ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Apr - 22:32

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:gledam jedan video ukranski azovci negdje na istoku zarobili jadne ruske iz onih sao krajina ovi cijeli sretni što su zarobljeni ono za njih rat gotov
i dosta rusa zarobljava ukraince, opet sam vidio ta videa ljudi sa 40-50godina ti zarobljenici.
pa rusi doslovno u onim pobunjenim reigijama hvataju muškarce i šalju ih na frontu, horor, doslovno ih love na ulici

nažalsot i za jednu i drugu stranu rat je postao doslovno kao u njemačkoj 1944.. ono jedna i druga strana ubacuje volksturm ljude na prvu liniju fronte.. vjerujem da ukrainci imaju tu nešto veći mobilizacijski potencijal, navodno se javilo dobrovoljno 150 000 - 200 000 ljudi, međutim takvi trebaju proći mjesece i mjesece obuke , da ih se nauči rukovati ovim zapadnim artiljerijskim sustavima, oklopima , dronovima, taktike..

Sve se svodi na to - koliko još Rusi imaju topovskog mesa da ubace na Donbas front.. i koliko Ukrainci mogu dovući pojačanja zbog sjebane logistike

Vidim i kod Ukrajinaca sad masa starijih od 50. Očito fali mladih, ili ih čuvaju. S time što u Rusiji još nije mobilizacija.

Po strelkovu su ruski problemi


Problems of advancing troops:


1) Very weak and inaccurate tactical air support (despite the fact that the Russian Air Force is working at the limit of its capabilities - to achieve serious results without suspecting the concept of "adventive aircraft gunner" - did not work even during the Great Patriotic War).
2) Bad adjustment of artillery with its sufficient total number (not only aircraft gunners were forgotten, but also elementary advanced artillery correctors, as a result of which "the infantry fights separately from the artillery and vice versa").
3) Acute shortage of modern tactical reconnaissance equipment (reconnaissance unmanned vehicles, not to mention strike drones).
4) Low training of troops (including at the level of leadership of units and formations) and lack of initiative from the mid- and lower-level command.
5) Lack of large reserves for introduction into tactical breakthroughs arising during promotion. As a result, the enemy quickly "tightens the gaps", maintaining the stability of the entire defense as a whole.





Dakle nemaju kontrolere za zračne napade, niti za topništvo. Isto tako fali dronova i rezervi.

O lošoj obuci vojske, i lošim časnicima da ne govorimo.
to je to. pročitao sam tu analizu strealkova.

AssadNaPodmornici

Posts : 21841
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović Tue 26 Apr - 22:35

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
1) Very weak and inaccurate tactical air support (despite the fact that the Russian Air Force is working at the limit of its capabilities - to achieve serious results without suspecting the concept of "adventive aircraft gunner" - did not work even during the Great Patriotic War).
2) Bad adjustment of artillery with its sufficient total number (not only aircraft gunners were forgotten, but also elementary advanced artillery correctors, as a result of which "the infantry fights separately from the artillery and vice versa").
3) Acute shortage of modern tactical reconnaissance equipment (reconnaissance unmanned vehicles, not to mention strike drones).
4) Low training of troops (including at the level of leadership of units and formations) and lack of initiative from the mid- and lower-level command.
5) Lack of large reserves for introduction into tactical breakthroughs arising during promotion. As a result, the enemy quickly "tightens the gaps", maintaining the stability of the entire defense as a whole.


Dakle nemaju kontrolere za zračne napade, niti za topništvo. Isto tako fali dronova i rezervi.

O lošoj obuci vojske, i lošim časnicima da ne govorimo.
to je to. pročitao sam tu analizu strealkova.

Nemaju nešto što je bilo sasvim normalno u WW2. Koja dekadencija vojske.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Tue 26 Apr - 22:35

Lijepa vijest iz Bosne:

Podsjetimo, nešto ranije tokom dana slično saopćenje dobila je i Poljska kojoj je Ruska Federacija tokom dana obustavila isporuke gasa.

Bosna i Hercegovina se snabdijeva gasom upravo preko Bugarske, stoga postoji zabrinutost da li će ova obustava imati implikacije i na nas. S obzirom na to da se gas za BiH samo transportuje kroz Bugarsku, nije poznato da li zabrana Bugarima znači i zabrana protoka samog gasa.

Bugarska sutra ostaje bez ruskog gasa, problem će biti ako to znači i zabrana protoka do BiH

Ako ne platite u rubljama , da to upravo to znači.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182118
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Apr - 22:41

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:
1) Very weak and inaccurate tactical air support (despite the fact that the Russian Air Force is working at the limit of its capabilities - to achieve serious results without suspecting the concept of "adventive aircraft gunner" - did not work even during the Great Patriotic War).
2) Bad adjustment of artillery with its sufficient total number (not only aircraft gunners were forgotten, but also elementary advanced artillery correctors, as a result of which "the infantry fights separately from the artillery and vice versa").
3) Acute shortage of modern tactical reconnaissance equipment (reconnaissance unmanned vehicles, not to mention strike drones).
4) Low training of troops (including at the level of leadership of units and formations) and lack of initiative from the mid- and lower-level command.
5) Lack of large reserves for introduction into tactical breakthroughs arising during promotion. As a result, the enemy quickly "tightens the gaps", maintaining the stability of the entire defense as a whole.


Dakle nemaju kontrolere za zračne napade, niti za topništvo. Isto tako fali dronova i rezervi.

O lošoj obuci vojske, i lošim časnicima da ne govorimo.
to je to. pročitao sam tu analizu strealkova.

Nemaju nešto što je bilo sasvim normalno u WW2. Koja dekadencija vojske.
iako i nisu toliko Rusi očajni koliko su sami Ukrainci dobri, plus imaju iza sebe objavještajnu i materijalnu pomoć zapada.

Plus kada sam ja čitao podatke sa wikipedije prije rata da ukrainci imaju modernizrano blizu 600-100 tenkova(više nego fra, njemačka, gbr zajedno), da mobilnih artiljerijskih sustava također imaju više nego ove tri zemlje zajedno(doduše starijih), da višecijevnih raketnih sustava opet imaju više nego ove tri zemlje zajedno, da PZO iako je stara sovjetska, sve jedno na papiru je jako brojnija, i opet jača nego ove tri zemlje zajedno :D , ovje su me ismijavali ali i na drugim forumima je bilo da se "sve to raspada, da korupocija je učnila svoje , da to ništa nije u voznom stanju".. a kurac.. udaraju ovi luđaci. Sami Rusi nisu imali pojma koga su napali.. precjenili su sebe, a podcjenili protivnika.

isto tako nevalja ne podcjenjivati Ruse, realno ovaj udar što je UKR preživjela, rijetko bi koja druga nato zemlja uspjela.. šta mislite kako bi Francuska ili Njemačka funkcionirala da im na glavu padne 2000 balističkih i krstarećih raketa.. a imaju puno manju vojsku (kopnenu) nego Ukraina..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21841
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Noor Tue 26 Apr - 22:41

MDMiridije wrote:
veber wrote:
bum ti poslao neke fotke. 
zanimljive.

Ovako je dzango znao započinjati razgovore.
:D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Apr - 22:45

ne volim stavljati linkove sa indexa glede ovoga rata ..ali ovo je fora
vidim da index počeo istraživati iste twiter profile pa imaju ne loš update oko rata..

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ukrajinski-diplomat-ruske-udovice-dobile-kompenzaciju-od-putina-oko-140-dolara/2359503.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_najnovije_d

Ukrajinski diplomat: Ruske udovice dobile kompenzaciju od Putina - oko 140 dolara

ima kompilacija slika uglavnom depresivne slike ali pogledajte klinca.. jadan klinac vjerojatno niti ne shvaća da mu tate više nema da je sve neka igra on je dobio pare za sladoled a tata će se pojaviti za tjedan dana..

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 FRS6g0sXoAIvHr-?format=jpg&name=medium

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21841
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber Tue 26 Apr - 22:46

MDMiridije wrote:
veber wrote:
bum ti poslao neke fotke. 
zanimljive.

Ovako je dzango znao započinjati razgovore.
teta i ja ne trebamo počinjati s "nekim" fotkama.
riješili smo davno neke rasprave.


tako da kada joj pošaljem fotku od 1000t autokrana, onda je to-to.

u krajnjoj liniji na moj cloud može ući.
big deal.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest Tue 26 Apr - 22:47

veber wrote:
MDMiridije wrote:
veber wrote:
bum ti poslao neke fotke. 
zanimljive.

Ovako je dzango znao započinjati razgovore.
teta i ja ne trebamo počinjati s "nekim" fotkama.
riješili smo davno neke rasprave.


tako da kada joj pošaljem fotku od 1000t autokrana, onda je to-to.

u krajnjoj liniji na moj cloud može ući.
big deal.

Što bi rankica rekao...uh uh :x
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Tue 26 Apr - 22:48

AssadNaPodmornici wrote: ali pogledajte klinca.. jadan klinac vjerojatno niti ne shvaća da mu tate više nema da je sve neka igra on je dobio pare za sladoled a tata će se pojaviti za tjedan dana..

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 FRS6g0sXoAIvHr-?format=jpg&name=medium

Ili je možda ona: Voli djecu žene svoje, možda je koje i...tvoje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182118
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber Tue 26 Apr - 22:50

btw ako te zanima koja povjesna knjiga možeš se i ti ušlagirati na cloud.
dam ti pristup.

većina je o rimu
većina je u PDF
većina je na engleskom.

ima manji dio na njemačkom i hrvatskom.
imam i cezarove ratove na kirilici.

nakon 1500e slabo sam zastupljen.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Noor Tue 26 Apr - 22:51

veber wrote:
MDMiridije wrote:
veber wrote:
bum ti poslao neke fotke. 
zanimljive.

Ovako je dzango znao započinjati razgovore.
teta i ja ne trebamo počinjati s "nekim" fotkama.
riješili smo davno neke rasprave.


tako da kada joj pošaljem fotku od 1000t autokrana, onda je to-to.

u krajnjoj liniji na moj cloud može ući.
big deal.
ti "neke" fotke fala bogu ne saljes na pp, ti ih denes na forum :D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest Tue 26 Apr - 22:52

Noor wrote:
veber wrote:
MDMiridije wrote:
veber wrote:
bum ti poslao neke fotke. 
zanimljive.

Ovako je dzango znao započinjati razgovore.
teta i ja ne trebamo počinjati s "nekim" fotkama.
riješili smo davno neke rasprave.


tako da kada joj pošaljem fotku od 1000t autokrana, onda je to-to.

u krajnjoj liniji na moj cloud može ući.
big deal.
ti "neke" fotke fala bogu ne saljes na pp, ti ih denes na forum :D

Nek se vidi bogatstvo ponude :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber Tue 26 Apr - 22:52

MDMiridije wrote:
veber wrote:
MDMiridije wrote:
veber wrote:
bum ti poslao neke fotke. 
zanimljive.

Ovako je dzango znao započinjati razgovore.
teta i ja ne trebamo počinjati s "nekim" fotkama.
riješili smo davno neke rasprave.


tako da kada joj pošaljem fotku od 1000t autokrana, onda je to-to.

u krajnjoj liniji na moj cloud može ući.
big deal.

Što bi rankica rekao...uh uh :x
rankica?

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović Tue 26 Apr - 22:53

AssadNaPodmornici wrote:iako i nisu toliko Rusi očajni koliko su sami Ukrainci dobri, plus imaju iza sebe objavještajnu i materijalnu pomoć zapada.

Plus kada sam ja čitao podatke sa wikipedije  prije rata da ukrainci imaju modernizrano blizu 600-100 tenkova(više nego fra, njemačka, gbr zajedno), da mobilnih artiljerijskih sustava također imaju više nego ove tri zemlje zajedno(doduše starijih), da višecijevnih raketnih sustava opet imaju više nego ove tri zemlje zajedno, da PZO iako je stara sovjetska, sve jedno na papiru je jako brojnija, i opet jača nego ove tri zemlje zajedno :D , ovje su me ismijavali ali i na drugim forumima je bilo da se "sve to raspada, da korupocija je učnila svoje , da to ništa nije u voznom stanju".. a kurac.. udaraju ovi luđaci. Sami Rusi nisu imali pojma koga su napali.. precjenili su sebe, a podcjenili protivnika.

isto tako nevalja ne podcjenjivati Ruse, realno ovaj udar što je UKR preživjela, rijetko bi koja druga nato zemlja uspjela.. šta mislite kako bi Francuska ili Njemačka funkcionirala da im na glavu padne 2000 balističkih i krstarećih raketa.. a imaju puno manju vojsku (kopnenu) nego Ukraina..

Mi smo 90tih imali uglavnom minimalnu pomoć, dok smo oružje nabavljali teško i po lihvarskim cijenama.

Ukrajinska PZO jeste zastarjela ali je prema našoj Star-Trek. Uglavnom Porošenka su svi smatrali korumpiranim oligarhom, no lik je zbilja sriktao stanje u vojsci. Nije to samo do strane pomoći.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Tue 26 Apr - 22:55

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote: ali pogledajte klinca.. jadan klinac vjerojatno niti ne shvaća da mu tate više nema da je sve neka igra on je dobio pare za sladoled a tata će se pojaviti za tjedan dana..

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 FRS6g0sXoAIvHr-?format=jpg&name=medium

Ili je možda ona: Voli djecu žene svoje, možda je koje i...tvoje.
Tko zna čiji je to mali.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182118
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by niels Tue 26 Apr - 22:57

Na istoku ništa novo…

Rusija nastavlja s ofenzivom, pomaci su mali (ali svaki pomak oko Harkova im je dobar). Uza sve probleme s logistikom i taktičkim nastupom, počinje i sezona kiša. U Rusiji netko evidentno djeluje, vrlo elitna postrojba, rekao bih, i još im više stanjuje logistiku, moral i živce.

Ukrajinci su također iscrpljeni. Demografski je to također zemlja s tipično jednim-dva djeteta u obitelji, od prvog dana rata žene se također bore. Sigurno da na istoku to posebno dolazi do izražaja, a Rusi kombiniraju to s pritiskom s juga.

Ukrajinci su se nadali prijelomu ratne sreće kod Mariupolja, i iskazali su se, ali sad bi ključ mogao postati Zaporožje - mjesto koje nisu utvrđivali, niti su se nadali da će se tamo boriti.

Ukrajini treba pomoć, pa sve više i više i u živoj sili (dobrovoljci).
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici Tue 26 Apr - 23:00

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:iako i nisu toliko Rusi očajni koliko su sami Ukrainci dobri, plus imaju iza sebe objavještajnu i materijalnu pomoć zapada.

Plus kada sam ja čitao podatke sa wikipedije  prije rata da ukrainci imaju modernizrano blizu 600-100 tenkova(više nego fra, njemačka, gbr zajedno), da mobilnih artiljerijskih sustava također imaju više nego ove tri zemlje zajedno(doduše starijih), da višecijevnih raketnih sustava opet imaju više nego ove tri zemlje zajedno, da PZO iako je stara sovjetska, sve jedno na papiru je jako brojnija, i opet jača nego ove tri zemlje zajedno :D , ovje su me ismijavali ali i na drugim forumima je bilo da se "sve to raspada, da korupocija je učnila svoje , da to ništa nije u voznom stanju".. a kurac.. udaraju ovi luđaci. Sami Rusi nisu imali pojma koga su napali.. precjenili su sebe, a podcjenili protivnika.

isto tako nevalja ne podcjenjivati Ruse, realno ovaj udar što je UKR preživjela, rijetko bi koja druga nato zemlja uspjela.. šta mislite kako bi Francuska ili Njemačka funkcionirala da im na glavu padne 2000 balističkih i krstarećih raketa.. a imaju puno manju vojsku (kopnenu) nego Ukraina..

Mi smo 90tih imali uglavnom minimalnu pomoć, dok smo oružje nabavljali teško i po lihvarskim cijenama.

Ukrajinska PZO jeste zastarjela ali je prema našoj Star-Trek. Uglavnom Porošenka su svi smatrali korumpiranim oligarhom, no lik je zbilja sriktao stanje u vojsci. Nije to samo do strane pomoći.
pa realno, do početka samog rata, cijela UKR tehnika je bila modernizrana sovjetska plus domaća proizvodnja. sjeti se UKR vosjke tamo 2014 , 50 000 vojnika pola vojske etnički rusi i ruski generali.. jedino što je od UKR vojske valjalo je bilo na brzinu sklepani Azov i Desni sektor bataljuni itd.. rusi ih u dvije ograničene manje intervencije baš rasturili..
međutim ekipa je naučila lekciju, unatoč siromašnoj državi, jebeno su osposobili.. ukrainci su u roku par godina doslovno osposobili na tisuće komada teške tehnike.. tako da su ruse dočekali sa osposobljenom PZO koja i sada skida Ruske avione, i tisućama komada teške tehnike ... i vojskom koja se zna jebeno ratovati.

anyway gledam ovaj srpski forum, oni u komentarima smatraju da je UKR obrana pred slomom itd..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21841
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber Tue 26 Apr - 23:00

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:iako i nisu toliko Rusi očajni koliko su sami Ukrainci dobri, plus imaju iza sebe objavještajnu i materijalnu pomoć zapada.

Plus kada sam ja čitao podatke sa wikipedije  prije rata da ukrainci imaju modernizrano blizu 600-100 tenkova(više nego fra, njemačka, gbr zajedno), da mobilnih artiljerijskih sustava također imaju više nego ove tri zemlje zajedno(doduše starijih), da višecijevnih raketnih sustava opet imaju više nego ove tri zemlje zajedno, da PZO iako je stara sovjetska, sve jedno na papiru je jako brojnija, i opet jača nego ove tri zemlje zajedno :D , ovje su me ismijavali ali i na drugim forumima je bilo da se "sve to raspada, da korupocija je učnila svoje , da to ništa nije u voznom stanju".. a kurac.. udaraju ovi luđaci. Sami Rusi nisu imali pojma koga su napali.. precjenili su sebe, a podcjenili protivnika.

isto tako nevalja ne podcjenjivati Ruse, realno ovaj udar što je UKR preživjela, rijetko bi koja druga nato zemlja uspjela.. šta mislite kako bi Francuska ili Njemačka funkcionirala da im na glavu padne 2000 balističkih i krstarećih raketa.. a imaju puno manju vojsku (kopnenu) nego Ukraina..

Mi smo 90tih imali uglavnom minimalnu pomoć, dok smo oružje nabavljali teško i po lihvarskim cijenama.

Ukrajinska PZO jeste zastarjela ali je prema našoj Star-Trek. Uglavnom Porošenka su svi smatrali korumpiranim oligarhom, no lik je zbilja sriktao stanje u vojsci. Nije to samo do strane pomoći.
ti barem nisi glup.
uspoređivat domovinski rat i ukrajinski.

dva različita svemira.

kao i rusko i zapadno oružje.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber Tue 26 Apr - 23:04

kada je bila sirija, pisao am da rusi kasne 10-15g

po ovom viđenom kasne 25g za zapadom.


zašto se uzjebali i prijete nuklearnim?

iz slabosti.

treba tu žgadiju zatući. slijedećih 150 godina zabraniti pristup bilo kojij tehnologiji.


ta stoka sa istoka nikada nije ništa dobrog donesla.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by veber Tue 26 Apr - 23:10

Noor wrote:
veber wrote:
MDMiridije wrote:
veber wrote:
bum ti poslao neke fotke. 
zanimljive.

Ovako je dzango znao započinjati razgovore.
teta i ja ne trebamo počinjati s "nekim" fotkama.
riješili smo davno neke rasprave.


tako da kada joj pošaljem fotku od 1000t autokrana, onda je to-to.

u krajnjoj liniji na moj cloud može ući.
big deal.
ti "neke" fotke fala bogu ne saljes na pp, ti ih denes na forum :D
kaj bum ih skrival.

bolje ban nego jeban.

ali kaj jeje. od šefice guza bila kao elf.
baš sam volio dirati blatobrane.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Hektorović Tue 26 Apr - 23:16

AssadNaPodmornici wrote:
Hektorović wrote:Mi smo 90tih imali uglavnom minimalnu pomoć, dok smo oružje nabavljali teško i po lihvarskim cijenama.

Ukrajinska PZO jeste zastarjela ali je prema našoj Star-Trek. Uglavnom Porošenka su svi smatrali korumpiranim oligarhom, no lik je zbilja sriktao stanje u vojsci. Nije to samo do strane pomoći.
pa realno, do početka samog rata, cijela UKR tehnika je bila modernizrana sovjetska plus domaća proizvodnja.  sjeti se UKR vosjke tamo 2014 , 50 000 vojnika   pola vojske etnički rusi i ruski generali.. jedino što je od UKR vojske valjalo je bilo na brzinu sklepani Azov i Desni sektor bataljuni itd.. rusi ih u dvije ograničene manje intervencije baš rasturili..
međutim ekipa je naučila lekciju, unatoč siromašnoj državi, jebeno su osposobili.. ukrainci su u roku par godina doslovno osposobili na tisuće komada teške tehnike.. tako da su ruse dočekali sa osposobljenom PZO koja i sada skida Ruske avione, i tisućama komada teške tehnike ... i vojskom koja se zna jebeno ratovati.

anyway gledam ovaj srpski forum, oni u komentarima smatraju da je UKR obrana pred slomom itd..

Sovjetski generali, sovjetskog mindseta. Napravili su ogromnu smjenu generacija, vojsku vode likovi u 40tim a ne 60tim kako je uobičajno, posebno pažljivo školovali niže časnike, koji su u Dobnabsu svi dobili i borbeno iskustvo.

Zanimljivo, Ameri vođeni Craigom i Marshallom su pred sam WW2 uglavnom počistili staru gardu generala, i pustili novu geneaciju da preuzme. Eisenhower i Bradley su bili u ranim 50tim, jedino je MacArthur preživo tu sječu glava.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 18 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 18 of 50 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 34 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum