ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Page 8 of 52 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 30 ... 52  Next

Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by RayMabus Wed 17 Apr - 21:04

Joža wrote:
RayMabus wrote:
Joža wrote:
vuksadinare wrote:
veber wrote:
vuksadinare wrote:Dobro je..
tvoji garant 1,3%

jel škoro, žetončić u igri?
:dramaq pajdo bez mojih nema vlasti to je svakim satom sve jasnije... e sad cekamo zoku da padne ničice na koljena i fino zamoli DP da koalira sa sdpom da plenkimun ne bude vise vlast.. ali nista poznavajuci grbavog grbina koji ce glat to odbiti jer dva uvjeta od tri nece htjet ispuniti posto bi time izdao tekovine lijevo zelene revolucije a to je da su dva uvjeta ne migrantima i ne istanbulskom.. sorry rošavi nisi se trebao petljati sa grbavim..

Tko ti to kaže pored npr. velmože Pupovca?

Uz Pupovca i par žetončića i nastavlja se priča kao do sada - izvana kvazidomoljubna, iznutra izvršavanje naloga Washingtona i Bruxellesa odnosno anacionalna i globalistička financirana novcem Soroša juniora i njegove kabale. Kako je izletio Most tako ćete i vi nogom u šupak prvom prigodom ako koalirate sa zločinačkom. Ja kao ljevičar staroga kova tvrdim da su današnji ljevičari i liberali generalno gledajući idioti, ali vi desničari ste kretenski idioti i teška debilana. Skejo ZDS vam je idol. Pametnom dosta.

Ne drži ti to vodu: Pupy ima samo tri mandata a ne osam od svih manjinaca i sad ako neće Pupy onda HDZ i tih pet manjinaca i DP.

Eto pa zbroji.


Vidit ćemo.

A šta imaš gledat ?

59 kradeze + pet manjinaca + 13 DP = 77

I sad nek dva ova iz DP koalicije koji nisu DP nego ih ubacilo naknadno kao Kolakušić i Sinčić neće u koaliciju s Plenkovicem, opet imaš 75 a triba ti 76 za većinu i tu je Pupy žetončić, taman vaga.

RayMabus

Posts : 183461
2014-04-11


epikur37 likes this post

Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by abraham Wed 17 Apr - 21:10

Bilo kako bilo bobuljicavi nece biti predsjednik i premijer. Rijetko zanimljivi izbori. DP dobio snagu da je jezicac na vagi. Bolest ziva. Mislim Kolakusic i Sinovcic???? Penava.... Ne zna se tko je veca dijabola. Srbi trebaju staviti Nestorovica i krug zaokruzen. Anemija i Kolakusic???? Loodilo brale. Most ..... Rijeke pravde sa novim licima Cacica, Mraka i Taritasa i Beljaka sa bobuljicavim na celu kolone. Da nije schizofreno bilo bi smijesno . Ustvari  smijesno je. Na ovim izborima , sta sam ja pratio jedini normalan Fokus. Nisam puno pratio, ostarilo se a i DNRH izgleda prilicno stabilno. Ostalo kila mozga.....

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14562
2014-04-14


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by abraham Wed 17 Apr - 21:15

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 200.gif?cid=0679c7acakogc16bsvzs5ikp95r73pgmdcl1bmkgznvddrqd&ep=v1_gifs_search&rid=200
Bitno je da nitko ustvari nije iznio neki program i smijernice rada. Po staroj rvatskoj navadi se opet svelo na biranje protiv. U pricu uletili antivakser, ravnozemljasi i soda bikarbonari i veselje moze poceti.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14562
2014-04-14


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by abraham Wed 17 Apr - 21:15

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 200.gif?cid=0679c7ac4mun86q4sa69256odalbliz5q825mx76kvj3fwya&ep=v1_gifs_search&rid=200

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14562
2014-04-14


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by RayMabus Wed 17 Apr - 21:18

U 19 SATI zatvorena su birališta. Index prati izbornu noć u stranačkim stožerima. U ovom članku možete pratiti reakcije iz Domovinskog pokreta. Prema prvim rezultatima osvojili su 14 mandata.

IZ DP-a DP-ovci nisu protiv vlade s HDZ-om. Penava: Razgovarat ćemo sa svima

Pa neće oni dat da im crveni kmeri koji podržavaju Komšića vladaju državom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183461
2014-04-11


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by epikur37 Wed 17 Apr - 21:26


Na koju foru uvijek HDZ toliko vodi ako niko ne glasa za HDZ??


Dušica droga :D
epikur37
epikur37

Posts : 45338
2015-08-06


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by RayMabus Wed 17 Apr - 21:45

Izbori su završili i sad se ide u šoping u kupnju ovih iz DP-a.

Problem je šta briselski ćato kako god da okrene neće više moći samovoljno provoditi odluke centrale iz Brisela ( ogranka kabale ) jer nema 76 ruku bez ove bitne ekipe iz DP-a.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183461
2014-04-11


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by AssadNaPodmornici Wed 17 Apr - 21:51

odličini rezultati. iako ne pratim više RH politiku kao prije, sve jedno zadovoljan sam

1)ljevica je popušila u RH što je uvijek super. 
2)lopovski HDZ koji je za trpčainu Hrvatske afro-azijatima neće moći sastaviti vladu bez desne opcije koja će ih po tom pitanju valjda regulirati. 
meni je bitno da se obustavi zamjena stanovništva. nisam nužno da strani ne rade ovdje, ali u malom broju i da nikada ne mogu dobiti državljanstvo. aj mogu izuzeci, ako je netko stvarno kvalitetni inžinjer ili doktor, i takvima je OK dati papire, ali ne treba nam sirotinja iz država gdje je prosječni IQ 80-90PTS da se razmnožavaju ovdje. 

sve ostalo sam zadovoljan. HDZ podupire Ukrajinu i Izrael to mi je čak OK, ekonomija dobro stoji, korupcija je podnošljiva, a na lokalnoj razini RH je sve ljepša,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 22001
2018-06-14


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by RayMabus Wed 17 Apr - 21:57

Petrov: Kažu da zvone telefoni u DP-u, pa zna se tko je na tržnici

Božo Petrov je za N1 televiziju poručio da čeka prave rezultate od DIP-a. "Volim težiti više, naravno da je 11 više od 8 i to je uspjeh od 30 posto, ali pričekajmo prave rezultate", naveo je.

Jasan je da s HDZ-om ovaj put nema suradnje. "Za dobro društvo je potrebno da HDZ završi u oporbi. Kažu da zvone telefoni u DP-u, pa zna se tko je na tržnici", rekao je.

Dodao je kako su im poželjni partneri koji se bore protiv korupcije, istaknuvši Nikolu Grmoju, ali i oni koji će držati do obiteljskih vrijednosti. "Neozbiljno je prognozirati sada kada nemamo prave rezultate. Očekujem još koji mandat, blizu smo u 6. i u 2. jedinici", kazao je. Potvrdio je kako bi volio biti odlučujući faktor kao 2015.


Last edited by RayMabus on Wed 17 Apr - 21:58; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 183461
2014-04-11


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by vuksadinare Wed 17 Apr - 21:57

...grbavi će rošavog rastaviti na proste faktore.. vise od mogao nego pomogao... sad ce se ulizivat dp-u..to je rošavi.. nikad ne znas sto ce biti koji dan.. glumac
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 100000
2015-09-08


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by Hoholo Mudovski Wed 17 Apr - 22:00

Očekujem istup Vuka sa izjavom o planovima DPa

_________________
ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 20240832
Hoholo Mudovski
Hoholo Mudovski

Posts : 6583
2023-08-31


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by RayMabus Wed 17 Apr - 22:00

Eto izabrali ste šta ste izabrali. Oporba zvana NIŠTA dobila je šta je i ponudila a to je NIŠTA.

Ljude u Hrvatskoj ne zanimaju LGBT aktivisti i vaše kenjaže sa istospolnim brakovima nego šta veće porodiljne naknade tako da fino lajte i dalje u oporbi pa onda dođite i iduće izbore s predizbornim programom zvanim NIŠTA pa da vidimo opet koliko ćete mandata dobiti s takvim predizbornim programom NIŠTA.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183461
2014-04-11


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by vuksadinare Wed 17 Apr - 22:01

Svakako rošavi je najveći gubitnik ovih izbora.. razotkrio se da je u iskonu kurac od ovce... ali uvijek ostaje dodik puti mozda ga dodo uhljebi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 100000
2015-09-08


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by Službenik Wed 17 Apr - 22:06

RayMabus wrote:
Joža wrote:
RayMabus wrote:
Joža wrote:
vuksadinare wrote:
veber wrote:
vuksadinare wrote:Dobro je..
tvoji garant 1,3%

jel škoro, žetončić u igri?
:dramaq pajdo bez mojih nema vlasti to je svakim satom sve jasnije... e sad cekamo zoku da padne ničice na koljena i fino zamoli DP da koalira sa sdpom da plenkimun ne bude vise vlast.. ali nista poznavajuci grbavog grbina koji ce glat to odbiti jer dva uvjeta od tri nece htjet ispuniti posto bi time izdao tekovine lijevo zelene revolucije a to je da su dva uvjeta ne migrantima i ne istanbulskom.. sorry rošavi nisi se trebao petljati sa grbavim..

Tko ti to kaže pored npr. velmože Pupovca?

Uz Pupovca i par žetončića i nastavlja se priča kao do sada - izvana kvazidomoljubna, iznutra izvršavanje naloga Washingtona i Bruxellesa odnosno anacionalna i globalistička financirana novcem Soroša juniora i njegove kabale. Kako je izletio Most tako ćete i vi nogom u šupak prvom prigodom ako koalirate sa zločinačkom. Ja kao ljevičar staroga kova tvrdim da su današnji ljevičari i liberali generalno gledajući idioti, ali vi desničari ste kretenski idioti i teška debilana. Skejo ZDS vam je idol. Pametnom dosta.

Ne drži ti to vodu: Pupy ima samo tri mandata a ne osam od svih manjinaca i sad ako neće Pupy onda HDZ i tih pet manjinaca i DP.

Eto pa zbroji.


Vidit ćemo.

A šta imaš gledat ?

59 kradeze + pet manjinaca + 13 DP = 77

I sad nek dva ova iz DP koalicije koji nisu DP nego ih ubacilo naknadno kao Kolakušić i Sinčić neće u koaliciju s Plenkovicem, opet imaš 75 a triba ti 76 za većinu i tu je Pupy žetončić, taman vaga.

A Komšića ti zaklanog,  a ča sam reka u odgovoru Fuku koji si citira kad si mi odgovara nanj? Eto ti ga gori pa čitaj.

Ugl ... idu korupcija i iseljavanje i dalje. Za četiri lita sitite se koliko smo Hrvats imali danas u državi, a koliko ćemo imat onda.

Slava.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 3108
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by vuksadinare Wed 17 Apr - 22:08

Da je rošavi dao ostavku to bi jace odzvonilo kako je rekao jedan analitičar... ali rošavi je oduvijek bio ziheras kalkulant osim na jeziku.. i zato ide jos jedan put spot 'rijeka pravde pade u ponor'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 100000
2015-09-08


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by RayMabus Wed 17 Apr - 22:09

Joža wrote:
RayMabus wrote:
Joža wrote:
RayMabus wrote:
Joža wrote:
vuksadinare wrote:
veber wrote:
vuksadinare wrote:Dobro je..
tvoji garant 1,3%

jel škoro, žetončić u igri?
:dramaq pajdo bez mojih nema vlasti to je svakim satom sve jasnije... e sad cekamo zoku da padne ničice na koljena i fino zamoli DP da koalira sa sdpom da plenkimun ne bude vise vlast.. ali nista poznavajuci grbavog grbina koji ce glat to odbiti jer dva uvjeta od tri nece htjet ispuniti posto bi time izdao tekovine lijevo zelene revolucije a to je da su dva uvjeta ne migrantima i ne istanbulskom.. sorry rošavi nisi se trebao petljati sa grbavim..

Tko ti to kaže pored npr. velmože Pupovca?

Uz Pupovca i par žetončića i nastavlja se priča kao do sada - izvana kvazidomoljubna, iznutra izvršavanje naloga Washingtona i Bruxellesa odnosno anacionalna i globalistička financirana novcem Soroša juniora i njegove kabale. Kako je izletio Most tako ćete i vi nogom u šupak prvom prigodom ako koalirate sa zločinačkom. Ja kao ljevičar staroga kova tvrdim da su današnji ljevičari i liberali generalno gledajući idioti, ali vi desničari ste kretenski idioti i teška debilana. Skejo ZDS vam je idol. Pametnom dosta.

Ne drži ti to vodu: Pupy ima samo tri mandata a ne osam od svih manjinaca i sad ako neće Pupy onda HDZ i tih pet manjinaca i DP.

Eto pa zbroji.


Vidit ćemo.

A šta imaš gledat ?

59 kradeze + pet manjinaca + 13 DP = 77

I sad nek dva ova iz DP koalicije koji nisu DP nego ih ubacilo naknadno kao Kolakušić i Sinčić neće u koaliciju s Plenkovicem, opet imaš 75 a triba ti 76 za većinu i tu je Pupy žetončić, taman vaga.

A Komšića ti zaklanog,  a ča sam reka u odgovoru Fuku koji si citira kad si mi odgovara nanj? Eto ti ga gori pa čitaj.

Ugl ... idu korupcija i iseljavanje i dalje. Za četiri lita sitite se koliko smo Hrvats imali danas u državi, a koliko ćemo imat onda.

Slava.
E al vidiš nije sve u onima šta vladaju jer bez DP-a Plenkovic ne može provuć neke briselske zakone koji su štetni za Hrvatsku jer bi moga on past radi toga.

S druge strane Pupy nije bitan ako desnica nešto oće jer ima i MOST nešto mandata pa Pupy postaje nebitan onda.

Poanta je da Plenkovic neće moć gurat sve šta on hoće čak ni s Pupijem ako bude takva situacija pa se MOST uključi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183461
2014-04-11


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by RayMabus Wed 17 Apr - 22:15


Prije sat vremena
Obratio se Grmoja

"Ja bih na početku želio zahvaliti svim biračima koji su izašli na izbore i dali svoj glas i drugim opcijama. Posebno hvala onima koji su glasali za Most. Ovo je bila jedna izazovna kampanja, u kojoj je sve bilo neuobičajeno na jedan način", rekao je Grmoja.

"Kampanje je bila jako kratka. Nismo dobili dovoljno prostora zbog prepucavanja dva brda da predstavimo sve svoje politike i programe. Ali kampanja je pokazala da Most ostaje jedan od najvažnijih faktora na hrvatskoj političkoj sceni. Bez tajkuna iza sebe, bez financiranja izvana, bez TV reklama, gotovo bez jumbo plakata. Uglavnom digital i druženje s građanima", dodao je Grmoja.

"Hvala svima koji su nas prepoznali. Čekamo završne rezultate, u ovom trenutku ne bih previše komentirao. Mi smo jasno rekli i komunicirali građanima što namjeravamo napraviti. Toga ćemo se držati. Prioritet broj jedan je slanje HDZ-a u oporbu", poručio je.

"Drugo, bit ćemo garancija da se u Hrvatskoj neće provoditi lijeve globalističke politike. Dobili smo povjerenje puno onih glasača stare ljevice, kojoj je dosta woke ideologije, ovih suludih stvari sa Zapada. To će postajati sve važnije teme u hrvatskoj politici", nastavio je.

"Most će biti snažna suverenistička, antikorupcijska opcija, od centra prema desno. Jedina prava, jedina autentična, jedina iza koje ne stoje tajkuni te sumnjivi i mutni interesi. Vrijeme će pokazati. Ja sam upozoravao građane, ali nekad se treba naučiti na greškama", istaknuo je.

"Sjetite se kad sam govorio da će HNS koalirati s HDZ-om. Tada su me svi napadali, na kraju se to dogodilo. Kako sada stvari stoje, čini se da će se DP rascijepiti. Već vidimo različite izjave iz tog tabora. Na to sam upozoravao građane, sami su birali", priopćio je.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183461
2014-04-11


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by Službenik Wed 17 Apr - 22:18

RayMabus wrote:Izbori su završili i sad se ide u šoping u kupnju ovih iz DP-a.

Problem je šta briselski ćato kako god da okrene neće više moći samovoljno provoditi odluke centrale iz Brisela ( ogranka kabale ) jer nema 76 ruku bez ove bitne ekipe iz DP-a.

Moći će ih rišiti ka ča je riši  Most. Ti stvarno misliš da će on dat DP -u da mu diktira hoće li on ništo iz Bruxellesa izvršit ili neće? Pa dobro koji vam je kurac da ste tako naivni. Samo će čekati pravi trenutak i žetončiće i ode DP u pičku materinu, a kabali će se odrišiti ruke. Reka vam je oni Dijagram još četrdeset lutanja po pustinji, a ja bih reka ostat ćemo u pustinji i nima izlaska. Nima izlaska. Točka.

Vox populi je reka svoje. Lakše im je jist tudja govna nego biti barem pinku svoji.
I to triba poštivati.
Amen.

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 3108
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by RayMabus Wed 17 Apr - 22:21

Joža wrote:
RayMabus wrote:Izbori su završili i sad se ide u šoping u kupnju ovih iz DP-a.

Problem je šta briselski ćato kako god da okrene neće više moći samovoljno provoditi odluke centrale iz Brisela ( ogranka kabale ) jer nema 76 ruku bez ove bitne ekipe iz DP-a.

Moći će ih rišiti ka ča je riši  Most. Ti stvarno misliš da će on dat DP -u da mu diktira hoće li on ništo iz Bruxellesa izvršit ili neće? Pa dobro koji vam je kurac da ste tako naivni. Samo će čekati pravi trenutak i žetončiće i ode DP u pičku materinu, a kabali će se odrišiti ruke. Reka vam je oni Dijagram još četrdeset lutanja po pustinji, a ja bih reka ostat ćemo u pustinji i nima izlaska. Nima izlaska. Točka.

Vox populi je reka svoje. Lakše im je jist tudja govna nego biti barem pinku svoji.
I to triba poštivati.
Amen.
Problem je šta je on s njima knap a ovi mandati su ljudi koji stoje iza toga i odu li mu samo dva tri DP-ovca iz te koalicije pada vlada.

Eto pa nek pokuša gurat sve šta on i globalna kabala hoće pa da vidimo kako će to završiti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 183461
2014-04-11


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by Službenik Wed 17 Apr - 22:26

vuksadinare wrote:Svakako rošavi je najveći gubitnik ovih izbora.. razotkrio se da je u iskonu kurac od ovce... ali uvijek ostaje dodik puti mozda ga dodo uhljebi

Gubitnik je hrvatski narod. I to će se dobro vidit za četiri godine ka i za ovih osam prithodnih. Valjda ću toliko poživit pa da ti protrljam tu krumpirastu nosinu koliko manje Hrvata imamo u Hrvatskoj 2028.

Slava.


Last edited by Joža on Wed 17 Apr - 22:30; edited 1 time in total

_________________
Suspect
Službenik
Službenik

Male
Posts : 3108
2022-02-24

Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske

Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by vuksadinare Wed 17 Apr - 22:28

Gdje je nestao 'prognozer' šiting nestao?.. eto ti 'anemičan gotov'.. izgleda prije rošavi... a gdje je debo?.. sto sam ti govorio da ce DP biti taj koji odlučuje..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 100000
2015-09-08


Back to top Go down

ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP... - Page 8 Empty Re: ANKETA:1.HDZ 2.SDP3.DP...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 52 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 30 ... 52  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum