ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by zganci_i_jetrica 26/5/2023, 13:19

michaellcmacha wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
Moja logika kaže da je Tito najzaslužniji za stvaranje današnje države Hrvatske i ne vidim zašto bi trebalo eliminirati svakoga tko tako misli, jer bi tada upravo Tuđman prvi bio zagnojio. Uostalom, samo jednu riječ da ti kažem: traktorijada. A iz trenutne hrvatske politike je neupitno da upravo tzv. najveći Hrvati rado i bez ikakvih problema koaliraju s četnicima u hrvatskom parlamentu.
To je krajnje netočno, niti rado koaliraju niti bez problema... Upravo su titovi jugokomunistički ostaci (koje je trebalo riješiti po titovom obrascu) isključili dijasporu iz odlučivanja a uključili sdss koji ni kojom logikom nisu trebali imati mogućnost dvostrukog glasovanja niti zajamčena 3 zastupnika u hrvatskom Saboru
Hoćeš reći da Pupi Plenkiju ne drži lojtru?

zganci_i_jetrica

Posts : 1368
2021-06-05


Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by Ringo10 26/5/2023, 18:24

zganci_i_jetrica wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
michaellcmacha wrote:odgovor Šojki vrijedi i tebi... ja neću imati ništa protiv da hrvatska bude uređena država na korist hrvatskom narodu i svim njenim državljanima neovisno o egničkoj pripadnosti i za 300 godina... nitko zdravog razuma hrvatsku jednoznačno ni danas 
a ni tada neće povezivati sa Titom, jer on sa stvaranjem države nema ništa... ako nisi znao da nije donešen ustav 1974, jugoslavija bi se raspala još za njegovog života jer bi upala u teški kaos koji bi uslijedio nakon tada osmišljenog ponavljanja terora sličnog iz sredine tridesetih godina... tako da nije MMARŠal gled
ao tada dobrobit hrvatske ili drdrugih nedrpskih republika i po krajina, nego sebe i svoje dosmrtne komocije koja bi bez ikakvih dvojbi bila velika stamota za njegovo životno djelo kad bi se njemu pred očima raspadala
Ne vidim kod tebe nikakve argumente, samo tvrda uvjernja bez ikakvog pokrića, a na tragu one znamenite kako će Hrvatska 10 godina nakon osamostaljenja ekonomski parirati Švicarskoj. 

Veliki ljudi su kao crkveni tornjevi - mališani ih ne mogu sagledati kad su im preblizu. Tek kad se (vremenski) odmaknu od njih, shvate njihovu pravu veličinu. Tako je bilo s Teslom, a tako će biti i s Titom. Za jedno dvadesetak godina kad u javnost napokon izađu dokumenti koje je Krleža zapečatio u svoje znamenite sanduke, naivno vjerujući da ih nitko neće dirati, svima će biti napokon jasno da je Tito osobno odredio Tuđmana da odvede Hrvatsku do osamostaljenja, a ti možeš i dalje, svim činjenicama uprkos, poricati da Franjo nije upravo Tiletovu bistu držao na počasnom mjestu u svom uredu.
Sa titom nikada jer se tek trebaju otkriti razmjeri zločina koji su počinjeni pod njegovim zapovjedništvom. Za jasenovac dokaza nema dočim za zločine njegove vojske dokazi izviru čim se počne praviti veći trgovački centar.
Ni najmanje ne sumnjam da su Titovim dolaskom na vlast prijekim sudom ubijani mnogi koji su to zaslužili, kao i oni koji nisu. I meni su partizani ubili djeda odmah nakon rata. Da li je bio ustaša, ili ne, ili je samo jebo nečiju ženu čiju nije smio, da li je zaslužio ili ne, to se vjerojatno nikada neće saznati. Ali to ne znači da ću sada sebi nabiti naočnjake i ignorirati sve činjenice, ili kao kakav pitekantrop krvnu osvetu postaviti za smisao svog života. 

Ne opravdavam ničije zločine, ali činjenica je da u jebenim vremenima uvijek najebe i mnogo nedužnih. Koliko li je tek tvrdih srpskih i crnogorskih staljinista zagnojilo nakon Titovog raskida sa Staljinom, a možda još i više onih koji sa staljinizmom nisu imali ama baš nikakve veze, ali su se nekom zamjerili pa su ih lažno otcinkali? U takvoj se situaciji nije detaljiziralo. I najmanja sumnja - ako već ne metak u potiljak, onda svakako dugogodišnje tucanje kamena na Golom.

Međutim, ti neki Titovi zločini epskih razmjera nikad nisu stručno istraženi i dokazani. Ali ono što je nepobitno je da živimo u Hrvatskoj koja je prvenstveno Titova tvorevina i ako je za to trebalo poteći hrvatske krvi, sloboda se jedino krvlju i može platiti.
Ma bilo je svega u svačega u tome kaosu... 
I sad tu tražit nekakvo čistunstvo je glupost
SVi smo mi od krvi i od mesa i ništa ne može biti idealno ali gleda se ratni cilj i ostvarenje svake od strana

Naravno da je bilo svašta i da su mnogi stradali na pravdi Boga
Evo dvije priče, prvo Golootočka

Moja majka i baka su imale prijateljicu vrhunsku liječnicu i bila je Srpkinja  a ona je bila udana za Crnogorca koji je bio Golootočki osuđenik i robijao 5 godina

Prva žena mu je bila ljepotica i Hrvatica sa kojom je imao kćerku. On je bio najmlaći oficir u Jugi koji je završio Akademiju Frunze u SSSRu i to mnogo prije redovnog roka i bio je briljantan student
I kad se vratio oženio tu Hrvaticu a ona se spetljala sa nekim generalom također Crnogorcem i njih dvoje odpreme tog njenog muža na Goli Otok a ona je svjedočila protiv njega da je okorjeli Staljinist a u istrazi je lagala sve što je rekla

On je uhapšen i robijao na Golome Otoku pet godina
Kad je izašao nakon nekoliko godina oženio tu liječnicu a u vojsku i Partiju se nikada nije vratio
Kćerka kad je saznala šta joj je majka uradila nikad više sa majkom nije riječi progovorila
Takve stvari su se događale i to nije bio usamljen slučaj ... radi pičke i jebačine su ljudi stradavali

Drugi slučaj je Blajburška priča koju su mi ispričao rođak od majke koji je prošao i Blajburg i križni put, inače iz Hercegovine, bio ustaški bojnik i osuđen na 12 a odrobijao 10 godina
Pričao mi o jednom momku od nepunih 19 godina ... mali je bio negdje iz Dalmatinske Zagore
I taj momak je u ustaškoj vojsci - tda su svi pa i domobrani mobilizirani u ustaše -mobiliziran proveo nekih 6 mjeseci i nije sudjelovao u nikakvim borbama a još manje zločinima 
I zarobljen je sa svojom postrojbom negdje na austrijskoj granici ... i nekako ga zapazio partizanski komandant, Srbin... momak ga je vjerojatno podsjetio na nekoga sažalio se jer je vidio da je momak seljačko dijete i da nema nikakve krivnje i on ga pozvao iz gomile i rekao mu - momak žao mi da prolaziš kroz te istrage i maltretiranja ... hajde da mi tebe mobiliziramo da budeš u našoj vojsci možda mjesec dana i onda ti ja sredim demobilizaciju i ti lijepo odeš svojoj kući .. da te izvučemo iz ovoga svega, imat ćeš status demobiliziranog borca
A momak njemu veli - ja u vašu vojsku neću ni mrtav ja sam ustaša i bit ću ustaša dok sam živ
Njegovi ustaški drugovi su ga pokušali nagovoriti da prihvati ponudu i taj komandant je pokušao još jednom da ga urazumi na što je mali pobjesnio i izvrijeđao i partizane i nema šta im nije izgovorio a bilo je tu još partizanskih oficira koji su prisustvovali cijelom incidentu
I završilo se tako da su onda pristutni partizanski zapovjednici popizdili i tog momka strijeljali po kratkom postupku

Eto i takve stvari su se događale ... mali nije bio kriv ni za šta ali usijana glava kao da nije shvaćao ozbiljnost situacije . A za takve stvari je letila glava
I cijela ta stvar sa Blajburgom je bila drukčija od cijele te histerije koju oko toga stvaraju neoustaški luđaci

Zato velim bilo je to zajebano vrijeme i zajebana situacija ... i zato je sva ova kuknjava licemjerna do zla Boga
I nije to kuknjava za stradalima nego je to kuknjava za propalom endehazijom i režimom koji je u n joj vladao
Da se ne lažemo
Ringo10
Ringo10

Posts : 21649
2015-09-24


Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by zganci_i_jetrica 26/5/2023, 23:57

Ringo10 wrote:
Ma bilo je svega u svačega u tome kaosu... 
I sad tu tražit nekakvo čistunstvo je glupost
SVi smo mi od krvi i od mesa i ništa ne može biti idealno ali gleda se ratni cilj i ostvarenje svake od strana

Naravno da je bilo svašta i da su mnogi stradali na pravdi Boga
Evo dvije priče, prvo Golootočka

Moja majka i baka su imale prijateljicu vrhunsku liječnicu i bila je Srpkinja  a ona je bila udana za Crnogorca koji je bio Golootočki osuđenik i robijao 5 godina

Prva žena mu je bila ljepotica i Hrvatica sa kojom je imao kćerku. On je bio najmlaći oficir u Jugi koji je završio Akademiju Frunze u SSSRu i to mnogo prije redovnog roka i bio je briljantan student
I kad se vratio oženio tu Hrvaticu a ona se spetljala sa nekim generalom također Crnogorcem i njih dvoje odpreme tog njenog muža na Goli Otok a ona je svjedočila protiv njega da je okorjeli Staljinist a u istrazi je lagala sve što je rekla

On je uhapšen i robijao na Golome Otoku pet godina
Kad je izašao nakon nekoliko godina oženio tu liječnicu a u vojsku i Partiju se nikada nije vratio
Kćerka kad je saznala šta joj je majka uradila nikad više sa majkom nije riječi progovorila
Takve stvari su se događale i to nije bio usamljen slučaj ... radi pičke i jebačine su ljudi stradavali

Drugi slučaj je Blajburška priča koju su mi ispričao rođak od majke koji je prošao i Blajburg i križni put, inače iz Hercegovine, bio ustaški bojnik i osuđen na 12 a odrobijao 10 godina
Pričao mi o jednom momku od nepunih 19 godina ... mali je bio negdje iz Dalmatinske Zagore
I taj momak je u ustaškoj vojsci - tda su svi pa i domobrani mobilizirani u ustaše -mobiliziran proveo nekih 6 mjeseci i nije sudjelovao u nikakvim borbama a još manje zločinima 
I zarobljen je sa svojom postrojbom negdje na austrijskoj granici ... i nekako ga zapazio partizanski komandant, Srbin... momak ga je vjerojatno podsjetio na nekoga sažalio se jer je vidio da je momak seljačko dijete i da nema nikakve krivnje i on ga pozvao iz gomile i rekao mu - momak žao mi da prolaziš kroz te istrage i maltretiranja ... hajde da mi tebe mobiliziramo da budeš u našoj vojsci možda mjesec dana i onda ti ja sredim demobilizaciju i ti lijepo odeš svojoj kući .. da te izvučemo iz ovoga svega, imat ćeš status demobiliziranog borca
A momak njemu veli - ja u vašu vojsku neću ni mrtav ja sam ustaša i bit ću ustaša dok sam živ
Njegovi ustaški drugovi su ga pokušali nagovoriti da prihvati ponudu i taj komandant je pokušao još jednom da ga urazumi na što je mali pobjesnio i izvrijeđao i partizane i nema šta im nije izgovorio a bilo je tu još partizanskih oficira koji su prisustvovali cijelom incidentu
I završilo se tako da su onda pristutni partizanski zapovjednici popizdili i tog momka strijeljali po kratkom postupku

Eto i takve stvari su se događale ... mali nije bio kriv ni za šta ali usijana glava kao da nije shvaćao ozbiljnost situacije . A za takve stvari je letila glava
I cijela ta stvar sa Blajburgom je bila drukčija od cijele te histerije koju oko toga stvaraju neoustaški luđaci

Zato velim bilo je to zajebano vrijeme i zajebana situacija ... i zato je sva ova kuknjava licemjerna do zla Boga
I nije to kuknjava za stradalima nego je to kuknjava za propalom endehazijom i režimom koji je u n joj vladao
Da se ne lažemo
Bezbroj je takvih ljudskih priča. Tasta mog strica unovačilo u ustaše mjesec dana prije rata, kad se više nije biralo, kao na početku NDH, kad je to bila elitna jedinica (majka mi je vidjela sve vojske osim, srećom, četnika. Partizani su bili ušljivi, ali najgori su joj bili Nijemci koji su na njih gledali ko na podljude). Kad je rat završio, on zbriso u planinu i skrivao se tamo 6 mjeseci. Rodbina mu donosila hranu. Onda je napokon sišo s planine i nikad ništa mu se nije dogodilo. Ali kad je trebalo klat ovce, uvijek su njega zvali, jer je on bio majstor za to, a nije uopće bio mesar. Pa si ti sad misli  scratch A dida mi partizani ubili, nikad se neće saznati s pravom, ili krivom.
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1368
2021-06-05


Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by Sora 27/5/2023, 06:46

jastreb wrote:U Hrvatskoj postoji samoblaiburško-srepincevački mit kojeg širi CUH.

Jucer citam kako je smuzena misa za "nevino ubijenu" casnu sestru Ivetic.

I to mi je bilo dosta.

Dovoljno je prolistagi tzv Hrvatski tjednik.


služe mise i za PAVELIĆA

OVU su državu pretvorili u smetlište povijesnih gubitnika

tako se osjeća svatko tko nešto zna i povijesti iste

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23795
2014-04-29


Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by Šandor Winnetou 27/5/2023, 07:22

Sora wrote:
jastreb wrote:U Hrvatskoj postoji samoblaiburško-srepincevački mit kojeg širi CUH.

Jucer citam kako je smuzena misa za "nevino ubijenu" casnu sestru Ivetic.

I to mi je bilo dosta.

Dovoljno je prolistagi tzv Hrvatski tjednik.


služe mise i za PAVELIĆA

OVU su državu pretvorili u smetlište povijesnih gubitnika

tako se osjeća svatko tko nešto zna i povijesti iste
Kokoško možeš i ti uplatiti misu za tita samo sumnjam da se ti usudiš ući u crkvu.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/misa-za-tita-sluzit-ce-se-u-crkvi-sv-marka-10-sijecnja/865418.aspx

_________________
Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by Ringo10 27/5/2023, 15:51

Misa za Tita!!!
Kakva je sad to lakrdija...sta sad popovi izvode
Ringo10
Ringo10

Posts : 21649
2015-09-24


Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by veber 27/5/2023, 19:32

Ringo10 wrote:Misa za Tita!!!
Kakva je sad to lakrdija...sta sad popovi izvode
gle polutane, za razliku od tebe iz miješanog mraka, tito je bio dijete zagorja.
kao takav je po običaju bio kršten nakon rođenja jer su tada djeca umirala naveliko.
isto je imao prvu pričest, drugi sakrament i mislim da je i krizman, treći.
ti kao mujaga isto kao i sora, to ne znaš. jebote veliki vođa bio kršten.
prije smrti je primio sve sakramente. i zadnji mu je dao ljubljanski svećenik.

naravno vama mujagama to ne odgovara, ali tako je.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by veber 27/5/2023, 19:36

a da ikaj znaš kako funkcionira krščanstvo znao bi da se može održati misa i za oamu bin ladena usred katedrale u rimu, samo kaj ti polutane ko ni sora ne znate to.

polutani i mujage su najveće zlo svijeta.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by marcellus 27/5/2023, 21:45

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 349310012_1918928425148359_8233453367756629147_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeHFZidzzK3Q-ACoMw6X4cmOdUHvO3O5_pN1Qe87c7n-k3yoEAtgyGzOn2hz1K5TljE&_nc_ohc=3YZW_hYl-X0AX_icecE&_nc_ht=scontent-vie1-1

jebeš mi sve ako neće taj titin spomenik nestat do ujutro, ova je došla radi bakra

_________________
Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45970
2014-04-16


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by marcellus 27/5/2023, 21:50

Stare veš mašine, stare televizore, stare akumulatore, staro željezo, Titine kipove
Popravljamo kišobrane i oštrimo noževe....

_________________
Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45970
2014-04-16


Šandor Winnetou dislikes this post

Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by crvenkasti 27/5/2023, 21:53

marcellus wrote:Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 349310012_1918928425148359_8233453367756629147_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeHFZidzzK3Q-ACoMw6X4cmOdUHvO3O5_pN1Qe87c7n-k3yoEAtgyGzOn2hz1K5TljE&_nc_ohc=3YZW_hYl-X0AX_icecE&_nc_ht=scontent-vie1-1

jebeš mi sve ako neće taj titin spomenik nestat do ujutro, ova je došla radi bakra

i ako hoće i ako neće
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29477
2014-04-17


Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by Šandor Winnetou 27/5/2023, 22:24

Ringo10 wrote:Misa za Tita!!!
Kakva je sad to lakrdija...sta sad popovi izvode
Održana davno nesrećo, ti i jastreb i sora na aparatima.

_________________
Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19763
2017-12-31


Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by veber 27/5/2023, 22:57

Šandor Winnetou wrote:
Ringo10 wrote:Misa za Tita!!!
Kakva je sad to lakrdija...sta sad popovi izvode
Održana davno nesrećo, ti i jastreb i sora na aparatima.
budaletine.

te mujage i polutane treba izubijat da ne mogu na noge više stati.

mihu ću izubijat i prebit zbog jebenih sokića i sendviča.

srčani bu mu se činio kao godišnji.

a kretenčine muslimanske neznaju da se svake godine drži misa zadušnica.

mogu mujage u zg, ali nemre mujaganstvo iz njih.

jedan očenaš za Tita

Pater noster,
qui es in cælis,
sanctificetur nomen tuum;
Adveniat regnum tuum.
Fiat voluntas tua,
sicut in cælo et in terra.

Panem nostrum quotidianum da nobis hodie.
Et dimitte nobis debita nostra,
Sicut et nos dimittimus debitoribus nostris,
Et ne nos inducas in tentationem;
Sed libera nos a malo.

Amen.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina - Page 7 Empty Re: Jasenovac u očima Hrvata: "Velikosrpski mit" i negacija strašnih zločina

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum