ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 13:14

Tako je. Šta bi se on s tim bavija uopće ?
U stambenom bumu prije velike financijske krize 2009. godišnje je na tržište izlazilo oko 9000 stanova u Zagrebu, danas je ta brojka najmanje triput manja. Zašto se onda više ne gradi? Stručnjaci kažu da je to posljedica činjenice da je tržište prepušteno isključivo kapitalu koji traži svoj kratkoročan interes u uvjetima izostanka smislene stambene politike. “Prvi je razlog visoka profitabilnost koja se ostvaruje na tzv. luksuznim nekretninama. Gradite male količine, najmanje je truda oko dozvola, administracije i broja kupaca, a margina je velika. Drugo, naše građevinsko tržište je autistično, fokusirano na sebe. Dokle god ne dođu iskusne tvrtke s regionalnom i međunarodnom perspektivom, stvari se neće promijeniti”, kaže Vedrana Likan iz Colliersa.

I konačno, napominje, dok nacionalne i lokalne strategije priuštivog stanovanja s papira ne prijeđu u “operativu”. “Na gradovima je da pokrenu projekte, stave velika zemljišta u upotrebu i raspišu natječaje za gradnju: Ne može se od vlasnika kapitala očekivati da razmišljaju o priuštivim stanovima, o tome mora razmišljati politika”, kaže Likan. Građevinari ističu da je raskorak između ponude i potražnje posljedica investicijske potražnje i pokušaja da se štednja zaštiti od utjecaja inflacije.

https://www.poslovni.hr/nekretnine/u-dvije-godine-stambena-je-gradnja-poskupila-za-27-posto-4410423
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 13:34

To bi partija tribala radit te stanove. :D

Digneš im kamatne stope, ljudi ne kupuju i odma propadaju i sad kukaju kako nitko ništa ne kupuje i da treba država ulagat pare da oni imaju di mišat beton i da im građevinske firme ne propadnu.

Diži diži još te kamatne stope.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 13:40

Sad ako i prođe ova kriza opet će bit cirkus jer imamo pomor stanovništva a štaš kupovat kad se ni ne ženiš nit ima novih ljudi pa da oni kupuju.

Na kraju će morat poklanjat ovim feministkinjama stanove samo da rađaju nešta.

A šta će s tim stanovima kad nema nikoga a nit će ih tko kupit nit išta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 14:23

Vidiš kako od ljudi prave budale. To će van reč lik koji em šta ima svoju kuću em je tamo u kasnim 20-ima napravija sebi par stanova. Uz to je i agent za nekretnine.

Oni su fino prepustili kapitalu a to su njihovi i onda nema stanova i raste cijena i ti fino digni kredit, zaduži se i radi za sistem ( državu, banku, tog privatnika građevinara i poslodavca di radiš jer triba otplatit taj kredit ).

Onda je prvo sve uteklo vanka jer s ovim crkavicama koje su oni zamislili dat mladima to većina njih ne može ni kupit a onda in je crka natalitet dakle nema ni novih kupaca jer se nitko i ne ženi nit pravi djecu a i sve manje mladih i sad in je došla ova kriza pa i ovi šta su mislili kupit nešto sebi na kredu neće jer su visoke kamate i kriza je.

Samo palo sve.

Sad kmečedu.

Vidiš šta ti je taj kapitalizam: To ti od ljudi prave budale i sebi robove da rade za njih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 14:26

Sad će im to sve potonit pa nek se oni misle.
U Hrvatskoj se rodilo 33.883 djece, gotovo 3000 manje nego 2021. godine, dok je istovremeno umrlo 56.979 osoba: prirodnim putem lani se, dakle, stanovništvo Hrvatske smanjilo za grad veličine Vukovara. Četrdeset godina ranije, 1982., u RH se rodilo 66.737, a umrlo je 50.100 ljudi.

Ove godine ne treba očekivati pozitivne pomake - štoviše, situacija bi mogla biti još gora nego 2022. U prvih pet mjeseci 2023. rođeno je, prema preliminarnim podacima, još 800 djece manje nego u istom periodu lani.

U 2023. bi moglo biti i gore
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 14:38

Krvopije.

I sad kad su poharali sve šta su mogli onda trpaj nove robove kako bi i njima pili krv na slamčicu.

Jedino je malo problem šta se to dešava u cijeloj Europi pa svima fali krvi. pirat lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by veber 1/10/2023, 14:46

ajd otvori još 25 topic-a

daj zemi tabletice i odi malo na more, još je za kupanje.

(ili si u ludari s internetom?)

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 14:47

To ti namjerno rade a najveći krivci ste vi koji kupujete te stanove i tako potiče taj kapitalizam tj stvarate potrošnju.

Sad ćemo vam fino opet dignit kamatne stope pa da vidim šta ćete vi kupovat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 14:48

veber wrote:ajd otvori još 25 topic-a

daj zemi tabletice i odi malo na more, još je za kupanje.

(ili si u ludari s internetom?)
Nije meni do kupanja. Ja san se dva puta okupa na brzinu ovo lito a more mi je ispod kuće.

Meni je samo do toga da vam se najeben majke emanicipirane.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 15:06

Građevinski investitori u Splitu su očajni jer izdavanje građevinskih dozvola u našem gradu, umjesto do 60 dana, traje po godinu dana, a sve to na koncu pada na leđa građana koji pokušavaju riješiti svoje stambeno pitanje. Službeni podaci Grada Splita pokazuju da je prosječni rok u kojemu se izdaju građevinske dozvole još dulji i iznosi 447 dana!

– Zakon kaže da se dozvole za gradnju moraju izdati u roku 60 dana od uredno podnesenog zahtjeva. Urednim zahtjevom se smatra da je stranka navela svoje ime ili naziv i tijelo kojem podnosi zahtjev, te razlog podnošenja zahtjeva. Potom, u slučaju da nedostaje neki od dokumenata koji trebaju biti dio spisa, referent ih je dužan zaključkom odmah zatražiti od stranke. U ispitnom postupku i u zakonskom roku, referent je...

https://slobodnadalmacija.hr/split/investitori-se-bune-zbog-probijanja-rokova-za-izdavanje-gradevinskih-dozvola-ministarstvo-splitu-treba-najvise-vremena-1326890




RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 15:08

Živčani su sad.

Prije su mogli čekat ove korumpirane u upravi da im ovi daju plavu kuvertu da se ubrzaju a sad in jebu mater.

Bit će toga još jer kad nestane para onda nitko nema milosti prema nečijem pametovanju nego odma zovu policiju i hapsi ga.

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 15:20

Tako im fino opet digneš te kamatne stope i onda nitko ništa ne kupuje a i ovo šta se gradi nemaju više ni živaca a ni novca čekat 450 dana da mu oni korumpirani u upravi da dozvolu ko da je on vlasnik države a ne netko tko tamo radi i mora to napravit za 60 dana.

A vrijeme je novac i ovi će sad njih masovno prijavljivat ne budu li te građevinske dozvole na stolu gotove za 60 dana kako zakon nalaže.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 15:25

Zamisli kako će se ta u kancelariji brzo pokrenit kad padne natalitet pa partija izda dektret da se moraju ziđat priuštivi stanovi.

Ovako ona pije kavicu, tu je postavija netko močan i kad ima neki problem oni samo mobitel i dogovaraju se šta će s nekin tko je doša u upravu, jel njihov il da ga zavlače do beskonačno i traže pare.

Sad ćete vi sve sami plačat, i te pečate i štambije i sami vadit dozvole i radit te priuštive stanove da van ne crkne natalitet i stanogradnja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 15:39

Zato ja nemam problema kad vadin građevinske dozvole.

Prvo znan ljude a drugo zna se i kako to ide pa provizija 5% već je odvojena od ukupne cifre prodaje.

Ja ne čekan 450 dana da mi to izdaju. Mene to čeka na šalteru sve tip top uredno posloženo i dokumentirano. Ne moran niti čitat šta piše. To je to. Amo dalje.

Vrijeme je novac. Platiš 5% i miran si. Svi ti dokumenti budu uredni. Ne moraš niti ih čitat. Samo ih proslijediš dalje di ti reču da to triba predat.


Last edited by RayMabus on 1/10/2023, 15:40; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by veber 1/10/2023, 15:39

RayMabus wrote:
veber wrote:ajd otvori još 25 topic-a

daj zemi tabletice i odi malo na more, još je za kupanje.

(ili si u ludari s internetom?)
Nije meni do kupanja. Ja san se dva puta okupa na brzinu ovo lito a more mi je ispod kuće.

Meni je samo do toga da vam se najeben majke emanicipirane.
ti si mentalni bolesnik, nikaj drugo.

terapiraju te tako da drobiš po opskurnom forumu.

većini hors ovisnika je hors požderao mozak.

drži se jedne teme i tamo drobi o GF, zvjezdicama i ostalim pizdarijama o kojima drobiš kako ti se vjetar u tome trenu okrene.

općenito zasereš kao i zingaro svaku temu.

odskakutaj

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 15:41

Weberu moj dragi ja te uopće ne tiran da ti ovo čitaš.

Ja pričan sam sa sobom. Nisan te niti zva na ovu temu. Ne zoven nikoga jer mi je to nebitno jer i onako nećeš promijenit ništa od ovoga šta ja napišen.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 15:47

Vidiš šta je sad priča: Ja se cilo vrijeme smijem dok ovo pišem i općenito ovakve teme i uživan ko malo prase. A zašto ? Zato šta san ja prije 15 godina otkrija da živim u emanicipaciji i odma se povuka od žena.

Znam ja šta je emanicipacija a vi ćete tek shvatit o čemu je tu riječ kad vam počme kaos zbog iste jer nema natrag jednom kad je uvedeš osim potpunog sloma sistema na najkravaiji mogući način.

Odo si skuhati jednu kaficu. Pričam vam priču kako ćete uskoro svi otić u totalni k.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 15:54

Vi ste toliko, većina vas ograničeni mentalno i puni ega da vi jednostavno ne dopuštate sebi da vidite očito a to je da vam sistem uopće nije održiv.

Al vi želite vjerovati da je i svatko tko vam kaže da nije proglašavate ga ludim, narkomanom itd.

Ko ono u srednjem vijeku Galileja jer je tvrdija da Zemlja nije ravna ploča.

Ista stvar tako i vi kad vam netko kaže da je emanicipacija VAŠA SMRT.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 15:56

U Hrvatskoj se rodilo 33.883 djece, gotovo 3000 manje nego 2021. godine, dok je istovremeno umrlo 56.979 osoba: prirodnim putem lani se, dakle, stanovništvo Hrvatske smanjilo za grad veličine Vukovara. Četrdeset godina ranije, 1982., u RH se rodilo 66.737, a umrlo je 50.100 ljudi.

Ove godine ne treba očekivati pozitivne pomake - štoviše, situacija bi mogla biti još gora nego 2022. U prvih pet mjeseci 2023. rođeno je, prema preliminarnim podacima, još 800 djece manje nego u istom periodu lani.

U 2023. bi moglo biti i gore
:coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by RayMabus 1/10/2023, 16:10

I tako to sve fino potone i onda vas koji tvrdite da je Zemlja ravna ploča je sve manje a onih koji počmu shvačat da je ipak okrugla je sve više....

I tako mi se fino i ti i slični skinete s kurca.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Ne može kapitalista gradit priuštive stanove Empty Re: Ne može kapitalista gradit priuštive stanove

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum