ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa"

Go down

I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa" Empty I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa"

Post by Guest 7/5/2016, 16:58

Na temelju učestalih upita korisnika poštanskih usluga u svezi problematike postupanja s poštanskim pošiljkama kategorije "mali paket" iz međunarodnog prometa i dodatnih troškova, koji se pojavljuju prigodom uručenja takvih pošiljaka, Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (HAKOM) želi informirati sve zainteresirane u cilju boljeg razumijevanja navedene problematike.
 
Obavljanje poštanskih usluga u Republici Hrvatskoj uređeno je Zakonom o poštanskim uslugama (ZPU), Pravilnikom o obavljanju univerzalne usluge, općim uvjetima za obavljanje usluge davatelja poštanskih usluga i aktima Svjetske poštanske unije za poštanske usluge u međunarodnom prometu. Prema odredbama ZPU-a, davatelj univerzalne poštanske usluge u RH je HP–Hrvatska pošta d.d. (HP).
 
Sukladno Općim uvjetima za obavljanje univerzalne usluge HP-a, mali paket je adresirana međunarodna dolazna pismovna pošiljka mase do 2 kilograma. HP sukladno važećem cjeniku poštanskih usluga u međunarodnom prometu, a koji je usklađen s odredbama ZPU-a, Svjetskom poštanskom konvencijom te pravilnicima Svjetske poštanske unije, iznos za uručenje malog paketa naplaćuje 4,50 kn.
 
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa" 8b29dd4df4254df4f47545f912d423e4.ceedfad1306b5b018d657c379b10c4beMali paket je isključivo međunarodna dolazna poštanska usluga koju zahtjeva pošiljatelj, a koju, prigodom preuzimanja, prijamna  pošta označava s oznakom "Petit paquet" ili "Small Packet", u pravilu u gornjem lijevom kutu adresne strane pošiljke te se u tom slučaju u državi uručenja naplaćuje uručenje malog paketa i pri dostavi na adresi primatelja i  prigodom isporuke u poštanskom uredu.
 
Iz navedenog proizlazi da HP-Hrvatska pošta d.d. ne može proizvoljno odlučivati za koju pošiljku će naplatiti predmetni iznos, a za koju neće, već se u konkretnom slučaju za uručenje malog paketa naplaćuje na način kako je to i predviđeno, odnosno navedeno u cjeniku poštanskih usluga u međunarodnom prometu.
 
HAKOM skreće pozornost korisnicima poštanskih usluga damoraju biti spremni na dodatne troškove vezane uz poštanske pošiljke iz inozemstva i to prvenstveno one koje se pojavljuju u okviru e-trgovine, iako je prilikom narudžbe odnosno kupovine putem internetskih stranica vrlo često navedeno da je dostava besplatna.



Prvi komentar...


Noobtuber
5 godina
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa" 4e4e5c08657be181c73a4deb750875c7


OFFLINE

danas u 7:13
Odgovori
Citiraj
I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paket
govno od drzave.


 
trajni link

link..http://www.bug.hr/vijesti/hakom-se-oglasio-o-naplati-urucenja-malih-paket/152745.aspx
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa" Empty Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa"

Post by Guest 7/5/2016, 16:58

.... hehehehehe,opet treba neke uhljebiti... jocolor
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa" Empty Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa"

Post by Guest 7/5/2016, 17:00

jebote isus naručim iz kine, ne kine iz jebenog japana paket preko ebaya, sve plaćeno u cijenu, i onda dođu ovu debili kojima je sve plaćeno, pa mi naplaćuju 3km što mi cestom donesu.. a ono iz japana 30 000km dodje besplatno..

jebeni socijalizam protiv kapitalizma, i onda netko kaže "nemoj to privatizirati to je naše obiteljsko srebro".. nemoj kurac.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa" Empty Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa"

Post by Guest 7/5/2016, 17:06

preko_vode_do_slobode wrote:jebote isus naručim iz kine, ne kine iz jebenog japana paket preko ebaya, sve plaćeno u cijenu, i onda dođu ovu debili kojima je sve plaćeno, pa mi naplaćuju 3km što mi cestom donesu.. a ono iz japana 30 000km dodje besplatno..

jebeni socijalizam protiv kapitalizma, i onda netko kaže "nemoj to privatizirati to je naše obiteljsko srebro".. nemoj kurac.
jocolor ..yoda,mos i privatizirat..i jopet vas budu derali kao kožu magarcu...to je ukorijenjeno na Balkanu... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa" Empty Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa"

Post by Guest 7/5/2016, 17:06

Problem je u mentalitetu ljudi...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa" Empty Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa"

Post by Guest 7/5/2016, 17:09

bogomdani wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:jebote isus naručim iz kine, ne kine iz jebenog japana paket preko ebaya, sve plaćeno u cijenu, i onda dođu ovu debili kojima je sve plaćeno, pa mi naplaćuju 3km što mi cestom donesu.. a ono iz japana 30 000km dodje besplatno..

jebeni socijalizam protiv kapitalizma, i onda netko kaže "nemoj to privatizirati to je naše obiteljsko srebro".. nemoj kurac.
jocolor ..yoda,mos i privatizirat..i jopet vas budu derali kao kožu magarcu...to je ukorijenjeno na Balkanu... :clown
privatiziraš i ukineš regulacije, tako da svatko osniva poštansku tvrtku..

pa kada krene kapitalizam, i konkurencija , odere te jedan, odem kod drugog.. adio


avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa" Empty Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa"

Post by Guest 7/5/2016, 17:13

preko_vode_do_slobode wrote:
bogomdani wrote:
preko_vode_do_slobode wrote:jebote isus naručim iz kine, ne kine iz jebenog japana paket preko ebaya, sve plaćeno u cijenu, i onda dođu ovu debili kojima je sve plaćeno, pa mi naplaćuju 3km što mi cestom donesu.. a ono iz japana 30 000km dodje besplatno..

jebeni socijalizam protiv kapitalizma, i onda netko kaže "nemoj to privatizirati to je naše obiteljsko srebro".. nemoj kurac.
jocolor ..yoda,mos i privatizirat..i jopet vas budu derali kao kožu magarcu...to je ukorijenjeno na Balkanu... :clown
privatiziraš  i ukineš regulacije, tako da svatko osniva poštansku tvrtku..

pa kada krene kapitalizam, i konkurencija , odere te jedan, odem kod drugog.. adio


yoda,bjez sa balkana..nemoj cekati pozne godine da shvatis da si izgubio njia pofanj,a magareca ušesa ti postanu vidljiva u ogledalu...ja samo kazem:Kreten sam sto nisam otperjao 1991. gledam ljude koji su tad oitisli kako zive i sto imaju,a ja mortam grcevito u nekoliko godina sve to nadoknaditi...ebeno... Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa" Empty Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa"

Post by darth_vader 7/5/2016, 23:52

Jebote Svetac, tebe svaki drugi dan baniraju...kako uspijevaš!? Gori si od Esca...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa" Empty Re: I HAKOM se oglasio o naplati uručenja "malih paketa"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum