ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by vuksadinare 29/5/2021, 07:39

Nemres ti meni prodavat zrakoplov a da mi ga ne zelis servisirati,djelove i naoruzanje prodavati u slucaju sukoba..u tom slucaj taj zrakoplov postaje limena kanta i beskoristan..

vuksadinare

Posts : 99933
2015-09-08


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 07:42

Znam. Ciljaju na države koje nisu u ratnoj zoni te države koje imaju dva il više tipova lovački aviona pa Gripen je moderan avion pa onda s njime moderniziraju lovačku avijaciju uz te avione drugog proizvođača kojeg imaju.

Oni imaju svoju računicu i relativno im dobro ide kad se sve pogleda. Prodaje se Gripen.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 07:47

vuksadinare wrote:Nemres ti meni prodavat zrakoplov a da mi ga ne zelis servisirati,djelove i naoruzanje prodavati u slucaju sukoba..u tom slucaj taj zrakoplov postaje limena kanta i beskoristan..
Zato je Mađarima sad panika jer mi to nismo uzeli a Švedska je na sjeveru a na istoku imaju trzavice : Ukrajina , Rumjnjska i Srbija.

Zaštito Srbija ? Pa ruski Mig 29 pa očito Srbija jača u avijaciji kad je Rus iza njih.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by vuksadinare 29/5/2021, 07:49

RayMabus wrote:Znam. Ciljaju na države koje nisu u ratnoj zoni te države koje imaju dva il više tipova lovački aviona pa Gripen je moderan avion pa onda s njime moderniziraju lovačku avijaciju uz te avione drugog proizvođača kojeg imaju.

Oni imaju svoju računicu i relativno im dobro ide kad se sve pogleda. Prodaje se Gripen.
Pa ne znam sto ga hoce nama uvalit..pa valjda znaju da se nalazimo u zoni koja je iskricava..valjda se javljaju na sve natjecaje pa ako prodje prodje..ajd naoruzanje mozda ne bi bilo problem jer zrakoplov mozes naoruzati borbenim kompletima koji su nato kompaktibilni ali problem je servis i dijelovi..a to je najvaznije..bez toga zrakoplov-kanta..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99933
2015-09-08


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 07:52

Pa normalno da se javljaju na sve natječaje. Još najbolje da nisu. Pa to im je posao da to prodaju i uvale okolo tko oće. Eto mi nećemo i sad gledamo paniku u Mađarskoj.

Mađarska sad mora uć u evropsku konzervativnu partiju kojom u eu eu parlamentu vladaju Poljaci a na razini svijeta odnosno Europe Britanci.

Britanci su takva sila da mogu Švedskoj narediit da Mađarskoj isporuči još Gripena u slučaju rata.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 08:01

To pravilo da Švedska ne isporučuje u slučaju rata nije fiksno ako si član britanske konzervativne eu partije i radiš za britanske interese u eu parlamentu a blokiraš njemačku ekspanziju na istok.

Britanci su ipak geopolitička sila a Gripen u sebi ima američke djelove tako da Švedi ipak moraju dat Mađarskoj ako ova bude britanski igrač u eu parlamentu odnosno uđe u konzervativnu partiju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 08:05

Gripen je pun aamerički djelova i švedski parlament nije u mogućnosti diktirat neke stvari jer bi Amerika mogla povuć to a onda nema Gripena.

Zato Mađarska mora uč u tu partiju u eu parlamentu a kako su prikjučer pričali s Vox u Španjolskoj a jučer s Borisom u Londonu onda očito da Mađarska ulazi ovdje :

https://en.m.wikipedia.org/wiki/European_Conservatives_and_Reformists
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 08:07

Papir trpi svašta a geopolitika je nešto drugo.

Prekriži to pravilo da oni ne isporučuju u slučaju rata ako Mađarska uđe u eu konzervativnu stranku.

Gripen je pun američki djelova i švedski parlament ne može diktirat to ako anglosasi nešto kažu jer neće biti djelova za Gripen.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 08:15

Švedska da sad ne idem u povijest , čelik pa topove radili po Europe osvojili , ratovali s nama u protestantsko katoličkom ratu ( kravat pukovnija ) itd pa postali mirni pa nisu u Nato al jesu naspram Rusa pa pomoć anglosasa i razvijali svoje oružje.

Gripen je pun anglosaski djelova. Švedski parlament ne može ništa jer će ovi zaprijetit blokadom djelova za Gripen

Zato je Orban jučer bio u Londonu a prikjučer u Španjolskoj kod Voxa

Primit će ga u stranku
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 08:24

Da smo mi uzeli te Gripene stvorila bi se mađarsko hrvatska koalicija u kojoj bi Mađari dominirali jer imaju više Gripena , jer ih imaju odprije dakle mi učenici a oni učitelji , jer bi neki sitni servisi bili kod njih i jer u slučaju rata mi te avione možemo dobit jedino priko višegradske skupine dakle Mađarska može blokkrat put i mi nemamo aviona.

U drugoj situaciji da Mađarska uđe u rat mi im odma dajemo šest aviona a pošto nismo zemlja u ratu Švedska nama prodaje šest aviona i tako se zaobilaze pravila švedskog parlamenta.

Ništa od toga neće biti jer smo mi uzeli Rafale i sad je Budimpešta u panici
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 08:31

I sad je Mađarska u panici jer oni s 12 borbeni aviona ne bi izdržali rat s Ukrajinom , Rumunjskom ili Srbijom jedan na jedan niti deset dana.

Pregazilo bi ih ko plitki potok a jedino ulazak u konzervativnu partiju pod kontrolom Brita im daje to da će ovi pritisnit švedski parlament i odma u tren oka šest ili 12 Gripena novih doć u Mađarsku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by Šandor Winnetou 29/5/2021, 08:40

neka plaču, manje će pišat!

_________________
Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19774
2017-12-31


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 08:41

Mađari najviše gledaju prema Rumunskoj , Ukrajini i Srbiji kao zemlje odakle se može stvorit ratna opasnost za Mađarsku. Ostanimo na Rumunjskoj. Ima duplo više stanovnika i sad uzimaju američke F16

Da tu nešto počne i da smo mi uzeli Gripene odma mi njima svojih šest komada a Švedska pošto mi nismo u ratu nama prodaje iduči šest komada.

Dakle u manje od 24 sata Mađari priko nas dobiju šest Gripena u slučaju rata s Ruminjskom ili Ukrajinom

E sad je panika
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 08:51

Češka ima 14 Gripena

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_military_aircraft_of_the_Czech_Republic

No to je njima za njijove potrebe. Uostalom to im sigurno ne bi dali u slučaju da ovi napadnu Slovačku il Srbiju. Možda u slučaju rata s Rumunjskom a i to je upitno.

Češka nije ovisna o Mađarskoj kad je dostava Gripena iz smjera Švedske u pitanju ko šta bi Hrvatska bila da je to uzela jer bi mi ovisili o milosti Budimpešte da to propusti priko svog teritorija nama.

Zato sad Mađari trče u London.

Panika
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 08:54

Mađarska vojska se sastoji od dva roda vojske : kopnena vojska i avijacija.

Plato su. Oni bez jake avijacije u ratu s npr Rumujnskom su mrtvi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 08:58

I sad moraju uć u evropsku konzervativnu partiju u eu parlamentu koju vode Poljaci a na razini van EU Britanci.

Poljska koridor plus London pritisak na Švedsku i imaju osigurane dodatne Gripene u slučaju rata s Rumunskom ,... Ukrajinom ili Srbijom.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 09:00

A mogu ih dobit i preko Hrvatske pomorskim putem.

Transportirat ćemo ih brodom i iskrcat u Rijeku i vlakom il kamionom do Mađarske.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 09:05

Alternativni pravac , Švedska ima izlaz na sjeverno more , Briti su pomorska sila tako da samo ukrcaju i dopreme u Hrvatsku i piči gore.

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Map-of-sweden-norway-and-denmark
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 09:06

Ili u Sloveniju u Koper.

Mislim da će sad Slovenija postat još bitnija Mađarskoj upravo zbog ovoga.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by Šandor Winnetou 29/5/2021, 09:08

RayMabus wrote:A mogu ih dobit i preko Hrvatske pomorskim putem.

Transportirat ćemo ih brodom i iskrcat u Rijeku i vlakom il kamionom do Mađarske.
ništa za sada od ratova no da mađari zarate jasno je da mi kao susjedi trebamo dati logističku podršku za mađarsku, valja nam se sjetiti pomoći koju smo preko njih dobili kad je nama bio spucan embargo zahvaljujći mesićevom intimusu budi lončaru

_________________
Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19774
2017-12-31


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by RayMabus 29/5/2021, 09:10

Uglavnom samo Hrvatska i Slovenija jer bi u slučaju nekog rata na istoku ( Ukrajina , Rumunjska iili pak Srbija ) to bio jedini pomorski pravac dostave tih Gripena u slučaju da ih ne mogu dovest priko Slovačke il Austrije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 182909
2014-04-11


Back to top Go down

Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji - Page 2 Empty Re: Švedska kmeči : Naši Gripeni su bolji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum