ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 19 of 50 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 34 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 11/11/2022, 23:17

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 1f633

Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 11/11/2022, 23:32

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 1f60d


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 11/11/2022, 23:35

Ne zamjerite, danas se osjećam Ukrajincem...

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 11/11/2022, 23:47

M982A1 Excalibur rabotaet...čudo buržujske tehnike, kaže Necro.


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 11/11/2022, 23:53

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 1f602 
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Screenshot-7229

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 12/11/2022, 00:45

Kad ove slušam i ISIL mi djeluju kao gospoda... Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 1f605


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 12/11/2022, 00:53

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Screenshot-7231
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Screenshot-7232


Me too... :clown

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by sitting_bull 12/11/2022, 01:12

kherson i sve zapadno od dnipra su ukrajinci oslobodili.

prema vojnim ukrajinskim komentatorima tamo je bilo u pripremi 60.000 vojnika i nekoliko motoriziranih brigada s tenkovima i artiljerijom.

nakon  još jednog uspješnog  ukrajinskog bljeska - prvi je bio kod harkiva, sada je velika većina ovog vojnog potencijala na raspolaganju za donetsk i luhansk, možda i zaporižje, a neki američki generali ukazuju na to kako ukrajinci neće s dolaskom zime prestati s vojnim akcijama budući da su sad i tehnički i u živoj sili nadmoćni ruskom okupatoru, a o moralnoj komponenti da ne govorimo.
dobra je vijest kako iran neće rusima isporučiti balističke rakete (što ima smisla obzirom da nitko ne želi svjesno biti na strani gubitnika) i da južna koreja šalje ukrajini municiju za kalibar 155.
također je dobra vijest da himars-i sada imaju u dometu sve kopnene linije opskrbe prema krimu, posebice što zadnje procjene govore kako kerčki most neće biti osposobljen prije jeseni iduće godine, a oštećenje na željezničkom mostu je takvo da se njime promet ne odvija (vatra je na metalnoj konstrukciji odradila svoje), dok su na cestovnom mostu oštećenja konstrukcije i na ovom traku po kojem se još odvija nekakav promet  veća nego se u prvi mah procijenilo.

ne bih se začudio ako se još pojedine ruske linije na sjeveru uruše vrlo skoro.
ruske vojne domine su se pokrenule.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11154
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 12/11/2022, 01:17

Ovaj oslobođeni dio je velik skoro pa kao pola Slovenije, iliti ga cca 10,000 km^2 .

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Screenshot-7233

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 12/11/2022, 01:30

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Screenshot-7234

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ruski-profesor-zapad-je-putinu-ponudio-uvjete-za-predaju-njegov-uzi-krug-je-zainteresiran-15274234
_________________

Za mene je ovo premalo....podataka. Nema ni riječi o ratnoj ošteti.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 12/11/2022, 02:04

zganci_i_jetrica wrote:
Ringo10 wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
Ti si jedan od rijeđih koji nisu popušili zapadnu propagandu, ali ruska ti je očigledno rasturila gangliju... :P
Ja Sam apsolutno na strani Rusije I to otvoreno kazem.
Ja na strani Anglosaksonskih govana Amerikanaca I POSEBNO ENGLEZA nikad bit ne mogu
Ni njihovih sluga poput Ukra
A vi budite, zaboli me 
Uostalom rat ce trajati 3 do 4 godine
Sve ovo sto se dogadja je posljedica pogresne strategije od pocetka kao I nekih ruskih zabluda I pogresnih procjena
Zato ce Rusi morat mijenjati strategiju I to je sve
Ne znam kako ti to sebi zamišljaš Ruse, ali ne dao ti bog da ih upoznaš na svojoj koži.
Bez obzira, na strani Anglosaksona NIKADA
Samo protiv njih I na strani svakoga ko je protiv njih
Ja pamtim I nisam kao ostali Hrvati Koji nemaju mozga

Ja pamtim engleski tenkovski upad u Hercegovacku banku kojim su nama slomili ekonomski kicmu

Pamtim kako su englezi pucali po nasim HVO bojovnocima kod Viteza I ubili ih nekoliko

Pamtim engleski napad na Hrvatsku.policiju u Martin Brodu I protjerivanje nase policije

Pamtim protjerivanje nasih izbjeglica iz Drvara kad im je engleski oficir na pitanje izbjeglica koja su nasa prava rekao - vi samo imate pravo da odete odavde 

Pamtim kako su od nas u BiH napravili narod treceg Reda

Vi njih podrzavajte I bijedne Ukre koji su njihovo roblje I za njihove interese unistili svoju zemlju

Vi njih volite I podrzavajte ali ja NIKADA

Samo mi je zao sto sam prestar za rat pa da odem u Donbas da ubijam engleske I Americke I sve druge NATO placenike
Moja mrznja prema njima je strasna
I to Sa Rusima nema veze
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by mentalitet 12/11/2022, 02:35

Ringo10 wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
Ringo10 wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
Ti si jedan od rijeđih koji nisu popušili zapadnu propagandu, ali ruska ti je očigledno rasturila gangliju... :P
Ja Sam apsolutno na strani Rusije I to otvoreno kazem.
Ja na strani Anglosaksonskih govana Amerikanaca I POSEBNO ENGLEZA nikad bit ne mogu
Ni njihovih sluga poput Ukra
A vi budite, zaboli me 
Uostalom rat ce trajati 3 do 4 godine
Sve ovo sto se dogadja je posljedica pogresne strategije od pocetka kao I nekih ruskih zabluda I pogresnih procjena
Zato ce Rusi morat mijenjati strategiju I to je sve
Ne znam kako ti to sebi zamišljaš Ruse, ali ne dao ti bog da ih upoznaš na svojoj koži.
Bez obzira, na strani Anglosaksona NIKADA
Samo protiv njih I na strani svakoga ko je protiv njih
Ja pamtim I nisam kao ostali Hrvati Koji nemaju mozga

Ja pamtim engleski tenkovski upad u Hercegovacku banku kojim su nama slomili ekonomski kicmu

Pamtim kako su englezi pucali po nasim HVO bojovnocima kod Viteza I ubili ih nekoliko

Pamtim engleski napad na Hrvatsku.policiju u Martin Brodu I protjerivanje nase policije

Pamtim protjerivanje nasih izbjeglica iz Drvara kad im je engleski oficir na pitanje izbjeglica koja su nasa prava rekao - vi samo imate pravo da odete odavde 

Pamtim kako su od nas u BiH napravili narod treceg Reda

Vi njih podrzavajte I bijedne Ukre koji su njihovo roblje I za njihove interese unistili svoju zemlju

Vi njih volite I podrzavajte ali ja NIKADA

Samo mi je zao sto sam prestar za rat pa da odem u Donbas da ubijam engleske I Americke I sve druge NATO placenike
Moja mrznja prema njima je strasna
I to Sa Rusima nema veze

Svaka ti chast na ovome.To se zove iskrenost ali i patriotizam .Jebiga,ti imash mozak i pamtish dok ove amebe mozda i pamte ali nekako kroz maglu pa se to u njihovim mozgovima i nije desilo.Plus toga njima je vazno da samo rusi ne pobijede iako ce ih ova anglosaksonska i schwapska stoka guziti kasnije vishe od turaka.Potpisujem i odobravam ti svaku rijech i josh vishe cijenim tvoje upise.

_________________
Mentalno bolesni srbi su najveci hrvati.
mentalitet
mentalitet

Posts : 5213
2020-07-05


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Ringo10 12/11/2022, 04:02

mentalitet wrote:
Ringo10 wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
Ringo10 wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
Ti si jedan od rijeđih koji nisu popušili zapadnu propagandu, ali ruska ti je očigledno rasturila gangliju... :P
Ja Sam apsolutno na strani Rusije I to otvoreno kazem.
Ja na strani Anglosaksonskih govana Amerikanaca I POSEBNO ENGLEZA nikad bit ne mogu
Ni njihovih sluga poput Ukra
A vi budite, zaboli me 
Uostalom rat ce trajati 3 do 4 godine
Sve ovo sto se dogadja je posljedica pogresne strategije od pocetka kao I nekih ruskih zabluda I pogresnih procjena
Zato ce Rusi morat mijenjati strategiju I to je sve
Ne znam kako ti to sebi zamišljaš Ruse, ali ne dao ti bog da ih upoznaš na svojoj koži.
Bez obzira, na strani Anglosaksona NIKADA
Samo protiv njih I na strani svakoga ko je protiv njih
Ja pamtim I nisam kao ostali Hrvati Koji nemaju mozga

Ja pamtim engleski tenkovski upad u Hercegovacku banku kojim su nama slomili ekonomski kicmu

Pamtim kako su englezi pucali po nasim HVO bojovnocima kod Viteza I ubili ih nekoliko

Pamtim engleski napad na Hrvatsku.policiju u Martin Brodu I protjerivanje nase policije

Pamtim protjerivanje nasih izbjeglica iz Drvara kad im je engleski oficir na pitanje izbjeglica koja su nasa prava rekao - vi samo imate pravo da odete odavde 

Pamtim kako su od nas u BiH napravili narod treceg Reda

Vi njih podrzavajte I bijedne Ukre koji su njihovo roblje I za njihove interese unistili svoju zemlju

Vi njih volite I podrzavajte ali ja NIKADA

Samo mi je zao sto sam prestar za rat pa da odem u Donbas da ubijam engleske I Americke I sve druge NATO placenike
Moja mrznja prema njima je strasna
I to Sa Rusima nema veze

Svaka ti chast na ovome.To se zove iskrenost ali i patriotizam .Jebiga,ti imash mozak i pamtish dok ove amebe mozda i pamte ali nekako kroz maglu pa se to u njihovim mozgovima i nije desilo.Plus toga njima je vazno da samo rusi ne pobijede iako ce ih ova anglosaksonska i schwapska stok ita guziti kasnije vishe od turaka.Potpisujem i odobravam ti svaku rijech i Josh se vishe cijenim tvoje upise.
Hrvati su bili, Jesu I ostat ce gomila politickih Imbecila
To je tako I jebi ga
U njihovoj poremecenoj percepciji oni vide Samo Srbe Kao crvenu krpu
A Rusi su u njihovoj svijesti Srbi 
I tu pomoci nema
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 12/11/2022, 05:43

Koji let... B-)


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 12/11/2022, 06:16

Kad se rat završi UA će biti druga ili treća vojna sila na svijetu. 
Bit će opremljena s najmodernijim oružjem i s ogromnim ratnim iskustvom. 
Natravno, tada joj više neće biti potrebna vojska u današnjem broju. 
Pada mi napamet da bi Ukrajinska vojska bila sjeme za buduću eu vojsku. 

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 2

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


RayMabus likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by debotoijusto 12/11/2022, 06:39

mentalitet wrote:
Ringo10 wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
Ringo10 wrote:
zganci_i_jetrica wrote:
Ti si jedan od rijeđih koji nisu popušili zapadnu propagandu, ali ruska ti je očigledno rasturila gangliju... :P
Ja Sam apsolutno na strani Rusije I to otvoreno kazem.
Ja na strani Anglosaksonskih govana Amerikanaca I POSEBNO ENGLEZA nikad bit ne mogu
Ni njihovih sluga poput Ukra
A vi budite, zaboli me 
Uostalom rat ce trajati 3 do 4 godine
Sve ovo sto se dogadja je posljedica pogresne strategije od pocetka kao I nekih ruskih zabluda I pogresnih procjena
Zato ce Rusi morat mijenjati strategiju I to je sve
Ne znam kako ti to sebi zamišljaš Ruse, ali ne dao ti bog da ih upoznaš na svojoj koži.
Bez obzira, na strani Anglosaksona NIKADA
Samo protiv njih I na strani svakoga ko je protiv njih
Ja pamtim I nisam kao ostali Hrvati Koji nemaju mozga

Ja pamtim engleski tenkovski upad u Hercegovacku banku kojim su nama slomili ekonomski kicmu

Pamtim kako su englezi pucali po nasim HVO bojovnocima kod Viteza I ubili ih nekoliko

Pamtim engleski napad na Hrvatsku.policiju u Martin Brodu I protjerivanje nase policije

Pamtim protjerivanje nasih izbjeglica iz Drvara kad im je engleski oficir na pitanje izbjeglica koja su nasa prava rekao - vi samo imate pravo da odete odavde 

Pamtim kako su od nas u BiH napravili narod treceg Reda

Vi njih podrzavajte I bijedne Ukre koji su njihovo roblje I za njihove interese unistili svoju zemlju

Vi njih volite I podrzavajte ali ja NIKADA

Samo mi je zao sto sam prestar za rat pa da odem u Donbas da ubijam engleske I Americke I sve druge NATO placenike
Moja mrznja prema njima je strasna
I to Sa Rusima nema veze

Svaka ti chast na ovome.To se zove iskrenost ali i patriotizam .Jebiga,ti imash mozak i pamtish dok ove amebe mozda i pamte ali nekako kroz maglu pa se to u njihovim mozgovima i nije desilo.Plus toga njima je vazno da samo rusi ne pobijede iako ce ih ova anglosaksonska i schwapska stoka guziti kasnije vishe od turaka.Potpisujem i odobravam ti svaku rijech i josh vishe cijenim tvoje upise.

pamtim kad je vrdoljak snimao kriticke partizanske filmove strogi barba na C/B TV rekao drugovi od danas pocima stabilizacija zatim pamtim kad su podli slovenci drugu titu odsjekli nogu.... pantim i kad ste oba imala zrnce razuma ;)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Šandor Winnetou likes this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 12/11/2022, 06:47

Tarviani (Hersončani) su slavilo  duboko u noć. 
Odjekuje Ze-Se-U...Ze-Se-U ...Ze-Se-U...(Zbrojni Sili Ukrajini...Oružane Sile Ukrajine) 


_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 12/11/2022, 07:37

Svašta saznaš na internetu...Možeš ih i pratit i saznat brojčano stanje.
Telefone nemaju obični vojnici, (oduszeli su im ih), samo zapovjedni kadar.
No, tamo di je Mujo tu su negdje  i Turci.
Čigovi su oni šta su bacali telefone u Dnjipar? B-)

 Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 3

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 12/11/2022, 09:12

Sovjetski tenkovi iz Poljske i Češke

Veliki dio naoružanja koje koristi ukrajinska vojska se bazira na sovjetskoj ratnoj tehnologiji, koja se snabdijeva prvenstveno iz istočne i srednje Europe, kažu vojni stručnjaci za DW. I zato što za to postoji logistika. U zrakoplovstvu Ukrajina ima samo sovjetsku opremu, u artiljeriji je miješano, kaže Serhij Hrabskij. Slična je situacija i s tenkovima i oklopnim vozilima. Postoje izuzeci, ali većinom je riječ o „sovjetskim uređajima“.

Najnoviji primjer: početkom studenoga SAD je najavio da će zajedno s Nizozemskom iz Češke u Ukrajinu isporučiti 90 moderniziranih tenkova tipa T-72. Prethodno je Ukrajina dobila stotine sličnih tenkova iz drugih zemalja, uglavnom iz Poljske. Isporučeno je i streljivo. Rat je intenzivan i oštećenja su velika, što potvrđuju i izvještaji s bojišta. „Malo je tehnologije i jedva da ima municije za sovjetske kalibre“, napisao je početkom kolovoza na Facebooku ukrajinski redatelj i vojnik Oleh Senzov koji je bio raspoređen u Bahmutu u istočnoj Ukrajini. „NATO-ovi sustavi su bolji, ali ih nema dovoljno".

Jedno drugo osjetljivo pitanje: ima li dovoljno sovjetske municije za Ukrajinu? Vlastite zalihe su još prije rata smanjene, nakon serije eksplozija u skladištima streljiva, koje su označne kao sabotaže. U istočnoj Europi više „nema mnogo" sovjetskog oružja, kaže Gressel. Tvornice oružja u tim zemljama mogu proizvesti municiju za topove, ali ne i same topove. Za sovjetske protuzračne sustave Strela i Osa sve je manje municije, koju je Kijev dobivao iz istočne Europe.

Stotine zaplijenjenih tenkova iz Rusije


Komentirajući želju Kijeva da se u potpunosti prebaci na zapadne sustave, Gressel kaže da je to „dobar i opravdan zahtjev“. Taj proces bi bio brži kada bi neke zemlje, među koje ubraja i Njemačku, brže donosile političke odluke.

Serhij Hrabskij smatra da trenutno „nije kritično“ ako u Ukrajini ponestane sovjetskog oružja. „Tko je najveći dobavljač oružja Ukrajini? Rusija“, kaže ovaj stručnjak misleći na zaplijenjenu ratnu tehnologiju. U ukrajinskom izdanju časopisa Forbes se navodi da u Ukrajini ima više zarobljene tehnologije nego što ju isporučuju vodeće zapadne zemlje. Do kraja rujna Ukrajina je zaplijenila oko 400 ruskih borbenih tenkova i oko 700 borbenih vozila. Međutim, većinom se radi o starim modelima.

Može li Ukrajina ostati bez sovjetskog oružja – i može li NATO pomoći?
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 12/11/2022, 09:15

Ima i Hrvatska nešto tih tenkova a mora provest modernizaciju tako da mogu računat i na to u nekoj skorijoj budućnosti. Nek se nađe. Od viška glava ne boli.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181941
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Eroo 12/11/2022, 10:00

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 1f633 ...trevožno...

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 3

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78041
2016-07-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 19 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 19 of 50 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum