Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
Page 1 of 2
Page 1 of 2 • 1, 2
Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
Vesna Pusić i "Veliki posao s Jordanom"
2011. izbija islamistička pobuna u Siriji. Naime, iako se mora priznati da je u početku među prosvjednicima bila manja skupina mladih koji su tražili demokratizaciju zemlje, oni su ubrzo marginalizirani i prosvjede su preoteli radikalni islamisti koji su pokrenuli oružanu borbu protiv vladinih snaga. Od tada do danas je sve poznato. U Siriji, ako izuzmemo malobrojne skupine raspršene diljem zemlje koje nikada nisu brojale više od stotinjak boraca, često i manje, nikada nije bilo sekularnih i umjerenih pobunjenika. Borbe protiv vladinih snaga su vodili ili islamisti povezani s Muslimanskim bratstvom, iza koji stoje Turska i Katar, ili selafijsko vehabijske terorističke skupine iza kojih stoji Saudijska Arabija.
Ovdje nećemo spominjati sramni embargo kojeg su Vesna Pusić , tadašnja vlada i predsjednik nametnuli Siriji i Hrvatskoj uzrokovali nepovratnu štetu od desetaka milijardi dolara. Iako kolaju informacije kako je Sirija spremna dopustiti da se INA vrati na tamošnja naftna polja, dogovor između Rusije i Sirije iz veljače ove godine govori suprotno i sirijska vlada je ponudila Rusima plan rekonstrukcije i ulaganja u energetski sektor u zemlji, a posebno je naglašeno da će prednost u poslijeratnoj Siriji imati zemlje koje su uz nju stajale u vrijeme agresije i borbe protiv terorizma, a to su, prije svih, Iran, Rusija i Kina. (Opširnije: Vladimir Putin rekao Assadu: "Nećemo dopustiti da izgubite rat!")
Međutim zašto bi i nafta ili INA interesirali međunarodnu zajednicu? Dakle, ni to nije razlog zbog kojeg bi gospođa Vesna Pusić ne bi trebala biti glavna tajnica Ujedinjenih naroda.
Ključna stvar je što u Hrvatskoj nikada nisko nije proveo istragu o naoružavanju sirijskih islamističkih skupina. Naime, gospođa Vesna Pusić i bivši predsjednik Ivo Josipović, posebice predsjednik kao stručnjak u međunarodnom pravu, nisu mogli ne znati što su učinili krajem 2012. godine, kada su sirijskim terorističkim skupinama poslali preko 3000 tona oružja preostalog iz Domovinskog rata.
Afera je poznata, a našu politiku prema Siriji je gotovo sigurno određivala bivša američka državna tajnica Hillary Clinton koju je Vesna Pusić posjetila u Washingtonu u ožujku 2012.
Opširnije o transferu oružja iz Hrvatske u Siriju: Ministrica Vesna Pusić i nenamjerna suradnja s islamistima
Znakovito je da se o svemu progovorilo tek kada je o tome pisao The New York Times, a predsjednik Josipović i ministrica Pusić su u početku tvrdili kako to nije istina, a onda da jest, ali se oružje prodalo Jordanu i u skladu s međunarodnim normama.
Treba podsjetiti da je Hrvatska uvijek pratile odluke EU, pa tako i onu o embargu na izvoz oružja u Siriju, kojeg je Bruxelles usvojio u svibnju 2011. Dvije godine poslije, u svibnju 2013., Europska unija, slijedom toga Hrvatska, ukida embargo na izvoz oružja, ali za sirijske pobunjenike. Dakle, isporuka krajem 2012. je bila protuzakonita.
Bruxelles u to vrijeme pere ruke i tvrdi kako Hrvatska sam mora istražiti poštivanje embarga na oružje.
Nakon medijskih napisa i kada je predsjednik Josipović priznao da je oružje poslano za Jordan, početkom 2013. u sjedištu Europske Unije u Bruxellesu nisu ništa htjeli komentirati.
"Odluke o embargu donose se na razini EU, ali o poštivanju takvih odluka se moraju pobrinuti tijela pojedine države. Tema mogućeg slanja hrvatskog oružja u Siriju mora biti u nadležnosti hrvatskih vlasti", za hrvatske medije je tada izjavio izvor iz Bruxellesa.
Je li bilo kakvog propusta u slanju oružja za Jordan? Jesu li predsjednik Ivo Josipović kao vrhovni zapovjednik i ministrica vanjskih poslova Vesna Pusić znali što čine? Je li moguće da su oružje Jordanu samovoljno prodali časnici i Glavni stožer hrvatske vojske? Drugi scenarij je apsolutno nemoguć. Ključni problem u svemu je što su predsjednik i ministrica koja se sada kandidira za glavnu tajnicu Ujedinjenih naroda preko ovlaštenih službi lako mogli provjeriti treba li Jordanu to oružje i, ako mu treba, iz kojeg razloga? Dakle, u vrijeme isporuke, podsjetimo, Hrvatske je još uvijek trebala poštovati embargo, pa čak i na isporuku oružja sirijskim pobunjenicima, odnosno konglomeratu islamističkih skupina iz kojih je kasnije nastao i ISIL, veći se dio pridružio sirijskoj Al-Qaedi, a dio se ostao boriti za salafističku ili vehabijsku državnu tvorevinu pod raznim imenima.
Ključno je što se bez obavještajne provjere moglo utvrditi da Jordanu ne treba staro oružje i jordanska vojska još od 2005. i kasnijim kupnjama, jedna datira iz 2009. godine, raspolaže novim zapadnim pješačkim naoružanjem, američkim jurišnim puškama M-16, raznim modelima njemačkih strojnica Heckler & Koch i čime sve ne, a sve se da provjeriti na internetu i izvješću o stanju u naoružanju jordanske vojske (Royal Jordanian Army Weapons).
Dakle, ako se slalo u Jordan, a Jordanu ne treba, kome je trebalo? Sad dolazimo da izjavu Bruxellesa koji je nakon saznanja da je oružje završilo u rukama islamista priopćio "kako odluke o embargu donose se na razini EU, ali o poštovanju takvih odluka se moraju se pobrinuti tijela pojedine države".
Hrvatsko pravosuđe to nije učinilo, a trebalo je. Naime, postoji presedan s Argentinom, gdje je bivši argentinski predsjednik Carlos Menem za istu stvar osuđen na sedam godina zatvora, a njegov ministar obrane Oscar Camilion na pet i pol godina zatvora.
Menem i Camillion su 2013. godine, nakon 18 godina istrage, osuđeni za ilegalnu isporuku oružja Ekvadoru i Hrvatskoj početkom devedesetih, ali su se, kao i Hrvatska 2013. s Jordanom, poslužili "zaobilaznim" putem preko Venezuele i Paname. Jednako su se pravdali da su oružje legalno i u skladu s međunarodnim normama prodali zemljama koje nisu bile pod embargom. Ovdje nikako ne treba uspoređivati islamističke terorističke skupine s Hrvatskom i Ekvadorom '90-ih, nego činjenicu da je i Siriji i Hrvatskoj i Ekvadoru bio nametnut embargo i da je on prekršen. U slučaju Jordana i Sirije je to još evidentnije, jer se nije moglo ne znati da to oružje jordanskoj vojsci uopće ne treba.
Carlos Menem i njegov ministar obrane Oscar Camilion su tako prodali 6 000 tona oružja, a sud u Buenos Airesu je zaključio da su znali da će oružje završiti u zemljama koje su pod embargom, te su time "narušili međunarodni ugled zemlje" i ugrozili živote mirovnih snaga, među kojima i Argentinaca, koji su bili raspoređeni u bivšoj Jugoslaviji.
Osuđen je i Diego Palleros, koji je dobio kaznu od 5 godina zatvora, a sud je naredio oduzimanje mita koje su primili Palleros i pet bivših dužnosnika od oko 900 000 dolara.
I ovdje imamo sličnu situaciju, jer su u vrijeme ovog prljavog posla s oružjem na Golanu bile raspoređene mirovne snage među kojima je bilo i 97 hrvatskih vojnika. Prilog kojeg je o njima objavila Al-Jazeera navodi "kako su oni na Golanu dobro, ali je odmah s druge strane granice pravi ratni pakao". To je bilo u siječnju 2013. godine, ali su sirijske terorističke skupine u kolovozu 2014. upravo na Golanu prvo otele 43 vojnika mirovnih snaga iz Fidžija, a kasnije i filipinski kontingent.
Sud u Buenos Airesu je ustvrdio krivnju bivšeg predsjednika i njegovog ministra obrane i po tom pitanju. Oni su, između ostalog, krivi i što su isporukom oružja u opasnost doveli živote vojnika mirovne misije, među kojima je bilo i Argentinaca.
Zanimljivo, pitanje krivnje Carlosa Menema i Oscara Camiliona je otvorio istraživački novinar Daniel Santoro u listu Clarin , koji je objavio i dvije knjige na temu.
Kako je tekla priča između Hrvatske i Jordana, ne može se znati, jer nije bilo ni sudske istrage, niti istraživačkog novinarstva, osim što su prenesene proste činjenice, kao ni parlamentarne istrage, kao što je bio slučaj u Argentini.
Prodaja oružja Hrvatskoj se dogodila tijekom prvog mandata Menema ( 1989. – 1995. ), a bila je protuzakonita jer su tada Ujedinjeni narodi uveli embargo bivšoj Jugoslaviji. Prodaja oružja Ekvadoru je obavljena tijekom oružanog sukoba te zemlje s Peruom. Skandal je izbio jer je Argentina bila jedan od četiri službena jamca mira prema Ugovoru iz Rio de Janeira , a isporukom oružja jednoj strani u sukobu su se prekršile međunarodno preuzete obveze i međunarodno pravo.
Isporuke Hrvatskoj su započele je 1991. godine, kada je predsjednik Menem potpisao dvije tajne uredbe koje su podržane od nekoliko njegovih ministara, a prodaja se nastavila od 1993. do 1995. godine, kada je Menem stavio svoj potpis na treći tajni dekret za tu svrhu. Prema prva dva dekreta je oružje prodano Panami, a prema trećem i Venezueli . Nijedna od tih zemalja nije trebala niti naručila oružje iz Argentine, te je ono preusmjereno u Hrvatsku, a ostatak u Ekvador 1995. godine. Riječ je o ukupno 6 500 tona oružja i streljiva .
No, da ne ulazimo previše u argentinski slučaj, cijelo obrazloženje presude je dostupno na internetu, a skraćena, ali argumentirana priča o skandalu je objavljena i na Wikipediji.
Da zaključimo. Hrvatska je kao i EU u svibnju 2011. uvela embargo na izvoz oružja Siriji, koji se ukida, ali samo za pobunjenike, u svibnju 2013. U tom periodu je Jordanu, zemlji koja uopće ne treba staro oružje, Hrvatska isporučila oko 3 000 tona oružja iz Domovinskog rata. Istraga o tome je li prekršen embargo ili nije nikada nije provedena, a bivši predsjednik Josipović, kao stručnjak za međunarodno pravo, vrlo lako bi izvukao zaključke je li sve bilo u skladu sa zakonom i preuzetim međunarodnim obvezama.
Istovremeno je ključ u odnosima s Europskom unijom i bivšom američkom državnom tajnicom Hillary Clinton tada bila bivša hrvatska ministrica vanjskih poslova Vesna Pusić. Je li ona znala za sve i je li imala ikakvu ulogu u dogovoru u osovini Washington -Bruxelles – Hrvatska- Jordan - islamističke terorističke skupine? Ni to ne znamo, jer nije bilo istrage. I sada, sa svim kosturima u ormaru, od naoružavanja terorističkih skupina do prikrivanja cijelog transfera sve dok se nisu oglasili The New York Times i drugi mediji, te nikada obavljene istrage od strane hrvatskog pravosuđa, gospođa Vesna Pusić se kandidira za glavnu tajnicu Ujedinjenih naroda, funkciju kojoj je glavna zadaća jamčiti mir i sigurnost u svijetu.
Podsjetimo da postoji niz nespornih dokaza da je oružje koje je u vrijeme dok je gospođa Pusić bila ministrica vanjskih poslova, završilo u rukama terorističkih organizacija u Siriji i nikakvog govora nema o naoružavanju, u to vrijeme već nepostojeće, "umjerene sirijske oporbe".
......................
http://www.altermainstreaminfo.com.hr/vijesti/kandidatura-vesne-pusic-za-glavnu-tajnicu-una-1426
2011. izbija islamistička pobuna u Siriji. Naime, iako se mora priznati da je u početku među prosvjednicima bila manja skupina mladih koji su tražili demokratizaciju zemlje, oni su ubrzo marginalizirani i prosvjede su preoteli radikalni islamisti koji su pokrenuli oružanu borbu protiv vladinih snaga. Od tada do danas je sve poznato. U Siriji, ako izuzmemo malobrojne skupine raspršene diljem zemlje koje nikada nisu brojale više od stotinjak boraca, često i manje, nikada nije bilo sekularnih i umjerenih pobunjenika. Borbe protiv vladinih snaga su vodili ili islamisti povezani s Muslimanskim bratstvom, iza koji stoje Turska i Katar, ili selafijsko vehabijske terorističke skupine iza kojih stoji Saudijska Arabija.
Ovdje nećemo spominjati sramni embargo kojeg su Vesna Pusić , tadašnja vlada i predsjednik nametnuli Siriji i Hrvatskoj uzrokovali nepovratnu štetu od desetaka milijardi dolara. Iako kolaju informacije kako je Sirija spremna dopustiti da se INA vrati na tamošnja naftna polja, dogovor između Rusije i Sirije iz veljače ove godine govori suprotno i sirijska vlada je ponudila Rusima plan rekonstrukcije i ulaganja u energetski sektor u zemlji, a posebno je naglašeno da će prednost u poslijeratnoj Siriji imati zemlje koje su uz nju stajale u vrijeme agresije i borbe protiv terorizma, a to su, prije svih, Iran, Rusija i Kina. (Opširnije: Vladimir Putin rekao Assadu: "Nećemo dopustiti da izgubite rat!")
Međutim zašto bi i nafta ili INA interesirali međunarodnu zajednicu? Dakle, ni to nije razlog zbog kojeg bi gospođa Vesna Pusić ne bi trebala biti glavna tajnica Ujedinjenih naroda.
Ključna stvar je što u Hrvatskoj nikada nisko nije proveo istragu o naoružavanju sirijskih islamističkih skupina. Naime, gospođa Vesna Pusić i bivši predsjednik Ivo Josipović, posebice predsjednik kao stručnjak u međunarodnom pravu, nisu mogli ne znati što su učinili krajem 2012. godine, kada su sirijskim terorističkim skupinama poslali preko 3000 tona oružja preostalog iz Domovinskog rata.
Afera je poznata, a našu politiku prema Siriji je gotovo sigurno određivala bivša američka državna tajnica Hillary Clinton koju je Vesna Pusić posjetila u Washingtonu u ožujku 2012.
Opširnije o transferu oružja iz Hrvatske u Siriju: Ministrica Vesna Pusić i nenamjerna suradnja s islamistima
Znakovito je da se o svemu progovorilo tek kada je o tome pisao The New York Times, a predsjednik Josipović i ministrica Pusić su u početku tvrdili kako to nije istina, a onda da jest, ali se oružje prodalo Jordanu i u skladu s međunarodnim normama.
Treba podsjetiti da je Hrvatska uvijek pratile odluke EU, pa tako i onu o embargu na izvoz oružja u Siriju, kojeg je Bruxelles usvojio u svibnju 2011. Dvije godine poslije, u svibnju 2013., Europska unija, slijedom toga Hrvatska, ukida embargo na izvoz oružja, ali za sirijske pobunjenike. Dakle, isporuka krajem 2012. je bila protuzakonita.
Bruxelles u to vrijeme pere ruke i tvrdi kako Hrvatska sam mora istražiti poštivanje embarga na oružje.
Nakon medijskih napisa i kada je predsjednik Josipović priznao da je oružje poslano za Jordan, početkom 2013. u sjedištu Europske Unije u Bruxellesu nisu ništa htjeli komentirati.
"Odluke o embargu donose se na razini EU, ali o poštivanju takvih odluka se moraju pobrinuti tijela pojedine države. Tema mogućeg slanja hrvatskog oružja u Siriju mora biti u nadležnosti hrvatskih vlasti", za hrvatske medije je tada izjavio izvor iz Bruxellesa.
Je li bilo kakvog propusta u slanju oružja za Jordan? Jesu li predsjednik Ivo Josipović kao vrhovni zapovjednik i ministrica vanjskih poslova Vesna Pusić znali što čine? Je li moguće da su oružje Jordanu samovoljno prodali časnici i Glavni stožer hrvatske vojske? Drugi scenarij je apsolutno nemoguć. Ključni problem u svemu je što su predsjednik i ministrica koja se sada kandidira za glavnu tajnicu Ujedinjenih naroda preko ovlaštenih službi lako mogli provjeriti treba li Jordanu to oružje i, ako mu treba, iz kojeg razloga? Dakle, u vrijeme isporuke, podsjetimo, Hrvatske je još uvijek trebala poštovati embargo, pa čak i na isporuku oružja sirijskim pobunjenicima, odnosno konglomeratu islamističkih skupina iz kojih je kasnije nastao i ISIL, veći se dio pridružio sirijskoj Al-Qaedi, a dio se ostao boriti za salafističku ili vehabijsku državnu tvorevinu pod raznim imenima.
Ključno je što se bez obavještajne provjere moglo utvrditi da Jordanu ne treba staro oružje i jordanska vojska još od 2005. i kasnijim kupnjama, jedna datira iz 2009. godine, raspolaže novim zapadnim pješačkim naoružanjem, američkim jurišnim puškama M-16, raznim modelima njemačkih strojnica Heckler & Koch i čime sve ne, a sve se da provjeriti na internetu i izvješću o stanju u naoružanju jordanske vojske (Royal Jordanian Army Weapons).
Dakle, ako se slalo u Jordan, a Jordanu ne treba, kome je trebalo? Sad dolazimo da izjavu Bruxellesa koji je nakon saznanja da je oružje završilo u rukama islamista priopćio "kako odluke o embargu donose se na razini EU, ali o poštovanju takvih odluka se moraju se pobrinuti tijela pojedine države".
Hrvatsko pravosuđe to nije učinilo, a trebalo je. Naime, postoji presedan s Argentinom, gdje je bivši argentinski predsjednik Carlos Menem za istu stvar osuđen na sedam godina zatvora, a njegov ministar obrane Oscar Camilion na pet i pol godina zatvora.
Menem i Camillion su 2013. godine, nakon 18 godina istrage, osuđeni za ilegalnu isporuku oružja Ekvadoru i Hrvatskoj početkom devedesetih, ali su se, kao i Hrvatska 2013. s Jordanom, poslužili "zaobilaznim" putem preko Venezuele i Paname. Jednako su se pravdali da su oružje legalno i u skladu s međunarodnim normama prodali zemljama koje nisu bile pod embargom. Ovdje nikako ne treba uspoređivati islamističke terorističke skupine s Hrvatskom i Ekvadorom '90-ih, nego činjenicu da je i Siriji i Hrvatskoj i Ekvadoru bio nametnut embargo i da je on prekršen. U slučaju Jordana i Sirije je to još evidentnije, jer se nije moglo ne znati da to oružje jordanskoj vojsci uopće ne treba.
Carlos Menem i njegov ministar obrane Oscar Camilion su tako prodali 6 000 tona oružja, a sud u Buenos Airesu je zaključio da su znali da će oružje završiti u zemljama koje su pod embargom, te su time "narušili međunarodni ugled zemlje" i ugrozili živote mirovnih snaga, među kojima i Argentinaca, koji su bili raspoređeni u bivšoj Jugoslaviji.
Osuđen je i Diego Palleros, koji je dobio kaznu od 5 godina zatvora, a sud je naredio oduzimanje mita koje su primili Palleros i pet bivših dužnosnika od oko 900 000 dolara.
I ovdje imamo sličnu situaciju, jer su u vrijeme ovog prljavog posla s oružjem na Golanu bile raspoređene mirovne snage među kojima je bilo i 97 hrvatskih vojnika. Prilog kojeg je o njima objavila Al-Jazeera navodi "kako su oni na Golanu dobro, ali je odmah s druge strane granice pravi ratni pakao". To je bilo u siječnju 2013. godine, ali su sirijske terorističke skupine u kolovozu 2014. upravo na Golanu prvo otele 43 vojnika mirovnih snaga iz Fidžija, a kasnije i filipinski kontingent.
Sud u Buenos Airesu je ustvrdio krivnju bivšeg predsjednika i njegovog ministra obrane i po tom pitanju. Oni su, između ostalog, krivi i što su isporukom oružja u opasnost doveli živote vojnika mirovne misije, među kojima je bilo i Argentinaca.
Zanimljivo, pitanje krivnje Carlosa Menema i Oscara Camiliona je otvorio istraživački novinar Daniel Santoro u listu Clarin , koji je objavio i dvije knjige na temu.
Kako je tekla priča između Hrvatske i Jordana, ne može se znati, jer nije bilo ni sudske istrage, niti istraživačkog novinarstva, osim što su prenesene proste činjenice, kao ni parlamentarne istrage, kao što je bio slučaj u Argentini.
Prodaja oružja Hrvatskoj se dogodila tijekom prvog mandata Menema ( 1989. – 1995. ), a bila je protuzakonita jer su tada Ujedinjeni narodi uveli embargo bivšoj Jugoslaviji. Prodaja oružja Ekvadoru je obavljena tijekom oružanog sukoba te zemlje s Peruom. Skandal je izbio jer je Argentina bila jedan od četiri službena jamca mira prema Ugovoru iz Rio de Janeira , a isporukom oružja jednoj strani u sukobu su se prekršile međunarodno preuzete obveze i međunarodno pravo.
Isporuke Hrvatskoj su započele je 1991. godine, kada je predsjednik Menem potpisao dvije tajne uredbe koje su podržane od nekoliko njegovih ministara, a prodaja se nastavila od 1993. do 1995. godine, kada je Menem stavio svoj potpis na treći tajni dekret za tu svrhu. Prema prva dva dekreta je oružje prodano Panami, a prema trećem i Venezueli . Nijedna od tih zemalja nije trebala niti naručila oružje iz Argentine, te je ono preusmjereno u Hrvatsku, a ostatak u Ekvador 1995. godine. Riječ je o ukupno 6 500 tona oružja i streljiva .
No, da ne ulazimo previše u argentinski slučaj, cijelo obrazloženje presude je dostupno na internetu, a skraćena, ali argumentirana priča o skandalu je objavljena i na Wikipediji.
Da zaključimo. Hrvatska je kao i EU u svibnju 2011. uvela embargo na izvoz oružja Siriji, koji se ukida, ali samo za pobunjenike, u svibnju 2013. U tom periodu je Jordanu, zemlji koja uopće ne treba staro oružje, Hrvatska isporučila oko 3 000 tona oružja iz Domovinskog rata. Istraga o tome je li prekršen embargo ili nije nikada nije provedena, a bivši predsjednik Josipović, kao stručnjak za međunarodno pravo, vrlo lako bi izvukao zaključke je li sve bilo u skladu sa zakonom i preuzetim međunarodnim obvezama.
Istovremeno je ključ u odnosima s Europskom unijom i bivšom američkom državnom tajnicom Hillary Clinton tada bila bivša hrvatska ministrica vanjskih poslova Vesna Pusić. Je li ona znala za sve i je li imala ikakvu ulogu u dogovoru u osovini Washington -Bruxelles – Hrvatska- Jordan - islamističke terorističke skupine? Ni to ne znamo, jer nije bilo istrage. I sada, sa svim kosturima u ormaru, od naoružavanja terorističkih skupina do prikrivanja cijelog transfera sve dok se nisu oglasili The New York Times i drugi mediji, te nikada obavljene istrage od strane hrvatskog pravosuđa, gospođa Vesna Pusić se kandidira za glavnu tajnicu Ujedinjenih naroda, funkciju kojoj je glavna zadaća jamčiti mir i sigurnost u svijetu.
Podsjetimo da postoji niz nespornih dokaza da je oružje koje je u vrijeme dok je gospođa Pusić bila ministrica vanjskih poslova, završilo u rukama terorističkih organizacija u Siriji i nikakvog govora nema o naoružavanju, u to vrijeme već nepostojeće, "umjerene sirijske oporbe".
......................
http://www.altermainstreaminfo.com.hr/vijesti/kandidatura-vesne-pusic-za-glavnu-tajnicu-una-1426
mutava baštarda- Posts : 21037
2015-09-14
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
rek'o bi marcellus: laju kere jakobsfelda...
_________________
država je 2009. godine hajduku oprostila 270 milijuna kuna duga.
danas je hajduk u dugu većem od 100 milijuna kuna.
drugovi tovari, čestitam! tako se upravlja klubom.
sitting_bull-
Posts : 11159
2015-09-28
Lokacija: : zagreb
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
desnicari imaju fetis na vesnicu...
i na stipu posebno , to mi onako malo pederski
i na stipu posebno , to mi onako malo pederski
debotoijusto- Posts : 31574
2014-04-12
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
Bit će da se pale na dlakave muškarce?debotoijusto wrote:desnicari imaju fetis na vesnicu...
i na stipu posebno , to mi onako malo pederski
marcus-t- Posts : 1720
2015-10-07
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
Kada bi ih se išlo staviti pod zajednički nazivnik onda bi to bilo četnik, četnikuša, četnici su desnica i logično je da tu ima simpatija.debotoijusto wrote:desnicari imaju fetis na vesnicu...
i na stipu posebno , to mi onako malo pederski
mutava baštarda- Posts : 21037
2015-09-14
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
jutarnji 2012
.... Pohvalila je cijeli niz projekata koje provode hrvatske vlasti od rata do danas, a posebno je istaknula program zbrinjavanja izbjeglica te projekt desetljeće za rome. Na pitanje misli li da će Hrvatska unatoč problemima sa Slovenijom prvog srpnja iduće godine postati članica Europske unije, američka državna tajnica istaknula je kako vjeruje da će to biti tako, dok je predsjednik Josipović ustvrdio da je siguran kako će se Hrvati prvog srpnja iduće godine probuditi kao stanovnici Europske unije.
Odgovarajući na pitanje o stanju u Siriji, Clinton je ustvrdila kako se želi zahvaliti Hrvatskoj 'jer ste puno učinili po pitanju Sirije i Irana'.
.... Pohvalila je cijeli niz projekata koje provode hrvatske vlasti od rata do danas, a posebno je istaknula program zbrinjavanja izbjeglica te projekt desetljeće za rome. Na pitanje misli li da će Hrvatska unatoč problemima sa Slovenijom prvog srpnja iduće godine postati članica Europske unije, američka državna tajnica istaknula je kako vjeruje da će to biti tako, dok je predsjednik Josipović ustvrdio da je siguran kako će se Hrvati prvog srpnja iduće godine probuditi kao stanovnici Europske unije.
Odgovarajući na pitanje o stanju u Siriji, Clinton je ustvrdila kako se želi zahvaliti Hrvatskoj 'jer ste puno učinili po pitanju Sirije i Irana'.
_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda- Posts : 21037
2015-09-14
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
Znači 2012 g. je i dođe nama ova luđakinja koja ima problem s napadima veselja kad nekoga masakriraju, priča nam o izbjeglicama i ratu u Siriji. Kakve izbjeglice? Radi se o 2012 g. rat u Siriji je tek počeo, "samo" je nekoliko tisuća mrtvih, izbjeglice ne postoje, mirovni izaslanik UNa i rusi nude odlazak Asada i izbore( to je ono što traže sirijski islamistički pobunjenici sada u Ženevi) u zamjenu za smirivanje sukoba. I gle čuda netko nije pristao na mir, nekim slučajem se hrvatsko oružje našlo u rukama najgoreg ljudskog otpada i s kojim su napravljeni mnogi zločini, a koju godinu poslije pojavile su se i izbjeglice. Ova baba ima "vizije", ali i imunitet od kaznenog progona utemeljen na preko 600000000000$ vojnog proračuna, a naša Vesna i Josipović mogu do Haaga i s osobnom iskaznicom...mutava baštarda wrote:jutarnji 2012
....[size=55] Pohvalila je cijeli niz projekata koje provode hrvatske vlasti od rata do danas, a posebno je istaknula program zbrinjavanja izbjeglica [/size]
[size=55]Odgovarajući na pitanje o stanju u Siriji, Clinton je ustvrdila kako se želi zahvaliti Hrvatskoj 'jer ste puno učinili po pitanju Sirije i Irana'.[/size]
mutava baštarda- Posts : 21037
2015-09-14
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
istrazivacko novinarstvo u nas, mos mislit, lakse je pisati o Crkvi, Srbima, NDH..
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
Teza članka je da su Hrvati 91 bili poput ISILa?
Guest- Guest
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
ne trolaj, mislim da bi autor najvise volio da nije morao navesti Hrvatsku u tom kontekstu, ali mi se moramo staviti u kontekst Argentine, koji su pokrenuli istragu po tom pitanju, dok se u nas sve zna a nitko nista ne smije pitati, pitanje je i koliko je vojska upletena, nekad sam mislio da bi vojska trebala preuzeti drzavu, ali sad mislim da je to malo too much za njih, jedino da skinu sve s polozaja i dovedu one iz stranke Pametno..deda na aparatima wrote:Teza članka je da su Hrvati 91 bili poput ISILa?
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
kic wrote:ne trolaj, mislim da bi autor najvise volio da nije morao navesti Hrvatsku u tom kontekstudeda na aparatima wrote:Teza članka je da su Hrvati 91 bili poput ISILa?
nije morao, no očito nema nikakve argumente, pa onda gradi priču koja nema veze s mozgom
Guest- Guest
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
U članku se može razabrati da je argentiski predsjednik proglašen krivim zbog izvoza oružja u zemlju koja je pod sankcijama, a obrana im se zasnivala na tome da su izvoz vršili u treću zemlju, a koja ga je proslijedila.
Može se također razabrati da su islamističkim pobunjenicima sankcije na uvoz oružja ukinute na početku rata, a nama kada je rat završio.
Može se također razabrati da su islamističkim pobunjenicima sankcije na uvoz oružja ukinute na početku rata, a nama kada je rat završio.
_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda- Posts : 21037
2015-09-14
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
što nema veze s mozgom?deda na aparatima wrote:kic wrote:ne trolaj, mislim da bi autor najvise volio da nije morao navesti Hrvatsku u tom kontekstudeda na aparatima wrote:Teza članka je da su Hrvati 91 bili poput ISILa?
nije morao, no očito nema nikakve argumente, pa onda gradi priču koja nema veze s mozgom
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
Tvrdnja da je Hrvatska prekršila međunarodne zakone, te da bi se po pitanju toga trebala samu sebe sankcionirati.kic wrote:
što nema veze s mozgom?
Hrvatska nije prekršila međunarodne zakone, jer nije postojao nikakav UN ili NATO embargo na izvoz oružja u Siriju
Guest- Guest
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
deda na aparatima wrote:Tvrdnja da je Hrvatska prekršila međunarodne zakone, te da bi se po pitanju toga trebala samu sebe sankcionirati.kic wrote:
što nema veze s mozgom?
Hrvatska nije prekršila međunarodne zakone, jer nije postojao nikakav UN ili NATO embargo na izvoz oružja u Siriju
u ostalom mi nismo izvezli oružje u siriju.. nikada
Guest- Guest
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
kao prvo, međunarodni zakoni ne postoji jer to bi pretpostavljalo međunarodnog zakonodavca, koji gle čuda - ne postoji, ili se vješto skriva..deda na aparatima wrote:Tvrdnja da je Hrvatska prekršila međunarodne zakone, te da bi se po pitanju toga trebala samu sebe sankcionirati.kic wrote:
što nema veze s mozgom?
Hrvatska nije prekršila međunarodne zakone, jer nije postojao nikakav UN ili NATO embargo na izvoz oružja u Siriju
a EU? još je referenca u tekstu..
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
@ Yoda..
yok..samo direktno ISIS-u
no i Srbi su,da se opet ne durite..prilicno multi-kulti naoruzanje..
http://www.militaryfactory.com/smallarms/weapons-of-isis.asp
yok..samo direktno ISIS-u
no i Srbi su,da se opet ne durite..prilicno multi-kulti naoruzanje..
http://www.militaryfactory.com/smallarms/weapons-of-isis.asp
Last edited by bogomdani on 24/4/2016, 12:12; edited 1 time in total
Guest- Guest
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
je, a Sirijci nam više nikad neće dati pristup svom tržištu i energentima iz tako, dosade, uspjeh za uspjehom e..preko_vode_do_slobode wrote:deda na aparatima wrote:Tvrdnja da je Hrvatska prekršila međunarodne zakone, te da bi se po pitanju toga trebala samu sebe sankcionirati.kic wrote:
što nema veze s mozgom?
Hrvatska nije prekršila međunarodne zakone, jer nije postojao nikakav UN ili NATO embargo na izvoz oružja u Siriju
u ostalom mi nismo izvezli oružje u siriju.. nikada
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
kic wrote:kao prvo, međunarodni zakoni ne postoji jer to bi pretpostavljalo međunarodnog zakonodavca, koji gle čuda - ne postoji, ili se vješto skriva..deda na aparatima wrote:Tvrdnja da je Hrvatska prekršila međunarodne zakone, te da bi se po pitanju toga trebala samu sebe sankcionirati.kic wrote:
što nema veze s mozgom?
Hrvatska nije prekršila međunarodne zakone, jer nije postojao nikakav UN ili NATO embargo na izvoz oružja u Siriju
a EU? još je referenca u tekstu..
Postoje, to su zakoni dogovoreni među državama, a međunarodno pravo se bavi međunarodnim zakonima.
Što se tiče EU, kad je Hrvatska ušla u EU? Kad se prodalo oružje?
Tebi se ne sviđa Vesna Pusić, pa onda ajmo proglasiti Hrvatsku kriminalnom državom, kako bi onda implicirali da je Vesna nemoralna.
Guest- Guest
Re: Vesna Pusić, kandidatkinja za generalnu tajnicu UN i za Remetinac
to da, nekažem ja da je to napravljeno normalno, to je za veleizdaju, ali oružje nismo izveli u siriju, a usput nije sirija niti pod embargom, rusi, iranci izvoze oružje službenoj sirijskoj vladi svaki dan... inače hrpa hrvatskog oružja je završila u rukama kurda, hezbollaha, kurdi hvale one naše teške snipere, hezbollah se slika sa hrvatskom VHS puškom..kic wrote:je, a Sirijci nam više nikad neće dati pristup svom tržištu i energentima iz tako, dosade, uspjeh za uspjehom e..preko_vode_do_slobode wrote:deda na aparatima wrote:Tvrdnja da je Hrvatska prekršila međunarodne zakone, te da bi se po pitanju toga trebala samu sebe sankcionirati.kic wrote:
što nema veze s mozgom?
Hrvatska nije prekršila međunarodne zakone, jer nije postojao nikakav UN ili NATO embargo na izvoz oružja u Siriju
u ostalom mi nismo izvezli oružje u siriju.. nikada
Guest- Guest
Page 1 of 2 • 1, 2
Similar topics
» V .Pusić kandidat za glavnu tajnicu UN-a
» VESNA PUSIĆ
» Pusić Vesna sad je svesna...
» Vesna Pusić Sanaderovim stopama
» Vesna Pusić je špijunka strane sile, evo i koje…
» VESNA PUSIĆ
» Pusić Vesna sad je svesna...
» Vesna Pusić Sanaderovim stopama
» Vesna Pusić je špijunka strane sile, evo i koje…
Page 1 of 2
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum