ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by catabbath Sun 17 Apr - 0:35

Evo ako Rusi pregaze Ukrainu nadam se da neće stati i da će rasturiti bar još Poljake

catabbath

Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by darth_vader Sun 17 Apr - 0:36

veber wrote:
MDMiridije wrote:Treba jednu stvar priznati rusima po pitanju te krstarice.

Stvarno ugasiše vatru na kraju.
ruska mornarica je ionako zakurac.
huni i tatari ionako se služe konjima.

mada im i konjicu tamane, a i ptičurine im slabo letuckaju.

znamo kako diktatori završavaju.

a, pride je super kaj će hititi rusiju 50 godina unatrag.

imali smo jednog s brčićima koji je malo htio sudete, pa češku, pa poljsku...
sada idiot bez brčića ide s druge strane.

treba rokati maximalo po toj krivoslavnoj žgadiji.

pride zatvoriti pipu srbima i ciganima mađarima.
i austrijancima.

sve je to ista stoka.

I Švabama ;)
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by red wolf Sun 17 Apr - 0:37

https://www.aa.com.tr/en/asia-pacific/india-reportedly-cancels-plan-to-buy-48-helicopters-from-russia/2565444

hahahahahahahahahahahahahahahaha
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by red wolf Sun 17 Apr - 0:38

catabbath wrote:Evo ako Rusi pregaze Ukrainu nadam se da neće stati i da će rasturiti bar još Poljake
Bit će sretni da se povuku časno.
red wolf
red wolf

Male
Posts : 15947
2016-02-10

Lokacija: : Svemir

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sun 17 Apr - 0:53

red wolf wrote:https://www.aa.com.tr/en/asia-pacific/india-reportedly-cancels-plan-to-buy-48-helicopters-from-russia/2565444

hahahahahahahahahahahahahahahaha
Nikidan in je stigla nova pošiljka S-400, ono šta su od njih naručili a to nemaju a helikoptere znači ipak ne žele komplikacije jer helikopter mora radit servis, generalke itd pa izgleda da se okreću sebi barem kad su helikopteri u pitanju al svakako ruski radi američki i evropskih sankcija nisu poželjni i škakljiva su roba.

---

Indija je odlučila otkazati svoj plan za kupnju helikoptera Mi-17 V5 od Rusije kako bi povećala domaću proizvodnju, izvijestili su lokalni mediji u subotu.

Odluka o otkazivanju plana za kupnju još 48 helikoptera Mi-17 V5 od Rusije nije povezana s ruskim ratom protiv Ukrajine, već je u skladu s inicijativom Make in India, objavila je India Today pozivajući se na izvore iz najviše vlade pod uvjetom anonimnosti.

"Natječaj za 48 helikoptera Mi-17V5 povučen je zbog nastojanja da se udomaći. IAF (indijsko ratno zrakoplovstvo) sada će podržavati domaći program za helikoptere", rekli su izvori.

Rusija se ističe kao vodeći dobavljač obrane Indije opskrbljujući gotovo 60% potreba obrambene industrije zemlje, s kojom je u bliskim odnosima od raspada Sovjetskog Saveza.

Indijsko ministarstvo obrane objavilo je da će povećati proizvodnju velikog broja obrambene opreme, uključujući helikoptere, tenkovske motore, projektile i sustave ranog upozorenja, u slučaju da Rusija ne može nabaviti vojnu opremu.

Indijski ministar obrane Rajnath Singh ranije je rekao da im je cilj učiniti Indiju obrambenim proizvodnim središtem.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sun 17 Apr - 1:05

Po ovome izgleda da Rusi nemaju pravno uporište da tu SSSR tehniku zabrane drugima da izvoze ( prodaju ili poklone ) trećim zemljama.

---

-  Češko Ministarstvo vanjskih poslova odbacilo je rusko upozorenje da Češka nema pravo davati oružje sovjetskog porijekla trećim zemljama bez njezina pristanka.

Češki ministar vanjskih poslova Jan Lipavský rekao je da je ovaj argument besmislen, budući da u starim kupoprodajnim ugovorima nije bilo klauzule koja zabranjuje ponovni izvoz vojne opreme. te je to nazvao "činjeničnom glupošću".


Rekao je da Češka neće odgovoriti na diplomatsku notu, javljaju lokalni mediji. - Rusija općenito pokušava odvratiti zapadne zemlje od pomoći Ukrajini: prijetnjama, ucjenama i širenjem dezinformacija. U ovom slučaju Moskva tvrdi da Češka ne smije izvoziti bivšu sovjetsku opremu bez pristanka Rusije. To je besmislica, još jedan bezobrazan i sramotan pokušaj - rekla je danas ministrica obrane Jana Černochová.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/rano-jutros-odjeknule-su-eksplozije-u-kijevu-i-lavovu-zelenski-trazi-jos-oruzja-od-zapada-1579233 - www.vecernji.hr
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest Sun 17 Apr - 1:17

RayMabus wrote:
MDMiridije wrote:Inace lako moguce da cemo se "riješiti" M84 tenkova i vecine Mi8-17 helikoptera :D
Helikoptera ćemo se svakako morat riješit a ovo tenkovi i to, o tom potom. Svakako moramo nabavit neke modernije tenkove itd a onda ovi idu negdje nekome.

Izaslanstvo iz Nextera je bilo u hr. Sve hush-hush. Ali ono...Leclerc,naoruzanje za avione,napredna municija za panzerhaubitze,pzo kratkog dometa,...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sun 17 Apr - 1:21

MDMiridije wrote:
RayMabus wrote:
MDMiridije wrote:Inace lako moguce da cemo se "riješiti" M84 tenkova i vecine Mi8-17 helikoptera :D
Helikoptera ćemo se svakako morat riješit a ovo tenkovi i to, o tom potom. Svakako moramo nabavit neke modernije tenkove itd a onda ovi idu negdje nekome.

Izaslanstvo iz Nextera je bilo u hr. Sve hush-hush. Ali ono...Leclerc,naoruzanje za avione,napredna municija za panzerhaubitze,pzo kratkog dometa,...
Znam. Stavija san temu o tome al ne možeš o tim stvarima tako pričat jer nije to kutija kekasa nego visoko sofisticirano oružje itd. O tom potom. Prvo Rafali pa ćemo vidit to itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest Sun 17 Apr - 1:23

RayMabus wrote:
MDMiridije wrote:
RayMabus wrote:
MDMiridije wrote:Inace lako moguce da cemo se "riješiti" M84 tenkova i vecine Mi8-17 helikoptera :D
Helikoptera ćemo se svakako morat riješit a ovo tenkovi i to, o tom potom. Svakako moramo nabavit neke modernije tenkove itd a onda ovi idu negdje nekome.

Izaslanstvo iz Nextera je bilo u hr. Sve hush-hush. Ali ono...Leclerc,naoruzanje za avione,napredna municija za panzerhaubitze,pzo kratkog dometa,...
Znam. Stavija san temu o tome al ne možeš o tim stvarima tako pričat jer nije to kutija kekasa nego visoko sofisticirano oružje itd. O tom potom. Prvo Rafali pa ćemo vidit to itd.

Bit ce ti Leclerc 100%. A M84 ce zavrsiti u Ukraini na kraju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sun 17 Apr - 1:26

Ne znam. Mogu ja sad ode nešto pričat al ono ne znam.

Ne znam. Mislim svakako bi mi trebali neke nove tenkove a sad kuda i šta ja nemam pojma.

Mogu o tome raspravljat al to je onda rasprava, ne mora to bit tako na kraju.

Svakako ja mislin da nećemo američke nego EU obrambena suradnja pa sad ....
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest Sun 17 Apr - 1:28

M84 je samo dobar za poginut s obzirom na to kako se vode ratovi sada. Toga se treba stop prije rjesavati i nabaviti nesto s tonom oklopa i s aktivnom obranom samog vozila. Leclerc bi tu bio super izbor a i ono prosirili bi suradnju s francuzima sto je ok.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sun 17 Apr - 1:31

Pa i bez te Ukrajine priča je bila da se mora ta tenkovska sila kod nas modernizirat itd a sad pogotovo.

A taj leklerk...to se više ne proizvodi a prodali samo UAE ....pa sad ne znam kako to Francuzi misle da mi uzmemo a da oni nemaju itd....ispada ko da se oni toga riješavaju a sebi bi valjda neki bolji noviji model.

Nisu mi baš nešto jasni.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest Sun 17 Apr - 1:38

Razvijaju novi tenk zajedno sa njemačkom. A sto se tice tenka, proizvodnju su zaustavili ali liniju nikada nisu raspustili. Oni tako rade od drugog svjetskog rata. Ono čitavo vrijeme zadržavaju mogućnost da liniju ponovno pokrenu za proizvodnju u slučaju potrebe u vrlo kratkome roku, ili u slučaju nabave.

Stvar je što izgleda da nismo mi jedini što se interesiramo za tenk.

Promatraj to ovako. Rafale isto godinama nisu nikome mogli prodati, sad odjednom ga svi hoće, tako je i kod ovoga. Tenk je sad grobnica ako nije za popizdit oklopljen i nema nekakvu aktivnu zaštitu po defaultu. Zato i krenulo zanimanje za novije modele s novijim oklopom i to.

Tako je i s Caesar onom samohotkom bilo. Napravili...svima to debilno nekako izgledalo. Ispalo vrhunski komad opreme. Ono česi odjebavaju u potpuosti vlastiti razvoj sličnog oružja (kažu da im je skupo razvijati potpuno novi top) i radije kupuju ovo od Francuza. Sad se svi raspituju o tome i kupuju. Isto je linija na hlađenju bila svako malo ko i za tenk....pametni su francuzi kad su te stvari u pitanju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sun 17 Apr - 1:48

Pa Češka uopće nema tenkove nego jedva sto tih T-72 a i to sad poklanjaju Ukrajini a vamo su radili tu samohodnu haubicu i doli je podvozje tj kamion Tatra a top taj francuski Caesar....i sad za eu obrambene fondove uvjet je najmanje tri države članice EU da možeš malo love iščićat i onda te oružje dođe jeftinije nešto....e sad to valjda ta priča oko toga Lekreka s tim da bi bilo poželjno da šta više država se uključi kako bi bilo više proizvodnje ako se pogon pokrene i onda te ispodne još i jeftinije jer na veću količinu je manji trošak po proizvodnoj jedinici.

Nešto se tu ta igra odvija iza zatvorenih vrata sa Česima i sad triba još najmanje jedna članica a poželjno je da ih se šta više uključi tako da ima smisla pokrenit ponovo proizvodnju Lekrerka.


Last edited by RayMabus on Sun 17 Apr - 1:50; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest Sun 17 Apr - 1:50

Meni je nevidjeno zao sto nismo cv90 uzeli kad nam se nudilo. Mogli smo relativno jeftino dobiti vrhunsko vozilo. Ali jebiga dva cirkusanta za redom vodili ministarstvo obrane i jbg. Tesko da bi se plenki isprsio.

Caesar je bio ozbiljna mogucnost i kad je Panzerhaubitza se birala. To su sve redom super sustavi.

Ae...Česi su htjeli Leparde uzeti kad ih se njemačka rješavala...ali onda se poklala politika jedni s drugima i otišlo. Kasnije su htjeli od Nizozemaca uzeli pa opet ćorak. Sad ako budu htjeli će uzimati morati novo. Mada...negdje sam procitao da su se interesirali za onaj talijanski tockas Centauro...u izvedbi s topom od 120mm i svacim jos naklemerenim po vozilu...od protuoklopnih raketa, top, ovo-ono...isto dobiju mrcinu od 30 tona koja ide 100 na sat :D


Last edited by MDMiridije on Sun 17 Apr - 1:54; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sun 17 Apr - 1:52

MDMiridije wrote:

Caesar je bio ozbiljna mogucnost i kad je Panzerhaubitza se birala. To su sve redom super sustavi.
Caesar nije gusjeničar.

Mogu to napravit u Bosni. Ona njihova samohodna haubica ti je isto Tatra podvozje.

RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest Sun 17 Apr - 1:55

RayMabus wrote:
MDMiridije wrote:

Caesar je bio ozbiljna mogucnost i kad je Panzerhaubitza se birala. To su sve redom super sustavi.
Caesar nije gusjeničar.

Mogu to napravit u Bosni. Ona njihova samohodna haubica ti je isto Tatra podvozje.


Pa bas zato, nasi su sami govorili da bi mogli mi imati problema zbog tezine panzerhaubitze. Ono...mrcina od 60 tona.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest Sun 17 Apr - 1:56

Cak su i ameri nesto testirali s tim centaurom sa tezim topom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sun 17 Apr - 2:06

Ima u Bosni ti ko srpske Nore.

Napravili su prototip. Podvozje ti je kamion Tatra. Pratin ja to sve.

Zanima me top radi obalne straže odnosno obalnog topništva.

Ona je sad kod Emirata a upravo su oni i jedini kupci Lekrerka i sad tu ima neka priča jer tamo je i Rafale tj Francuska ima stacionirano i Rafale a Emirati su kupili i Rafale odma nakon nas tako da ovaj ....

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 J4eikt10


Last edited by RayMabus on Sun 17 Apr - 2:15; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Guest Sun 17 Apr - 2:11

Tatra je ekrstra kamion. Pa i mi smo rbs-ove na tatrine kamione stavili. To je mrcina od kamiona koja moze svasta izdrzati. Ta Nora je i kao ceska isto Dana kao i gomila sustava svi bazirani na d20 topu...dizajniranom iza drugog svjetskog rata. Od toga se lagano odustaje. Mada nema razloga iskreno...solidan je to top, razvija se nova municija za isti i ono...za male pare dobijes dovoljno dobro nesto.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus Sun 17 Apr - 2:14

MDMiridije wrote:Tatra je ekrstra kamion. Pa i mi smo rbs-ove na tatrine kamione stavili. To je mrcina od kamiona koja moze svasta izdrzati. Ta Nora je i kao ceska isto Dana kao i gomila sustava svi bazirani na d20 topu...dizajniranom iza drugog svjetskog rata. Od toga se lagano odustaje. Mada nema razloga iskreno...solidan je to top, razvija se nova municija za isti i ono...za male pare dobijes dovoljno dobro nesto.
Skroz ok je za obalno topništvo jer ti je i ovako i onako granica teriorijalnog mora 22 km od kopna a ti na točkovima su pokretljiviji i lakši i puno ih je lakše pomjerat i prebacivat na otoke il raspoređivat duž obale.

Zato to detaljno pratim. Sad ćemo vidit šta će isposlovat ovdje jer se sad dižu naglo vojni proračuni država članica EU ali i NATO država te općenito država u Europi i diljem svijeta.

RayMabus
RayMabus

Posts : 182004
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 15 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 15 of 50 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 32 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum