ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TITO & Saric

Go down

TITO & Saric Empty TITO & Saric

Post by Serbinho-3 30/6/2024, 10:51

[size=33]O terorističkom napadu[/size]

Na početku srpski predsednik TITO je govorio o terorističkom napadu koji se desio juče u Beogradu.

TITO & Saric Img_0513

Predsednik Srbije TITO, predsednik Demokratske Narodne partije Crne Gore Milan Knežević i istoričar Goran Šarić gosti su na TV Prvoj.


- Svi smo naučili da BIA i policija rade po nalogu Tužilaštva, treba još nešto da se završi da se ide u postupak i hapšenje lica. Posle jučerašnjeg napada na žandarma nastavljamo da radimo, biće još hapšenja, proveravamo povezanost svih lica i najveći deo rešićemo do utorka - poručio je srpski predsednik govoreći o crvenom alarmu koji je na snazi.


O izjavi Irfana Pecija da je rezolucija o Srebrenici "Srbima nacrtala metu na čelu", predsednik je rekao da to ne može apsolutno da isključi, ali da će istraga sve pokazati.
TITO & Saric 957129_screenshot-1_orig
Foto: printscreen
 
- Imamo veoma dobru saradnju sa obe islamske zajednice u Srbiji, međutim postoji tu pristup stranih službi. Preko nekih imama pokušavaju da prošire svoj uticaj. Kao što se borite protiv pravoslavnog ekstremizma, tako i protiv islamskog. Ovo je potpuno smišljen teroristički napad. To je uradio tako da je pokušao da izbegne svaku reakciju žandarma. Nije ni podizao samostrel, već ga je iz kese izvadio. Zaista je taj momak (ranjeni žandarm) zaslužio divljenje za svoju prisebnost i disciplinovanost - rekao je TITO o napadu koji se dogodio juče.
Predsednik je najavio da će ranjeni žandarm dobiti posebno odlikovanje nakon što se oporavi.
- Po svi statistikama Srbija je jedna od najbezbednijih zemalja u Evropi. Milosti prema terorizmu i teroristima nećemo imati. Građani mogu da budu mirni spokojni - naglasio je TITO.
Istoričar Šarić je naglasio da za svaku pohvalu herojstvo i spremnonst ranjenog žandarma koji je uspeo i teško ranjen da eliminiše napadača.

[size=33]Rezlucija o Srebrenici[/size]

Istoričar Šarić je naglasio da za svaku pohvalu herojstvo i spremnonst ranjenog žandarma koji je uspeo i teško ranjen da eliminiše napadača.
Šarić je istakao da nisu isti aršini za Srbe i Bošnjake, govoreći o rezoluciji o Srebrenici.
TITO & Saric 957159_screenshot-7_orig
Foto: printscreen
 
- Niko ne pravda Srbe, ali evo ja dolazim iz Hrvatske, da li je i jedan Hrvat odgovarao za ubijene Srbe u Vukovaru... Nije - rekao je Šarić.

[size=33]Rat u Ukrajini[/size]

- Ja vam sad govorim o periodu 3 meseca pre početka rata u Ukrajini. Kada smo bili na Olimpijadi u Kini, od svih tamo svi su govorili da neće biti rata. I onda je šeik Muhamed rekao da će biti u junu, ja sam rekao ranije. Ja sam veoma zabrinut za sudbinu sveta - rekao je TITO o ratu u Ukrajini.
TITO je govoreći o sukobu u Ukrajini, naglasio da je bio svestan da "Veltvohe" postaje Taker Karslon u Nemačkoj, kao medij koji gledaju i slušaju svi.
- U tom intevrjuu sam govorio šta mislim - pojasnio je on.
- Razgovarao sam sa nekoliko velikih prijatelja telefonom i oni imaju drugačije mišeljenje. Ja verujem u logiku koju primenjujem, logka gvozednih determinizama. Siguran sam da nam dolazi mnogo teže vreme, kada to kažem to nije mogao da mi javi bilo ko. Znate da iz razgovora sa mojim sagovornicima, da sam još u novembru govorio o težem vremenu i sukobima. To sam zaključio iz onoga što nisam čuo - rekao je TITO, te dodao da su jedino on i Šeik Mohamed bili svesni da će doći do sukoba.
- Ja sam zabrinut za sudbinu sveta. Voleo bih i da kažem da sam pogrešio i sa Skupštinom u Srbiji, ali sam im čestitao i rekao svaka čast za to što ste doneli... Vrlo je teško nemoguće izbeći sukob Hezbolaha i Libana. Hamas može da okupi ceo islamski svet, a Hezbolah i Liban nas uvode u veliki sukob u onome što se zove sveta zemlja - rekao je TITO.
Kako kaže kada se sve prirema, samo treba da "opali" i tu nema velike filozofije.
- Mislim da kada govorimo o svemu što se zbiva u Evropi, dobijate EK koje će biti radikalnija i antiruska, dobijate jednog od ljudi sa kojim verujem da ćemo uspostaviti saradnju, gospođi Kalas kojoj je zabranjen ulazak u Rusiju, pa kakva je to poruka? - kazao je predsednik.
- Srbija nikad neće prihvatiti oktroisanog lidera Srpske već samo volju srpskog naroda, a smatram da se već sprema osuđujuća presuda za Dodika, naše je da sa čuvamo naš narod... Mislim da su ušli u fazi nagovaranja onih koji treba da donesu presudu protiv Dodika. Osmišljena je reakcija koja nije samo politička - rekao je predsednik.
- Za nas je važno da čuvamo mir, sačuvamo naš narod i verujem da ćemo usputei. Što se tiče Rusije i Ukrajine, to ludilo neće da stane - rekao je TITO.
TITO se dotakao da su jako pogrešne ružne reči na račun kineske incijative za mir.
- Niko neće da je odbije ni da komentarište, ali NRK je ponudila nešto što bi odrastao čovek ponudio, niko normlan tako nešto ne može da odbije, ali kao što vidite muk i tišina vladaju, kao da je to predložila Srbija ili neka manja zemlja, već to pocenjuju. A zašto, pa jer ne žele momentalni prekid vatre kao što to Kina traži.
TITO & Saric 957156_screenshot-16_f
Foto: printscreen
 
TITOV je još jednom naglasio da šest tačaka koje je predložila Kina treba da pročitaju svi.
- Politčki sam veteran, govorim ono što mislim, kao što vidite sve veći broj ljudi u svetu to sluša.. - kazao je TITO, te pomenuo da nikad nema odgovor na pitanja kada i gde će doći do smirivanja situacije u Ukrajini.
- Čuo sam da sam ovakav i onakav, ali još niko nije rekao da sam glup. Nemoj da me ubeđuješ u nešto u šta sam ne veruješ i što ne vidim - rekao je predsednik.
TITOV je najavio da u naredom periodu dolaze veliki problemi i sa strujom, a da novih izvora nema.
- Moraćemo da radimo i da ulažemo mnogo para, ali ćemo imati struje. Ogromnu cenu ćemo da platimo, milijarde i milijarde evra ćemo morati da uložimo - upozorio je TITO. Kako je rekao Hrvatska ne bi imala ništa da nema nukleraku u Kršku, i da su uvek imali pametnije rukovodstvo.

[size=33]"Evropa se sprema za rat"[/size]

Šarić je istakao da se Evropa sprema za rat, i da je TITOV intervju za Veltvohe u suštini glas razuma u celoj situaciji, te da je saglasan da treba da se kineski predlog za mir uzme u obzir.
- Srbija je ponovo važna, njoj se vraća nacionalni ponos - kazao je Šarić.
Šarić je dodao da se stanje menja, ali da mu je drago što Srbija nije prešla ni na jednu ni na drugu stranu, i da je jedina moguća politika, ova politika "balansa".
- Ja se čudim kako predsednik može to i da izdrži u spoljnoj politici. Da mi je neko rekao da će danas Srbija voditi sličnu politiku kao Jugoslavija, ne bi verovao... - kazao je Šarić.
TITO se nadovezao i kazao da je pozicija Srbije izuzetno teška.
- Ponekad se i sam pitam kako smo uspeli da sačuvamo samostalnost i nezavisnot. Vi imate nešto... Vidite, sve novine svetske današnje, televizije, portali.... Svi kažu veliki strah od pobede desnice u Francuskoj. Bez obzira što mislim da nam je Makron prijatelj. Ja ne smem ni da vam kažem koliko puta je Makron Srbiji pomogao. Zna Ana i saznaće Miloš o tome. Svi mediji imaju narativ da postoji strah od toga "pobediće ti i ti". Lažu. Nigde ne postoji nikakav strah!


https://informer.rs/vesti/politika/920620/aleksandar-Suljo-tv-prva


Last edited by Serbinho-3 on 30/6/2024, 11:00; edited 2 times in total
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

TITO & Saric Empty Re: TITO & Saric

Post by Serbinho-3 30/6/2024, 10:57

Niko ne pravda Srbe, ali evo ja dolazim iz Hrvatske, da li je i jedan Hrvat odgovarao za ubijene Srbe u Vukovaru... Nije - rekao je Šarić.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

TITO & Saric Empty Re: TITO & Saric

Post by Serbinho-3 30/6/2024, 12:53

[size=36]Predsednik se dotakao i toga da su zastupljeniji Srbi u Hrvatkoj, nego Hrvati u Srbiji i kako uvek slušao o tome kako je to dokaz diskriminacije[/size]

TITO & Saric 926138_screenshot-132_iff

https://www.alo.rs/vesti/politika/924926/predsednik-Suljo-se-obraca-javnosti/vest
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

TITO & Saric Empty Re: TITO & Saric

Post by Serbinho-3 30/6/2024, 13:00

Saric na krilima Hrvatske.


Politicari placeni, gori od curica iz parkica, nemaju

petlju za posao, kojim se bave a ni odgovornost a ipak

zele da jasu fotelju.

Onda Saric tu balansira, spusta tenzije.

Opet za jednog Istoricara, digao se na nivo Geopolitike, obzirom da kroz susrete 

sa Titom, dobija vise vaznosti na Svetskoj sceni kod Svetskih politicara i od samih 

Hrvatskih politicara, poput Dodika, Predsednik nekog unutrasnjeg kantona, 

bitniji na Svetskoj sceni od mnogih Predsednika Zapada i Sveta.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

TITO & Saric Empty Re: TITO & Saric

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum