ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljudi im ustvari zavide

Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Ljudi im ustvari zavide

Post by debotoijusto 10/10/2021, 22:01

Predsjednik Republike Zoran Milanović rekao je u nedjelju na obilježavanju 30. godišnjice ustrojavanja 83. samostalnog zagrebačkog dobrovoljačkog bataljuna HV-a kako smatra da građani branitelje danas poštuju više nego prije 15 godina.
"Mislim da danas hrvatske branitelje naši ljudi poštuju više nego prije 15 godina. Vrijeme prolazi i ljudima postaje jasnije. Ljudi sve više braniteljima, i vama koji ste bili prvi u obrani Hrvatske, kasnije oslobađanju, ustvari zavide", rekao je Milanović.
Podsjetio je i na kontekst u kojem je ovaj bataljun formiran 10. listopada 1991. - dva dana ranije Hrvatska je proglasila neovisnost, dok su tri dana ranije bombardirani Banski dvori u pokušaju ubojstva državnog vrha. Posebno je istaknuo ljude koji su se tog dana u Zagrebu prijavili u HV jer "kasnije su kroz Hrvatsku vojsku prošli i deseci tisuća ljudi iz Zagreba, ali oni koji su bili prvi, to se najviše računa".
"I svi oni, prije svega oni koji su poginuli, a i svatko onaj tko se izložio metku i šrapnelu, zaslužuje divljenje jer ta '91. godina bila je godina u kojoj su očekivanja istočne i srednje Europe bila velika. Hrvatska je napadnuta, Hrvatska je morala u rat. Vaša hrabrost je bila ta koja je Hrvatsku spasila od užasa, od komadanja i zauzimanja puno većeg dijela Hrvatske", poručio je predsjednik.
Istaknuo je kako se s hrabrošću i duhom koji je postojao '91. godine teško može bilo što usporediti.




"Sada smo u Europskoj uniji i nije loše, ali nije niti jako dobro. Dobrovoljno smo dali velike ovlasti Bruxellesu, to je naša volja i sami sebi i svojoj djeci odgovaramo za rezultate, za to koliko ćemo novaca uzeti, a koliko ćemo se svojih temeljnih prava odreći", rekao je.
Istaknuo je kako se hrvatski branitelji nisu borili za europske fondove, već za europsku Hrvatsku. "Borili su se prije svega za Hrvatsku i samo za Hrvatsku, za hrvatski teritorij i za hrvatske granice".
Ponovio je kako je danas, 30 godina poslije, odnos hrvatske javnosti bolji i naklonjeniji braniteljima nego što je to bio u nekim razdobljima ranije te da je bliže "nekom nacionalnom razumijevanju i prihvaćanju".
"Istinu i povijest će nam pisati i drugi, ali će je pisati za sebe, uzaludno. Mi znamo što je istina. Naša istina je dobra, mi se svoje istine ne trebamo stidjeti, ona je plemenita, naš put i vaš put je bio pravedan", zaključio je Milanović.




https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/milanovic-branitelje-danas-postuju-vise-nego-prije-15-godina-ljudi-im-ustvari-zavide-15108934
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by debotoijusto 10/10/2021, 22:04

drzavnik uvlakac , nagrada za najbolje prodanu pricu 2021 mu ne gine
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by AssadNaPodmornici 10/10/2021, 22:06

ipak si požalio što si glasovao za njega(telegram mi je na bloku pa ne klikam na to, thx što copy pasteaš jer nemogu ga otvoriti)

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21828
2018-06-14


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by debotoijusto 10/10/2021, 22:08

AssadNaPodmornici wrote:ipak si požalio što si glasovao za njega(telegram mi je na bloku pa ne klikam na to, thx što copy pasteaš jer nemogu ga otvoriti)
nisam , ne prodaje on pricu meni  ;) samo primjecujem igru
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by darth_vader 11/10/2021, 00:44

Eli ima koji papak ovdi da plaća preplatu za tekstove Goranka Fižulića?
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by darth_vader 11/10/2021, 00:44

debotoijusto wrote:drzavnik uvlakac , nagrada za najbolje prodanu pricu 2021 mu ne gine


Pragmatik...tursko-vlaški geni su to...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by jastreb 11/10/2021, 07:26

Slicno je izjavila i Kolinda.

Nesto u stilu: Branitelji koji su dali zivot za domovinu danas su sretni zbog toga.

Ja pak mislim da nas branitelje ocekuje sve ono sto su prosli borci NOB-a.

Ne samo da nam nitko ne zavidi vec su se poceli polako kao sprdat s nama i vise im nisu zanimljive ni price i rata,a vidim da nas se sjete par put godisnje.

Valjda su to prosli i solunci i borci iz balkanskih ratova,a sigurno i veterani u Engleskoj,SAd.

Posebna prica su borci iz Vijetnama,ali oni su bili omrznuti i dok je rat trajao.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by Ringo10 11/10/2021, 08:36

jastreb wrote:Slicno je izjavila i Kolinda.

Nesto u stilu: Branitelji koji su dali zivot za domovinu danas su sretni zbog toga.

Ja pak mislim da nas branitelje ocekuje sve ono sto su prosli borci NOB-a.

Ne samo da nam nitko ne zavidi vec su se poceli polako kao sprdat s nama i vise im nisu zanimljive ni price i rata,a vidim da nas se sjete par put godisnje.

Valjda su to prosli i solunci i borci iz balkanskih ratova,a sigurno i veterani u Engleskoj,SAd.

Posebna prica su borci iz Vijetnama,ali oni su bili omrznuti i dok je rat trajao.
MA da

KAd sam bio mlad pa kad bi borci NOBa poceli sa evociranjem ja bih dobijao osip
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by Šandor Winnetou 11/10/2021, 08:46

Ringo10 wrote:
jastreb wrote:Slicno je izjavila i Kolinda.

Nesto u stilu: Branitelji koji su dali zivot za domovinu danas su sretni zbog toga.

Ja pak mislim da nas branitelje ocekuje sve ono sto su prosli borci NOB-a.

Ne samo da nam nitko ne zavidi vec su se poceli polako kao sprdat s nama i vise im nisu zanimljive ni price i rata,a vidim da nas se sjete par put godisnje.

Valjda su to prosli i solunci i borci iz balkanskih ratova,a sigurno i veterani u Engleskoj,SAd.

Posebna prica su borci iz Vijetnama,ali oni su bili omrznuti i dok je rat trajao.
MA da

KAd sam bio mlad pa kad bi borci NOBa poceli sa evociranjem ja bih dobijao osip
mi ne gušimo ljude s tim, u stvari vrlo rijetko da o tome i pričam kao i većuna nas. Jednostavno glddamo svoja posla i ne guramo rat nikome pod nos za razliku od partizanera i vrha tadašnje države

_________________
Ljudi im ustvari zavide Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19770
2017-12-31


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by Guest 11/10/2021, 09:34

Ringo10 wrote:
jastreb wrote:Slicno je izjavila i Kolinda.

Nesto u stilu: Branitelji koji su dali zivot za domovinu danas su sretni zbog toga.

Ja pak mislim da nas branitelje ocekuje sve ono sto su prosli borci NOB-a.

Ne samo da nam nitko ne zavidi vec su se poceli polako kao sprdat s nama i vise im nisu zanimljive ni price i rata,a vidim da nas se sjete par put godisnje.

Valjda su to prosli i solunci i borci iz balkanskih ratova,a sigurno i veterani u Engleskoj,SAd.

Posebna prica su borci iz Vijetnama,ali oni su bili omrznuti i dok je rat trajao.
MA da

KAd sam bio mlad pa kad bi borci NOBa poceli sa evociranjem ja bih dobijao osip

Gle ... ja svojim klincima nisam preveć pričal ... tu i tamo koju riječ.

U školi su nikaj od te teme obrađivali. Nisam mogel vjerovati.

Kakti nisu stigli? U Zagrebu??

Onda sam im pustil serijal ''snimki'' kad se bilo već pred punoljetnošću.

Slike i snimke vele bolje nego ijedne riječi.

Sve im je u par sati bilo jasno.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by veber 11/10/2021, 09:39

nisam krstio djecu. njihov izbor. mene nekrštena mala ispravlja u križanju i oče našem,;a ja kao na vjeronak išao. tko voli...

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by Guest 11/10/2021, 09:43

veber wrote:nisam krstio djecu. njihov izbor. mene nekrštena mala ispravlja u križanju i oče našem,;a ja kao na vjeronak išao. tko voli...

Kaj tebe pere ... nekaj si krivo stisnul ... temu?

:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by veber 11/10/2021, 10:20

da, jebeš s moba javljanje

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by veber 11/10/2021, 10:22

ali sam stisnuo jednu tetu, da objavim fotku onaj peder bi mi stisnul ban

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by Guest 11/10/2021, 13:46

veber wrote:da, jebeš s moba javljanje

Ziher imaš kirurške prste za ove pederske tipkovnice na mobu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by dijagram 11/10/2021, 18:17

Naravno da mnogi zavide, stovise,nerijetko i mrze:)

Jedan od tih je i sam kizo.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Ljudi im ustvari zavide Empty Re: Ljudi im ustvari zavide

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum