Ruska invazija na Ukrajinu
Page 48 of 50
Page 48 of 50 • 1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
Nije mi to bitno. Bitno mi je da je on premijer od 2011-2016 a 2014 traži da ga Rusija anketira i prima Kirila.MDMiridije wrote:Taj Shevchuk je pokrao neko pare u toj paradrzavi zohara...oni ga osudili pa je zbrisao u Moldaviju.
Sve mi je jasno šta se tu dešava.
Te tamo ćemo sve poklat. Neće ni jedan ostat koji je za Kirila. Oni se moraju uništit. Fizički.
RayMabus- Posts : 184137
2014-04-11
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
nikakvo okruženje nije u pitanju, trenutno su sve lnr i dnr linije meke i propusne, a tih 12-14 ukrajinskih brigada je ukopano i dobro naoružano, a ovo je potpuno drugačija situacija od onih kotlova kad su ukrajinski vojnici i dragovoljci uhvaćeni doslovno na livadi na brisanom prostoru.... koliko sam imao prilike vidjeti fortifikacije koje su ukrajinci izgradili će im pružati solidnu zaštitu od artiljerijskih i raketnih udara, s tim da ovaj puta ukrajinci imaju operativne sposobnosti za uzvratiti udare... priča o zatvaranju sa sjeveroistočne strane odnosno ispod harkiva pa ovamo prema jugu i obrnuto mislim da neće ići tako lako jer i sad tom klinu vise kontinuirano za vratom branitelji harkiva i te oblasti... a ovaj južni klin se tek treba formirati nakon što mariupolj padne, s tim da on ne može bez ometanja forsirati pravac do spajanja sa sjevernim klinom jer ukrajinci imaju snage koje će uvoditi i s kojima će ometati ruskog agresora...
_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg
"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU"
michaellcmacha- Posts : 21325
2015-08-08
Šandor Winnetou and AssadNaPodmornici like this post
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
Da vucino, radi odnosa prema nama Hrvatima u BiH ne mogu da smislim ni Amere ni Engleze
Inace bi me bolio kitomir sa sve ukljucujuci Ukrajinu
Kao mlad sam ih obozavao a sad podrzavam sve sto je protiv njih
Inace bi me bolio kitomir sa sve ukljucujuci Ukrajinu
Kao mlad sam ih obozavao a sad podrzavam sve sto je protiv njih
Ringo10- Posts : 21667
2015-09-24
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
Ovdje ima ove dvije gornje pokrajine a u njoj nema previše Rusa i to treba presjeć i onda Rusi nek idu dole a Ukrajinci koji su za Ukrajinu neka idu gore ili u Ukrajinu.RayMabus wrote:
[th]Camenca District (Romanian: Camenca, Moldovan Cyrillic: Каменка)[/th] 436 square kilometres (168 sq mi) 21,000 47.82% Moldovans, 42.55% Ukrainians, 6.89% Russians, 2.74% others [th]Rîbnița District (Romanian: Rîbnița, Moldovan Cyrillic: Рыбница)[/th] 850 square kilometres (330 sq mi) 69,000 29.90% Moldovans, 45.41% Ukrainians, 17.22% Russians, 7.47% others [th]Dubăsari District (Romanian: Dubăsari, Moldovan Cyrillic: Дубэсарь)[/th] 381 square kilometres (147 sq mi) 31,000 50.15% Moldovans, 28.29% Ukrainians, 19.03% Russians, 2.53% others [th]Grigoriopol District (Romanian: Grigoriopol, Moldovan Cyrillic: Григориопол)[/th] 822 square kilometres (317 sq mi) 40,000 64.83% Moldovans, 15.28% Ukrainians, 17.36% Russians, 2.26% others [th]Slobozia District (Romanian: Slobozia, Moldovan Cyrillic: Слобозия)[/th] 873 square kilometres (337 sq mi) 84,000 41.51% Moldovans, 21.71% Ukrainians, 26.51% Russians, 10.27% others [th]City of Tiraspol (Romanian: Tiraspol, Moldovan Cyrillic: Тираспол)[/th] 205 square kilometres (79 sq mi) 129,000 18.41% Moldovans, 32.31% Ukrainians, 41.44% Russians, 7.84% others [th]City of Bender (Romanian: Tighina, Moldovan Cyrillic: Тигина/Бендер)[/th] 97 square kilometres (37 sq mi) 91,000 25.03% Moldovans, 17.98% Ukrainians, 43.35% Russians, 13.64% others
.
Sabit ćemo ih sve dole u taj jug Transiistrije i da budu 100% ti koji su za Kirila i onda počet masakr.
RayMabus- Posts : 184137
2014-04-11
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
Bili su ukopani i oni kod Gorlovke u bunkerima i rovovima od armiranog betona...7 ili 8 metara fortifikacija .Pa nakon 10 sati razvaljivanja topnistvom i avionima niko nije prezivio i borci DNR samo usetali
Ringo10- Posts : 21667
2015-09-24
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
ja sam dok sam bio mlađi imao razumijevanja za likove poput tebe, uzimao u obzir olakotne okolnosti kod tebe npr živčani i duševni rastroj... sad baš i nemam...
_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg
"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU"
michaellcmacha- Posts : 21325
2015-08-08
darth_vader and Šandor Winnetou like this post
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
Prije 16 minuta
Ukrajina: Ubili smo još jednog ruskog generala
Ukrajina tvrdi da su ubili još jednog ruskog generala.
"Kao posljedica napada na neprijatelja, poginuo je zapovjednik 8. armije Južnog vojnog okruga Oružanih snaga Ruske Federacije, general-pukovnik Andrej Mordivčev.
Ukrajina: Ubili smo još jednog ruskog generala
Ukrajina tvrdi da su ubili još jednog ruskog generala.
"Kao posljedica napada na neprijatelja, poginuo je zapovjednik 8. armije Južnog vojnog okruga Oružanih snaga Ruske Federacije, general-pukovnik Andrej Mordivčev.
RayMabus- Posts : 184137
2014-04-11
michaellcmacha and Šandor Winnetou like this post
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
Ode okupatorski prdonja? Nek mu je teska ukrajinska jaruga, pljuc.
omni-
Posts : 7009
2014-04-12
Lokacija: : 9 krug
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
sjemenje u džepove pa nek bude neke koristi od njega dok bude gnojio zemljuomni wrote:Ode okupatorski prdonja? Nek mu je teska ukrajinska jaruga, pljuc.
_________________
Šandor Winnetou-
Posts : 19789
2017-12-31
omni likes this post
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
[size=30]ŠTO PUTIN SMJERA?[/size]
[size=87]Poznati novinar tri tjedna gledao je dnevnik na glavnoj ruskoj televiziji: ‘Zapazio sam 7 intrigantnih stvari‘[/size]
Jasno je da se stvari unutar Kremlja mijenjaju, da je Vladimir Putin anksiozan, da mijenja taktike...
Usporedo s brutalnom vojnom agresijom na Ukrajinu, ruski predsjednik Vladimir Putin paralelno vodi još jedan vrlo važan rat, i to rat u kojemu je dramatično uspješniji nego što je to trenutačno slučaj u Ukrajini. Riječ je, naime, o informacijskom ratu koji - na neki način - vodi protiv vlastitog stanovništva.
Nakon što je gotovo potpuno istrijebio neovisne medije u zemlji u kojoj približno 70 posto stanovništva stavove formira gledajući vijesti na televiziji, Putin ima izravan i neometan put prema očnim jabučicama svoje populacije. Možda najvažnija udarna igla u toj konstelaciji je središnja informativna emisija Вре́мя ("Vrijeme"), koja se emitira svake večeri u 21 sat na glavnom ruskom državnom Kanalu 1. Emisija je to koja se gotovo nije promijenila još od sovjetskih vremena i najvećim je dijelom fokusirana na Putina i kremaljske poslove, piše kolumnist portala Politico Lawrence Scott Sheets, koji je odlučio provesti svojevrsni pokus.
Sheets, koji je dugi niz godina radio kao novinar, analitičar i diplomat u zemljama bivšeg Sovjetskog saveza, od početka invazije na Ukrajinu svaki je dan gledao "Vrijeme" na Kanalu 1. Ne toliko da bi vidio što se događa u Ukrajini, objašnjava, nego da bi probao shvatiti u što se pretvara Rusija.
"Signali su kontradiktorni. Na površini, Putin djeluje kao da ulaže sve što ima u svoju misiju u Ukrajini. Ali ispod površine postoje jasni signali da se stav Kremlja mijenja. Te promjene mogu se vidjeti u korekcijama jezika i u onome što se odlučuje naglašavati, posebno kada se to usporedi s porukama koje su se odašiljale posljednjih nekoliko tjedana. A to se može vidjeti u izboru tema; u četvrtak, Putin je odjednom bio fokusiran na status Krima, unatoč činjenici da se aneksija u Rusiji već dugo smatra riješenom. Kada se sve to skupa uzme u obzir, promjene u porukama impliciraju da, na nekoj razini, Putin shvaća da stvari ne idu baš najbolje po Rusiju i možda čak ukazuju na to da bi Rusija mogla početi tražiti izlaz iz ove situacije", piše Sheets, koji je svoja zapažanja svrstao u sedam glavnih točaka.
1. Nedostatak kohezije u terminologiji
Prije tri tjedna, na početku invazije, ruski je eter bio zagušen trijumfalističkim tiradama o neizbježnoj ruskoj "pobjedi" nad "fašističkom" ili "nacističkom" Ukrajinom. Ali u posljednje vrijeme termin "nacisti" sve se manje koristi za Ukrajince i zamijenjen je izrazom "neonacionalisti". Nema jasnog uzorka; jezik se mijenja bez ikakve strategije.
Također se sve manje spominje pitanje jesu li Ukrajinci "prava" nacija ili nisu. Putin je godinama s prezirom govorio o samoj ideji Ukrajine, citirajući stoljetne argumente i parole. Ovo bi moglo značiti da Putin smanjuje razinu demonizacije Ukrajinaca.
2. Putinovi glavni suradnici su nestali
Većinu dana Putina se prikazuje kako se dogovora sa svojim savjetnicima, koji se pojavljuju na nizu televizijskih ekrana poredanih ispred njega, nikada osobno. Ali u utorak, na primjer, na monitorima nije bio nijedan pripadnik ruskog Nacionalnog sigurnosnog vijeća. Ili su svi otišli na iznenadni godišnji odmor - ili su jednostavno prognani. Posljednji put kada se moglo vidjeti svježe snimke Putinovih ministara bilo je u subotu. To uključuje ministra obrane Sergeja Šojgua, koji je dosad bio prominentni gost državne televizije. Šojgu, koji se uvijek predstavljao kao vrlo staložena osoba, odsutan je već danima. To bi moglo značiti da ga se priprema za ulogu žrtvenog jarca, ako i kada Putinu jedan zatreba.
3. Putin je zabrinut zbog ekonomije
Pažnju Zapada najviše je privukao ratno-hušački prvi dio Putinova govora, ali cijela druga polovica bila je posvećena ruskoj ekonomiji. Putin je nastojao detaljno iscrtati kakve će sve novčane potpore biti dostupne ruskim obiteljima, među kojima su povećani dječji doplatci te dodatne financijske potpore ruskim tvrtkama. Umjesto sa svojim sigurnosnim savjetnicima, Putin je prikazan u društvu guvernera udaljenih ruskih provincija kao što su Burjatia, Kalinjingrad i Tatarstan, u očiglednom nastojanju da signalizira kako će međunarodne sankcije imati financijske posljedice na sve dijelove Rusije. Ovo nije bio prvi put da je Putin posvetio značajno vrijeme u domaćim vijestima ruskim financijskim poteškoćama.
4. Rusija tvrdi da su najviše oštećenja u Ukrajini prouzročili sami Ukrajinci
Prije nekoliko dana ruska državna televizija ustvrdila je da su ukrajinske snage u južnom gradu Mariupolju bombardirale vlastito rodilište i bolnicu. U srijedu su pak ustvrdili da su "ukrajinski neonacisti" u tom gradu bombardirali kazalište u kojemu se skrivalo najmanje 1000 ljudi. Oba napada, naravno, izvele su ruske trupe. Sama činjenica da državna televizija pokušava prebaciti krivicu za ove napade u očima ruske publike ukazuje na to da shvaćaju kako ovakvi napadi neće biti dobro prihvaćeni kod kuće, a još manje u svijetu. Na kraju krajeva, Mariupolj je grad s predratnom populacijom od 400 tisuća ljudi, od kojih je svojedobno 85 posto govorilo ruski - što je podatak koji je poznat mnogim Rusima.
5. Putin stvara temelje za upotrebu biološkog ili kemijskog oružja
U svom govoru u srijedu Putin je nekoliko puta ponovio da su zapadnjačke zemlje koristile Ukrajinu kako bi tamo stvorile zalihe biološkog i kemijskog naoružanja - pa čak i nuklearnog - koje bi potom bilo usmjereno prema Rusiji. U posljednjih nekoliko dana ovome je dan poseban naglasak. Ruska propaganda često ističe da neprijatelj poduzima određene poteze, što su potezi koje onda sama Rusija planira poduzeti, a to za domaću upotrebu ima učinak prebacivanja krivnje na neprijatelja umjesto na Rusiju. Ovo implicira da, ako se Putin odluči na eskalaciju u narednim danima ili tjednima, kemijsko, biološko ili taktičko nuklearno oružje moglo bi biti u njegovim planovima.
6. Putin pomiče stative
U posljednjih nekoliko dana dogodio se postupni pomak u naglašavanju Kijeva i ukrajinske vlade - zapravo, Kijev se sada vrlo rijetko spominje, ako uopće. U svom govoru u srijedu, Putin je izričito ustvrdio da Rusija nikada nije planirala zauzeti ukrajinski glavni grad, premda je na početku invazije jasno poručio da namjerava preuzeti kontrolu nad čitavom zemljom, a rusko topništvo danima nemilosrdno bombardira stambena područja Kijeva.
Umjesto toga, došlo je do obnovljenog naglašavanja potrebe "oslobađanja" istočne regije Donbas i "zaštite" anektiranog Krima kako bi se "omogućilo ruskim govornicima da slobodno govore svoj jezik". U četvrtak je Putin održao govor s nepoznate lokacije u kojemu je naširoko razglabao o Krimu, obećavši otetoj regiji izgradnju cesta i socijalne programe. Činjenica da se odlučio odjednom fokusirati na Krim je neobična, jer bi - barem iz ruske perspektive - trebalo biti riječ o nesporno ruskom teritoriju, čija se aneksija na domaćem terenu uopće ne dovodi u pitanje. Nekoliko je puta spomenuo važnost "neutralnosti" Ukrajine.
Sve to moglo bi biti signal da Putin više ne smatra imperativom kontrolirati čitavu Ukrajinu i da bi mogao prihvatiti sporazumno razrješenje rata na način da se fokusira na status Krima i separatističkih regija na istoku Ukrajine. Činjenica da "Vrijeme" često spominje mirovne pregovore između ruskih i ukrajinskih dužnosnika također ukazuje na to da Putin nije sasvim odustao od diplomacije.
7. Putin ne izgleda dobro
Brojni promatrači primijetili su da Putin izgleda podbuhlo i loše. U srijedu mu se dogodila epizoda koja ukazuje na to da sve češće gubi koncentraciju - nakon približno 20 minuta govora jezik mu se pretvorio u blebetanje. Nije mogao pronaći riječi, neprestano je ponavljao izraz koji bi se otprilike mogao prevesti kao uzrečica "znate…" Potom se govor pretvorio u tiradu isprekidanu neugodnim pauzama, čak i s lošom upotrebom ruskog i punu nepotrebnih veznika i žargonskih izraza. Iz videa Putinova govora koji je kasnije postavljen na YouTube taj dio je izrezan.
Naposljetku, jasno je da su ovo kontradiktorne poruke koje dolaze iz Kremlja preko državnih medija. Istodobno su umirujuće i zabrinjavajuće: optimist bi mogao biti zadovoljan spominjanjem mirovnih pregovora i manjom frekvencijom korištenja termina "nacisti", ali pesimist će biti sasvim u pravu kada zaključi da Putin djeluje izoliranijim nego ikada prije i da odluke donosi sam, čak i kada se poigrava s opcijom korištenja oružja za masovno uništenje.
Ali bio gledatelj optimist ili pesimist, barem je jasno da se stvari unutar Kremlja mijenjaju, da je Putin anksiozan, da mijenja taktike i da priprema domaću javnost za te promjene. A ako želite doznati znači li to još rata ili neku vrstu mira - gledajte dalje.
[size=87]Poznati novinar tri tjedna gledao je dnevnik na glavnoj ruskoj televiziji: ‘Zapazio sam 7 intrigantnih stvari‘[/size]
Jasno je da se stvari unutar Kremlja mijenjaju, da je Vladimir Putin anksiozan, da mijenja taktike...
Usporedo s brutalnom vojnom agresijom na Ukrajinu, ruski predsjednik Vladimir Putin paralelno vodi još jedan vrlo važan rat, i to rat u kojemu je dramatično uspješniji nego što je to trenutačno slučaj u Ukrajini. Riječ je, naime, o informacijskom ratu koji - na neki način - vodi protiv vlastitog stanovništva.
Nakon što je gotovo potpuno istrijebio neovisne medije u zemlji u kojoj približno 70 posto stanovništva stavove formira gledajući vijesti na televiziji, Putin ima izravan i neometan put prema očnim jabučicama svoje populacije. Možda najvažnija udarna igla u toj konstelaciji je središnja informativna emisija Вре́мя ("Vrijeme"), koja se emitira svake večeri u 21 sat na glavnom ruskom državnom Kanalu 1. Emisija je to koja se gotovo nije promijenila još od sovjetskih vremena i najvećim je dijelom fokusirana na Putina i kremaljske poslove, piše kolumnist portala Politico Lawrence Scott Sheets, koji je odlučio provesti svojevrsni pokus.
Sheets, koji je dugi niz godina radio kao novinar, analitičar i diplomat u zemljama bivšeg Sovjetskog saveza, od početka invazije na Ukrajinu svaki je dan gledao "Vrijeme" na Kanalu 1. Ne toliko da bi vidio što se događa u Ukrajini, objašnjava, nego da bi probao shvatiti u što se pretvara Rusija.
"Signali su kontradiktorni. Na površini, Putin djeluje kao da ulaže sve što ima u svoju misiju u Ukrajini. Ali ispod površine postoje jasni signali da se stav Kremlja mijenja. Te promjene mogu se vidjeti u korekcijama jezika i u onome što se odlučuje naglašavati, posebno kada se to usporedi s porukama koje su se odašiljale posljednjih nekoliko tjedana. A to se može vidjeti u izboru tema; u četvrtak, Putin je odjednom bio fokusiran na status Krima, unatoč činjenici da se aneksija u Rusiji već dugo smatra riješenom. Kada se sve to skupa uzme u obzir, promjene u porukama impliciraju da, na nekoj razini, Putin shvaća da stvari ne idu baš najbolje po Rusiju i možda čak ukazuju na to da bi Rusija mogla početi tražiti izlaz iz ove situacije", piše Sheets, koji je svoja zapažanja svrstao u sedam glavnih točaka.
1. Nedostatak kohezije u terminologiji
Prije tri tjedna, na početku invazije, ruski je eter bio zagušen trijumfalističkim tiradama o neizbježnoj ruskoj "pobjedi" nad "fašističkom" ili "nacističkom" Ukrajinom. Ali u posljednje vrijeme termin "nacisti" sve se manje koristi za Ukrajince i zamijenjen je izrazom "neonacionalisti". Nema jasnog uzorka; jezik se mijenja bez ikakve strategije.
Također se sve manje spominje pitanje jesu li Ukrajinci "prava" nacija ili nisu. Putin je godinama s prezirom govorio o samoj ideji Ukrajine, citirajući stoljetne argumente i parole. Ovo bi moglo značiti da Putin smanjuje razinu demonizacije Ukrajinaca.
2. Putinovi glavni suradnici su nestali
Većinu dana Putina se prikazuje kako se dogovora sa svojim savjetnicima, koji se pojavljuju na nizu televizijskih ekrana poredanih ispred njega, nikada osobno. Ali u utorak, na primjer, na monitorima nije bio nijedan pripadnik ruskog Nacionalnog sigurnosnog vijeća. Ili su svi otišli na iznenadni godišnji odmor - ili su jednostavno prognani. Posljednji put kada se moglo vidjeti svježe snimke Putinovih ministara bilo je u subotu. To uključuje ministra obrane Sergeja Šojgua, koji je dosad bio prominentni gost državne televizije. Šojgu, koji se uvijek predstavljao kao vrlo staložena osoba, odsutan je već danima. To bi moglo značiti da ga se priprema za ulogu žrtvenog jarca, ako i kada Putinu jedan zatreba.
3. Putin je zabrinut zbog ekonomije
Pažnju Zapada najviše je privukao ratno-hušački prvi dio Putinova govora, ali cijela druga polovica bila je posvećena ruskoj ekonomiji. Putin je nastojao detaljno iscrtati kakve će sve novčane potpore biti dostupne ruskim obiteljima, među kojima su povećani dječji doplatci te dodatne financijske potpore ruskim tvrtkama. Umjesto sa svojim sigurnosnim savjetnicima, Putin je prikazan u društvu guvernera udaljenih ruskih provincija kao što su Burjatia, Kalinjingrad i Tatarstan, u očiglednom nastojanju da signalizira kako će međunarodne sankcije imati financijske posljedice na sve dijelove Rusije. Ovo nije bio prvi put da je Putin posvetio značajno vrijeme u domaćim vijestima ruskim financijskim poteškoćama.
4. Rusija tvrdi da su najviše oštećenja u Ukrajini prouzročili sami Ukrajinci
Prije nekoliko dana ruska državna televizija ustvrdila je da su ukrajinske snage u južnom gradu Mariupolju bombardirale vlastito rodilište i bolnicu. U srijedu su pak ustvrdili da su "ukrajinski neonacisti" u tom gradu bombardirali kazalište u kojemu se skrivalo najmanje 1000 ljudi. Oba napada, naravno, izvele su ruske trupe. Sama činjenica da državna televizija pokušava prebaciti krivicu za ove napade u očima ruske publike ukazuje na to da shvaćaju kako ovakvi napadi neće biti dobro prihvaćeni kod kuće, a još manje u svijetu. Na kraju krajeva, Mariupolj je grad s predratnom populacijom od 400 tisuća ljudi, od kojih je svojedobno 85 posto govorilo ruski - što je podatak koji je poznat mnogim Rusima.
5. Putin stvara temelje za upotrebu biološkog ili kemijskog oružja
U svom govoru u srijedu Putin je nekoliko puta ponovio da su zapadnjačke zemlje koristile Ukrajinu kako bi tamo stvorile zalihe biološkog i kemijskog naoružanja - pa čak i nuklearnog - koje bi potom bilo usmjereno prema Rusiji. U posljednjih nekoliko dana ovome je dan poseban naglasak. Ruska propaganda često ističe da neprijatelj poduzima određene poteze, što su potezi koje onda sama Rusija planira poduzeti, a to za domaću upotrebu ima učinak prebacivanja krivnje na neprijatelja umjesto na Rusiju. Ovo implicira da, ako se Putin odluči na eskalaciju u narednim danima ili tjednima, kemijsko, biološko ili taktičko nuklearno oružje moglo bi biti u njegovim planovima.
6. Putin pomiče stative
U posljednjih nekoliko dana dogodio se postupni pomak u naglašavanju Kijeva i ukrajinske vlade - zapravo, Kijev se sada vrlo rijetko spominje, ako uopće. U svom govoru u srijedu, Putin je izričito ustvrdio da Rusija nikada nije planirala zauzeti ukrajinski glavni grad, premda je na početku invazije jasno poručio da namjerava preuzeti kontrolu nad čitavom zemljom, a rusko topništvo danima nemilosrdno bombardira stambena područja Kijeva.
Umjesto toga, došlo je do obnovljenog naglašavanja potrebe "oslobađanja" istočne regije Donbas i "zaštite" anektiranog Krima kako bi se "omogućilo ruskim govornicima da slobodno govore svoj jezik". U četvrtak je Putin održao govor s nepoznate lokacije u kojemu je naširoko razglabao o Krimu, obećavši otetoj regiji izgradnju cesta i socijalne programe. Činjenica da se odlučio odjednom fokusirati na Krim je neobična, jer bi - barem iz ruske perspektive - trebalo biti riječ o nesporno ruskom teritoriju, čija se aneksija na domaćem terenu uopće ne dovodi u pitanje. Nekoliko je puta spomenuo važnost "neutralnosti" Ukrajine.
Sve to moglo bi biti signal da Putin više ne smatra imperativom kontrolirati čitavu Ukrajinu i da bi mogao prihvatiti sporazumno razrješenje rata na način da se fokusira na status Krima i separatističkih regija na istoku Ukrajine. Činjenica da "Vrijeme" često spominje mirovne pregovore između ruskih i ukrajinskih dužnosnika također ukazuje na to da Putin nije sasvim odustao od diplomacije.
7. Putin ne izgleda dobro
Brojni promatrači primijetili su da Putin izgleda podbuhlo i loše. U srijedu mu se dogodila epizoda koja ukazuje na to da sve češće gubi koncentraciju - nakon približno 20 minuta govora jezik mu se pretvorio u blebetanje. Nije mogao pronaći riječi, neprestano je ponavljao izraz koji bi se otprilike mogao prevesti kao uzrečica "znate…" Potom se govor pretvorio u tiradu isprekidanu neugodnim pauzama, čak i s lošom upotrebom ruskog i punu nepotrebnih veznika i žargonskih izraza. Iz videa Putinova govora koji je kasnije postavljen na YouTube taj dio je izrezan.
Naposljetku, jasno je da su ovo kontradiktorne poruke koje dolaze iz Kremlja preko državnih medija. Istodobno su umirujuće i zabrinjavajuće: optimist bi mogao biti zadovoljan spominjanjem mirovnih pregovora i manjom frekvencijom korištenja termina "nacisti", ali pesimist će biti sasvim u pravu kada zaključi da Putin djeluje izoliranijim nego ikada prije i da odluke donosi sam, čak i kada se poigrava s opcijom korištenja oružja za masovno uništenje.
Ali bio gledatelj optimist ili pesimist, barem je jasno da se stvari unutar Kremlja mijenjaju, da je Putin anksiozan, da mijenja taktike i da priprema domaću javnost za te promjene. A ako želite doznati znači li to još rata ili neku vrstu mira - gledajte dalje.
vili40-
Posts : 11107
2015-08-02
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
[size=30]ALEKSANDAR VUČIĆ[/size]
[size=87]‘Srbija je u užasnoj poziciji! Nafte nemamo, rusku ne smijemo uvoziti, ne možemo ni do arapske... Bez toga ne postojimo‘[/size]
Srbijanski predsjednik govorio je o cijeni neutralnosti koju pokušava zadržati, a osvrnuo se i na letove Air Serbije za Rusiju
Predsjednik Srbije Aleksandar Adem Vuchiqi u petak navečer gostovao je u udarnom terminu na komercijalnoj televiziji Prva tijekom koje je komentirao, kako je sam rekao, "užasnu poziciju" u kojoj se njegova država našla zbog pokušaja da ostane na neki način neutralna u pogledu ukrajinskog sukoba, odbijajući uvesti sankcije Rusiji, ali istovremeno tvrdeći da osuđuje ruski napad na Ukrajinu čiji teritorijalni integritet, kažu, poštuju.
Izjavio je da ne bi bilo fer da kaže tko je sve od njega zahtijevao da ipak uvede sankcije Rusiji, ali je tijekom emisije dao za naznačiti da bi to u konačnici mogao biti primoran učiniti, uspoređujući pritiske s onima koje je Srbija trpjela uoči potpisivanja Briselskog sporazuma s kosovskim Albancima, a za koji se ispostavilo da je prilično nepovoljan za srpsku stranu.
- Ja ne mogu na takav način govoriti tko je sve tražio i ne mogu tvrditi da je to netko tražio. Ponašao bih se neozbiljno u potpunosti kada bih iznosio razgovore kojima javnost ne prisustvuje, pojadao se Adem Vuchiqi pa nastavio u sumornom tonu.
- Ono što je za ljude važno, Srbija je u jako teškoj poziciji. Tu više nije politika, nego i ekonomija. Ja tu vrstu zabrinutosti ne mogu ni sakriti. Ja se ne bavim kampanjom, jer nemam vremena, tolika je ospsjednutost naša samo kako bismo uspjeli očuvati našu zemlju - rekao je Adem Vuchiqi referirajući se na travanjske parlamentarne, predsjedničke i dijelom lokalne izbore koji očekuju Srbiju.
Najnovija odluka Europskog vijeća mu je, kaže, vrlo teška i čudna.
- Mi nemamo svoju naftu. Potrošena je i isisana. To se tiče i uvoza kemikalija koje isto nemamo. Ako ne riješimo jedan od ovih problema, mi ne postojimo, izjavio je referirajući se na odluku Bruxellesa da pod sankcije stavi i tvrtku Gazpromnjeft Srbija.
Rekao je da NIS, srbijanska nacionalna naftna kompanija čiji su većinski vlasnici Rusi, uvozi sirovu naftu i proizvodi benzin i dizel.
- Za to je potrebno da rafinerija radi, potrebni su rezervni dijelovi i kemikalije. Na osnovu ove odluke Europskog vijeća mi to ne možemo uvoziti. Do čepa ćemo posljednje skladište napuniti, ali mi više nemamo ni skladišta. Na tome moramo raditi u budućnosti. Brinem se što će biti sutra. Ne znam hoće li nekome sutra na pamet pasti da prekine plinovod iz Bugarske ili neće. Ludilu u svijetu nema kraja. Više nitko ne razmišlja. Svi čekaju poraz onog drugog. Na Zapadu čekaju poraz Rusije, na Rusiji poraz Zapada, u Ukrajini očekuju da se Zapad umiješa, ustvrdio je.
- Ako nam zabrane uvoz nafte i plina, onda su nam oni uveli sankcije, ne moramo mi ništa raditi. Srbija im nikad nije dovoljno mala i dovoljno slaba, rekao je Vučić.
- Možete li razumjeti gnjev nekoga iz Srbije kada čuje da je njima dozvoljeno trgovati s Rusima naftom i plinom, ali da Srbiji nije dozvoljeno?, upitao je.
Rekao je i da Srbija ne može uvoziti koks iz Ukrajine za željezaru u Smederevu, a obznanio je i da Srbija ne može uvoziti naftu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.
- Suočavamo se s problemima za koje nismo krivi - rekao je i založio se za neutralnu poziciju Srbije.
Prema njegovom mišljenju, Europa je u najtežoj situaciji od 1945. godine.
- Ovo je dječja igra u odnosu na ono što će biti kada Mariupolj padne, rekao je.
Kazao je i da postoje pritisci na Srbiju zbog letova nacionalnog avioprijevoznika Air Serbia iz Beograda za Moskvu i Sankt Peterburg.
- Na nos mi je izašao taj avion! Što ćemo ako ćemo ga svaki put morati vraćati iz Subotice u Beograd, upitao je referirajući se na učestale lažne dojave o bombama na tim letovima.
- Te lažne dojave šalju strane službe!, optužio je.
Osvrćući se na pregovore s kosovskim Albancima 2013. godine, rekao je da bi "o tim noćima mogao roman napisati".
- Tražili su da albanski policajci budu na sjeveru Kosova i Metohije dvotrećinski i da pristanemo da Kosovo uđe u UN, rekao je i naglasio da je gotovo sam donio drugačiju odluku.
- Tada smo to odbili i tada su krenuli veliki pritisci, ali su na kraju prihvatili da Briselski sporazum bude bez obje norme. Tada sam procijenio da to možemo izgurati. Uz sve njihove prijetnje bila je to moja racionalna procjena da to možemo, naveo je on i dodao da je situacija danas drugačija.
- Danas je puno teže nego tada. Danas, kada govorite o sukobu na prostoru bivše Jugoslavije, mi uvijek nađemo krivca u nekom drugom. A ja mislim da je u ratnom sukobu potrebno dvoje. I ja kažem da Milošević nije kriv, ali je njegova obaveza bila izračunati posljedice. Isto bih to rekao i Putinu i Zelenskom. Vaše je da primite tu krivnju na sebe - da budu izdajnici, izgube izbore, ali da očuvaju zemlju, rekao je Adem Vuchiqi.
- Računa li netko danas u Ukrajini da će se netko umiješati? Na kraju će se zaključiti isti sporazum, samo će zemlja biti mnogo više devastirana nego danas. Suštinsko je pitanje žele li i jedni i drugi prekid rata ili pobjedu. Bojim se da svi žele pobjedu. Kada svi žele samo pobjedu, mislim da će biti sve lošije. Bojim se da će to za nas biti jako teško. Naša pozicija u ovom trenutku je užasna - rekao je Adem Vuchiqi.
[size=87]‘Srbija je u užasnoj poziciji! Nafte nemamo, rusku ne smijemo uvoziti, ne možemo ni do arapske... Bez toga ne postojimo‘[/size]
Srbijanski predsjednik govorio je o cijeni neutralnosti koju pokušava zadržati, a osvrnuo se i na letove Air Serbije za Rusiju
Predsjednik Srbije Aleksandar Adem Vuchiqi u petak navečer gostovao je u udarnom terminu na komercijalnoj televiziji Prva tijekom koje je komentirao, kako je sam rekao, "užasnu poziciju" u kojoj se njegova država našla zbog pokušaja da ostane na neki način neutralna u pogledu ukrajinskog sukoba, odbijajući uvesti sankcije Rusiji, ali istovremeno tvrdeći da osuđuje ruski napad na Ukrajinu čiji teritorijalni integritet, kažu, poštuju.
Izjavio je da ne bi bilo fer da kaže tko je sve od njega zahtijevao da ipak uvede sankcije Rusiji, ali je tijekom emisije dao za naznačiti da bi to u konačnici mogao biti primoran učiniti, uspoređujući pritiske s onima koje je Srbija trpjela uoči potpisivanja Briselskog sporazuma s kosovskim Albancima, a za koji se ispostavilo da je prilično nepovoljan za srpsku stranu.
- Ja ne mogu na takav način govoriti tko je sve tražio i ne mogu tvrditi da je to netko tražio. Ponašao bih se neozbiljno u potpunosti kada bih iznosio razgovore kojima javnost ne prisustvuje, pojadao se Adem Vuchiqi pa nastavio u sumornom tonu.
- Ono što je za ljude važno, Srbija je u jako teškoj poziciji. Tu više nije politika, nego i ekonomija. Ja tu vrstu zabrinutosti ne mogu ni sakriti. Ja se ne bavim kampanjom, jer nemam vremena, tolika je ospsjednutost naša samo kako bismo uspjeli očuvati našu zemlju - rekao je Adem Vuchiqi referirajući se na travanjske parlamentarne, predsjedničke i dijelom lokalne izbore koji očekuju Srbiju.
Najnovija odluka Europskog vijeća mu je, kaže, vrlo teška i čudna.
- Mi nemamo svoju naftu. Potrošena je i isisana. To se tiče i uvoza kemikalija koje isto nemamo. Ako ne riješimo jedan od ovih problema, mi ne postojimo, izjavio je referirajući se na odluku Bruxellesa da pod sankcije stavi i tvrtku Gazpromnjeft Srbija.
Rekao je da NIS, srbijanska nacionalna naftna kompanija čiji su većinski vlasnici Rusi, uvozi sirovu naftu i proizvodi benzin i dizel.
- Za to je potrebno da rafinerija radi, potrebni su rezervni dijelovi i kemikalije. Na osnovu ove odluke Europskog vijeća mi to ne možemo uvoziti. Do čepa ćemo posljednje skladište napuniti, ali mi više nemamo ni skladišta. Na tome moramo raditi u budućnosti. Brinem se što će biti sutra. Ne znam hoće li nekome sutra na pamet pasti da prekine plinovod iz Bugarske ili neće. Ludilu u svijetu nema kraja. Više nitko ne razmišlja. Svi čekaju poraz onog drugog. Na Zapadu čekaju poraz Rusije, na Rusiji poraz Zapada, u Ukrajini očekuju da se Zapad umiješa, ustvrdio je.
- Ako nam zabrane uvoz nafte i plina, onda su nam oni uveli sankcije, ne moramo mi ništa raditi. Srbija im nikad nije dovoljno mala i dovoljno slaba, rekao je Vučić.
- Možete li razumjeti gnjev nekoga iz Srbije kada čuje da je njima dozvoljeno trgovati s Rusima naftom i plinom, ali da Srbiji nije dozvoljeno?, upitao je.
Rekao je i da Srbija ne može uvoziti koks iz Ukrajine za željezaru u Smederevu, a obznanio je i da Srbija ne može uvoziti naftu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.
- Suočavamo se s problemima za koje nismo krivi - rekao je i založio se za neutralnu poziciju Srbije.
Prema njegovom mišljenju, Europa je u najtežoj situaciji od 1945. godine.
- Ovo je dječja igra u odnosu na ono što će biti kada Mariupolj padne, rekao je.
Kazao je i da postoje pritisci na Srbiju zbog letova nacionalnog avioprijevoznika Air Serbia iz Beograda za Moskvu i Sankt Peterburg.
- Na nos mi je izašao taj avion! Što ćemo ako ćemo ga svaki put morati vraćati iz Subotice u Beograd, upitao je referirajući se na učestale lažne dojave o bombama na tim letovima.
- Te lažne dojave šalju strane službe!, optužio je.
Osvrćući se na pregovore s kosovskim Albancima 2013. godine, rekao je da bi "o tim noćima mogao roman napisati".
- Tražili su da albanski policajci budu na sjeveru Kosova i Metohije dvotrećinski i da pristanemo da Kosovo uđe u UN, rekao je i naglasio da je gotovo sam donio drugačiju odluku.
- Tada smo to odbili i tada su krenuli veliki pritisci, ali su na kraju prihvatili da Briselski sporazum bude bez obje norme. Tada sam procijenio da to možemo izgurati. Uz sve njihove prijetnje bila je to moja racionalna procjena da to možemo, naveo je on i dodao da je situacija danas drugačija.
- Danas je puno teže nego tada. Danas, kada govorite o sukobu na prostoru bivše Jugoslavije, mi uvijek nađemo krivca u nekom drugom. A ja mislim da je u ratnom sukobu potrebno dvoje. I ja kažem da Milošević nije kriv, ali je njegova obaveza bila izračunati posljedice. Isto bih to rekao i Putinu i Zelenskom. Vaše je da primite tu krivnju na sebe - da budu izdajnici, izgube izbore, ali da očuvaju zemlju, rekao je Adem Vuchiqi.
- Računa li netko danas u Ukrajini da će se netko umiješati? Na kraju će se zaključiti isti sporazum, samo će zemlja biti mnogo više devastirana nego danas. Suštinsko je pitanje žele li i jedni i drugi prekid rata ili pobjedu. Bojim se da svi žele pobjedu. Kada svi žele samo pobjedu, mislim da će biti sve lošije. Bojim se da će to za nas biti jako teško. Naša pozicija u ovom trenutku je užasna - rekao je Adem Vuchiqi.
vili40-
Posts : 11107
2015-08-02
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
Ima ode cili intervju :
https://www.vecernji.hr/vijesti/ruski-ambasador-u-bih-otkud-vi-znate-da-nemamo-planove-protiv-hrvatske-poljske-bugarske-1572045
Kaže lik na 47 minuti razgovora da je cijela Europa neprijatelj Rusije a BiH nije jer nije uvela sankcije Rusiji.
Srbija ako ne uvede sankcije Rusiji Zapad će je uništit.
https://www.vecernji.hr/vijesti/ruski-ambasador-u-bih-otkud-vi-znate-da-nemamo-planove-protiv-hrvatske-poljske-bugarske-1572045
Kaže lik na 47 minuti razgovora da je cijela Europa neprijatelj Rusije a BiH nije jer nije uvela sankcije Rusiji.
Srbija ako ne uvede sankcije Rusiji Zapad će je uništit.
RayMabus- Posts : 184137
2014-04-11
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
zanimljivi članci,vucicu sjedenje na dvije stolice ide na nos,pa bilo je i vrijeme.
vili40-
Posts : 11107
2015-08-02
Šandor Winnetou likes this post
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
pa to ti je kao u onom vicu kad mentalitet vozi u krivom smjeru pa na radiju čuje da neki luđak ugrožava promet,a bolesnik veli ma kakav jedan,na stotine.RayMabus wrote:Ima ode cili intervju :
https://www.vecernji.hr/vijesti/ruski-ambasador-u-bih-otkud-vi-znate-da-nemamo-planove-protiv-hrvatske-poljske-bugarske-1572045
Kaže lik na 47 minuti razgovora da je cijela Europa neprijatelj Rusije a BiH nije jer nije uvela sankcije Rusiji.
Srbija ako ne uvede sankcije Rusiji Zapad će je uništit.
vili40-
Posts : 11107
2015-08-02
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
marcellus wrote:Dragovit wrote:marcellus wrote:a za par dana kreću kiše i blato, to baš nije dobro za tehniku, tim više što ukrajina nije baš poasfaltirana...
koje kiše, koje blato?
https://en.wikipedia.org/wiki/Rasputitsa
Rasputitsa (Russian: распу́тица, IPA: [rɐsˈputʲɪtsə]) is a Russian term for two seasons of the year, spring and autumn, when travel on unpaved roads or across country becomes difficult, owing to muddy conditions from rain or melting snow. "Rasputitsa" also refers to road conditions during both periods.
Wartime
Rasputitsa seasons of Russia are well known as a great defensive advantage in wartime. Common nicknames include General Mud and Marshal Mud. A spring thaw probably saved Novgorod from conquest and sacking during the 13th-century Mongol invasion. During the French invasion of Russia in 1812, Napoleon found the mud a great hindrance.
On the Eastern Front during the Second World War, the months-long muddy period slowed the German advance during the Battle of Moscow (October 1941 to January 1942) and may have helped save the Soviet capital from German occupation. The advent of motorised warfare had the disadvantage that while tanks could operate effectively in summer or in winter, they proved less useful in spring and autumn, when the functioning of an efficient railway system came into its own.
Prior to the 2022 Russian invasion of Ukraine, some analysts identified the logistical challenges of the mud season as a likely hindrance to any large-scale invasion in spring. When Russia did cross the border, many of its mobile units found themselves stranded in fields and limited to major roads, where resistance and logistical issues significantly slowed the advance towards Kyiv.
nabijem na kurac te analitičare.
sad nije october 1941. nego march 2022.
i tko ti jamči da će proljeće biti dugo kišovito i blatno?
sljedeće, svi ti ruski konvoji se kreću po prometnicama a onda se ljudstvo i tehnika raspoređuju u području bojnog djelovanja.
rusi više ne idu u velike dubine teritorija nego to pokrivaju topništvom, raketnim sustavima i zrakoplovstvom.
a na terenu otkidaju komadić po komadić.
ono što kane pripojiti ili ostaviti kao neovisne republike - donjecka i luganska su 90% zauzete.
a moguće ista sudbina zadesi i jug ukrajine na azovskom moru.
neka novoruska republika ili što već. tko to može znati?
a kijev i harkov dva najveća grada drže na dlanu.
mariupolj broji zadnje tjedne, možda i dane.
vojnu infrastrukturu daaaaaaaleko na zapadu oko lavova rusi ravnaju sa zemljom ispaljujući projektile sa zrakoplova iznad crnog mora.
onom malom debilu zelenskom mogu predsjedničku palaču poravnati sa zemljom kad god požele.
za sada puštaju malog puppeta da radi svoj komedijaški show.
da nije sve ovo tragično smijao bih mu se kako treperi kad poslije svakog kmečanja shvati da je nasanjkan.
omjerom snaga 1:1 u ljudstvu i nikako još ne bojnim djelovanjem tuta forca rusi nadziru 1/4 teritorija ukrajine ako ne računamo krim i imaju potpunu prevlast u zraku.
e da, rusija gubi rat i ukrajinska vojska u snažnim kontraofenzivama napreduje.
gdje? prema poljskoj i slovačkoj?
koji kurac?
_________________
Službenik-
Posts : 3307
2022-02-24
Lokacija: : Služba državne sigurnosti SR Hrvatske
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
Pa ako pregovori propadnu i to je jedna od opcija.Dragovit wrote:
onom malom debilu zelenskom mogu predsjedničku palaču poravnati sa zemljom kad god požele.
za sada puštaju malog puppeta da radi svoj komedijaški show.
RayMabus- Posts : 184137
2014-04-11
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
Posluša san sad intervju ruskog ambasadora u BiH od sat vremena.RayMabus wrote:Pa ako pregovori propadnu i to je jedna od opcija.Dragovit wrote:
onom malom debilu zelenskom mogu predsjedničku palaču poravnati sa zemljom kad god požele.
za sada puštaju malog puppeta da radi svoj komedijaški show.
Ja ću njima morat masakrirat svo rusko i prorusko stanovništvo u onoj Transisitriji jer su se usudili meni poslat dron s 40 kg eksploziva. Očito nemaju pojma kojen idiotu su to poslali ako su mislili da će reakcija biti strah a ne osveta i to takva da im neće to više past na pamet takvo šta jer će fizički nestat s ove planete.
No šta se tiče Zelenskog i te priče to ja cilo vrime govorim o Komšiću i sad između toga da on raketira Hrvatsku ili tog NATO lutka u toj palači u Kijevu :
RayMabus- Posts : 184137
2014-04-11
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
Prije 8 minuta
Rusi tvrde da su upotrijebili hipersonično oružje
Rusija je rekla da je upotrijebila hipersonično oružje kako bi uništila podzemno vojno skladište u zapadnoj Ukrajini. Hipersonični projektili su brzo oružje koje može izbjeći otkrivanje kod proturaketnih obrambenih sustava.
Rusko ministarstvo obrane priopćilo je da je uništilo veliko podzemno skladište za rakete i zrakoplovno streljivo u ukrajinskoj regiji Ivano-Frankivsk, izvijestila je novinska agencija Interfax.
Ministarstvo je priopćilo da je također uništilo ukrajinske vojne radijske i izviđačke centre u blizini lučkog grada Odese koristeći obalni raketni sustav, navodi Interfax, na koji se poziva Reuters. Ove tvrdnje nisu neovisno provjerene.
Rusi tvrde da su upotrijebili hipersonično oružje
Rusija je rekla da je upotrijebila hipersonično oružje kako bi uništila podzemno vojno skladište u zapadnoj Ukrajini. Hipersonični projektili su brzo oružje koje može izbjeći otkrivanje kod proturaketnih obrambenih sustava.
Rusko ministarstvo obrane priopćilo je da je uništilo veliko podzemno skladište za rakete i zrakoplovno streljivo u ukrajinskoj regiji Ivano-Frankivsk, izvijestila je novinska agencija Interfax.
Ministarstvo je priopćilo da je također uništilo ukrajinske vojne radijske i izviđačke centre u blizini lučkog grada Odese koristeći obalni raketni sustav, navodi Interfax, na koji se poziva Reuters. Ove tvrdnje nisu neovisno provjerene.
RayMabus- Posts : 184137
2014-04-11
Re: Ruska invazija na Ukrajinu
Ukrajinska ratna avijacija godine gospodnje 2023 :RayMabus wrote:
Rusko ministarstvo obrane priopćilo je da je uništilo veliko podzemno skladište za rakete i zrakoplovno streljivo u ukrajinskoj regiji Ivano-Frankivsk.
RayMabus- Posts : 184137
2014-04-11
Page 48 of 50 • 1 ... 25 ... 47, 48, 49, 50
Similar topics
» Ruska invazija na Ukrajinu
» Ruska invazija na Ukrajinu
» Ruska invazija na Ukrajinu
» Ruska invazija na Ukrajinu
» Ruska invazija na Ukrajinu
» Ruska invazija na Ukrajinu
» Ruska invazija na Ukrajinu
» Ruska invazija na Ukrajinu
» Ruska invazija na Ukrajinu
Page 48 of 50
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum