ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by AssadNaPodmornici 4/3/2021, 16:56

Hektorović wrote:
Hektorović wrote:
RayMabus wrote:
Hektorović wrote:

I prije covida vidiljivog doseljavanja nije bilo samo zbog radne snage iz BiH i Srbije,... no taj rezervoar je istrošen.
To se nikad neće desit pa ni tada

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 KkIPjbT


Pa vidi se lijepo, Sarajevo i BG imaju bolji standard od 85% HR.

Gazde u Zapadnoj Hercegovini prijavljuju uposlene na minimalce, ostalo daju na crno

Dobro žive, samo ispašta komunalna infrastruktura...
isto ti je u u Dalmaciji.. ovo realno, najbogatiji dio RH je Duborovačko podučje.. a bogami i Splitsko Dalmatinska županija iako na "papiru" ima 2x manji gdp /capita nego Zagreb, realno, mislim da je standard tu -negdje..

pa ja sam radio poslove, tipa jednu sezonu skiper na gliseru, prijavljen na 3000kn, onda ti gazda još doda na kraju mjeseca kuvertu od 1000€ i još dobiješ 1000€ manče... a ti prijavljen na 3000kn i to ulazi u neki "prosjek"

konobari isto tako u boljim restoranima ... prijave minimalac, ii malo više... ostatak plaće na ruke, plus manča(napojnice).. .ide realno 15 000 pa i do 25 000kn

AssadNaPodmornici

Posts : 21830
2018-06-14


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by AssadNaPodmornici 4/3/2021, 16:57

radnici meštri.. prijave isto par tisuća kuna.. dio plaće na ruke..
a onad posli posla, svaki majstor ima fuš/faturete, tu još padne par tisuća kuna.. ekipa izlazi sa 10 000 do 15 000kn(majstori sa nekoliko godina iskustva minimalno pa naviše) ,a prijave na 4000-5000kn

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21830
2018-06-14


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by AssadNaPodmornici 4/3/2021, 17:01

u turizmu se hrpa toga ne prijavljuje..

pa ja sam radio u hotelu na recepsiji.. gazda je imao neki sustav "fizskalizacije".. ja kada bi bio u noćnoj smjeni kontrolira bi račune..

samo da kažem.. restoran bi prijavio 5000kn prometa, a u realnosti bi imao od 20 000 do 30 000 svaku večer..
mi na recepciji bi imali metodu za izdati sobu, strancu izdaš račun, koji nije fiskaliziran a šta ovaj zna šta piše na Hrvatskom.. pola soba bi dnevno tako proda.. a svaka soba ovisno o kategoriji od 100 do 300€

nemoram govoriti da taj as je bio škrt za dignuti plaću sa 3000kn na 4000kn.. i drugi oko njega.. a hotel izgradio pola na crno , podmičujući HDZovce za legalizaciju..

utekla mu radna snaga na bolje poslove, ili većina van države, i as uvozi srbe i bosance .. jedan za kojeg sam radio, je čak i varao radnike , (a radio isto što i ovaj prije njega), a posli u slobodnoj dalmaciji kuka da "nema kvalitetne radne snage , da je on spreman platiti , ali da nema pa lobira za uvoz lol".

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21830
2018-06-14


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by mutava baštarda 4/3/2021, 21:24

Hektorović wrote:
Hektorović wrote:
RayMabus wrote:
Hektorović wrote:

I prije covida vidiljivog doseljavanja nije bilo samo zbog radne snage iz BiH i Srbije,... no taj rezervoar je istrošen.
To se nikad neće desit pa ni tada

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 KkIPjbT


Pa vidi se lijepo, Sarajevo i BG imaju bolji standard od 85% HR.

Gazde u Zapadnoj Hercegovini prijavljuju uposlene na minimalce, ostalo daju na crno

Dobro žive, samo ispašta komunalna infrastruktura...
upalo mi u oko kako su u biti oni najbogatiji dio Bosne.
bit će još dobivaju pomoć :)

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by Ringo10 5/3/2021, 05:42

Dovedite crnje sa velikim kitama...

Doduse ekonomski cete jos propasti jer oni su goli olos i neradnici...ali Hrvaticama bi se svidjelo
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by epikur37 5/3/2021, 06:54

Radna snaga je uvijek odlazila i dolazila.

Problem je što migracije više nisu lokalne i regionalne nego globalne. 

Pa umjesto Bosanca u građevini imaš Malezijca i umjesto liječnice iz Crne Gore imaš doktoricu iz Senegala.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by epikur37 5/3/2021, 06:58

Premda ne vjerujem u značajan demografski udar svjetske migracije na RH, 

sporadično i većim dijelom ne za stalno.

I dalje će kod ans biti više iz regije, slično kao u Sloveniji.

Jučer išao prijaviti jednu mladu Srpkinju iz Smedereva na boravak. 

Al se jadna zahebala, bivši poslodavac joj ukinuo radnu dozvolu prije par dana a novi bi napravio sutra. Veli teta na šalteru, da je izgubila prethodne dvije godine boravka i rada ako je mislila u perpektivi tržiti papire.

Ne smije biti prekid ni dan kad je radna dozvola u pitanju.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by Hektorović 5/3/2021, 07:17

mutava baštarda wrote:
Hektorović wrote:
Hektorović wrote:
RayMabus wrote:
Hektorović wrote:

I prije covida vidiljivog doseljavanja nije bilo samo zbog radne snage iz BiH i Srbije,... no taj rezervoar je istrošen.
To se nikad neće desit pa ni tada

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 KkIPjbT


Pa vidi se lijepo, Sarajevo i BG imaju bolji standard od 85% HR.

Gazde u Zapadnoj Hercegovini prijavljuju uposlene na minimalce, ostalo daju na crno

Dobro žive, samo ispašta komunalna infrastruktura...
upalo mi u oko kako su u biti oni najbogatiji dio Bosne.
bit će još dobivaju pomoć :)

Sarajevo je danas najbogatije, uvjerljivo. Prije 15-20 tak godina je bilo drugačije.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by RayMabus 5/3/2021, 10:56

Popis stanovništva odgađa se na jesen

https://slobodnadalmacija.hr/split/popis-stanovnistva-starta-najesen-ali-nesto-se-vec-zna-hrvati-su-u-top-deset-najstarijih-nacija-a-omjer-radnika-i-umirovljenika-je-gotovo-jedan-prema-jedan-1081874

A čuj najstarija nacija , pa mora biti kad ništa niste radili na mladima zadnjih 20 godina nego ste ih pretvarali u jeftinu radnu snagu a onda vam je ista , njih 300 tisuća utekla na zapad.

Normalno da jeste. Šta ste drugo očekivali s niskim plaćama a visokim porezima na sve i svašta.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by RayMabus 5/3/2021, 11:31

Taj popis stanovništva na jesen će samo potvrdit ono šta se već odavno zna. Vladajuće strukture na vlasti će onda napravit neke kozmetičke mjere čisto da zadovolje malo biračko tijelo al nema od toga ništa. Slobodni pad.

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 HR_popgraph_2018
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by RayMabus 5/3/2021, 11:49

Meni je drago šta će ovo sve potonit. Imam 42 godine a prije 50-e ne planiram uopće ulazit u ove vode. Dakle sad je 2021 i dući 8-9 godina ništa dakle sad sve četiri u zrak i uživaj a kad se meni bude dalo ako budem uopće živ i sposoban za to masno će plaćat porodiljne naknade.

U prevdu ja navijam da ovo totalno potone.

Šta je dobro za lovca nije dobro za patku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by RayMabus 5/3/2021, 12:04

Odgovaraju mi također i islamistički napadi u ovom trokutu Austrija Švedska Velika Britanija di najčešće trbuhom za kruhom emigrira mlado radno stanovništvo srednje i istočne Europe tako da svaki islamistički napad tamo diže se krajnja desnica i uzima glasove desnom centru i onda ovi počnu razmišljati pošto imaju velike plaće i mogu birati da sisaju srednju i istočnu Europu a stave znak stop imigracijama iz Azije i Afrike.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by RayMabus 5/3/2021, 12:36

Najbolji mi je onaj dio kad Demokrati sad skinu Erdogana pa pukne dogovor Turske i EU o imigrantima pa sve navali na Hrvatsku a ovi u zapadnoj Europi neće da čuju za njih a Viktor u Mađarskoj je sad čista desnica i nema se više kome opravdavat i onda jedino Hrvatska ostaje.

Baš fini kupus ono.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181965
2014-04-11


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by AlfaOmega 5/3/2021, 13:37

Logično. Ka i u ostatku Evrope. Domaći narodi izumiru a mirovinske fondove neko mora puniti. Plus, što bu Hrvati htili raditi ka smećari, čistači kanalizacija, bravari i varioci? U holivudskim filmovima Ameri nose kravate i rade u finim uredima, pa oće i Hrvat. I onda se obrazuje i traži posa u uredu sa visokom plaćom. Sve pet, ali ko bu sad radija ovo gore nabrojano? Mora neko i to.

Kineza boli kurac za holivudom, on će sklapati i bravu i čistiti kanalizaciju, dok gleda susida kak ide u ured sa kravatom. Tak da Kinezu ne triba stranac.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10355
2015-09-11


Back to top Go down

Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku - Page 2 Empty Re: Ekonomisti jedini spas vide u trpanju stranaca u Hrvatsku

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum