ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatski zatvori su gori nego ruski

Go down

Hrvatski zatvori su gori nego ruski Empty Hrvatski zatvori su gori nego ruski

Post by catabbath 1/6/2022, 13:21

UŽIVO Pussy Riot održavaju presicu nakon uhićenja njihove prijateljice
Index Vijesti prije 8 minuta



Hrvatski zatvori su gori nego ruski Df928a9b-7108-460b-9ba3-896fcae408e9
Screenshot: Index

PREKJUČER je u Zagrebu održan koncert ruskog punk kolektiva Pussy Riot koji je ostao u sjeni uhićenja žene koja je doputovala s bendom.
Članice kolektiva danas održavaju konferenciju pred Remetincem zbog uhićenja Aje Nijazove, ruske aktivistice podrijetlom iz Turkmenistana. Na konferenciji za medije će se obratiti i njezina odvjetnica Lina Budak. 

Jedna od članica usporedila je Turkemenistan sa Sjevernom Korejom. "Aja je iz Turkmenistana. Turkmenistan je kao Sjeverna Koreja, samo manje popularan", govorila je o Turkmenistanu. 
"Nedužna osoba je u zatvoru i treba biti oslobođena", rekla je i prepustila mikrofon odvjetnici Lini Budak. 
Tekst se nastavlja ispod oglasa


"Ja bih se pridružila Mašinim riječima. Pritvor može trajati 40 dana i u tom periodu država Turkmenistan ima rok da dostavi relevantnu dokumentaciju koju će potom ispitati domaći sud. Moja klijentica slobodno putuje po europskom kontinentu, jedino gdje je zapela - u Hrvatskoj je nažalost pritvorena i nalazi se tu iza nas", rekla je njezina odvjetnica.

"Klijentica je rekla da su uvjeti u našem zatvoru gori nego u ruskim zatvorima", rekla je Budak. "Moja klijentica je smještena u neprikladnim uvjetima, bila je gladna. Dan kad je uhićena, nije joj pružena mogućnost ni da se odmori, pojede, popije. Ovi uvjeti u našem zatvoru su je šokirali", rekla je.

"Pozivam da se pučka pravobraniteljica pridruži ovom predmetu i porazgovara s mojom klijenticom i vidi kakva je situacija zaista", kaže. 
Kaže da je njezina klijentica osuđena u Rusiji te je odležala 6 godina. Naime, zatvorena je na temelju stare Interpolove tjeralice, ali, kao što je navedeno, kaznu je odležala.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Hrvatski zatvori su gori nego ruski Empty Re: Hrvatski zatvori su gori nego ruski

Post by marcellus 1/6/2022, 18:47

Čuj nju jebote...

Pa tamo je kompletna krema hrvatskog društva a ona se žali na uvjete? Šta si ona misli ko je ona? Ako je dobro za Sanadera i pol vlade dobro je i za nju

_________________
Hrvatski zatvori su gori nego ruski 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum