ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? - Page 2 Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 9/5/2016, 07:55

..inace primjetio sam dosta netocnih informacija u filmu vecinom od bivsih milicajaca...prvo....delije su se dva puta iskrcale tj zaustavile vlak..prvi put na stanici u borongaju gdje ih je dio izasao mislim vecina..tek manja skupina je planirano jos jednoim zaustavila vlak kod branimirove trznice odnosno autopusnog..i tu ih je izaslo pedesetak...koji su radili neka sranja na potezu branimirova trznica-do skretanja u draskovicevu razbijajuci neke izloge...zatim su skrenuli u draskovicevu i dalje prema danasnjem trgu zrtava fasizma ili popularnoj đamiji...ovo sa zaustavljanjem vlaka na branimirovoj trznici ej bilo planirano jer ih je tu cekalo nekoliko zagrebackih delija i bili su im vodici..zato su tako dobro tog ranog jutra(oko 6-7 sati) izbjegavali neke susrete sa bbb-ovcima..cije su grupe cekali delije vecinom standarno kod borongaja u sesvetama i jedan dio kod glavnog..to je bilo sve dobro isplanirano od delija...duda varalica je bilo ono iskrcavanje vecine delija na borongaju gdje ih je cekala policija i pod pratnjom otpratila u maximirski park i tamo taj dio okruzila..manji dio je bio taj koji ej određen rano ujutro sranja radit..inace razbili su kad su izasli tek jedan izlog kod branimirove trznice i nekoliko kod đamije..jer da su razbijali po branimirovoj to mi primjetili ovi bbb-ovci koji su ih cekali na glavnom..nakon đamije ukrcali su se na tramvaj koji vodi prema borongaju..i tamo se prikljucili vecini delija koji su izasli na borongaju...inace o probodenom bbb-ovcu na trgu...je mislim fama...jer tada ujutro uopce nisu primjeceni cigani na trgu bana jelacica a tamo ej bilo nesto bbb-ovaca...koji su dosli iz unutrasnjosti na utakmicu..te nesto pripadnika torcide i zagrebacke i onih koji su dosli iz splita(među njiam sam tada ja bio tog ranog jutra jer sam se dogovorio sa nekim svojimtorcidasima iz zg-a dana prije da cemo ujutro cekat cigane i traziti ih po gradu)..nakon sto smo dobili dojavu da su delije viđene kod đamije i branimirovog placa mi i dio bbb-ovaca otrcali smo prema đamiji i branimircu...ali tad nismo zatekli nikoga osim par polomljenih izloga..i nesto drotova koji su nas pokusali legitimirati a mi smo ondaprije nego sto su dosli do nas uletili u tramvaj broj 17..ja i dio ekipe smo izasli na subicevoj dio se prema borongaju uputio..mi smo subicevom krenuli prema kvatricu i dalje prema maksimiru..i to pjeske..nismo nikog susreli od cigana sve do maksimira tj parka..tu smo vidjeli povecu grupu delija satcioniranih kod restorana na ulazu u park okruzenu drotovima..ali nismo nista cinili ejr nas je bilo dvadesetak..posto su nam se jos neki bbb-ovci prikljucili kad smo isli prema maximiru..to je tad bilo negdje oko 8 sati....otisli smo u lokalne kafice i tu cekali jos neke grupe bbb-ovaca iz grada...da se skupimo i napadnemo ih..tako ej i bilo oko 10 sati...skupilo na s se stotinjak tu su pretezno dosli decki iz dubrave nesko kozjaka i pescenice..i onda smo naglo uletili u park..tu je bilo isto oko stotinjak delija..jer su ih prije u nekoliko grupa milicija prebacivala na pomocno igraliste dinama ispod juzne tribine..mi da ipak nekog se docepamo napali smo tu poslejdnju grupu od stotinjak delija jer ih ej cuvalo svega nekoliko drotova..posto ej dio drotova bio na prebacivanju grupa prema dinamovu stadionu..kojin je nastao urnebes poletjele stolice,flase,kamenje..onih par drotova u jednostavno pregazeni..delije su se u panici rasprsile po parku i maksimirskoj i ti su nam postali mete..a manji dio je uletio u restoran i tu se zabarikadirao te su nas gađali flasama stolcima i tesko im je bilo prici..to ej sve trajalo par minuta..onda u uletili drotovi koji su bili na prebacivanju delija..te smo se povukli odnosno..isli smo ulov za onim delijama koji su se rasprsili po parku i maksimirskoj..dobrano smo neke uhvatili i nalupali..a neki su uspjeli pobjeci prema zapadnoj tribini gdje ej bilo milicije koji su ih transferirali prema pomocnom igralistu..

vuksadinare

Posts : 99841
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? - Page 2 Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 9/5/2016, 08:17

..ali interesantno mozda sam aj mogao najebati od delija koji su su zaustavili vlak kod autobusnog posto sam tuda pjeske prosao netom poslije nakon sto su se sikrcali..jos sam imao na sebi hajdukov sal a bio sam solo ejr sam se isao naci s ekipom na trgu bana jelacica...mislim da sam prosao tuda deset-petnaest minuta nakon sto su se oni iskrcali...tad nisam nista primjetio jer oni su vec tad bili negdje kod đamije tako da samo izbjegao taj susret...s ove distance mogu reci sada da ej nesto odialo tog dana u zraku..sve je bilo predodređeno za tarapanu.....bas smo bili nabrijani i oni i mi....samo oni su izgleda tog dana bili bolje organizirani i jednostavno su imali svoje ljude u miliciji i onim navijacima zvezede koji su zvjeli u zagrebu..sve je to bila tog dana spojena posuda...prvo ono sa borongajom..nevjerojatno je da ih milicija nije na borongaju sve skinula s vlaka sto ej bio obicaj jer vlak nije mogao krenuti inace dok se navijaci nisu iskrcali a milicija je imala obicaj uci u vlak i tjerati zaostale navijace van...tih pedesetak je ostalo u vlaku i nakon toga je vlak opet krenuo..da bi ga povlacenjem rucne zaustavilikod autobusnog kolodvora..i gle tu ih je cekalo nekoliko zg delija...koji su poznavali grad tj dionice koje su bile sigurne tog jutra za njih s malom mogucnoscu da nalete na bbb ili druge hrvatske navijace tj grupe..mozda su mogli naletiti na nekog pojedinca ili vise pojedinaca ali oni im ne bi predstavljali neki problem jer ih je bilo daleko vise...greska bbb-ovaca je bila ta sto su koncentrirali pojedine ekipe na standarnim sacekusama u gradu..odnosno klasika..gl.kolodvor-trg bana jelacica-borongaj-sesvete..na borongaju su istina izasle delije ali tu je tad bilo dosta milicije koja je osiguravala stanicu pa su boysi t6akorec bili odbaceni od stanice i kruga stadiona u naselje borongaj i malo su toga mogli ucinit..zanimljivo je da tad na glavnom kolodvoru i trgu bana jelacica bilo ej neubicajno malo milicije sto je prije te utakmice bilo upravo suprotno i to ej trebao biti znak da nesto nije u redu...i odmah poslati ekipe u patrole po sirem centru grada..u toj ekipi delija koji su se iskrcale poslije borongaja bilo je i nekoliko vođa delija..dakle pomno planirano..kasnije mi ej pricao jedan zg delija makedonac inace..da je vec bio dogovor tjedan dana prije utakmice da ce dio se prisilno zaustaviti kod autobusnog i tu ce ih kad siđu s vlaka pricekati kod branimirovog placa nekoliko zg delija koji ce im biti vodici..i kako mi rece taj makedonac on i jos dvojica zg delija jos od pet sati ujutro su snimali taj dio oko branimirove trznice i đamije da li tu ima bbb-ovaca...i tuda su ove vodili koji su usput radili neke pizdarije porazbijajuci neke izloge i napadajuci obicne prolaznike ne navijace...cak su ukrali torbicu jednoj zeni a neke koji su cekali tramvaj kod branimirove trznice i fizicki napali..ali ovi su uspjeli pobjec u branimirovu trznicu...no ovi valjda nisu isli za njiam zbog straha od zadrzavanja i moguceg susreta sa boysima...nego su se uputili prema draskovicevoj ali ne branimirovom nego sporednim ulicama
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99841
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? - Page 2 Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by udba 9/5/2016, 08:19

Čekaj, Boban je isto ono lagano pro-sdp, pro-yuga i to? Ne pratim baš ali čini mi se da je i on pao u nemilost iskonskih domoljuba tipa Mamić koji ga je optužio za saradnju s SDP-om i komunističkom emigracijom.

_________________
Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? - Page 2 Plenki10
udba
udba

Posts : 4945
2015-11-10


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? - Page 2 Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 9/5/2016, 08:32

udba wrote:Čekaj, Boban je isto ono lagano pro-sdp, pro-yuga i to? Ne pratim baš ali čini mi se da je i on pao u nemilost iskonskih domoljuba tipa Mamić koji ga je optužio za saradnju s SDP-om i komunističkom emigracijom.
..mamic je jucer bio totalno promasen lik u tom dokumentarcu..niti ej bio aktivni sudionik u događajima tog dana.....samo ej trabunjao poznate fraze..svaka cast..ovo..ono..boban mu heroj do groba..mada ej to laz..da je heroj ustolicio bi njega za predsjednika hns-a a ne pobjegulju sukera koji ej prvi zbrisao sa terena kad su poceli neredi..ili bar vjeku skrinjara ako vec nije htio bobana..tako da...inace osim macka,sirokog trebao je manjaks ako ej vec radio film ubaciti svjedocenja jos nekih aktera navijaca zbivanja na maksimiru koji su tog dana mozda bili bas ona prva ekipa bbb-a..macko to tad nije bio...on ej bio blizu prve ekipe bbb-a ali ne u samoj prvoj ekipi..siroki ej bio i to stoji...dobro nekih aktera vise ni nema na zivotu poput nedavno preminulog dugog sa kozjaka...klokan ej u norveskoj ali postoji video link...tu je i hasan(ne ministar) mada je i on bio tu negdje ko i macko...blizu prvoj ekipi..pa zlodi.....mogao je ubaciti i pokojeg deliju koji ej bio sudionik tog dana an maximiru...70% emisije su bili drotovi...od kojih je bio najlazljiviji onaj drot petar đukic...tada glavni sekretar milicije za zagreb...imali su quratz od osiguranja..vece snage su samo koncentrirali na cuvanje delija oko stadiona i u stadionu..a po gradu ih je bilo kiki...nijedan drot uzduz pruge borongaj-glavni kolodvor...sto ej iance bila praksa kad su dolazili delije i grobari pijasnjih utakmica..gdje je svakih dvjesto metara jedan drot uzduz pruge borongaj-glavni
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99841
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? - Page 2 Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 9/5/2016, 08:48

inace oko toga da je u stvari poceo rat tog 13.5.1990 iam dvojakih misljenja..neki tvrde da niej ejr se jos igralo prvenstvo poslije...neki koji su za..kazu da su tog dana srbi uspjeli inscenirati da dođe mrtvih na stadionu doslo bi do izlaska milicije i vojske na ulice i to ne samo u zagrebu da bi bio srusen tuđman i hdz...mislim da sam vise za ovo drugo...jer na neki nacin tog dana na jedan nacin ej obranjena novoformirana vlast...zasto i kako?....ja sam uvjeren da bi se na maximiru hrvatski naviajci uspjeli probiti do delija...jer na terenu ej prakticno nestala milicija nakon prvog udara...navijaci su dosli do ograde ispod juzne tribine i pod tom masom ne bije bilo problem srusiti kao nina onoj sjevernoj..ako ste promno pratili snimke sa terena...dolaskom pod juznu tribinu...dolazi do naglog povlacenja navijaca nazad prema sjeveru i istoku...a kako se vidjelo na snimkama..uopce nije bilo puno drotova koji su branili juznu ogradu tribine jug..cak ih je vrlo malo bilo i na jugu stajanje..bez problema bi to elimirala masa navijaca da se htjela probiti..nakon naglog povlacenja prema sjeveru i istoku..tek tada milicija ispaljuje suzavce..i to oni milicajci koji su se povukli prema zapadnoj tribini...po mom osobnom uvjerenju a i iz razgovora prije sa nekim tada vodecim ljudima u bbb-ysima...ocito je doslo do komunikacije između svecane loze i terena i to preko kuzea..koji je(ne vidi se na snimci) kontaktirao u tom kaosu sa nekim ljudima na istocnoj tribini stajanje...i nakon toga u povlacenje krecu upravo prvi oni koji su sa istoka krenuli prema jugu...zatim svi ostali...dakle sprjecavanjem da se napadnu delije na jugu u biti spasen je i tada novoformirani drzavni vrh jer tko zan sto bi se događalo da je tada bilo mrtvih..tko zna..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99841
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? - Page 2 Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by provocator 9/5/2016, 08:50

vuksadinare wrote:
..mamic je jucer bio totalno promasen lik u tom dokumentarcu..niti ej bio aktivni sudionik u događajima tog dana.....samo ej trabunjao poznate fraze..svaka cast..ovo..ono..boban mu heroj do groba..mada ej to laz..da je heroj ustolicio bi njega za predsjednika hns-a a ne pobjegulju sukera koji ej prvi zbrisao sa terena kad su poceli neredi.
Koliko ja znam i koliko se sjećam C. Zvezda je i godinu dana kasnije (1991.) gostovala u Zagrebu na Maksimiru (u sklopu prvenstva ex YU). Jel tako?
Dinamo je pobijedio, ako se ne varam, s 3:2... Neka me netko ispravi ako griješim.

Sad ne znam zbog čega se stalno govori da je rat počeo na Maksimiru? Naime prvenstvo se igralo i dalje a hrvatski nogometaši su nastupali za reprezentaciju Jugoslavije pa i Boban kao i Šuker... Za reprezentaciju Jugoslavije igrali su čak i u Beogradu.

Osim toga i Hajduk je gotovo godinu dana kasnije pobijedio Zvezdu u finalu kupa Jugoslavije i to u Beogradu. Bilo je to nakon pokolja hrvatskih redarstvenika u Borovu selu pa su Hajdukovi igrači nastupili s crnim florom na rukavu.

Po meni je, uzimajući u obzir sve navedeno, logičnije reći da je rat počeo pokoljem u Borvu selu nego u Maksimiru.

_________________
Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? - Page 2 Animated-flag-image-0024
provocator
provocator

Male
Posts : 5404
2015-08-11


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? - Page 2 Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 9/5/2016, 08:55

provocator wrote:
vuksadinare wrote:
..mamic je jucer bio totalno promasen lik u tom dokumentarcu..niti ej bio aktivni sudionik u događajima tog dana.....samo ej trabunjao poznate fraze..svaka cast..ovo..ono..boban mu heroj do groba..mada ej to laz..da je heroj ustolicio bi njega za predsjednika hns-a a ne pobjegulju sukera koji ej prvi zbrisao sa terena kad su poceli neredi.
Koliko ja znam i koliko se sjećam C. Zvezda je i godinu dana kasnije (1991.) gostovala u Zagrebu na Maksimiru (u sklopu prvenstva ex YU). Jel tako?
Dinamo je pobijedio, ako se ne varam, s 3:2... Neka me netko ispravi ako griješim.

Sad ne znam zbog čega se stalno govori da je rat počeo na Maksimiru? Naime prvenstvo se igralo i dalje a hrvatski nogometaši su nastupali za reprezentaciju Jugoslavije pa i Boban kao i Šuker... Za reprezentaciju Jugoslavije igrali su čak i u Beogradu.

Osim toga i Hajduk je gotovo godinu dana kasnije pobijedio Zvezdu u finalu kupa Jugoslavije i to u Beogradu. Bilo je to nakon pokolja hrvatskih redarstvenika u Borovu selu pa su Hajdukovi igrači nastupili s crnim florom na rukavu.

Po meni je, uzimajući u obzir sve navedeno, logičnije reći da je rat počeo pokoljem u Borvu selu nego u Maksimiru.
evo sad sam to opisao u prethodnom postu....mislim da je u biti sprjecavanjem totalnog sukoba sa delijama na stadionu u biti spasen drzavni vrh..pa to se kao tako gleda......nakon te utakmice koja je mozda bila uvertirna proba za sva kasnija događanja..htjelo se vidjeti valjda kako ko stoji kakve su pozicije...ocito je milicijqa,ondasnje predsjednistvo sfrj-ot i srbije zakljucilo..da hrvati ipak su spremniji za jaci otpor nego recimo '71..a tu su vec bile i promjenjene prilike u svijetu..pa je vjerojatno zakljucak nakon te utakmice bio...'pricekajmo jos necemo treba vidjet ostale parametre'....zato kazem ta utakmica je mozda bila svojevrsni probni balon nakon netom odrzanih prvih izbora..da se vidi dokle je tko spreman ici
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99841
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? - Page 2 Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by vuksadinare 9/5/2016, 09:05

......ipak kako bilo..bio ej ta na jedan nacin veliki dan...ne samo zbog sukoba..tu se vidjelo da hravstki navijaci mogu biti ujedinjeni..na stadionu ej bilo i dosta pripadnika torcide,armade,kohorte..drugo...tu je naceta fama o nepobjedivosti ondasnje milicije..pod prvim jacim naletom navijaca raspali su se ko kula od karata.....i to je mozda bio taj kljuc gdje tadasnji sup pa i vojska nisu se odlucili na radikalniji korak prvenstveno zbog toga sto vise nsiu sami bili u sebe sigurni
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99841
2015-09-08


Back to top Go down

Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru? - Page 2 Empty Re: Jeste gledali sad na prvom novi dokumentarac o dogadjajima 13.5.1990 na Maximiru?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum