ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tako je govorio zaratustra

Go down

tako je govorio zaratustra Empty tako je govorio zaratustra

Post by debotoijusto 24/12/2021, 15:30

Ne volim baš govoriti o politici i političarima. Nemam političku opciju, moja stranka je Oče naš, kako je rekao Don Bosco i ne volim ljude dijeliti na političke opcije. Zanima me dobro i zanimaju me vrednote. Mislim da nije dobro generalizirati, mislim da je opasno reći svi ljudi su ovakvi ili onakvi


Moram progovoriti o Ivanu Pernaru, prestrašno je što taj oštroumni zastupnik priča. Samo strašnije od toga je, što nažalost vidim po bespućima interneta, dio ljudi ga podržava i to sve mahom mlađi ljudi. Dio ljudi koji se još nisu razvili, postigli neko određeno obrazovanje, pa im je jasno da 2+2 ne može biti devet nego četiri. Žao mi je što on govori, što čovjek sve provaljuje. Kad bih se potrudio odabrati koju priču, ne znam što bih izabrao



Kad je rekao - 'roditelji, jeste li vidjeli kad su vam cijepili djecu, zašto je od tako male igle...' Pazite što priča čovjek, pa to bi moja pokojna baba 'šta si lud, budalo, šuti, je li"', rekao je pa nastavio oponašati Pernara:
"Kad od tako male igle dolaze veliki ožiljci, a to je zato jer nam, bog zna tko, iluminati ili masoni, u to cjepivo stavljaju otrov, pa onda tijelo reagira", kaže.
"Što priča čovjek, saborski zastupnik, nevjerojatno, šta?! Šta, majstore, šta pričaš ti, koja ludila izgovaraš?!

Stvarno nevjerojatno, ova naša Hrvatska je mala zemlja za velike gluposti. Baš je ono scary, zastrašujuće koliko netko može dobiti prostora, a intelektualni kapacitet mu je, dakle, osrednji

Mene je osobno taknulo neki dan kad je rekao da nas truje farmaceutska industrija. Naravno, zanemarimo to što smo u srednjem vijeku umirali od zubobolje, što si dobio gripu i pomrlo je par milijuna ljudi jer farmaceutska industrija nas truje i sve te teorije zavjere... Mislim, stvarno su prestrašne. Ne znam otkud krenuti

Htio bih reći još nekoliko stvari, onda je uvaženi zastupnik Ivan Pernar provalio kako ljudi koji boluju od depresije da boluju jer piju tablete, farmaceutska industrija ih truje, a oni bi trebali ići u šumu, šetati šumom i onda će biti sve u redu", kazao je pa se prisjetio teksta novinara Indexa Vojislava Mazzocca koji je javno progovorio o svojoj depresiji tada kada je Pernar izjavio da osobe s depresijom samo trebaju otići u šumu i zagrliti drvo

Indexov novinar je izrekao mudre stvari. Rekao je da preopasno ljudima reći - odbacite tablete, odbacite sve. Idite u šumu i grlite stabla
Hej, terapije i medikamenti su tu da nam pomognu i da na koncu ojačamo. Ne budimo ludi, molim vas. Kao kad se starcima djeca razbole od nekih teških boleština i onda oni odu, hrane ih bademom i piju magareće mlijeko i kažu sad ćeš ozdraviti od zloćudnog tumora. Daj molim vas, ljudi, nemojte pričati gluposti. Tu je medicina, bog je, na koncu, nadahnuo znanost. Idi čovječe, liječi se, a ne fore jest ću orahe i pit ću med pa ću ozdraviti od raka jetre. Daj ljudi, ej, 2018. godina je, šta vam je ljudi, ej?!

Bog je potaknuo čovjeka da raste u znanosti, medicini. Ljudi vjeruju lažnim autoritetima i onda si još više naštete
Trebali bismo svi skupa reći glasno ne svim glupostima i glupanima koji zagađuju naše društvo, a definitivno bi trebalo upozoriti ljude koji nam kontaminiraju javni prostor s bilo kakvim oblicima mržnje prema ikome, a onda isto tako s teorijama koje su protivne zdravom razumu, svim znanstvenim dostignućima, a s kojima ustvari truju ljude. Jer onda ljudi iz nekih lažnih fora, lažnih autoriteta nekome povjeruju i ustvari mogu se još teže i teže oštetiti
Mislim da je potpuno suludo odbiti liječenje. Kad ideš gradilištem, stavi kacigu, a nemoj ono - providnost, providnost, pa ti padne cigla i rascijepi ti glavu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

tako je govorio zaratustra Empty Re: tako je govorio zaratustra

Post by debotoijusto 24/12/2021, 15:30

marin miletic ljeta gospodnjeg 2018
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum