ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ruska invazija na Ukrajinu

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 19/3/2022, 18:53

IZ KINE PORUČILI: "SAD bi se trebao zamisliti oko vlastite uloge u izbijanju rata u Ukrajini"


Glasnogovornik kineskog ministarstva vanjskih poslova, Zhao Lijian, iznio je kritičan stav prema SAD-u govoreći o aktualnom ratu u Ukrajini. Poručio je kako bi se SAD trebao zamisliti glede vlastite uloge u eskalaciji ove krize. Njegov komentar dolazi dan nakon razgovora američkog predsjednika Joea Bidena i kineskog predsjednika Xi Jinpinga. Iako većina detalja dvosatnog razgovora nije poznata izvori navode kako je SAD Kini zaprijetio sankcijama i drugim ekonomskim mjerama ako budu "pomagali Rusiju".


Kineski glasnogovornik pak poručuje: "SAD bi trebao razmisliti o ulozi koju su odigrali u ukrajinskoj krizi, ozbiljno preuzeti odgovornosti, poduzeti konkretne radnje za smanjenje napetosti i rješavanje sukoba umjesto dolijevanja ulja u vatru i prebacivanja krivnje na druge".


Podsjetimo, prethodno početku ruske invazije na Ukrajinu iz Moskve su od SAD-a i NATO-a zatražili sigurnosne garancije da Ukrajina neće postati dio NATO saveza. Ti ruski zahtjevi su odbijeni, nekoliko tjedana kasnije krenula je ruska vojna invazija na Ukrajinu.

AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 19/3/2022, 18:55

JUŽNOAFRIČKI PREDSJEDNIK PROZVAO NATO ZA RAT U UKRAJINI: "Nisu slušali kad im se govorilo da će širenje prema istoku dovesti do ovoga! Neki sad traže da zauzmemo neprijateljski stav prema Rusiji, ali nećemo to učiniti, mi smo za mir i dijalog"


Južnoafrički predsjednik Cyril Ramaphosa okrivio je NATO za rat u Ukrajini te je rekao da će se oduprijeti pozivima za osudu Rusije. "Rat se mogao izbjeći da je NATO tijekom godina poslušao upozorenja svojih čelnika i dužnosnika da bi njegovo širenje na istok moglo dovesti do veće, a ne manje nestabilnosti u regiji", rekao je Ramaphosa odgovarajući na pitanja u parlamentu.


Istaknuo je pritom kako Južna Afrika "ne može prihvatiti upotrebu sile i kršenje međunarodnog prava" - očito se referirajući na rusku invaziju Ukrajine koja je krenula 24. veljače, ali nije je direktno spomenuo.


Ramaphosa je također istaknuo da ga je Putin osobno uvjeravao da pregovori napreduju. Ramaphosa je pritom poručio da još nije razgovarao s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskim, ali navodi da želi.


Ramaphosa je jučer rekao da je od Južne Afrike zatraženo da posreduje u sukobu Rusije i Ukrajine. Nije rekao tko ga je zamolio za posredništvo.
"Postoje oni koji inzistiraju da bismo trebali zauzeti vrlo neprijateljski stav prema Rusiji. Pristup koji ćemo zauzeti, umjesto toga, je ... inzistiranje na tome da treba postojati dijalog", dodao je Ramaphosa.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 19/3/2022, 18:55

Hrvatskoj državi su temelji baš u nacizmu, a jedina zaštita od Srbije joj je upravo NATO.

Baš to dvoje su Rusi okrenili mlatiti po Ukrajini. Užas.

Miha je izbezumljen. Ja isto, kao Hrvat, sam se iznervirao.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 19/3/2022, 18:56

Dakle, čini se da je zapad prilično izoliran u nastupu prema Rusiji. Ne pikam azijske poslušnike J. Koreju i Japan, ka ni Australiju.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 19/3/2022, 18:57

Pa dobro Ukrajina neće u NATO  a Rusija je demilitarilizira, ono šta joj nije na dohvat ruke poklopi dalekometnim raketama.

Ukrajinska ratna avijacija godine gospodnje 2023 :


Enlarge this image Click to see fullsize
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 5f1e836585600a1e7f3cc812
RayMabus
RayMabus

Posts : 182021
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 19/3/2022, 18:57

RayMabus wrote:Snimka je s početka ožujka, a kako prenosi Daily Mail, zaposlenici u obližnjoj bolnici tvrde da je do 13. ožujka više od 2500 tijela poslano natrag u Rusiju.
Bjelorusko medicinsko osoblje u Gomelu kaže da su njihove mrtvačnice prepune.
-
https://www.index.hr/vijesti/clanak/tijela-rusa-nocu-utovaruju-u-vlakove-u-bjelorusiji-objavljene-snimke-iz-mrtvacnice/2348808.aspx?index_ref=rubrika_vijesti_najnovije_d
-
Bjelorusija ima manje od deset miljona stanovnika i Lukašenku sasvim sigurno nije ugodno dok gleda ovo.


Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Belarus-population-pyramid-2020
2500 samo na teritroju bjelorusije i to do 13 ožujka, prije 6 dana.. 
a teritorij bjelorusije je samo jedan pravac po kojem napreduju rusi(kijev) dakle iz Bjelorusije idu napadi i komunikacija za Kijev i Černihiv,  dakle samo na tom ratištu 2500 mrtvih do 13 ožujka je poslano u Rusiju.. a gdje je Sumi, Harkovski front, cijeli Donbas, Mariopol, i Južni Front oko Nikolajeva, Zaporožja, Hersona,  . tako da ova moja procjena od 7000mrtvih može biti i podcjenjena čak.. mislim da su ameri dali procjenu od 7000-9000 , izgleda da bi situacija mogla biti bliža ovoj 9000.. zato su Rusi počeli se tu "ukopavati" oko Kijeva.. 
vidit ćemo kako će to Ukrainci čistiti.. 

ponavljam nisam general, očito da Ukrainci ne mogu pokretati velike masovne operacije, em su puno teže za organizirati, em Rusi imaju nadmoć u zraku i teškom oružju.. međutim ovi Američki dronovi kamikaze ... 
pa jednostavno USA satelitskim snimkama zna točno gdje su veće koncetracije Rusa..ne trebaju ih Ukri tražiti.. Ukrainske manje jedinice natrpane tim dronovima dođu u domet tih ukopanih Rusa, i samo lansiraju te male dronove kamikaze.. mogu na takav način čistiti ove Ruse oko Kijeva...

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21836
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 19/3/2022, 18:58

omni wrote:
crvenkasti wrote:Da nije bilo velikosrpske politike, ne bi nikad nastala NDH.

A da nije bilo velikosrba koji su odbili plan Z4 pa dobili po picki a onda pobjegli, danas ne bismo imali Hrvatsku.
Ja sam glup ko kurac i ne znam nikoga zajebati osim kad mu izmijenim post.

I ja sam glup. Doduše ne toliko kao ti, ali i meni je gadno,
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 19/3/2022, 19:01

crvenkasti wrote:Hrvatskoj državi su temelji baš u nacizmu, a jedina zaštita od Srbije joj je upravo NATO.

Baš to dvoje su Rusi okrenili mlatiti po Ukrajini. Užas.

Miha je izbezumljen. Ja isto, kao Hrvat, sam se iznervirao.
Miha je siguran da rat neće ostati u okviru ukrajine, a isto je tako siguran da će srbija konačno platiti za sve grijehe koje je učinila svima oko sebe... meni je jedino žao što sam te pustio da odeš onomad, ipak bi bilo puno bolje da smo vas u srbiju slali u vrećama a ne na traktorima... po ruskom modelu...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AlfaOmega 19/3/2022, 19:02

Rusi su iz Bjelorusije također napravili i mali upad ka Žitomiru, zapadnije, tek toliko da razvuku ukrajinske snage. Ali front je od tad prilično statičan, Rusi ništa ne pokušavaju. Što ne znači da neće ak mirovni pregovori zapnu.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 19/3/2022, 19:02

AssadNaPodmornici wrote:

. zato su Rusi počeli se tu "ukopavati" oko Kijeva.. 
vidit ćemo kako će to Ukrainci čistiti.. 

ponavljam nisam general
, očito da Ukrainci ne mogu pokretati velike masovne operacije, em su puno teže za organizirati, em Rusi imaju nadmoć u zraku i teškom oružju.. međutim ovi Američki dronovi kamikaze ... 
pa jednostavno USA satelitskim snimkama zna točno gdje su veće koncetracije Rusa..ne trebaju ih Ukri tražiti.. Ukrainske manje jedinice natrpane tim dronovima dođu u domet tih ukopanih Rusa, i samo lansiraju te male dronove kamikaze.. mogu na takav način čistiti ove Ruse oko Kijeva...
A ipak nešto kužiš jel poput npr da je lakše locirati a samim time i pogoditi ukopanu fiksnu metu od gore nego onu u pokretu.

Oni su se ukopali u zemlju kako bi imali zemljanu zaštitu od metaka i projektila koje puca pješadija il neka zemaljska postrojba na njih a od gore su ćelavi i k tome još fiksni ( ukopani ).

Bude još pošiljki za Lukašenka u crnim vrećama. Il su možda vrećice pošto im skupljaju ostatke. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 182021
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 19/3/2022, 19:05

michaellcmacha wrote:
crvenkasti wrote:Hrvatskoj državi su temelji baš u nacizmu, a jedina zaštita od Srbije joj je upravo NATO.

Baš to dvoje su Rusi okrenili mlatiti po Ukrajini. Užas.

Miha je izbezumljen. Ja isto, kao Hrvat, sam se iznervirao.
Miha je siguran da rat neće ostati u okviru ukrajine, a isto je tako siguran da će srbija konačno platiti za sve grijehe koje je učinila svima oko sebe... meni je jedino žao što sam te pustio da odeš onomad, ipak bi bilo puno bolje da smo vas u srbiju slali u vrećama a ne na traktorima... po ruskom modelu...

Ako i ne uspijemo sjebati Srbiju, bar ćemo poklati preostale Srbe. To nam je lako, ima ih još sasvim malo.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 19/3/2022, 19:07

Srbija će sama sebe sjebat. Ne triba je nitko sjebavat kad sama sebe uvik sjebe.

Čobane vrati seeeeeee ovce tvojeeee ne mogu bez tebeee
RayMabus
RayMabus

Posts : 182021
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by AssadNaPodmornici 19/3/2022, 19:07

RayMabus wrote:
AssadNaPodmornici wrote:

. zato su Rusi počeli se tu "ukopavati" oko Kijeva.. 
vidit ćemo kako će to Ukrainci čistiti.. 

ponavljam nisam general
, očito da Ukrainci ne mogu pokretati velike masovne operacije, em su puno teže za organizirati, em Rusi imaju nadmoć u zraku i teškom oružju.. međutim ovi Američki dronovi kamikaze ... 
pa jednostavno USA satelitskim snimkama zna točno gdje su veće koncetracije Rusa..ne trebaju ih Ukri tražiti.. Ukrainske manje jedinice natrpane tim dronovima dođu u domet tih ukopanih Rusa, i samo lansiraju te male dronove kamikaze.. mogu na takav način čistiti ove Ruse oko Kijeva...
A ipak nešto kužiš jel poput npr da je lakše locirati a samim time i pogoditi ukopanu fiksnu metu od gore nego onu u pokretu.

Oni su se ukopali u zemlju kako bi imali zemljanu zaštitu od metaka i projektila koje puca pješadija il neka zemaljska postrojba na njih a od gore su ćelavi i k tome još fiksni ( ukopani ).

Bude još pošiljki za Lukašenka u crnim vrećama. Il su možda vrećice pošto im skupljaju ostatke. lol!
te šeme ukopavanja ne vrijede previše na ratištima 21og stoljeća ako nemaš "kišobran".. Vidilo se u Azer vs Armenija ratu, Armenci su imali cijelu pokrajinu koja je brdsko-šumsko podrućje ukopano artiljerijom, oklopom, bunkerima, skladištima, rovovima, 60 000 dobro naoružanih i motiviranih vojnika, pa su ih Azeri očistili dronovima.. jer ludi Armenci su u mentalitetu bili zapeli kao naši .. kao da slušam Vuka ili Sovaka.. 
"ako smo ih dobili 90tih lako ćemo ih danas" "kupuj staro željezo, od amera 30godina stara oklopna vozila, to je super".   umjesto da uzimamo dronove , i dronove, i samo dronove. pa onda još dronova. dronove za izviđanje, za napad, teške dronove, male dronove kamikaze.. sve , samo dronove i dronove ..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21836
2018-06-14


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 19/3/2022, 19:09

AlfaOmega wrote:Dakle, čini se da je zapad prilično izoliran u nastupu prema Rusiji. Ne pikam azijske poslušnike J. Koreju i Japan, ka ni Australiju.
afričkim wagnerovim državama koje podržavaju rusiju uskratiti redovnu humanitarnu pomoć po ruskom modelu, neka ih rusi hrane kad su s njima u talu....azija i bliski istok vrlo jednostavno... ako su samodostatni eto im juana i rublje i neka si cuclaju.... europa i zapadni svijet uključujući koreju i japan mogu opstati.... ali definitivno moraju sve što je rusofilsko očistiti do zadnjeg... uključujući i vas, tebe i ostatak ekipe...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


RayMabus and Šandor Winnetou like this post

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 19/3/2022, 19:09

"ako smo ih dobili 90tih lako ćemo ih danas" "kupuj staro željezo, od amera 30godina stara oklopna vozila, to je super".   umjesto da uzimamo dronove , i dronove, i samo dronove. pa onda još dronova. dronove za izviđanje, za napad, teške dronove, male dronove kamikaze.. sve , samo dronove i dronove


--


A dobro to je za BiH i onda ideš kao NATO, dakle imaš tu tzv zaštitu iz zraka.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182021
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by RayMabus 19/3/2022, 19:12

AssadNaPodmornici wrote:



 Ruse oko Kijeva...
  umjesto da uzimamo dronove , i dronove, i samo dronove. pa onda još dronova. dronove za izviđanje, za napad, teške dronove, male dronove kamikaze.. sve , samo dronove i dronove ..
Svemirski program iz hrvatske regije Istra uspješno je lansirao više autonomnih bespilotnih letjelica u ljudima bliski svemir sa ciljem prikupljanja važnih naučnih podataka.


https://balkans.aljazeera.net/news/technology/2022/3/6/istarski-svemirski-program-otkriva-nebeske-tajne


Last edited by RayMabus on 19/3/2022, 19:12; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 182021
2014-04-11


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 19/3/2022, 19:12

crvenkasti wrote:
michaellcmacha wrote:
crvenkasti wrote:Hrvatskoj državi su temelji baš u nacizmu, a jedina zaštita od Srbije joj je upravo NATO.

Baš to dvoje su Rusi okrenili mlatiti po Ukrajini. Užas.

Miha je izbezumljen. Ja isto, kao Hrvat, sam se iznervirao.
Miha je siguran da rat neće ostati u okviru ukrajine, a isto je tako siguran da će srbija konačno platiti za sve grijehe koje je učinila svima oko sebe... meni je jedino žao što sam te pustio da odeš onomad, ipak bi bilo puno bolje da smo vas u srbiju slali u vrećama a ne na traktorima... po ruskom modelu...

Ako i ne uspijemo sjebati Srbiju, bar ćemo poklati preostale Srbe. To nam je lako, ima ih još sasvim malo.
ono što navija za rusiju plus čto su četnici po defaultu mora ići proć... a sa njima i epikurac i njemu slični... ima kod vas ili u rusiji mjesta i za njih... dok vas/ih ne poklopi c4

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 19/3/2022, 19:19

michaellcmacha wrote:
crvenkasti wrote:
michaellcmacha wrote:
Miha je siguran da rat neće ostati u okviru ukrajine, a isto je tako siguran da će srbija konačno platiti za sve grijehe koje je učinila svima oko sebe... meni je jedino žao što sam te pustio da odeš onomad, ipak bi bilo puno bolje da smo vas u srbiju slali u vrećama a ne na traktorima... po ruskom modelu...

Ako i ne uspijemo sjebati Srbiju, bar ćemo poklati preostale Srbe. To nam je lako, ima ih još sasvim malo.
ono što navija za rusiju plus čto su četnici po defaultu mora ići proć... a sa njima i epikurac i njemu slični... ima kod vas ili u rusiji mjesta i za njih... dok vas/ih ne poklopi c4

Kad opet dođu Rusi i Srbi, bar ćemo moći sebi reći da smo učinili sve što smo mogli i bili Hrvati, ono, do daske.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by michaellcmacha 19/3/2022, 19:23

crvenkasti wrote:
michaellcmacha wrote:
crvenkasti wrote:

Ako i ne uspijemo sjebati Srbiju, bar ćemo poklati preostale Srbe. To nam je lako, ima ih još sasvim malo.
ono što navija za rusiju plus čto su četnici po defaultu mora ići proć... a sa njima i epikurac i njemu slični... ima kod vas ili u rusiji mjesta i za njih... dok vas/ih ne poklopi c4

Kad opet dođu Rusi i Srbi, bar ćemo moći sebi reći da smo učinili sve što smo mogli i bili Hrvati, ono, do daske.
doći ćete kurac ima netko tko i o tome vodi računa...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by crvenkasti 19/3/2022, 19:25

michaellcmacha wrote:
crvenkasti wrote:
michaellcmacha wrote:
ono što navija za rusiju plus čto su četnici po defaultu mora ići proć... a sa njima i epikurac i njemu slični... ima kod vas ili u rusiji mjesta i za njih... dok vas/ih ne poklopi c4

Kad opet dođu Rusi i Srbi, bar ćemo moći sebi reći da smo učinili sve što smo mogli i bili Hrvati, ono, do daske.
doći ćete kurac ima netko tko i o tome vodi računa...

i jadni ukrajinski nacisti su tako mislili ...
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by dzango 19/3/2022, 19:30

michaellcmacha wrote:
crvenkasti wrote:
michaellcmacha wrote:
ono što navija za rusiju plus čto su četnici po defaultu mora ići proć... a sa njima i epikurac i njemu slični... ima kod vas ili u rusiji mjesta i za njih... dok vas/ih ne poklopi c4

Kad opet dođu Rusi i Srbi, bar ćemo moći sebi reći da smo učinili sve što smo mogli i bili Hrvati, ono, do daske.
doći ćete kurac ima netko tko i o tome vodi računa...
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Fc430b3393844cd39c05f28ab9d41de2?impolicy=wcms_crop_resize&cropH=1612&cropW=2418&xPos=7&yPos=0&width=862&height=575

_________________
Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28141
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Ruska invazija na Ukrajinu - Page 4 Empty Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 50 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 27 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum