ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

deletuom

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by RayMabus 8/4/2024, 16:14

Sva bića imaju slobodnu volju.

A to šta se nekome nekad izbor ne sviđa to nije problem kozmosa. Ili vasione. :D

Možeš čekati jer ti Biden kaže nemoj al on ima goriva da natanka u tenkove i koristi trenutnu situaciju s ciljem osvajanja šta više teritorija ... ili možeš udariti po svim njegovim rafinerijama i drugo.

Izbor je samo tvoj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by RayMabus 8/4/2024, 18:03

A ništa onda kad ne žele gađast sve rafinerije i svu drugu infrastrukturu u europskom dijelu Rusije kad je Zelenski lutak na daljinski iz Pentagona.

Onda ništa. Pušiona Ukrajine i to trajna.

Nemam ja problem s tim uopće ( pročitaj opet ono moje o slobodnoj volji, izboru i vasioni :D ). Al s razumijevanjem ovaj put.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 18:05

mene najviše veseli kada moj dron rokne u moskvi.

skoro kao što je kreten gnječ tvrdio da nema šanse da bi dronovi ratovali.

dolazim u iskušenje poslat jednog krmeljivom u niš.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 18:09

sada testiram s 8 elisa.
4iri protusmjerne s 8 motora i 4 baterije

nadam se da će moskva gorit

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by immortal 8/4/2024, 20:40

veber wrote:sada testiram s 8 elisa.
4iri protusmjerne s 8 motora i 4 baterije

nadam se da će moskva gorit
ma daj
stvarno radiš dronove

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 20:52

immortal wrote:
veber wrote:sada testiram s 8 elisa.
4iri protusmjerne s 8 motora i 4 baterije

nadam se da će moskva gorit
ma daj
stvarno radiš dronove
ja sam konstrukter koji je radio u airbus u donaworthu, jedini stranac u vojnom pogonu.

na internetu stalno stavljam nove revizije. naravno i rusi ih mogu skinut.

ali ukrajinci su agilniji, brže rade nove modele. stave maljutku na dron i zakopaju ruse s tenkom.

rat ih je podučio.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


immortal likes this post

Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 20:58

srbi, rusi, mađari i ostala stoka nije mogla ući unutar jednog kilometra od tvornice.

inače sam patentirao brodski propeler iliti ispravno brodski vijak koji ima obodnu brzinu 10m/min i nema kavitaciju na vrhu pa nema kipljenja mora, mijenja geometriju.

ali srbi i stoka ne znaju kaj je to.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


immortal likes this post

Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by RayMabus 8/4/2024, 21:05

veber wrote:
inače sam patentirao brodski propeler iliti ispravno brodski vijak koji ima obodnu brzinu 10m/min i nema kavitaciju na vrhu pa nema kipljenja mora, mijenja geometriju.

Zanimljivo. Ajd bar san sad shvatija zbog čega tolika opsjednutost gliserima i pentama kod tebe. U svakom slučaju pohvalno šta pridonosiš poboljšanju nečega šta će čovječanstvu biti korisno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 21:14

RayMabus wrote:
veber wrote:
inače sam patentirao brodski propeler iliti ispravno brodski vijak koji ima obodnu brzinu 10m/min i nema kavitaciju na vrhu pa nema kipljenja mora, mijenja geometriju.

Zanimljivo. Ajd bar san sad shvatija zbog čega tolika opsjednutost gliserima i pentama kod tebe. U svakom slučaju pohvalno šta pridonosiš poboljšanju nečega šta će čovječanstvu biti korisno.
od malih nogu sam na moru. jugo i bura mi nisu strani. preferiram motornjake. krenuo sam s elanom 500 i T4.
sada napiknem 350-500KS i nije to to.

propeler sam razvio da manje troši, stvara manju buku, a s druge strane da možeš glisirat.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 21:19

a moji patent je 1€ po vijku, tko želi može uplatiti više. ne meni već za donorore organa.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by RayMabus 8/4/2024, 21:24

veber wrote:

propeler sam razvio da manje troši, stvara manju buku, a s druge strane da možeš glisirat.
Pohvalno. Pozitivno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 21:30

tko želi može ga skinut s tingverse platit 1€ za donatore organa. mogu dodatno za tip kaića promjenit geometriju za klasični motor.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by RayMabus 8/4/2024, 21:31

Čitam o toj kavitaciji.

Te kavitacije nema kod avionskih i helikopterskih propela jel tako ? Ovo je pitanje. Ovo je samo kod tekućina jer one imaju svojstvo da idu na stijenku pa se tokom okretanja hvataju za vijak pri čemu u prostoru ostaje nekakvi neispunjeni prostor tekućinom i onda kako se vijak okreće onda opet naglo popuni i napravi onaj zvuk bulp i tako stalno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 21:42

RayMabus wrote:Čitam o toj kavitaciji.

Te kavitacije nema kod avionskih i helikopterskih propela jel tako ? Ovo je pitanje. Ovo je samo kod tekućina jer one imaju svojstvo da idu na stijenku pa se tokom okretanja hvataju za vijak pri čemu u prostoru ostaje nekakvi neispunjeni prostor tekućinom i onda kako se vijak okreće onda opet naglo popuni i napravi onaj zvuk bulp i tako stalno.
samo u vodi, dolazi do kipljenja. ako je obodna brzina prevelika. zato tankeri i kontejneraši vrte na 50okr/min

gliseri s protusmjernim elisama idu na 3000okr/min čak neki i do 5000. ali manjeg promjera.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by RayMabus 8/4/2024, 21:51

veber wrote:
RayMabus wrote:Čitam o toj kavitaciji.

Te kavitacije nema kod avionskih i helikopterskih propela jel tako ? Ovo je pitanje. Ovo je samo kod tekućina jer one imaju svojstvo da idu na stijenku pa se tokom okretanja hvataju za vijak pri čemu u prostoru ostaje nekakvi neispunjeni prostor tekućinom i onda kako se vijak okreće onda opet naglo popuni i napravi onaj zvuk bulp i tako stalno.
samo u vodi, dolazi do kipljenja. ako je obodna brzina prevelika. zato tankeri i kontejneraši vrte na 50okr/min

gliseri s protusmjernim elisama idu na 3000okr/min čak neki i do 5000. ali manjeg promjera.
Hvala na odgovoru. Pretpostavija san da je tako al nije mi se dalo tražit tekstove o tome ( nešto sad drugo čitam pa ne mogu sad istraživat sve odjednom ) pa onda kad si već izumija/poboljša to onda mi lakše tebe pitat.

Nije samo u vodi ( H20 ) nego u svim tekućinama. To je svojstvo nestlačivih tekućina ( nestlačivih fluida ).

I krutine i tekućine imaju vlačnu čvrstoću, koja kada se premaši u krutim tvarima stvara nepovratnu deformaciju i lom, a u tekućinama uzrokuje pojavu kavitacije.

Fluidi se mogu klasificirati prema njihovoj kompresivnosti:

Kompresibilna tekućina: tekućina koja uzrokuje smanjenje volumena ili promjenu gustoće kada se na tekućinu primijeni pritisak ili kada tekućina postane nadzvučna.

Nestlačiva tekućina: tekućina čiji volumen ne varira s promjenama tlaka ili brzine protoka (tj. ρ=konstanta), poput vode ili ulja.


https://en.wikipedia.org/wiki/Fluid


Last edited by RayMabus on 8/4/2024, 21:53; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 21:52

yoda bu me ubil

imaš tri sile na vijku.

kavitaciju na vrhu, to je bernoulii

onda imaš centripetalnu i centrifugalnu, sve tri su tlačne.

i sjebu ti propeler. zato je bitno po motoru birat elisu. neparna pera smajnuju buku i vibraciju.
parna daju veći potisak i opterećenje na motor.

sori yoda

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 21:55

RayMabus wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Čitam o toj kavitaciji.

Te kavitacije nema kod avionskih i helikopterskih propela jel tako ? Ovo je pitanje. Ovo je samo kod tekućina jer one imaju svojstvo da idu na stijenku pa se tokom okretanja hvataju za vijak pri čemu u prostoru ostaje nekakvi neispunjeni prostor tekućinom i onda kako se vijak okreće onda opet naglo popuni i napravi onaj zvuk bulp i tako stalno.
samo u vodi, dolazi do kipljenja. ako je obodna brzina prevelika. zato tankeri i kontejneraši vrte na 50okr/min

gliseri s protusmjernim elisama idu na 3000okr/min čak neki i do 5000. ali manjeg promjera.
Hvala na odgovoru. Pretpostavija san da je tako al nije mi se dalo tražit tekstove o tome ( nešto sad drugo čitam pa ne mogu sad istraživat sve odjednom ) pa onda kad si već izumija/poboljša to onda mi lakše tebe pitat.

Nije samo u vodi ( H20 ) nego u svim tekućinama. To je svojstvo nestlačivih tekućina ( nestlačivih fluida ).

I krutine i tekućine imaju vlačnu čvrstoću, koja kada se premaši u krutim tvarima stvara nepovratnu deformaciju i lom, a u tekućinama uzrokuje pojavu kavitacije.

Fluidi se mogu klasificirati prema njihovoj kompresivnosti:

Kompresibilna tekućina: tekućina koja uzrokuje smanjenje volumena ili promjenu gustoće kada se na tekućinu primijeni pritisak ili kada tekućina postane nadzvučna.

Nestlačiva tekućina: tekućina čiji volumen ne varira s promjenama tlaka ili brzine protoka (tj. ρ=konstanta), poput vode ili ulja.


https://en.wikipedia.org/wiki/Fluid
u svim tekućinama, ali nije isto vrtiti motor u moru ili u petroleju ili u čistom alkoholu

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


RayMabus likes this post

Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by YekeYeke 8/4/2024, 21:55

Kad smo kod brodskih propelera ili osovina. Isti materijal se koristi za haubice. Ista legura  :cleanteeth
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 619
2019-05-13


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by YekeYeke 8/4/2024, 21:59

Za velike brodove, to su osovine mase oko 30-40 tona.

Na velikim presama se to otkuje, kakve se koriste za nuklearne separatore i reaktore za nuklearne elektrane.

Đuro Đaković je to radio u Slavonskom brodu prije rata. :cleanteeth
YekeYeke
YekeYeke

Male
Posts : 619
2019-05-13


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by veber 8/4/2024, 22:00

i nisam izumio, samo sam poboljšao.
s obzirom da je više od 60% išlo je pod patent

svi vinski zatvarači, koje krivo zovete su moj patent

prošlo je 10g i sada ga svi u svijetu koriste. dvije francuske tvornice uz jednu iz us su najače u proizvodnji.

na tome sam zaradio dva bureka i jogurt.

i parsto tisuća ojra

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

deletuom Empty Re: deletuom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum