ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by crvenkasti Sun 1 May - 13:51

kaya wrote:Onda će biti samo 450% bolji nego u srbiji a ne 500% ☹

U Srbiji je još gore. To se ipak računa kao naša pobjeda.

crvenkasti

Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by AssadNaPodmornici Sun 1 May - 14:39

jastreb wrote:A kako ce nam standard i rasti kad nam je industrija u banani?

U socijalizmu se i u najjacim turist.centrima gledalo na razvoj industrije,a sada mi gradimo nekakav masturizam od kojeg u kratkoj sezoni moze zivjet samo vlasnik kakvog objekta.

Turizam bi trebao biti kao dzeparac,a ne osnovni prihod.

O poljoprivredi da ne govorimo.

Ono čega imamo u izobilju mi uvozimo.
yuga prema ekonomskim parametrima nije imala industriju, to što je imala gomilu dimnjaka koji su proizvodili gubitke, a od tih svih "proizvoda" na tržištu je bila nestašica svega i svačega, znači nisu ništa proizvodili.

naravno, to ne znači da je trebalo sve razjebati u stilu Kutle/HDZ šeme, moglo se to kroz privatizaciju i takve stvari prodati švabama da uvedu neke reforme, jer dobar dio radne snage je bio sposoban i obrazovan.
tako su napravili slovaci, poljac, česi naprimjer, slovenci

što se tiče moderne RH industrije, naravno ispala je epic fail, ali to je gotova priča.

međutim kako sam rekao, uhvatili smo solidni val 4 industrijske revolucije, i tu smo u procesu jebene reindustrijalizacije. recimo jedan siromašni Osijek sa propalom klasičnom industrijom, zadnjih par godina ponovo raste na račun 4 industrijske industrijalizacije, plus umrežili su se faksevi, učilišta , firme,  a investicijska klima je povoljnija, država ne ometa kao prije itd..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Guest Sun 1 May - 14:44

Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:inače negdje sam pogledao neku statistiku, stigli smo slovačku po standardu.. to mi je fenomen..

sa druge strane Rumunjska nas sve ostavlja u prašini.

dobar dio rasta RH ekonomije zadnjih par godina, jest u tome iako smo preskočili re-industrijalizaciju nakon pada socijalizma, uhvatili smo odličan korak sa zadnjom industrijskom revolucijom -IT sektorom


Sta to Rumunija ima, pa da ostavlja u prasini?

Industriju softwarea. Trenutno najpropulzivnija industrija odnosno poslovna djelatnost u svijetu.
Srećom pa ih mi (Hrvati) polako pristižemo u tom smislu.
Za razliku od vas (Srba).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Guest Sun 1 May - 15:00

Speare Shaker wrote:
Serbinho-3 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:inače negdje sam pogledao neku statistiku, stigli smo slovačku po standardu.. to mi je fenomen..

sa druge strane Rumunjska nas sve ostavlja u prašini.

dobar dio rasta RH ekonomije zadnjih par godina, jest u tome iako smo preskočili re-industrijalizaciju nakon pada socijalizma, uhvatili smo odličan korak sa zadnjom industrijskom revolucijom -IT sektorom


Sta to Rumunija ima, pa da ostavlja u prasini?

Industriju softwarea. Trenutno najpropulzivnija industrija odnosno poslovna djelatnost u svijetu.
Srećom pa ih mi (Hrvati) polako pristižemo u tom smislu.
Za razliku od vas (Srba).

Ali vam (Srbima, u Srbiji, što znači zapravo Srbijancima) priznajem da imate izvrsnu audiofilsku industriju. Koja se doduše svodi na nekoliko malih, ali vrhunskih proizvođača stereo uređaja na svjetskoj razini. Što je puno više od onoga što mi (Hrvati) imamo. Čak i Slovenci imaju nekoliko proizvođača stereo uređaja na svjetskoj razini, a mi skoro pa ništa.
Međutim, problem sa tim specifičnim uskim sektorom je da nije osobito propulzivan bez obzira na nevjerojatan i teško shvatljiv porast cijena pa onda i neke prosječne zarade u posljednjih par desetljeća.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Guest Sun 1 May - 15:01

Serbinho-3 wrote:Gotovi su   winksmile

Šofer....de počni konačno se uzimanja terapije pridržavati kako ti je propisano.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by RayMabus Sun 1 May - 15:27

Dobro jutro. Diga se maloprije. Samo vi radite za državu i stranačke uhljebe. Dižite im standard a oni će vama udarat poreze.

Fino kavica i mozak na pašu.

:coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Serbinho-3 Sun 1 May - 16:11


Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by RayMabus Sun 1 May - 16:13

Sad san se iskenja pa sad druga kafica.

Samo vi radite za sistem koji vas guli i tlači.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Serbinho-3 Sun 1 May - 16:21

RayMabus wrote:Sad san se iskenja pa sad druga kafica.

Samo vi radite za sistem koji vas guli i tlači.



Pokretao si i radio i ti takodje za Sistem, nemoj sada da se

vadis...

Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Serbinho-3 Sun 1 May - 16:23


Software Development Countries, uglavnom sirotinja.

Madjarska je ispred Rumunije i Poljska, tako da nije to sto

dize cifre Rumunije.



https://www.s3corp.com.vn/who-we-are/tech-blog/software-outsourcing/best-offshore-software-development-countries/
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by RayMabus Sun 1 May - 16:24

Serbinho-3 wrote:
RayMabus wrote:Sad san se iskenja pa sad druga kafica.

Samo vi radite za sistem koji vas guli i tlači.



Pokretao si i radio i ti takodje za Sistem, nemoj sada da se

vadis...

Je, na pumpi deset godina pa iza svake smjene 200 do 500 kuna u đep sa strane jer ne bi tukli račune ( porez državi na gorivo ).

50 eura ti je oko 370 kuna ili tako nešto.

Baš će ti na meni država zaradit. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Serbinho-3 Sun 1 May - 16:29


Isao si i u Osnovnu , Srednju Skolu...imas i tu 12 godina za

Sistem...

Ides u Skolu da bi nastavnici imali posao.

Ustanes rano ujutro i pravac Skola.

Sta imas od tih 12 godina Skole, nista.

Radio si za Sistem.

10+12=22 godine sluzenja sistemu winksmile
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 27343
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by RayMabus Sun 1 May - 16:32

Aj moj Serbinjo pusti me na miru. Ja ima par nekretnina i pun kurac zemlje. Ja san radija na pumpi deset godina i svaku smjenu u prosjeku 50 eura u đep uz plaću pa računaj kolika mi je bila plaća kad dodaš onu koju su mi morali isplatit plus ovo. Meni je deset tisuća kuna plaća misećno bila na ovu šemu ( bilo tj šta mi moraju platit plus ovo sa strane na crno ) i to u vremenima kad je u Hrvatskoj bila masa nezapsolenih i ljudi su se tukli za bilo kakvo radno mijesto a plaće bile još niže a nije se moglo lako ni u EU jer nas onda još nije puštalo.

Sad ćeš mi ti solit pamet kako je u Hrvatskoj loše a nema radnika ni za lijek a plaće su se digle. Ajde prošetaj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181989
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by kaya Sun 1 May - 17:02

crvenkasti wrote:
kaya wrote:Onda će biti samo 450% bolji nego u srbiji a ne 500% ☹

U Srbiji je još gore. To se ipak računa kao naša pobjeda.
U hrvatskoj će biti gore. Onda je nama u srbiji malo lakše jer to računamo kao da smo pobedili iako nam je sto put gore.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by crvenkasti Sun 1 May - 17:13

kaya wrote:
crvenkasti wrote:
kaya wrote:Onda će biti samo 450% bolji nego u srbiji a ne 500% ☹

U Srbiji je još gore. To se ipak računa kao naša pobjeda.
U hrvatskoj će biti gore. Onda je nama u srbiji malo lakše jer to računamo kao da smo pobedili iako nam je sto put gore.

Uzela si moju foru i okrenula je napako. Nisi ništa bolje uspjela smisliti?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by kaya Sun 1 May - 17:19

crvenkasti wrote:
kaya wrote:
crvenkasti wrote:
kaya wrote:Onda će biti samo 450% bolji nego u srbiji a ne 500% ☹

U Srbiji je još gore. To se ipak računa kao naša pobjeda.
U hrvatskoj će biti gore. Onda je nama u srbiji malo lakše jer to računamo kao da smo pobedili iako nam je sto put gore.

Uzela si moju foru i okrenula je napako. Nisi ništa bolje uspjela smisliti?
Nemo da se ljutiš, zapravo si htio ovu izokrenutu reći. 
Samo sam te vratila na tvorničku postavku.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by prckov Sun 1 May - 17:25

Serbinho-3 wrote:
Software Development Countries, uglavnom sirotinja.

Madjarska je ispred Rumunije i Poljska, tako da nije to sto

dize cifre Rumunije.



https://www.s3corp.com.vn/who-we-are/tech-blog/software-outsourcing/best-offshore-software-development-countries/
samo ti cvili smrdo  :tu

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by crvenkasti Sun 1 May - 17:41

kaya wrote:
crvenkasti wrote:
kaya wrote:
crvenkasti wrote:
kaya wrote:Onda će biti samo 450% bolji nego u srbiji a ne 500% ☹

U Srbiji je još gore. To se ipak računa kao naša pobjeda.
U hrvatskoj će biti gore. Onda je nama u srbiji malo lakše jer to računamo kao da smo pobedili iako nam je sto put gore.

Uzela si moju foru i okrenula je napako. Nisi ništa bolje uspjela smisliti?
Nemo da se ljutiš, zapravo si htio ovu izokrenutu reći. 
Samo sam te vratila na tvorničku postavku.

Jel te nerviram ja? Kako izgledaš kad se iznerviraš?

crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto? - Page 2 Empty Re: Hrvatskoj će standard pasti i do 50 posto?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum