ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by AssadNaPodmornici 3/1/2023, 14:06

gle zapad ima milijun mana, ali koja je alternativa? islamski svijet? kineska komunistička partija... čak niti ruski svijet, ili blok SSSRa ne postoji više, većina je otišla na zapad, neki u islamski svijet(azerbeđan) a rusi ostaju praktički sami, čak ih i bjelorusija i armenija gledaju odjebati.. kako im ukrainska katastrofa grize prestiž ruse će doslovno pojesti kina, postaju njihov satelit, nešto slično što je muslonijeva italija bila njemački satelit. nažalost ne postoji blok slobodnih zemalja negdje na svijetu gdje se možeš pridružiti, ironično jedino unutar zapada postoje relativno slobodne zemlje pa i dalje makar djelomične osobne slobode(iako gadno narušene).

i dalje vam je dozvoljeno jebati mater ovima na vlasti , odbiti se cijepiti protiv novinarske gripe pa čak i prosvjedovati.. (u većini zapadnih država ne u svima nažalost). pokušajte to nešto u kini, partija vas zavari u zgradu i izbije požar/krepate od gladi boli koga kurac

AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Šandor Winnetou, Hektorović and niels like this post

Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by RayMabus 3/1/2023, 14:07

Nije to klasično pravo glasa kao kod nekih pitanja kad treba jednoglasnost svih članica EU za nešto nego imaš ono ko po jačini ekonomije ipak jer se to gleda no sasvim dovoljno da budemo jezičac na vagi kod nekih pitanja.

Nije teško pogodit kome ćemo bit jezičac na vagi u svađi oko monetarne politike između Berlina i Rima.

Ursula pošalje Plenkovicu novu bespovratnu tranšu love i to je to. Prodano.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by RayMabus 3/1/2023, 14:11

Zemlje europodručja koordiniraju svoju gospodarsku politiku uz pomoć Euroskupine, koju čine njihovi ministri gospodarstva i financija. Euroskupina se sastaje dan prije sastanaka Vijeća za gospodarske i financijske poslove. O dogovorima sa sastanaka Euroskupine službeno se odlučuje u Vijeću sljedećeg dana, kad o tim pitanjima glasuju isključivo ministri zemalja europodručja.

https://european-union.europa.eu/institutions-law-budget/institutions-and-bodies/institutions-and-bodies-profiles/council-european-union_hr

Euroskupina se obično sastaje jednom mjesečno, i to uoči sastanka Vijeća za ekonomske i financijske poslove (Ecofin). Vijeće Ecofin okuplja ministre i ministrice gospodarstva i financija svih država članica i odgovorno je za politiku EU-a u trima glavnim područjima: ekonomskoj politici, pitanjima oporezivanja i regulaciji financijskih usluga.

Sastancima Euroskupine prisustvuju sljedeći sudionici:


  • ministri i ministrice europodručja nadležni za financije, uključujući predsjednika Euroskupine

  • predstavnici Komisije, obično povjerenik ili povjerenici nadležni za ekonomska i monetarna pitanja i euro

  • predstavnici Europske središnje banke (ESB), obično predsjednik ESB-a i jedan član Izvršnog odbora

  • glavni direktor Europskog stabilizacijskog mehanizma.


Sastanci Euroskupine mogu se održavati i u uključivom sastavu, a tada im prisustvuju ministri i ministrice gospodarstva i financija svih država članica.


https://www.consilium.europa.eu/hr/eurogroup/how-the-eurogroup-works/
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by RayMabus 3/1/2023, 14:32

Metode rada Euroskupine

https://www.consilium.europa.eu/media/21457/08-10-03-eurogroup-working-methods.pdf


Zaključci

Euroskupina je neformalno tijelo i stoga ne usvaja nikakve formalne
zaključke. Međutim, nakon sastanka, predsjednik piše pismo drugome

Članak 2
Ministri država članica čija je valuta euro biraju predsjednika za dva i a
pola godine, većinom tih država članica.


Article 2
The Ministers of the Member States whose currency is the euro shall elect a president for two and a
half years, by a majority of those Member States.

https://www.consilium.europa.eu/media/20422/protocol-14-en.pdf
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by Ringo10 3/1/2023, 14:45

AssadNaPodmornici wrote:a rusi ostaju praktički sami, čak ih i bjelorusija i armenija
Bolje I sami nego da im anglosaksonske pedercine I govnari zapovijedaju I harace po drzavi
Uostalom to su imali devedesetih
Za Bjelorusiju ne znam ali Armenci mogu ici sami ako hoce
Turci I Azeri to jedva cekaju
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by Guest 3/1/2023, 15:11

Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote:28% glasača nas je uvelo u EU, a za uvođenje Eura nas nije ni pitano.

To je zovem terorizmom.
Ti bi radije da smo ostali u društvu srbije i BiH? Da nismo uletili u EU nova balkanska zajednica bi nas davno pojela ko mačka miša. To ti je ona formula ex yu minus slovenija a ja se tamo ne mogu zamisliti ni da me nakljukaju najboljim drogama i uz to mi vrate mladost nekim čudom.
Ja bi najradije da nismo nisakim u društvu. Tj. da smo samostalni i suvereni i da imamo svoju valutu.

A spominjanje Srbije kao neke alternative mi je bespredmetno. Sa Srbijom smo 1991. raskrstili za sva vremena. 

Nažalost, danas mnogi koriste kao argument za EU to što je po njima jedina alternativa EU povratak u nekakvu zajednicu sa Srbijom. Takvo razmišljanje mi je totalno promašeno i navodi ljude da pogrešno razmišljaju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by RayMabus 3/1/2023, 15:34

No, papirni novac nije jedini koji se od prvog siječnja započeo prodavati. Kovani novac također je preplavio Njuškalo.

Tako se primjerice kovanice od 1 kune prodaju za 1,5 eura (11,30 kn), 2 kune po cijeni od 3 eura (22,60 kn) I 5 kuna za cijenu od 4 eura (30,14 kn). Među oglasima se mogu pronaći I pomalo nevjerojatne cifre poput prodaje jedne kune za cijenu od 100 kuna.

Prisjetimo se kako smo pisali o prodaji prigodne kovanice od 25 kn s motivom Pelješkog mosta. Cijene tada su dostizale 900 kuna, a sada je došlo i do njihovog poskupljenja. Ove se prigodne kovanice najviše prodaju po cijenama od 500 do 800 kn, no ipak postoje I oglasi koji svoje kovanice od 25 kn prodaju po 1.000 kn.

Nešto starije prigodne kovanice, poput jedne kune s motivom Olimpijskih igara iz 1996. godine prodaju se po cijeni od 120 kuna. Za 70 kuna se prodaje kovanica od 50 lipa s motivom Europskog nogometnog prvenstva iz Engleske, iz 1996. godine.

Naš novac, bez obzira na to što im neku nominalnu vrijednost, ima i numizmatičku vrijednost. Od tih kovanica i novčanica neke zaista imaju veliku numizmatičku vrijednost kao primjerice one iz nešto rjeđih godina. Pri tome mislim na godine kada su kovanice kovane u manjim emisijama. Tada ih bilo manje i naravno da je cijena onda veća.


Novčanice od 200 kuna u oglasniku se prodaju po 500, a jednu kovanicu nude po sto puta višoj cijeni
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by RayMabus 3/1/2023, 15:37

Ja san ih ostavija par za sebe al ne za prodaju nego baš da iman radi nekih usporedba i tko to. Onako ko uspomena, suvenir više. Napisa san to na prvoj stranici teme.

---

Ostavija san sebi par kovanica kune. Evo sad san istresa na stol da vidin šta iman tu i to ću ostavit za uspomenu i numizmatiku itd i neke usporedbe težine i promjera kovanica tj gustoće mase.

Tri medvida, dvi od dvi kune, četri od jedne i jedna od pedeset lipa. To ću ostavit a imaš još toga negdi po kući al ovo je za kolekciju i to ostaje dakle neće se minjat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by RayMabus 3/1/2023, 15:39

Ljudi su malo glupavi pa ne kuže neke stari. Meni se nije dalo s tim zajebavat jer me boli kurac za pare u smislu da ću trčat za njima. Doć će one same. lol!

Ne ozbiljno. Ljudi su glupi. Svi otišli razminit te kovanice a da su ih stavili u oglas komodno bi moga jednu kunu prodat za vrijednost dvije. Dakle duplo nego joj je stvarna vrijednost kad je razminiš za euro.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by RayMabus 3/1/2023, 16:05

Sad san naša još par, jednu od dvi kune, tri od jedne, jednu od 20 lipa i par komada od deset lipa i par komada od pet lipa.

To sad sve fino spremit i maknit u stranu. To je za mene, za moju kolekciju. Neka ih. To nije za prodaju uopće nego za mene da iman kraj sebe ako mi šta bude tribalo vidit i usporedit.

Već in cijena skače a još su u opticaju. Da ih prodaš za duplo zaradit ćeš uvik. To je zarada od 100 posto.

Jedino šta tu moraš ić na veću količinu ako oćeš da se ta zarada osjeti. Prodaš tisuću kuna u kovanicama od jedne kune po cijeni od dvi tisuće.

Razlog zašto će vam ona držat tu cijenu najmanje je vrlo jednostavan : nas ima četiri miljona a svijet ima populaciju od osam miljardi i sad zbroji kolekcionare i ogroman broj će ić u metal i u suštini ih ne ostane puno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by vuksadinare 3/1/2023, 16:43

...nije proslo dva dana a vec buja nezadovoljstvo...bude li se to obilo o glavu hdz-u netko ce letjeti...euro ili plenki...ili oboje :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by RayMabus 3/1/2023, 16:44

Za razliku od ovog praščića ja imam drugačije monetarne ideje. Zato sad triba smanjit cijenu zlata kao sirovine za kovnicu zlatnog nova.

Ima Italija dvi i po tisuće tona na lageru. Sad ćemo joj to isisat.

Recimo napraviš seriju tisuću kovanica oblika ko kovanica od pet kuna pa motivi Hrvatske i/ili domovinskog rata il oboje pošto novčić ima dvije strane pa ne znam obljetnica pa staviš u čast šta ja znam Blage Zadre, Vukovar, uglavnom tako ta šema pa 200 komada podijeliš braniteljima ili ako su poginuli branitelji njihovim obiteljima itd a ovo ostalo slobodna prodaja.

Ja san malo kreativniji. I puno više monetarno potkovaniji od ovog krmka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by Guest 3/1/2023, 18:30

Ringo10 wrote:Kuna je povijest. Nema vise
Posljednji trag hrvatskog suvereniteta je otisao zauvijek
Od suverenosti nam još ostala himna, zastava i narodni običaji....i možda još ponešto
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by FRANK 3/1/2023, 19:03

Ja sam srbe ubijao i nezalim
Ali sto tako bih ubijao i engleze i amere i francuze

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by FRANK 3/1/2023, 19:07

Ja u svom domu cu uvijek cuvati
Zrinske i Frankopane
Monsinjora Dobrilu
Bana Jelacica
Ivana Gundulica
Ivana Bana Mazuranica
Stjepana Radica.
Marka i OCA

_________________
"Juventus je uvijek bio primjer za moj Manchester United. Puštao sam svojim igračima video snimke Lippijevog Juventusa i govorio im da ne gledaju taktiku i tehniku jer smo i mi to imali, već da gledaju na želju za pobjedom koju su posjedovali Lippijevi igrači, i da se tome posvete." - Sir Alex Ferguson.
FRANK
FRANK

Posts : 19994
2015-09-13


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by dijagram 3/1/2023, 19:44

FRANK wrote:Ja u svom domu cu uvijek cuvati
Zrinske i Frankopane
Monsinjora Dobrilu
Bana Jelacica
Ivana Gundulica
Ivana Bana Mazuranica
Stjepana Radica.
Marka i OCA
kod mene drug Edo Kardelj Bevc
drug Budo Loncar 
drug Joza Manolic
drug Stanko Colak

dobro, neki jos nisu umrli, al nadam se da ce brzo
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by niels 3/1/2023, 21:01

Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote: ne mogu zamisliti ni da me nakljukaju najboljim drogama i uz to mi vrate mladost nekim čudom.

Čekaj sinko, nećemo davati tako definitivne izjave ;) :)
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by niels 3/1/2023, 21:05

AssadNaPodmornici wrote:gle zapad ima milijun mana, ali koja je alternativa? islamski svijet? kineska komunistička partija... čak niti ruski svijet, ili blok SSSRa ne postoji više, većina je otišla na zapad, neki u islamski svijet(azerbeđan) a rusi ostaju praktički sami, čak ih i bjelorusija i armenija gledaju odjebati.. kako im ukrainska katastrofa grize prestiž ruse će doslovno pojesti kina, postaju njihov satelit, nešto slično što je muslonijeva italija bila njemački satelit.  nažalost ne postoji blok slobodnih zemalja negdje na svijetu gdje se možeš pridružiti, ironično jedino unutar zapada postoje relativno slobodne zemlje pa i dalje makar djelomične osobne slobode(iako gadno narušene).

i dalje vam je dozvoljeno jebati mater ovima na vlasti , odbiti se cijepiti protiv novinarske gripe pa čak i prosvjedovati.. (u većini zapadnih država ne u svima nažalost).  pokušajte to nešto u kini, partija vas zavari u zgradu i izbije požar/krepate od gladi boli koga kurac

Bravo lima, u sridu i u pravoj mjeri.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by Guest 3/1/2023, 21:50

niels wrote:
Šandor Winnetou wrote:
zoro avenger wrote: ne mogu zamisliti ni da me nakljukaju najboljim drogama i uz to mi vrate mladost nekim čudom.

Čekaj sinko, nećemo davati tako definitivne izjave ;) :)
Kad sam to napisao bio sam pijan.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by Hektorović 3/1/2023, 21:52

AssadNaPodmornici wrote:gle zapad ima milijun mana, ali koja je alternativa? islamski svijet? kineska komunistička partija... čak niti ruski svijet, ili blok SSSRa ne postoji više, većina je otišla na zapad, neki u islamski svijet(azerbeđan) a rusi ostaju praktički sami, čak ih i bjelorusija i armenija gledaju odjebati.. kako im ukrainska katastrofa grize prestiž ruse će doslovno pojesti kina, postaju njihov satelit, nešto slično što je muslonijeva italija bila njemački satelit.  nažalost ne postoji blok slobodnih zemalja negdje na svijetu gdje se možeš pridružiti, ironično jedino unutar zapada postoje relativno slobodne zemlje pa i dalje makar djelomične osobne slobode(iako gadno narušene).

i dalje vam je dozvoljeno jebati mater ovima na vlasti , odbiti se cijepiti protiv novinarske gripe pa čak i prosvjedovati.. (u većini zapadnih država ne u svima nažalost).  pokušajte to nešto u kini, partija vas zavari u zgradu i izbije požar/krepate od gladi boli koga kurac


Nakon ovog rata bit će kao krnja Italija nakon 1943.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by RayMabus 5/1/2023, 11:42

NUMIZMATIČAR Borna Barac gostovao je u Novom danu na N1 televiziji i komentirao vrijednost novčanica i kovanica u budućnosti.
"Može se reći da kuna odlazi u povijest, ali nije tako ustvari. Dogodila se jedna vrlo zanimljiva euforija oko svega toga, no nije nova euforija. Svaki put kad se uvodio euro u neke druge zemlje, dogodila se euforija. Ljudi su odjednom počeli skupljati, počelo ih je zanimati što je bilo prije, što će biti u budućnosti, kako će se sve odvijati", rekao je.
"Htio bih ljudima dati jedno upozorenje. Tržište se stvara godinama, nekakva vrijednost tih svih kovanica i novčanica pokazat će se u budućnosti, znači ne sad. Sada vas moram upozoriti, budite oprezni. Nemojte se sutra probuditi bez novca, a da imate vrlo malu vrijednost", rekao je numizmatičar Barac.
Komentirao je i veliko zanimanje koje se pojavilo za kovanicu od 25 kuna s motivom Pelješkog mosta.
"Odjednom se uključila televizija i ljudi su vidjeli da ljudi stoje u redovima pred HNB-om i pomislili da bi to moglo nešto vrijediti. To je istina, ali 30.000 primjeraka je jako velika naklada. Ako danas to platite 400-500 kuna, nećete se obogatiti. Uvijek će biti rijetko ono nešto za što postoji zanimanje, a čega ima malo", kazao je.

Najvrjednija kovanica je zlatna iz 1994. godine

Posebno je istaknuo jednu kovanicu koja ima veliku numizmatičku vrijednost.
"Pet kuna u zlatu, izdanje 1994. godine. To je bila jubilarna kovanica od pet kuna i napravili su samo 200 komada u zlatu. Ta kovanica je tada koštala 500 maraka. Trebalo je uložiti 500 maraka, a današnji ekvivalent bi bio oko 1000 eura, da bi danas ta kovanica bila oko 3000 eura, možda i više.
To je jedan primjer, ali njih je jako malo. Kad nečega ima 30.000, to nikad neće postići takvu rijetkost. Ljudi trebaju biti oprezni. Nemojte trčati pred rudo", rekao je numizmatičar.
"To skupljanje mora biti zadovoljstvo, ne trka za zaradom. Numizmatika je divna znanost, možete strašno puno naučiti o povijesti i morate uživati u tome. Kad skupljate nešto, morate imati užitak što ste još jednu godinu stavili u katalog", rekao je.

Rijetke kovanice od pet kuna iz 2006.

Savjetovao je i kako je najsigurnije provjeriti vrijednost kovanica i novčanica.
"Uglavnom, nemojte ići na Hrelić provjeravati. Možete uvijek doći u moju aukcijsku kuću, nazvati, bilo što. Savjet je uvijek dobrodošao. I još jedna važna stvar, nemojte vjerovati svim raznoraznim stručnjacima, treba se informirati o bilo čemu", poručio je.
Što se popularnog mede tiče, odnosno kovanice od pet kuna, numizmatičar je rekao da se malo pojavljuju one kovanice iz 2006. godine. "Zbog čega, ne znam. Parne godine su uglavnom rjeđe, bila je mala naklada", rekao je Barac.

--

https://www.index.hr/vijesti/clanak/numizmaticar-jedna-posebna-kovanica-kune-vrijedi-3000-eura/2426592.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune - Page 4 Empty Re: Tek je počelo, a već imamo fotku godine: Bujanec, s odojkom u pozadini, najavljuje veliki povratak kune

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum