ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Francusko ruski rat za uranijum

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 15:27

Poanta priče je da nitko pa ni SAD ni Rusija ni Kina ni drugi nije kriv Francuskoj šta je stavila sva jaja u istu košaru pa 80% električne struje dobivaju iz uranijuma kojeg nit nemaju pa moraju okolo tražit a Kina i Indija su zemlje u razvoju i grade svoje nuklearne centrale i sad se Francuzi moraju mislit odakle će nabavljat uranij jer ako ga ne nabave cijela ekonomija koja se oslanja na električnu struju iz nuklearnih centrala će im jednostavno doživit kolaps.

Zato sad trče u Uzbekistan da im prodaju Rafale jer francuskoj ekonomiji te vojsci treba i uranijum i renij i moraju ih osigurat negdje da im Kina i Indija i Amerika ne pokupi sve jer onda neće ostat ništa za njih i Francuska je gotova.

RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 15:59

Cijena uranija je na njujorškoj robnoj berzi NYMEX dostigla 82,3 dolara po funti (funta je otprilike 450 grama), što je najviše od januara 2008. godine. Glavni razlog za rast cijena ovog metala je stalni rizik prilikom snabdijevanja uslijed zaoštrene političke situacije u svijetu.

Rusija ima gotovo 50 posto svjetskog udjela u obradi i obogaćivanju uranija, a glavni proizvođači su Kazahstan, Kanada i Australija. Uranij se koristi prije svega kao gorivo u nuklearnim elektranama.

Cijena uranija na svjetskim tržištima najviša u 16 godina

Rusija ima trenutno sad 50% udijela u svjetskoj obradi uranove rudače no to će se sad promijeniti. Ta Rusija ima ogromna nalazišta uranijuma pa ga ne kopa nego pola svojih potreba za domaće tržište te također i uranij za obradu koji prodaje okolo ( npr Orbanu, Francuzima, Slovačkoj itd ) uvozi iz Kazastana itd.

Zašto je to tako ? Zato šta je sam uran jeftin a kad se kopa onda razbijanjem kamenja dolazi do dizanja prašine u zrak u kojoj postoji ta radioaktivnost i zato npr Australija koja ima najveća nalazišta uranija neće da kopa jer su tamo strogi propisi pa su najveći rudnici urana u nekakvim vukojebinama poput Kazastana il Nigera i slično. Kazastan skoro pa pola svjetske proizvodnje uranijske rudaće. 46% Kazastan i 7% Uzbekistan i kad ovo dvoje zbrojiš dobiješ 53% svjetske proizvodnje uranijeve rudače.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 16:16

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 World_Uranium_Mining_Production_2021

Rudarstvo urana je proces vađenja uranove rude iz zemlje. Preko 50 tisuća tona urana proizvedeno je 2019. Kazahstan, Kanada i Australija bili su tri najveća proizvođača urana, redom, i zajedno čine 68% svjetske proizvodnje. Ostale zemlje koje proizvode više od 1000 tona godišnje uključuju Namibiju, Niger, Rusiju, Uzbekistan, Sjedinjene Države i Kinu. Gotovo sav svjetski iskopani uran koristi se za pogon nuklearnih elektrana.

Rudarstvo urana
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 17:27

Iskopavanje urana nezakonito je u brojnim jurisdikcijama. Budući da se uran često iskopava usporedno s drugim mineralima, zabrana u praksi obično znači da se uran ponovno zakopava u rudniku nakon početnog vađenja.

Australija ima najveće svjetske rezerve urana međutim tamo u pola država je zabranjeno vadit uran. Grenland također zabranio vađenje urana 2021. Novi Zeland i Kirgistan također zabranili.

Sad kako Amerika ne uvozi više iz Rusije onda osim Kanade pokupit će i ovaj uran iz Australije a oni iako imaju najveće rezerve na planeti ipak u pola Australije je na snazi zabrana vađenja urana tako da unatoč rezervama ta proizvodnja ostaje ipak na oko 10 posto. Vjerovatno će je nešto i podignit sad al kako je cijena urana niska onda im se i ne isplati previše podizat proizvodnju jer će to onda oboriti cijenu.

Uglavnom Francuska ne može računat ni na Kanadu ni na Australiju a Kina tj potrošnja urana u Kini i Indiji i drugdje jača i onda sad svako gleda di će nabavit uran a Kazastan i Uzbekistan su 53% proizvodnje uranske rudače u svijetu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 17:38

SAD su najveći potrošać urana ( 18 tisuća metričkih tona u 2021 godini ). Usporedbe radi Kina je deset, Francuska 8 a Rusija šest tisuća metričkih tona potrošnja u 2021 godini.

https://www.statista.com/statistics/264796/uranium-consumption-leading-countries/


Vidite sad šta se dešava: Kina će ić na to da i ona nekakvih 20% električne enrgije dobija iz nuklearnih centrala. Sad su na 3% a na tih 3% troše deset tisuća metričkih tona godišnje dakle više od Francuske koja troši osam međutim Francuska dobija skoro 80% struje od toga.

I sad zamislimo da je Kina to podigla na 6 posto i onda dobiješ da Kina troši 20 tisuća metričkih tona godišnje i sad je pitanje gdje će Francuska nabaviti taj uran kad Kanada i Australija ništa i slabo itd.

Prpa pajdo prpa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by immortal 18/12/2023, 20:42

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Zdravogovno

gle mabus
tvoje govno s teme o Božiću
ne buš imal kaj jesti
zemi si ga
opusti se i uživaj s govnom uz obješeni bezličnjak

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 20:57

Mortal ja ti ne mogu pomoć. I ne želim.

Ti si indoktrirana jednom knjigom koja se zove Biblija i onda ljude koji ti tvrde ono šta se zna a to je da žena ne može zatrudnit bez muške sperme nazivaš Bogohulnicima i napadaš i pokušavaš ih uvjeriti da to nije tako tj želiš im operirat um od zdravog razuma i da postanu indoktrirani ko i ti.

Da u toj knjizi piše da krave lete ti bi okolo vikala da krave lete a tko kaže da to nije točno prozvala Bogohulnicima. 

Ti si toliko mentalno bolesna da to niti ne vidiš.

Zato sam ti stavio govno na tu tvoju temu i tebe na ignor i makao se.

Sad si ti u toj svojoj bolesti toliko frustrirana da ćeš trčat po frumu lijepljeći mi to govno jer sam te takao u religijski program koji imaš.

Stvarno krščanski od tebe šta jest jest. 

Lijepo se makni od mene ko šta sam se i ja od tebe jer ja sa duhovnim kaljužama i mentalnim dnom dna ne želim imati nikakvog posla u životu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by immortal 18/12/2023, 21:15

RayMabus wrote:Mortal ja ti ne mogu pomoć. I ne želim.

Ti si indoktrirana jednom knjigom koja se zove Biblija i onda ljude koji ti tvrde ono šta se zna a to je da žena ne može zatrudnit bez muške sperme nazivaš Bogohulnicima i napadaš i pokušavaš ih uvjeriti da to nije tako tj želiš im operirat um od zdravog razuma i da postanu indoktrirani ko i ti.

Da u toj knjizi piše da krave lete ti bi okolo vikala da krave lete a tko kaže da to nije točno prozvala Bogohulnicima. 

Ti si toliko mentalno bolesna da to niti ne vidiš.

Zato sam ti stavio govno na tu tvoju temu i tebe na ignor i makao se.

Sad si ti u toj svojoj bolesti toliko frustrirana da ćeš trčat po frumu lijepljeći mi to govno jer sam te takao u religijski program koji imaš.

Stvarno krščanski od tebe šta jest jest. 

Lijepo se makni od mene ko šta sam se i ja od tebe jer ja sa duhovnim kaljužama i mentalnim dnom dna ne želim imati nikakvog posla u životu.
zar stvarno misliš da sam došla čitati tvoje upise meni ili bilo kome
dok stoji ono govno na temi od Božića i sve one prljavštine koje si pisao
plači nad sobom radi nemoćne malenkosti koja ti se nalazi u gaćama i uzmi si ovo svoje govno da bar nešto imaš veliko pri sebi
Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Zdravogovno

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 21:21

A ništa. Onda postaj to govno po cijelom forumu koje ja ionako ne vidim jer sam te stavija na ignore.

Ti engrami ( programi ) koje imaš su se restimulirali i sad ćete držat par dana pa će popustit s vremenom pa ćeš se iz reaktivnog opet vratit u analitički um.

Držat ćete par dana ta restimulacija koju sam ti otvorio.

Engrame je uvijek bolje otvorit nego ostavit zatvorene.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by immortal 18/12/2023, 21:31

RayMabus wrote:A ništa. Onda postaj to govno po cijelom forumu koje ja ionako ne vidim jer sam te stavija na ignore.

Ti engrami ( programi ) koje imaš su se restimulirali i sad ćete držat par dana pa će popustit s vremenom pa ćeš se iz reaktivnog opet vratit u analitički um.

Držat ćete par dana ta restimulacija koju sam ti otvorio.

Engrame je uvijek bolje otvorit nego ostavit zatvorene.
ti si mnogima na ignoru od prvog dana
i da ne zabpravim
evo ti ga

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Zdravogovno

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by immortal 18/12/2023, 21:33

RayMabus wrote:Mortal ja ti ne mogu pomoć. I ne želim.

Ti si indoktrirana jednom knjigom koja se zove Biblija i onda ljude koji ti tvrde ono šta se zna a to je da žena ne može zatrudnit bez muške sperme nazivaš Bogohulnicima i napadaš i pokušavaš ih uvjeriti da to nije tako tj želiš im operirat um od zdravog razuma i da postanu indoktrirani ko i ti.

Da u toj knjizi piše da krave lete ti bi okolo vikala da krave lete a tko kaže da to nije točno prozvala Bogohulnicima. 

Ti si toliko mentalno bolesna da to niti ne vidiš.

Zato sam ti stavio govno na tu tvoju temu i tebe na ignor i makao se.

Sad si ti u toj svojoj bolesti toliko frustrirana da ćeš trčat po frumu lijepljeći mi to govno jer sam te takao u religijski program koji imaš.

Stvarno krščanski od tebe šta jest jest. 

Lijepo se makni od mene ko šta sam se i ja od tebe jer ja sa duhovnim kaljužama i mentalnim dnom dna ne želim imati nikakvog posla u životu.
a ti GF-u nemaš pojma s kim pričaš
toliko
evo ti ga

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Zdravogovno

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by immortal 18/12/2023, 21:33

klin se klinom izbija

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 21:36

Odrasti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by immortal 18/12/2023, 21:36

RayMabus wrote:Odrasti.
Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Zdravogovno

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 21:41

Pijen kavicu i smijem se.

Ti uopće ne kužiš da meni to govno ne smeta.

Uopće se ne bavim s tobom. Razmišljam nešto o Kini i ekonomiji i kako će upast u probleme. Ne zanima me šta si pukla ko kokica. To je tvoj problem a ne moj. To su tvoji programi. Šta ja imam s time ? Da ti ih ja nisam takao takao bi ti ih netko drugi. Samo ego može biti povrijeđen. Znači može te miljardu ljudi zirkat al ako ti nemaš neki program nema se šta ni restimulirat a ako imaš uopće nije bitno tko će ti dignit tlak jer može bilo tko. Dakle to nije do drugih nego do tebe odnosno tvog ega.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by immortal 18/12/2023, 21:49

RayMabus wrote:Pijen kavicu i smijem se.

Ti uopće ne kužiš da meni to govno ne smeta.

Uopće se ne bavim s tobom. Razmišljam nešto o Kini i ekonomiji i kako će upast u probleme. Ne zanima me šta si pukla ko kokica. To je tvoj problem a ne moj. To su tvoji programi. Šta ja imam s time ? Da ti ih ja nisam takao takao bi ti ih netko drugi. Samo ego može biti povrijeđen. Znači može te miljardu ljudi zirkat al ako ti nemaš neki program nema se šta ni restimulirat a ako imaš uopće nije bitno tko će ti dignit tlak jer može bilo tko. Dakle to nije do drugih nego do tebe odnosno tvog ega.
ne uopće ga ne vidiš i uopće se ne baviš tim
ja popila i kavicu i kapućino  uz vrlo visoko raspoloženje i govno na svakom tvom upisu
uživaj i dalje
evo ti ga
Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Zdravogovno

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 21:53

Pa lijepo je govno.

Zašto misliš da mi to smeta ?

Ne smeta mi. Slobodno postaj.

Ti da dođeš fizički kraj mene i da mi se danima unosiš u lice i izgovaraš sve i svašta i to govno ako oćeš mi staviš ispred lica ja ti neću trepnit. Sad moš mislit koliko mi to govno koje postaš izaziva reakcije. Ravna crta. Slobodno ga postaj. Ništa ti se tj nikakva reakcija neće kod mene desiti.

Vid koliko mačeva i sjekira ovi ima. Ovo je neki general.

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 800px-Jiuhuashan_bodhisattva_image

Bodisatva ili bodhisata znači "probuđeno" "biće"; pojam u raznim školama budizma ima različita značenja. U mahajana budizmu označava probuđenog pojedinca koji se svjesno uzdržava od ulaska u nirvanu kako bi spasio druge. Također se koristi i za osobu koja stremi bodhiju, odnosno za budućeg Budu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 21:58

Lijepo je biti pametan i lijep i divan i krasan kad ti netko govori lijepe riječi, daje komplimente, gladi ego, pokazuje lijepe slike, kupuje darove i sve je divno i krasno.

Pokušaj da te ništa ne može izbaciti iz takta dok cijeli svijet oko tebe gori.

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcT8r3aG-SFeBQ7c8FARues-YyLZUnQ26PjmlA&usqp=CAU
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by immortal 18/12/2023, 22:04

RayMabus wrote:

Ti da dođeš fizički kraj mene
i da mi se danima unosiš u lice i izgovaraš sve i svašta i to govno ako oćeš mi staviš ispred lica ja ti neću trepnit. Sad moš mislit koliko mi to govno koje postaš izaziva reakcije. Ravna crta. Slobodno ga postaj. Ništa ti se tj nikakva reakcija neće kod mene desiti.

znala sam da ti nije dobro
evo
Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Zdravogovno

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23238
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by RayMabus 18/12/2023, 22:06

Ok.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181319
2014-04-11


Back to top Go down

Francusko ruski rat za uranijum - Page 2 Empty Re: Francusko ruski rat za uranijum

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum