ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by Serbinho-3 25/8/2022, 00:30


https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=08&dd=24&nav_category=78&nav_id=2202005
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 00:36

I šta će napraviti taj Putin ?

Ništa. Zašto ? Zato šta ništa ni ne može.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 00:47

BiH: Predsjedništvo bez konsenzusa o brojnim odlukama

Pošto ni danas nije postignut konsenzus o više odluka član Predsjedništva BiH iz RS-a ih može proglasiti destruktivnim po vitalni entitetski interes

24.08.2022

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 00:47

Predsjedništvo Bosne i Hercegovine je donijelo odluku o davanju saglasnosti za otvaranje Generalnog konzulata Ujedinjenih Arapskih Emirata u Bosni i Hercegovini sa sjedištem u Sarajevu, javlja Anadolu Agency (AA).

Iz Predsjedništva BiH saopšteno je da su predsjedavajući Šefik Džaferović i član Željko Komšić glasali za, dok je član Milorad Dodik bio suzdržan.

Na isti način donesena je i odluku o pokretanju postupka za vođenje pregovora radi zaključivanja Sporazuma između Vijeća ministara BiH i Vlade Države Palestine o ukidanju viza za nosioce diplomatskih i službenih pasoša.

Predsjedništvo BiH je, nakon glasanja sa dva glasa. Džaferovića i Komšića, dok je Dodik bio protiv, odobrilo zaključivanje memoranduma o razumijevanju o političkim konsultacijama između Ministarstva vanjskih poslova BiH i Ministarstva vanjskih poslova Republike Indonezije.

Na taj način je donesena i odluka o ratifikaciji Sporazuma između Vijeća ministara BiH i Vlade Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Sjeverne Irske o zapošljavanju članova porodice koji čine dio domaćinstva članova diplomatsko-konzularnih misija.

Iz Predsjedništva BiH saopšteno je da su ove tačke bile i ranije na dnevnom redu sjednice Predsjedništva BiH, a pošto ni danas nije postignut konsenzus o ovim odlukama srpski član Predsjedništva BiH navedene odluke može proglasiti destruktivnim po vitalni entitetski interes.

Predsjedništvo BiH je na današnjoj sjednici donijelo odluke o prihvatanju sporazuma između Vijeća ministara BiH i Vlade Republike Srbije o načinu finansiranja i izrade projektno-tehničke dokumentacije, vođenje upravnih postupaka za procjenu uticaja na životnu sredinu, izdavanje lokacijskih uslova, saglasnosti i građevinskih dozvola za projekat "Hidrotehnički i bagerski radovi na uređenju kritičnog sektora za plovidbu - ušće Drine i Save" i dodatka sporazuma između Vijeća ministara BiH i Vlade Republike Hrvatske o održavanju i rekonstrukciji putnih mostova na državnoj granici.

Predsjedništvo BiH je odobrilo zaključivanje memoranduma o saradnji između Agencije za unapređenje stranih investicija u BiH (FIPA) i Enterprise Greece – Agencije za investicije i trgovinu Grčke, te "Arrangement letter" između Regional Cooperation Council Secretariat (RCC) i FIPA-e.

Donesena je odluka o produženju Sporazuma između Ministarstva vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH i Ministarstva hrane, poljoprivrede i stočarstva Republike Turkiye o saradnji u oblasti poljoprivrede i ruralnog razvoja.

Predsjedništvo BiH je donijelo odluke o ratifikaciji protokola kojim se mijenja i dopunjuje Konvencija za zaštitu pojedinaca u vezi sа automatskom obradom ličnih podataka, Sporazuma o finansiranju Programa aktivnosti prekogranične saradnje BiH – Crna Gora 2018-2020 za 2020. godinu između Evropske komisije, BiH i Vlade Crne Gore.

Donesena je i odluka o ratifikaciji Okvirnog sporazuma o finansijskom partnerstvu između Evropske komisije i BiH o posebnim aranžmanima za provođenje finansijske pomoći Unije BiH u okviru Instrumenta pretpristupne pomoći (IPA III).

Predsjedništvo BiH je, nakon glasanja sa dva glasa za, Džaferovića Komšića i Dodikovim glasom protiv donijelo odluke o ratifikaciji Ugovora o grantu (Regionalni projekat čvrstog otpada u Živinicama) između BiH i Evropske banke za obnovu i razvoj koji se odnosi na investicioni grant od Švedske agencije za razvoj i saradnju (SIDA), kao i Ugovora o grantu (Koridor 5c u FBiH – Dio 3 – Poddionica: Poprikuše – Nemila) između BiH i Evropske banke za obnovu i razvoj koji se odnosi na investicioni grant iz programa Evropskog zajedničkog fonda za Zapadni Balkan.

Na isti način donesena je i odluka o ratifikaciji Ugovora o grantu (Projekat Koridor Vc2 u FBiH - dio 3 - Poddionica: Tunel Ivan) između BiH i Evropske banke za obnovu i razvoj, koji se odnosi na investicioni grant iz programa Evropskog zajedničkog fonda za Zapadni Balkan.

Iz Predsjedništva BiH je saopšteno da će, pošto danas nije postignut konsenzus o ovim odlukama predsjedavajući Predsjedništva BiH navedene tačke uvrstiti na narednu sjednicu Predsjedništva BiH kao obavezne tačke dnevnog reda.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 00:49

Srpski član predsjedništva BiH Milorad Dodik najavio je u srijedu kako će blokirati razvojne projekte i inozemne donacije ako članice Europske unije budu sprječavale projekte koji bi se trebali realizirati na teritoriju Republike Srpske (RS).

Sankcionirajući Dodikovu secesionističku politiku, Njemačka je suspendirala financiranje gradnje važne dionice autoceste na koridoru 5c koji prolazi kroz Republiku Srpsku i gradnju vjetroelektrane u istočnoj Hercegovini.

Bošnjački i hrvatski član predsjedništva Šefik Džaferović i Željko Komšić odbili su dati suglasnost za gradnju još jednog plinovoda kojim bi se RS povezala sa Srbijom kao i za izgradnju zračne luke u Trebinju koju bi financirala Srbija. Dodik sada kao protumjeru najavljuje da će se na isti način ponašati u situacijama u kojima kolektivno predsjedništvo BiH treba formalno odobriti projekte koji se financiraju iz inozemstva ili međudržavne sporazume, a provode se u bošnjačko-hrvatskoj Federaciji BiH. Milijarde eura bit će blokirane i sve dok u predsjedništvu BiH dva člana budu uvjetovala ili blokirala projekte na kojima inzistiraju u RS, rekao je Dodik na konferenciji za novinare u Banjoj Luci.

Kazao je kako Džaferović i Komšić nisu prihvatili nijednu točku dnevnog reda koju je predlagao što je doživio kao dokaz “patološke mržnje prema RS”. Dodik je također podnio kaznenu prijavu i predložio smjenu Džaferovića s pozicije rotirajućeg predsjedatelja zbog kršenja ustava i poslovnika o radu te zbog “lažnog predstavljanja”. Povod za to je Džaferovićevo sudjelovanje na online konferenciji Krimske platforme u utorak na poziv Ukrajine na kojoj su predstavnici više od 50 država potvrdili potporu ukrajinskom teritorojalnom intergritetu i suverenitetu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 00:53

Uglavnom Rusija ne može ništa a Dodik neka ih blokira slobodno i dalje.

Hrvatska podržava Dodikovo blokiranje EU u BiH.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 01:05

Ništa ta Rusija ne može u BiH osim blokirat Komšića a to je i cilj Hrvatske.

Oni ne mogu utjecat na njih ko na Njemačku jer ovi uopće ne koriste puno plina a i uostalom to su Balkanci, ima drva i čumura i boli ih kurac za Putina i njegov plin.

Rusija nema nikakvi tu utjecaj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by Serbinho-3 25/8/2022, 01:09

RayMabus wrote:Ništa ta Rusija ne može u BiH osim blokirat Komšića a to je i cilj Hrvatske.

Oni ne mogu utjecat na njih ko na Njemačku jer ovi uopće ne koriste puno plina a i uostalom to su Balkanci, ima drva i čumura i boli ih kurac za Putina i njegov plin.

Rusija nema nikakvi tu utjecaj.


Nema niti Industriju, vukovi i medjedi...

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27345
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 01:11

Ima industriju , željezara Zenica koristi plin....samo šta će tu Putin ?

Ako in ne da ovi će kupit u Azerbejđana a Srbija ne smi njima blokirat plinovod jer će EU onda blokirat Srbiju.

Moraš pustit plin.

Eto šta može ? Dignit cijenu plina i to je sve. A neš ti toga i njihove industrije i jebe se njih za to jer to nisu Nijemci nego Balkanci.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 01:16

Mogu jedino blokirat Komšića ( NATO i EU itd ) al tu imaju Hrvatsku kao saveznika i zato im je to olakšano a inače ne mogu ništa.

Ne mogu provuć nikakvu odluku, nametnit nešto, mogu samo Komšića blokirat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 01:26

Nema veze. Držat ćemo Komšića u blokadi iduće četiri godine.

Triba napast izvor a ne te seljake tamo po Bosni.

Triba uništit Njemačku i zapadnu Europu do te mjere da upadnu u krizu i počmu glasati za antiislamiste.

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 01:29

2022 godina , izbori u Europi :

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_elections_in_2022#Europe

2023 :

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_elections_in_2023#Europe

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Maxresdefault
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 01:45

Ne igram se igrica kad pričam o ovim stvarima.

Možda je nekome moj način pisanja težak al to je tako kod mene no ništa šta ja kažem nije nikakva šala.

Opasno su mi se zamirili s Komšićem.

NAJEBAT ĆE.

Ako misliš pobjediti ne smiješ izgubiti.

MRTVI SU.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 01:54

Ja sam članica EU koju balije već tri puta preglasavaju i onda mi oni svi osim Orbana na sastanku EU kažu da se napušim kurca.

Jedin ja imam tu granicu s BiH i oni meni tako.

I odma im je dva dana nakon toga Putin naredio napad a istome sam ja poručio mjesec dana prije da ako mi krene na cijelu Ukrajinu da će najebat i na kraju se čačkat s njima na istoku Ukrajine.

Eto sad se čačkaju a Njemačka i EU propada.


POBIT ĆU VAS SVE.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 02:26

To ti je nešto ko u western filmovima. Ugaziš na žulj liku koji je mozak i vođa bande. Misliš da je on neki šonjo a ti velik i jak i onda mu kažeš da odjebe jer si ti glavni u gradu.

I počme šou.

Pam pam pam samo padaju jedan za drugim a ni ne znaju tko ih likvidira.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 03:02

Ono šta vi sad gledate je sukob između dviju bandi, nazovimo ih banda A i banda B i oni se sad međusobno rokaju i to vidite no ova banda A je meni ugazila na žulj i dok se to dvoje roka ja radim na tome da pobijem bandu A al na način da im dođem s leđa.

Likvidiram ih s leđa i iz mraka da ne znaju tko je a misle da je ovaj na koga pucaju.

-----------

TREĆA STRANKA


Postoji činitelj koji može upropastiti vezu.
Taj se činitelj naziva «treća stranka», osoba koja je izvan veze,a koja na neki način stvara probleme u vezi.

To je osoba koja aktivno potiče sukob između dva partnera,to radi na način koji ni jednom od partnera nije uvijek lak za otkrit.

« Nasilje i sukobi među idividuama ili nacijama prate nas stoljećima,njihovi su uzroci ostali potpuna misterija.»

«Ako je Babilon pretvoren u prah,ako je Egipat postao pustoš,ako je Sicilija mogla imati 160 bogatih i razvijenih gradova koji su opljačkane ruševine prije nulte godine – i gotovo da su pustinja od tada nadalje.Sve to usprkos ukupnom radu,mudrosti i dobroj volji ljudskih bića.Prema tome mora slijediti,kao što mrak dolazi poslije zalaska,da postoji nešto što čovijek ne zna vezano uz njegov rad i njegove načine.To nešto mora biti toliko smrtonosno i toliko sveprisutno da uništava sve ljudske ambicije i šanse puno prije njihovog vremena.»

«Ta stvar morala bi biti neki prirodni zakon za koji čovijek nije niti pretpostavljao da postoji.»

«Izgleda da takav zakon postoji,jer odgovara opisu da je smrtonosan,nepoznat i obuhvaća sve aktivnosti.»


«Zakon bi izgledao ovako:

TREĆA STRANKA MORA BITI PRISUTNA I NEPOZNATA U SVAKOJ SVAĐI DA BI SUKOB UOPĆE POSTOJAO.

ili

DA BI DOŠLO DO SVAĐE,NEPOZNATA TREĆA STRANKA MORA BITI AKTIVNA U POTICANJU SVAĐE IZMEĐU DVA POTENCIJALNA PROTIVNIKA.

ili

DOK SE OPĆENITO SMATRA DA JE ZA SVAĐU POTREBNO DVOJE,TREĆA STRANKA MORA POSTOJATI I MORA RAZVITI SVAĐU DA BI ZAPRAVO DOŠLO DO SUKOBA.»

«Lako je vidjeti da se dvoje u konfliktu svađa.To je očigledno.Ono što je teže vidjeti ili posumnjati jest da je treća stranka postojala i aktivno promicala svađu.»

«Uobičajeno nesumljiva i «razumna» treća stranka,gledatelj koji niječe bilo kakvo sudijelovanje,jest osoba koja je uopće dovela do konflikta.»

«Skrivena treća stranka,djeluje kao podupiratelj samo jedne strane,kasnije se otkriva da je inicijator.»

«Ovo je koristan zakon u mnogim područjima života…»

«Možete vidjeti dva čovijeka koji vrijeđaju jedan drugog,možete ih vidjeti kako planu. Nema nikoga blizu njih.Tako da su oni, naravno,~uzrokovali svađu~.
Usprkos tome,treća stranka je postojala.»

«Pratimo li uzroke,dolazimo do nevjerovatnih podataka.U tome i jest problem.Nevjerovatno se olako odbacuje.Jedan način da se stvari sakriju jest da ih se učini nevjerovatnima.»

«Poljoprivrednik J i farmer K svađaju se godinama,kontinuirani sukob.Postoje očigledni logični razlozi za svađu.Usprkos tome ona se nastavlja,a riješenja nema na pomolu.Dobra istraga otkriva da je bankar L,zbog njihovih gubitaka u svađi,u položaju gdje može posuđivati novac objema stranama tako dugo dok potiče svađu.Isti bankar postat će vlasnikom njihove zemlje,ako obojica propadnu.»

«Ako malo bolje pogledate ~ osobne~ svađe,grupne konflikte,nacionalne ratove,otkrit ćete,ako tražite,treću stranku.Na istu ne sumnja ni jedna od sukobljenih strana,ako slučajno posumnja,ideja je odbačena kao ~nevjerovatna~.Usprkos tome brižna je dokumentacija u konačnici potvrđuje.»

«Ovaj podatak je od ogromne koristi.»

«Neriješivi konflikti ne postoje,osim ako skriveni poticatelji ostanu prikriveni.»

RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 03:04

RayMabus wrote:Ja sam članica EU koju balije već tri puta preglasavaju i onda mi oni svi osim Orbana na sastanku EU kažu da se napušim kurca.

Jedin ja imam tu granicu s BiH i oni meni tako.

I odma im je dva dana nakon toga Putin naredio napad a istome sam ja poručio mjesec dana prije da ako mi krene na cijelu Ukrajinu da će najebat i na kraju se čačkat s njima na istoku Ukrajine.

Eto sad se čačkaju a Njemačka i EU propada.


POBIT ĆU VAS SVE
.

«Ako je Babilon pretvoren u prah,ako je Egipat postao pustoš,ako je Sicilija mogla imati 160 bogatih i razvijenih gradova koji su opljačkane ruševine prije nulte godine – i gotovo da su pustinja od tada nadalje.Sve to usprkos ukupnom radu,mudrosti i dobroj volji ljudskih bića.Prema tome mora slijediti,kao što mrak dolazi poslije zalaska,da postoji nešto što čovijek ne zna vezano uz njegov rad i njegove načine.To nešto mora biti toliko smrtonosno i toliko sveprisutno da uništava sve ljudske ambicije i šanse puno prije njihovog vremena.»

«Ta stvar morala bi biti neki prirodni zakon za koji čovijek nije niti pretpostavljao da postoji.»

«Izgleda da takav zakon postoji,jer odgovara opisu da je smrtonosan,nepoznat i obuhvaća sve aktivnosti.»


Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! 220px-Assassin%27s_Creed_III_Game_Cover
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by RayMabus 25/8/2022, 03:12

Banda A tj ona koju ću ja pobiti vam je ova :


RTL Vijesti
/
23.2.2022

Među državama koje su diskutirale u smjeru da je, bez obzira na pregovore neophodno održati izbore bili su Italija, Austrija, Belgija, Nizozemska, Njemačka i Švedska. Druge zemlje se tijekom rasprave u ponedjeljak uopće nisu izjašnjavale o ovoj temi.

https://www.rtl.hr/vijesti/svijet/grlic-radman-tvrdio-je-da-vecina-clanica-podrzava-hrvatska-stajalista-oko-izbora-u-bih-no-cini-se-da-uopce-nije-tako-2b2c7626-c355-11ec-b2d4-42385e526088
RayMabus
RayMabus

Posts : 182007
2014-04-11


Back to top Go down

Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja! Empty Re: Moskva Bosni:Nemoj materi ti, bice belaja!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum