ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by vuksadinare 9/11/2021, 13:03

https://www.dnevno.hr/vijesti/seselj-ocrnio-tudmana-zaboljela-ga-izjava-srbina-izgubio-zivce-majku-mu-izdajnicku-sve-su-u-vjesniku-objavili-1856270/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by jastreb 9/11/2021, 13:21

Moje je mišljenje da su Jugoslaviji urušili Stane Dolanc i general Nikola Ljubičić.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


niels likes this post

Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by niels 9/11/2021, 16:41

jastreb wrote:Moje je mišljenje da su Jugoslaviji urušili Stane Dolanc i general Nikola Ljubičić.

Apsolutno.

Dolanc je instalirao rješenja, a Ljubičić ljude, po SKS i JNA, koji su odradili posao, temeljito i do kraja.

Ali uvijek velim, Jugoslaviju je urušilo međusobno nerazumijevanje naroda što ta Jugoslavija jest i što oni žele da bude.

Ljudi su samo bili katalizatori.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by vuksadinare 9/11/2021, 16:55

niels wrote:
jastreb wrote:Moje je mišljenje da su Jugoslaviji urušili Stane Dolanc i general Nikola Ljubičić.

Apsolutno.

Dolanc je instalirao rješenja, a Ljubičić ljude, po SKS i JNA, koji su odradili posao, temeljito i do kraja.

Ali uvijek velim, Jugoslaviju je urušilo međusobno nerazumijevanje naroda što ta Jugoslavija jest i što oni žele da bude.

Ljudi su samo bili katalizatori.
kakav stane dolanc...to je mit..on je cuvao svoju guzicu i njemu je juga apsolutno pasala...uglavnom tipicni partijski birokrat...e kod nikole ljubicica bi se dalo vec razgovarat...general jna izrazenijih srpskih stavova pomalo netipicnih za ono vrijeme narocito generalisimusima jna...trazio radikalno rjesenje za kosovo sto je bio i jedan od povoda za albanske demonstracije 1981 godine..drugo...ljubicic nije ni cekao da se tito ohladi pa je poceo sa jacanjem ionako dovoljno jake srpske pozicije u jna sa jos vecim kadroviranjem srpskih kadrova u jna...trece...smatra ga se onim koji je gurao milosevica prema vrhu dok je jos bio relativno nepoznat pa je ljubicicevim utjecajem guran u republickoj partijskoj komponenti
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by vuksadinare 9/11/2021, 17:02

...juga se pocela raspadati jos i prije titove smrti kad tito vise fizicki nije mogao to sve nadgledati...a pravi raspad je poceo njegovom smrcu...jednostavno inercija...to sto su glumili jos par godina nekakvo jedinstvo(do memoranduma sanu i pojave milosevica)...bila je samo gluma ili burevjesnik pred buru
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by vuksadinare 9/11/2021, 17:23

...vezano za ljubicica..jedan je od pokretaca mitinga narocito na kosovu i u vojvodini od 1987 do 1989...zapravo bio je spona izmedju milosevica i mitingaskih kolovodja...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by jastreb 9/11/2021, 17:27

vuksadinare wrote:...juga se pocela raspadati jos i prije titove smrti kad tito vise fizicki nije mogao to sve nadgledati..
Pa o tome i pričam.

Ljubičić i Dolanc.

Oni su npr.optužili časnog generala Jovanića da je pokušao državni udar. Oni su odvojili Tita od Jovanke. Oni su Jovanki čak pakovali da je u sprezi sa Đokom Jovanićem.  Oni su Titu svašta govorili i upozoravali ga na nepostojeće opasnosti i neprijatelje.  Mislim da su i Bijedića likvidirali.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by niels 9/11/2021, 18:56

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Mislim da su i Bijedića likvidirali.

Likvidirala ga je savezna SDS, na izravnu naredbu Tita.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by dijagram 9/11/2021, 19:01

jastreb wrote:Moje je mišljenje da su Jugoslaviji urušili Stane Dolanc i general Nikola Ljubičić.
Jugoslaviju sam srusio ja.

Ovaj dvojac cuvao ju je kao zjenicu oka, kako su vec isle te maloumne parole komunisticke bande.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by jastreb 9/11/2021, 19:05

niels wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Mislim da su i Bijedića likvidirali.

Likvidirala ga je savezna SDS, na izravnu naredbu Tita.
Ne vjerujem u to.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by vuksadinare 9/11/2021, 20:32

dijagram wrote:
jastreb wrote:Moje je mišljenje da su Jugoslaviji urušili Stane Dolanc i general Nikola Ljubičić.
Jugoslaviju sam srusio ja.

Ovaj dvojac cuvao ju je kao zjenicu oka, kako su vec isle te maloumne parole komunisticke bande.
ne...ti si propalica kako je tetrijeb tu negdje takve titulirao
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by niels 9/11/2021, 20:54

dijagram wrote:
jastreb wrote:Moje je mišljenje da su Jugoslaviji urušili Stane Dolanc i general Nikola Ljubičić.
Jugoslaviju sam srusio ja.

Ovaj dvojac cuvao ju je kao zjenicu oka, kako su vec isle te maloumne parole komunisticke 

Dobro, tebe idu terenske zasluge. :)

Oni su imali bitno drukčije naredbe i ideje kako je sve to trebalo izgledati, ali malo su nas podcijenili, a gadno su sebe precijenili.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by dijagram 9/11/2021, 21:01

niels wrote:
dijagram wrote:
jastreb wrote:Moje je mišljenje da su Jugoslaviji urušili Stane Dolanc i general Nikola Ljubičić.
Jugoslaviju sam srusio ja.

Ovaj dvojac cuvao ju je kao zjenicu oka, kako su vec isle te maloumne parole komunisticke 

Dobro, tebe idu terenske zasluge. :)

Oni su imali bitno drukčije naredbe i ideje kako je sve to trebalo izgledati, ali malo su nas podcijenili, a gadno su sebe precijenili.
Ma takve samo zapisam, skupa s krelcem jastrebom. B-)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by niels 9/11/2021, 21:06

jastreb wrote:
niels wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Mislim da su i Bijedića likvidirali.

Likvidirala ga je savezna SDS, na izravnu naredbu Tita.
Ne vjerujem u to.

Za SDS ili za Tita?

Ja sam bio siguran da je bio KOS. 

Bio sam siguran da će ga Stari odstrijeliti i prije, ali mu je bio simpatičan.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by niels 9/11/2021, 21:12

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:...juga se pocela raspadati jos i prije titove smrti kad tito vise fizicki nije mogao to sve nadgledati..
Pa o tome i pričam.

Ljubičić i Dolanc.

Oni su npr.optužili časnog generala Jovanića da je pokušao državni udar. Oni su odvojili Tita od Jovanke. Oni su Jovanki čak pakovali da je u sprezi sa Đokom Jovanićem.  Oni su Titu svašta govorili i upozoravali ga na nepostojeće opasnosti i neprijatelje.  Mislim da su i Bijedića likvidirali.

Ma Jovanka je bila totalno nebitna.

Što je ona mislila da jest, a što je uistinu bila, to su dvije dimenzije. Nikakva urota nije postojala jer ti generali ne bi nikada izdali Tita, niti su oni nju slušali.

Bio je samo jedan trenutak kad se sastao SSNO kad ga je zatekla s onim maserkama i napala. Udaljena je iz njegove blizine, ali briga za sigurnost je bila realna i na mjestu.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by jastreb 9/11/2021, 21:16

niels wrote:
jastreb wrote:
niels wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Mislim da su i Bijedića likvidirali.

Likvidirala ga je savezna SDS, na izravnu naredbu Tita.
Ne vjerujem u to.

Za SDS ili za Tita?

Ja sam bio siguran da je bio KOS. 

Bio sam siguran da će ga Stari odstrijeliti i prije, ali mu je bio simpatičan.
Ne vjerujem da je Bijedić smetao Titu,ali mislim da je smetao drugima.

Prije svih mislim opet na Dolanca i Ljubičića.

također misdlim da Ranković nije imao ništa protiv Tita i da su i njemu smjestili.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by vuksadinare 9/11/2021, 21:29

....smijesno su mi i nebulozna opravdanja yugonostalgicara da je 'saka nacionalista razbila jugoslaviju'...kako moze saka nacionalista ili bilo cega drugog sko vecina ne da...juga se raspsla jednostavno jer je stvorena kao neuspjeli experiment...zivjela je dok je tito zivio jer je ovaj vladao lukavo i tvrdom rukom..to dugorocno nije moglo opstat...

vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by niels 9/11/2021, 21:43

jastreb wrote:
niels wrote:
jastreb wrote:
niels wrote:
jastreb wrote:
vuksadinare wrote:Mislim da su i Bijedića likvidirali.

Likvidirala ga je savezna SDS, na izravnu naredbu Tita.
Ne vjerujem u to.

Za SDS ili za Tita?

Ja sam bio siguran da je bio KOS. 

Bio sam siguran da će ga Stari odstrijeliti i prije, ali mu je bio simpatičan.
Ne vjerujem da je Bijedić smetao Titu,ali mislim da je smetao drugima.

Prije svih mislim opet na Dolanca i Ljubičića.

također misdlim da Ranković nije imao ništa protiv Tita i da su i njemu smjestili.

Jastrebe, ti si pametan i kvalitetan forumaš.

Ali imaš krivu predodžbu o Titu, odnosno o tome kako je morao funkcionirati.

Tito se nije rješavao ljudi kao Staljin, jer je bio paranoičan ili jer je imao nešto subjektivno protiv njih. Tito se rješavao ljudi koji su ili previše znali ili su bili premoćni i samostalni ili koji su imali previše neprijatelja i on se nije želio natezati oko njih.

Demontaža Rankovića nije bila nenadana ni dramatična, počela je paradoksalno njegovim promaknućem, ali na ceremonijalnu funkciju, bez formalnog kontakta s UDB-om. Zato su optužbe o prisluškivanju bile smiješne, a činjenica je da je Tito sam dao ozvučiti sve svoje kuće, uključujući i spavaću sobu, što je nadgledao Stevo Krajačić. Da, hrvatska UDBA.

Na Brijunskom plenumu nije bio bitan Ranković, on je bio razvlašten, nego je Tito dao mogućnost SKS da sačuva kožu i napadne Rankovića. Slovenci su 10-ak godina prije toga odbili odstrijeliti Kardelja, dapače, ali Srbima nije bio problem da napadnu čovjeka koji ih je izmislio, jednog po jednog.

Džemal Bijedić je osobno ucjenjivao Tita, i to gadno. Znam samo da je dobivao što bi zaželio, da je bio bošnjački nacionalist, a nipošto marksist-lenjinist. Bio je neobrazovan, Tito je to znao, i imenovao ga je premijerom.

Mogu nagađati, ali Bijedić je zbrisao bez problema i iz Mostara i Sarajeva - gotovo sigurno je bio ustaški doušnik - i vidio je na Sutjesci nešto što nije trebao vidjeti.

I Ranković je tijekom desanta na Drvar vidio nešto što nije smio vidjeti, ali Tito mu je poštedio život, jer nije želio od političkog mrtvaca raditi mučenika u Srbiji.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by niels 9/11/2021, 21:52

Bilo kako bilo, Bijedića je pratila savezna SDS desetljećima, a nakon što su ga ubili, a i dobar dio njegove obitelji, prevrnuli su valjda i kućicu od psa od postolara od njegovog nećaka.

Tito je prije Libije dobio definitivnu dijagnozu da neće još dugo, čak i da promijeni radikalno svoje navike, što njemu nije padalo napamet.

I onda on pita obitelj Bijedić da ga isprati, ali Džemal ne ide s njim u Libiju što je bila norma u to doba.
niels
niels

Male
Posts : 4797
2021-04-26

Age : 85

Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by zganci_i_jetrica 10/11/2021, 11:19

vuksadinare wrote:...juga se raspsla jednostavno jer je stvorena kao neuspjeli experiment...zivjela je dok je tito zivio jer je ovaj vladao lukavo i tvrdom rukom..to dugorocno nije moglo opstat...
Istina, a koju nitko nije bolje znao od samog našeg najpoznatijeg kumrovečkog Zgubidana :D Eh, da nam je sada jedan takav lukavi lisac mudonja, ali mrka kapa  :P  bacili su taj kalup pa takve jajonošce više ne štancaju  ;)
zganci_i_jetrica
zganci_i_jetrica

Posts : 1368
2021-06-05


Back to top Go down

Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili' Empty Re: Seselj ocrnio Tudjmana i : 'Majku mu njegovu izdajnicku sve su u Vjesniku objavili'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum