ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomaševićev plan za novo odlagalište otpada prošao u skupštini

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Tomaševićev plan za novo odlagalište otpada prošao u skupštini - Page 2 Empty Re: Tomaševićev plan za novo odlagalište otpada prošao u skupštini

Post by niels 29/1/2024, 17:19

mentalitet wrote:
niels wrote:
mentalitet wrote:
niels wrote:
prckov wrote:
niels wrote:Zagreb propada, ne pamtim takvu ruinu ni 50-ih…

Tomašević ima viziju i samopouzdanje djevca u bordelu.

a ziv si  :tu 

bice ofulo te kovid  :D

A eto…neće grom u koprive. Imala cijela familija, šmrckali svi dosad, jedino ja svaki dan u vrt…
Kaki vrt sada?Kod mene sezona blitve,salate zelja pomidora ,paprike itd.Stvarno sanm majstor ovdje.Svi se cude kako kod njih ne uspijeva.A jebi ga kad ne shvacaju kako priroda funkcionira i shto treba za harmoniju  na ovakvom sub topskom podrucju.A i pcele sam ulovio za krila.

Zvuči dosta dobro, ima dosta i kod mene, samo ne radim nekakve velike zemljoradničke radove. Onako, u miru i tišini, za svoju dušu, pa donesem doma na kraju čuda toga.

Palo je snijega, taman koliko treba da zemlja upije, možeš imati kišu mjesec dana i završiš u blatu.

Drugo je kad zemlja upije snijeg.

Kod mene su sada temperature kao kod nas pochetak proljeca sa oscilacijama od 0 do 30 C.Uglavnom nema padavina i suho je vrijeme.Imam dva ogromna hrasta ispred kuce koji su kao vrsta zashticeni zakonom na Floridi jer shtite tlo koje je uglavnom pjeskovito od korozije.Jebo te korijenje puste po 30 m.daleko od stabla .Znalo mi je korijenje uci u vrt jer imam irigacioni sistem kap na kap,pa tamo gdje se pojavi nishta ne raste.Zato sam ga morao ograditi blokovima i izolirati odozdo sa cementnim plochama. Dovukao sam stajskog djubriva dkoro 10 velikih prikolica i pustio to da istrune..Od tih hrastova koristim lishce za izolaciju tla od sunca i bolje zadrzavanje vlage.Ako je korijen zdrav onda je i  biljka zdrava i donosi plodove.Dobro sam se ufurao u ovu klimu i ulovio sam je za jaja pa vladam za sada njome jako dobro.U doba padavina (ljetno vrijeme monsuna) sadim slatki krumpir koji ima vrijeze pa pokrije tlo i onda mi ne raste korov a dobijem plodove.Lako je za odrzavanje i ne treba se brinuti oko njega puno,a obozava vlagu i toplinu tako da kroz cijelu godinu imam neshto u vrtu.Sada sam napravio kokoshinjac pa uzgajam domace piceke koji sav otpad i zelenje iz vrta pojedu.Imam zanimaciju i nije mi dosadno,podijelim svojima ,a pilice sam vishe nabavio zbog unuka da djeca vide makar to uzivo..Obozavaju ih hraniti tako da su i oni srecni kada dodju kod mene i odmah trche tamo da ih hrane,zadju u vrt i sve chupaju od reda.Da su mi to djeca radila dok su bila mala dobili bi sigurno po guzici a ovako samo gledam i ne ljutim se na njih.

Eto, malo drukčija klima, irigacioni sistem ti upravo piše :) a slatki krumpir ima budućnost ovdje.

Korijenje je strahovito bitno, naročito za rahlo tlo koje redovito zalijevaš.

Nisam želio životinje, sused mi je držal piliće u kutiji, dođe ujutro, jedan maleni mu se ugušil u toj kutiji. On ga baci ko ništa, smije se. Sastavil sam mu krasan šamar, odjeknula Medvednica.

A ja sem plakal u svom vrtu sat vremena nakon što sam ga sahranio.

Nije fauna za mene.

niels

Posts : 4797
2021-04-26


Back to top Go down

Tomaševićev plan za novo odlagalište otpada prošao u skupštini - Page 2 Empty Re: Tomaševićev plan za novo odlagalište otpada prošao u skupštini

Post by mentalitet 29/1/2024, 20:30

niels wrote:
mentalitet wrote:
niels wrote:
mentalitet wrote:
niels wrote:
prckov wrote:
niels wrote:Zagreb propada, ne pamtim takvu ruinu ni 50-ih…

Tomašević ima viziju i samopouzdanje djevca u bordelu.

a ziv si  :tu 

bice ofulo te kovid  :D

A eto…neće grom u koprive. Imala cijela familija, šmrckali svi dosad, jedino ja svaki dan u vrt…
Kaki vrt sada?Kod mene sezona blitve,salate zelja pomidora ,paprike itd.Stvarno sanm majstor ovdje.Svi se cude kako kod njih ne uspijeva.A jebi ga kad ne shvacaju kako priroda funkcionira i shto treba za harmoniju  na ovakvom sub topskom podrucju.A i pcele sam ulovio za krila.

Zvuči dosta dobro, ima dosta i kod mene, samo ne radim nekakve velike zemljoradničke radove. Onako, u miru i tišini, za svoju dušu, pa donesem doma na kraju čuda toga.

Palo je snijega, taman koliko treba da zemlja upije, možeš imati kišu mjesec dana i završiš u blatu.

Drugo je kad zemlja upije snijeg.

Kod mene su sada temperature kao kod nas pochetak proljeca sa oscilacijama od 0 do 30 C.Uglavnom nema padavina i suho je vrijeme.Imam dva ogromna hrasta ispred kuce koji su kao vrsta zashticeni zakonom na Floridi jer shtite tlo koje je uglavnom pjeskovito od korozije.Jebo te korijenje puste po 30 m.daleko od stabla .Znalo mi je korijenje uci u vrt jer imam irigacioni sistem kap na kap,pa tamo gdje se pojavi nishta ne raste.Zato sam ga morao ograditi blokovima i izolirati odozdo sa cementnim plochama. Dovukao sam stajskog djubriva dkoro 10 velikih prikolica i pustio to da istrune..Od tih hrastova koristim lishce za izolaciju tla od sunca i bolje zadrzavanje vlage.Ako je korijen zdrav onda je i  biljka zdrava i donosi plodove.Dobro sam se ufurao u ovu klimu i ulovio sam je za jaja pa vladam za sada njome jako dobro.U doba padavina (ljetno vrijeme monsuna) sadim slatki krumpir koji ima vrijeze pa pokrije tlo i onda mi ne raste korov a dobijem plodove.Lako je za odrzavanje i ne treba se brinuti oko njega puno,a obozava vlagu i toplinu tako da kroz cijelu godinu imam neshto u vrtu.Sada sam napravio kokoshinjac pa uzgajam domace piceke koji sav otpad i zelenje iz vrta pojedu.Imam zanimaciju i nije mi dosadno,podijelim svojima ,a pilice sam vishe nabavio zbog unuka da djeca vide makar to uzivo..Obozavaju ih hraniti tako da su i oni srecni kada dodju kod mene i odmah trche tamo da ih hrane,zadju u vrt i sve chupaju od reda.Da su mi to djeca radila dok su bila mala dobili bi sigurno po guzici a ovako samo gledam i ne ljutim se na njih.

Eto, malo drukčija klima, irigacioni sistem ti upravo piše :) a slatki krumpir ima budućnost ovdje.

Korijenje je strahovito bitno, naročito za rahlo tlo koje redovito zalijevaš.

Nisam želio životinje, sused mi je držal piliće u kutiji, dođe ujutro, jedan maleni mu se ugušil u toj kutiji. On ga baci ko ništa, smije se. Sastavil sam mu krasan šamar, odjeknula Medvednica.

A ja sem plakal u svom vrtu sat vremena nakon što sam ga sahranio.

Nije fauna za mene.

Isto se deshavalo i kod mene posebno ovaj mali shto zivi kod mene sa ocem.Obozava zivotinje,posebno pse.Doduse to mu je negdje u genima jer smo generacijama imali pse kod kuce.Narucio ja pretproshle godine pilice i doshli poshtom,stavio ih u kartonsku kutiju,mali slatki,a on uzeo jedno za glavu i hoce da ga baci u zrak.Ja ga ulovio za ruku i malo ga jache stisnuo a on skoro zaplakao.Pitam ga da li to boli?Kaze itekako.Ereko vidish kudikamo vishe boli to shto si ti ulovio pile za glavu.Pokazao mu kako da bude pazljiv prema njima i josh neke stvari.Poslije fakat bio njezan i samo ih hranio i donosio vodu pa kutija postala skroz mokra i samo mi napravio vishe posla.Ali neka je,barem je neshto nauchio da se prema slabijem mora biti pazljiv.Nisam ih mogao zaklati pa je doshla neka zena prava balkanka,poodvrtala im glave i zachas pripremila za shkrinju.Mislio sam da cu moci jesti to meso ,ali joCk,miris na piletinu je nesnosan a i uvijek mi pred ochima ono malo pile.Prije bi bio u stanju dati 100 $$ za domace pile da mi ga netko ponudio i da je hranjeno kako sam ih ja hranio,ali eto shta ti je "civilizacija" jedem ono galofak iz kejdza na koje sam navikao i koje ima kratke noge da bi mu bataci bili veci.Kod ovih mojih prvih koje sam othranio noge ko u rode a batachcici mali.Eto sada ako nishta znam razliku izmedju pileta koje je chuchalo u kavezu i onog koje je slobodno hodalo i kljucalo po dvorishtu.Izgleda kada dodjemo u neke godine sasvim drugachije razmishljamo o zivotu,svijetu koji nas okruzuje i drugim stvarima dok su djeca ustvari prirodnija od nas.Naime kada bolje pogledash prirodu ,u njoj nema milosti i sazaljenja.Prije tri godine sam se pocheo baviti pchelarstvom.To mi je oduvijek bila ideja u glavi jer moj otac je bio pchelar i sjecam se josh kao dijete kada su me pchele izbole i kada sam bio nateko ko buftla.Od onda sam imao strah prema njima ali sam ga prevazishao uz veliki napor.Pchele osjete andrenalin i to ih josh vishe razbjesni pa onda napadaju ko lude. ali kada si dobro zashticen specijalnim odijelom onda nema bojazni.Mada sam proshle godine u 6 mjesecu nauchio shkolu opet.Naime,doshao sam da pregledam koshnicu,i sve je bilo uredu dok nisam izvadio jedan okvir.Kad su suknule na mene ispred ochiju na onoj mrezi nisam mogao nishta vidjeti pa sam pokushao da ih maknem rukama na kojima su bile rukavice.Sunce ti zareno na svakoj rukavici sam poslije izbrojao skoro po 100 zaoka.Imao sam srecu da nisu zavrshile u mojoj ruci nego u rukavici koje su poluplatnene i pola koza.Samo su me povrshno ubole ali dovoljno da mi oteknu ruke kasnije do lakata.Saga sam promijenio rukavice i nosim samo gumene pa si mislim ajd sad kurve grizite ako mozete.Sada otvaram tu koshnicu bez rukavica.U chemu je bila fora.Pa jebi ga koshnica je bila puna meda i kao i svako bice branile su svoj posjed.Pchele su jako interesantne kao ziva bica i ja ih nikako ne smatram insektima.Takvu organizaciju posla sigurno ne posjeduje ni jedno zivo bice na ovom svijetu.Ljudi bi mogli puno toga nauchiti od pchela.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5207
2020-07-05


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum