.

Nije .Već se prvo otkuje ingot, jer lijevanjem ne može materijal da postigne potrebnu kvalitetu. Kovanjem materijal dobije bolji kvalitet  i osobine po vojnom MIL standardu.

Za vojne brodove, podmornice, separatore i reaktore radi se od čelika sa velikim sadržajem nikla, kroma, vanadija i molibdena i sa jako malim 0.005% sumpora i fosfora u specijalnim metalurškim pećima za rafiniranje legura čelika.


Kad se obavi kovanje poslije ide na termičku obradu u vakumu u zaštićenoj atmosferi. Osim vakuma dodaje se helij i argon kao zaštiti plin. Tako da se dobije retorta od plinova.

Istim postupkom i metodom radi se i šasija za tenkove Leopard 2, Abrams, Lecrecrk.
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 619
2019-05-13


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by RayMabus 8/4/2024, 22:47

veber wrote:
u svim tekućinama, ali nije isto vrtiti motor u moru ili u petroleju ili u čistom alkoholu
Da. Teoretski sve tekućine ( fludi ) imaju tu kavitaciju al atmosfera u čijem sastavu su plinovi ne bi mogao proizvesti s propelerima od aviona i helikoptera osim ako ju ne sabiješ a to dakle znači hermetički zatvorena i pod tlakom pri čemu bi ona išla u neko agregatno stanje ove klasične tekućine kao tekuće vode ( voda ima tri agregatna stanja, kruto, tekuće i plinovito koje je isto tekuće al je plin tj već je doživilo klasičnu točku loma kao tvari koja se čvrsto drži na okupu ).

Teoretski plinovi ( agregatno stanje ) ima tu kavitaciju al bi taj plin onda morao sabit u neki zatvoreni prostor ( da ne bježi i nema prostora da ode igdje ) pa vrtiti takvu propelu da to dobiješ a to u biti u praksi u atmosferi u kojoj avioni propelaši i helikopteri djeluju nemaš.


Last edited by RayMabus on 8/4/2024, 22:51; edited 2 times in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by YekeYeke 8/4/2024, 22:49

Longač samo zna heroin sintezirati lol! :aw
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 619
2019-05-13


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by RayMabus 8/4/2024, 22:59

YekeYeke wrote:Longač samo zna heroin sintezirati lol! :aw
Ne drogiram se uopće. Nikad u životu ništa jače od trave nisan proba i to je bilo prije 20-ak godina. Oštro sam protiv droga i toga.

To šta ja vama zvučim kao narkoman jer pričam stvari koje nikad niste čuli i šta vam zvučim kao da mi nisu sve na broju, to je nešto drugo i uopće me ne zanima ( ni najmanje nisam zainteresiran za to ) vaša percepcija mene jer ionako ništa ne bi mogli poduzet sve i da hoćete ako ja nešto odlučim ( možda ne izmišljam brodske vijke i vinske zatvarače lol! , al imam munje u glavi ko Zeus iz grčke mitologije pa si jeba ježa ako te ja snimim i krenem na metu ).

Uglavnom pošto je ovo ipak nekakva vojno ratna tema a da ne bude sad ova rasprava o kavitaciji kao nešto šta nije barem koliko toliko vezano uz to onda za nadodat da je kavitacija jako bitna kod podmornica tj smanjenje iste radi prigušivanja buke kako te ona druga strana ne bi mogla detektirati u moru/jezeru/rijeci ( općenito vodi kao fluidu ).
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by YekeYeke 9/4/2024, 00:51

RayMabus wrote:
YekeYeke wrote:Longač samo zna heroin sintezirati lol! :aw
Ne drogiram se uopće. Nikad u životu ništa jače od trave nisan proba i to je bilo prije 20-ak godina. Oštro sam protiv droga i toga.

To šta ja vama zvučim kao narkoman jer pričam stvari koje nikad niste čuli i šta vam zvučim kao da mi nisu sve na broju, to je nešto drugo i uopće me ne zanima ( ni najmanje nisam zainteresiran za to ) vaša percepcija mene jer ionako ništa ne bi mogli poduzet sve i da hoćete ako ja nešto odlučim ( možda ne izmišljam brodske vijke i vinske zatvarače  lol! , al imam munje u glavi ko Zeus iz grčke mitologije pa si jeba ježa ako te ja snimim i krenem na metu ).

Uglavnom pošto je ovo ipak nekakva vojno ratna tema a da ne bude sad ova rasprava o kavitaciji kao nešto šta nije barem koliko toliko vezano uz to onda za nadodat da je kavitacija jako bitna kod podmornica tj smanjenje iste radi prigušivanja buke kako te ona druga strana ne bi mogla detektirati u moru/jezeru/rijeci ( općenito vodi kao fluidu ).
Longač  :tu :aw 

:h5
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 619
2019-05-13


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty deletuom

Post by RayMabus 9/4/2024, 01:35

Ne tribate se zamarat ako ponekad ( il možda jako često ) ne shvaćate šta ja govorim.

Nisu ni ovi:

Pogledajte dobro ovu fotografiju: Čini se da bi blaženo nesvjesni Europljani mogli počiniti istu grešku.

Na fotografiji snimljenoj 31. srpnja 1939. vidimo plažu u Sopotu na Baltičkom moru. Ljeto je, ljudi se kupaju, sunčaju, šeću, kao i na bilo kojoj drugoj plaži. Samo pet kilometara dalje i samo nekoliko sati nakon što je fotografija snimljena, započeo je Drugi svjetski rat. Ispričao je ovo novinarima prošlog tjedna novi poljski premijer Donald Tusk u prvom velikom intervjuu stranoj štampi. Tom prilikom prisjetio se fotografije iz roditeljske kuće, koja mu je poslužila kao metafora sadašnje situacije u Europi, "predratnog stanja", kako je rekao. Kao i tada, rat samo što nije počeo dok se Europljani, blaženo nesvjesni toga, veselo zabavljaju.

Pogledajte dobro ovu fotografiju: Čini se da bi blaženo nesvjesni Europljani mogli počiniti istu grešku

deletuom - Page 2 O_32932543_1280

Kad mi sad bili u 1938 godini i ja ovako pričao kao sad i ti ljudi il većina njih bi isto teško shvaćala šta ja govorim ( dodaj i to da ja namjerno još volim zajebavat i radit šou od toga šta napišem tj da me boli k kako će to netko i da li će uopće to netko shvatiit ili ne ) i gledala bi me čudno.

A vidiš ne ispada baš tako tj nije ispalo kako je ta većina 1938 godine mislila jer eto oni su kao pametni a netko drugi je čudan i tako ta priča ( čudan je jer nije prosjek tj nije debil ko i većina njih ), nego je ispalo kako je ispalo.

Da skratim: Vas na ovoj planeti triba dobro dobro dobro isprebijat i svaku kost vam u tijelu polomit tako da vam više ne padne radit gluposti ( reč Hrvatskoj koja je članica EU i jedina u EU ima i to najdužu granicu s BiH da odjebe jer ćete vi Komšića opet i da je to pošto je to četvrti put tako u osnovi vaša trajna agenda itd i onda vam isti taj tjedan par dana kasnije ovaj pokrene napad na Ukrajinu ).

I sad ćete takvih teških i krvavih batina dobit da je to neviđeno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

deletuom - Page 2 Empty Re: deletuom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum