ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zaštitite me

Go down

Zaštitite me  Empty Zaštitite me

Post by vili40 Sun 7 Feb - 14:17

Ribić Milanoviću piše o Indexu: To su anarholiberali provincijskog retardiranog duha
Zaštitite me  8dce7077-ac18-4f39-8b70-06ed4a77ac4e

VILIM RIBIĆ, predsjednik Matice hrvatskih sindikata, poslao je otvoreno pismo predsjedniku države Zoranu Milanoviću u kojem ga kritizira zbog izjava o parazitskoj HGK. Napao je i medije, posebno Index te tako nastavio svoju žestoku obranu Hrvatske gospodarske komore. 
Index je nazvao "anarholiberalima provincijskog i retardiranog duha koji svojim vulgarnim neoliberalnim stajalištima svoju moć koriste za prozaične ekonomske interese".
Za to je okrivio Milanovića i njegovu vladu.
Također, piše i da se "Milanović pridružio javnom linču na račun institucije HGK" te mu ponudio drugačiji odnos prema "svemu što nije konkretna materijalna proizvodnja i njegov rad" umjesto, kako je napisao, nihilističkog odnosa.
Ribićevo pismo prenosimo u cijelosti.

"Nezahvalno je usuditi se propitivati istinitost navoda oko Komore"

"Poštovani predsjedniče RH!
Javnom linču na račun institucije HGK pridružili ste se izjavom da Komora više nema smisla i da ne nudi "ništa vidljivo, ništa konkretno, ništa konstruktivno, čak ništa štetno".  
Veoma je nezahvalno usuditi se danas preispitivati istinitost mnogih navoda oko Komore (pa i Vaših) s obzirom na sveprisutni anarho-liberalizam ne samo u dijelu agresivnih poduzetnika, već i u medijima, u parlamentu i politici te u dijelu pseudoznanstvene zajednice. Međutim, navikao sam ići protiv struje. Ovdje Vam, kao misaonom čovjeku, ne pišem iz uske sindikalne perspektive, već kao građanin i društveni radnik. 
Stoga mi dopustite primijetiti da bi iz ozračja nihilističkog odnosa prema svemu što nije konkretna materijalna proizvodnja i Vaš rad mogao biti etiketiran kao "ništa konkretno, ništa konstruktivno, čak ništa štetno", baš kao što takve poruke ja godinama primam iz istoga izvora. Smatram da Vi proizvodite dobra koja imaju neprocjenjivu vrijednost (ne zaboravljam Vaš antologijski govor prošle godine u Kninu). Za ovu zemlju neobično je važno da predsjednik Republike govori pa i ako ne proizvodi (čak i kada govori krivo). 

"Ne branim sadašnju Komoru, ali sam pokušao braniti ono što Komora može biti. Mediji su to izopačili"

Ne branim sadašnju Komoru i ono što ona danas jeste, ne poznajem previše njen rad, ali sam pokušao braniti ono što Komora može biti, i ono što ona treba biti, inspiriran komorskim sustavom u Austriji. Da bi mogla nešto biti ne smije nestati preko noći. Upravo bi to mogla biti konzekvenca nedomišljenog i ishitrenog prijedloga o ukidanju obavezne članarine. 
Naravno, mediji, koji su istovremeno i poduzetnici takav su moj pristup izopačili i pretvorili u moju obranu onoga što je Komora danas pa čak i ljudi koji su joj na čelu, iako s njima nemam nikakve veze. Vjerovao sam naivno u mogućnost racionalnog dijaloga u hrvatskom javnom prostoru a uplovio sam u divlji vrtlog propagande.   

"Dopustite da zaljuljam Vašu sliku o tome što Komora danas jeste"

Ipak, dopustite mi da malo zaljuljam Vašu sliku o tome što Komora danas jeste. Uz sve utemeljene prigovore, npr. o politizaciji, ipak valja primijetiti da Komora kontinuirano obavlja javne ovlasti i niz funkcija za koje se ne može reći "ništa konkretno, ništa konstruktivno" te pruža usluge mnogima koji za to pokažu interes. Na primjer, dobio sam informaciju da je jedan od nabrijanih čelnika Urlika poduzetnika koji ovih dana urla protiv Komore, koristio vrlo efikasno i višestruko njene usluge, putujući od Azerbajdžana, Hanovera do Toronta te zahvaljujući posredovanju Komore ostvario zavidne poslovne rezultate i 150 tisuća eura iz FP7 programa što mu je omogućilo gotovo udvostručenje broja zaposlenika.   
S onu stranu ovakvih kurioziteta, a informiraju me da ih ima još, slažem se s Vama da Komori treba ozbiljna reforma, ili preciznije nastavak reforme. Kažem nastavak, jer što je otpuštanje 300 ljudi u zadnjih nekoliko godina? Kako Vi to nazivate?  
Ako smo oko potrebne reforme svi u društvu suglasni, a čini mi se da jesmo, onda na ovom mjestu tek treba početi društvena debata, iako Vaš istup sugerira da to baš i nije potrebno jer je Vama sve jasno. 
Postavlja se pitanje može li se ukidanje nazivati reformom ili je re-forma zapravo tek preoblikovanje, kako sam naziv kaže? 

Još ljuljanja Milanovićeve slike o parazitskoj HGK

Pogledajmo prvo što to Komora treba biti, što to treba raditi (kvalitetnije i odgovornije nego do sada) pa ćemo vidjeti kako ju treba reformirati i financirati. 
Činjenica da se prvo počelo razgovarati o (ne) financiranju, a ne o funkcijama i budućnosti institucije, govori o profanosti motiva hajkača i huškača.  
Institucija koja ima javne ovlasti, čiji je dio poslova rad na legislativi i makroekonomskim politikama, izdavanje certifikata, organiziranje konferencija i edukacije, ne može biti financirana (barem ne u cijelosti) na tržišnom principu, tj. kupi-prodaj logike. Nadalje, komore su ključni čimbenik u razvoju bavarsko-austrijskog sustava dualnog obrazovanja, koji sjajno funkcionira i koji je dio naših strategija i političkih programa. U tim zemljama članstvo u Komorama je obavezno. Osim toga dio usluga se obavlja po principu solidarnosti i obaveznog osiguranja (možda nikada neće trebati pravni savjet Komore, ali poduzetnik plaća mogućnost da će mu zatrebati). 

I još ljuljanja Milanovićeve slike o parazitskoj HGK...

Dakle, nije pitanje obavezna članarina ili ne, već opstanak i karakter institucije. 
Da je to jasno i dijelu naših ozbiljnih poduzetnika svjedoče njihove izjave u  Lideru od 4. veljače.
Ako Komora nema obaveznu članarinu, ili ako se ne financira iz fiskusa, onda ne može obavljati navedene funkcije, što znači da bi Komora, kao komora, u biti nestala, pa čak i da se zove jednako. To bi ju pretvorilo u drugi HUP, i stekla bi  pravo na kolektivno pregovaranje (što sada nema jer nije dobrovoljna udruga). 
Pitajmo se može li si Hrvatska dopustiti nestanak takve institucije? Primjerice, Srbija ne može, jer je to pokušala 2007. godina, a vidjevši posljedice vratila se na obavezno financiranje. 
Dakle, jedina dilema koja nam ostaje glasi, trebaju li Komoru obavezno plaćati samo poduzetnici ili svi građani putem poreza?     

Optužio Milanovića da je on kriv za pojavu senzacionalizma, pristranosti i neprofesionalnosti u medijima

I na koncu, rekli ste da niste stigli srediti to pitanje za vrijeme Vašeg mandata. Isto tako ste rekli da Hrvatska obrtnička komora radi dobro, s čim se jako slažem, ali Vas moram upozoriti da je Vaša Vlada potkopala HOK nepromišljenom liberalizacijom majstorskih licenci za obrtnike, i time ugrozila sigurnost klijenata i otežala obrtničko obrazovanje. Što o tom potezu misle u HOK-u, bilo bi dobro njih pitati. 
Međutim, ako HOK niste ukinuli onda ste ukinuli jednu drugu hrvatsku instituciju, list Vjesnik. Sindikati su Vam tada pisali, sluteći trend u kojem će se razvijati medijski prostor, i upozorili da je Hrvatskoj nasušno potrebna istraživačka i analitička novina. Umjesto da ste Vjesnik oslobodili HDZ-ovog stiska, Vi ste ga ukinuli, a imali ste priliku. Napravili ste to opsjednuti tržišnim fundamentalizmom. Prepustili ste političke informacije isključivo i jedino tržištu, iako one u dobrom dijelu imaju karakter javnog dobra, presudnog za kvalitetu demokratskog procesa.  
I dobili ste u medijskom prostoru ono što sada imamo. Protutežu niste htjeli razvijati, vjerujući da će tržište valjda selekcionirati senzacionalizam, pristranost i neprofesionalnost. Tržište Vam je to sve upravo honoriralo, i uništilo ozbiljno novinarstvo pretvarajući javni prostor u dvoranu iskrivljenih ogledala u kojoj su svi likovi izopačeni.

Napao i medije, posebno Index: Taj provincijalni i retardirani duh destruira sve što je socijalno, solidarno i civilizirano

Dobili smo medije, koji nisu zrcalo stvarnosti, već su medijsko poduzetništvo, koje za svoj primarni cilj imaju zaradu i ekonomski opstanak, a to mogu postići samo senzacionalizmom, lažima i demoniziranjem ljudi i institucija. Tko je to najbolje shvatio taj je najčitaniji (npr. Indeks.hr). Pri tome svoju moć koriste i za promoviranje prozaičnih ekonomskih interesa uokvirenih u vulgarno neoliberalna stajališta, s fokusom na smanjenje svojih troškova i poreza, a to znači i smanjenje svake javne potrošnje. Simbioza između anarholiberala iz novog vala poduzetnika i medija-poduzetnika odmah je uspostavljena i funkcionira na demoniziranju svega što je izvan njihovih misaonih okvira, sasvim suprotnih svjetskim trendovima. 
Taj provincijalni i retardirani duh nudi Hrvatskoj privatizaciju javnih službi, ukidanje javne televizije, privatizaciju zdravstva, školstva, traže da ljudi na ruke dobivaju bruto plaću, destruirajući sve što je solidarno, socijalno i civilizirano.
Uspjeli su spriječiti uvođenje poreza na nekretnine, što je socijalno jedan od najpravednijih poreza, protive se progresivnom oporezivanju i spriječili su bilo kakvu širu raspravu o ekonomskim i socijalnim posljedicama rastuće nejednakosti u društvu.  

Još napada na medije

Permanentno upozoravaju da su javne službe loše, a onda se traži smanjenje njihove potrošnje. Hoće li te službe biti bolje, ako su slabije financirane ili još gore? A zapravo nije ih briga za poboljšanje javnih službi, već za smanjenje poreza. 
Danas mene prozivaju zašto ja govorim o HGK, ali su sebi dali za pravo svaki puta, baš svaki, kritizirati svake naše zahtjeve za većim plaćama u javnim službama.
Nezaboravne su izjave tijekom pandemije da im Država vrati ono što im je otela (porezom).    
Poznavanje ove simbioze omogućuje mi da shvatim otkud vjetar puše pa i onda kada se radi o HGK. Dopuštam si na to Vas upozoriti. 
Članovi sindikata i mnogi građani očekuju da to prepoznate i Vi te da zaustavite trend rastakanja hrvatskih institucija na tragu destruktivnih ideologija.   

Citirao Jospina

Podsjetio bih Vas na temeljno načelo Europske unije, koje je oblikovao još Lionel Jospin: "Tržišno gospodarstvo da, tržišno društvo ne". 
Voljeli bismo da na tom tragu vodite i Vi politiku u borbi protiv anakronih i neciviliziranih ideoloških koncepata i protiv njima pripadajućih profanih materijalnih interesa, na štetu narodne većine", stoji u dugačkom Ribićevom pismu predsjedniku države.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/ribic-milanovicu-pise-o-indexu-to-su-anarholiberali-provincijskog-retardiranog-duha/2252587.aspx?index_tid=92041
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by vili40 Sun 7 Feb - 14:20

Marko Samec
Pobize ribic iz bandicevog sinteraja,pravo na kinesku trznicu kerova,haha.







Hrvoje Ferderber
Ribicuuuu....ako ovo citas!!! Nabijem te na tuki,parazitu jedan najgori!!!


Vjekoslav Krešimir Benussi
Ovo je meni isto kao i vladavina HDZa. Jedini nacin da kreten malumni ode je da se ljudi masovno isclane iz svih sindikata koji imaju veze sa ribicom.

Pa osim sto ce ljudima napustanjem sindikata porasti primanja, ista nece odlaziti ovoj podguznoj odvratnoj muhi Ribicu i njima slicnim parazitima.

Udarac po novcaniku ce ih bolit, nek ode smao 3-4% clanstva, ribic ce sutra srecu potraziti na zavodu za zaposljavanje.







Ivo Raunig
Cili zivot je debil vika : Živila grbača radnoga naroda . I njega treba ukinit .


Tihomir Karničnik
Ah Ribić ne seri, ti si broj 1. uhljeb u Hrvatskoj. Ko sindikalista zavukao si se u sve rupe, a nisi pridonio apsulutno ništa







vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by darth_vader Sun 7 Feb - 14:51

Kakvim god se epitetom tog lika počasti, nemoguće je promašiti. Da Gadafi... 💪
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by aben Sun 7 Feb - 15:36


Taj provincijalni i retardirani duh nudi Hrvatskoj privatizaciju javnih službi, ukidanje javne televizije, privatizaciju zdravstva, školstva, traže da ljudi na ruke dobivaju bruto plaću, destruirajući sve što je solidarno, socijalno i civilizirano.

Ali ako jo ne gljedun hrvacku televiziju i morun je ploćati da budin civilizirun, 

zoč ni civilizirono da svi građani obavezno ploćaju komorski doprinos, čak i ako nemaju firmu?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by epikur37 Sun 7 Feb - 15:44

aben wrote:

Taj provincijalni i retardirani duh nudi Hrvatskoj privatizaciju javnih službi, ukidanje javne televizije, privatizaciju zdravstva, školstva, traže da ljudi na ruke dobivaju bruto plaću, destruirajući sve što je solidarno, socijalno i civilizirano.

Ali ako jo ne gljedun hrvacku televiziju i morun je ploćati da budin civilizirun, 

zoč ni civilizirono da svi građani obavezno ploćaju komorski doprinos, čak i ako nemaju firmu?
Ti ne plaćaš HRT
nego radiofrekvencijsku pristojbu.

Znači ne moraš gledati ali plaćaš ono što je dio suvereniteta, zajednicu ili državu.
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by AssadNaPodmornici Sun 7 Feb - 15:51

u svom stanu, fala kurcu neplaćam televiziju niti ću je ikada plaćati.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


marcellus and darth_vader like this post

Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by AssadNaPodmornici Sun 7 Feb - 15:56

ne plaćam komoru fala kurcu, ali ona će biti ukinuta na žalost epija, prije ili posli.. tako je krenulo..
..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by Guest Sun 7 Feb - 16:29

AssadNaPodmornici wrote:ne plaćam komoru fala kurcu, ali ona će biti ukinuta na žalost epija, prije ili posli.. tako je krenulo..
..

Obavezna hoće.
Ostati će neka vrsta dobrovoljnog koruptivnog tijela.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by Guest Sun 7 Feb - 16:46

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ne plaćam komoru fala kurcu, ali ona će biti ukinuta na žalost epija, prije ili posli.. tako je krenulo..
..

Obavezna hoće.
Ostati će neka vrsta dobrovoljnog koruptivnog tijela.

Korupcija je ipak nasušna potreba svakog poslovno mislećeg Hrvata.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by aben Sun 7 Feb - 16:47

epikur37 wrote:
aben wrote:

Taj provincijalni i retardirani duh nudi Hrvatskoj privatizaciju javnih službi, ukidanje javne televizije, privatizaciju zdravstva, školstva, traže da ljudi na ruke dobivaju bruto plaću, destruirajući sve što je solidarno, socijalno i civilizirano.

Ali ako jo ne gljedun hrvacku televiziju i morun je ploćati da budin civilizirun, 

zoč ni civilizirono da svi građani obavezno ploćaju komorski doprinos, čak i ako nemaju firmu?
Ti ne plaćaš HRT
nego radiofrekvencijsku pristojbu.

Znači ne moraš gledati ali plaćaš ono što je dio suvereniteta, zajednicu ili državu.

a je li poloćun školstvo ili edukacijsko-odgojnu pristojbu, iako nemun dite u skuli?

no, nisi odgovori na poantu, zoč ne bi svi ploćali komorski doprinos?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by aben Sun 7 Feb - 16:48

Speare Shaker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:ne plaćam komoru fala kurcu, ali ona će biti ukinuta na žalost epija, prije ili posli.. tako je krenulo..
..

Obavezna hoće.
Ostati će neka vrsta dobrovoljnog koruptivnog tijela.

ako ukinu obavezne članarine poduzetnicima, uvesti će obavezne članarine građanima.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by vili40 Sun 7 Feb - 18:41

Nađi: Što Ribić zapravo želi? Sindikalnu članarinu, kontrolu medija, veće poreze...
Zaštitite me  4927d4d6-9058-430c-b80c-11280ae79c75

ZASTUPNIK FOKUS-a i njihov kandidat za gradonačelnika Zagreba na Fejsu je objavio poduži status o sindikalistu Vilimu Ribiću i pismu koje je danas poslao predsjedniku Milanoviću.
Njegovu objavu prenosimo u cijelosti:
Zaštitite me  147758098_3699077650167986_4235972875723733975_o.jpg?_nc_cat=107&ccb=2&_nc_sid=110474&_nc_ohc=-qf5-CikZ2oAX9EGHp1&_nc_ht=scontent.fzag3-1
"Dozvolite mi da vam prevedem što je alfa antineoliberal Ribić zapravo poručio u ovom pismu:
1. Kad kaže da HGK članarinu trebaju plaćati svi poduzetnici, a možda i svi građani, zapravo kaže da bi svi tako trebali plaćati i sindikalnu članarinu (čak i oni koji nisu članovi sindikata). To je priprema terena za njegove buduće borbe.
2. Kada poziva na uvođenje poreza na nekretnine i druge načine povećanja porezne presije, zapravo traži veći državni proračun za plaće javnog sektora kako bi na kraju sindikati (on) imali veće prihode.
3. Kada napada privatne medije iako financiramo i državne medije (HRT) zapravo zaziva državnu kontrolu medija kako se nitko ne bi smio usprotiviti njegovom uvođenju obavezne sindikalne članarine i za one koji nisu članovi sindikata. A budite uvjereni da će on to s HDZ-om istrgovati pa samo javnost i mediji stoje između njega i tog cilja.

"Nema veze ako recimo umreš dok dočekaš red na pregled, ali hej, dobio si uslugu"

4. Kada spominje poduzetnike koji jesu koristili neke usluge komore zapravo svima upućuje poruku da se nitko nema pravo žaliti na visoke poreze jer čim koristiš uslugu nemaš pravo pitati koliko to košta, a kamoli jesi li zadovoljan tom uslugom. Nema veze ako recimo umreš dok dočekaš red na pregled, ali hej, dobio si uslugu..
5. Kada kaže da bi se dobrovoljnim članstvom komora pretvorila u drugi HUP čime bi HGK dobila mjesto u GSV-u kao predstavnik poslodavaca (što bi bilo po njemu loše), time zapravo kaže da se boji da bi se pozicija poduzetnika u GSV-u dodatno ojačala takvom re-formom komore (iliti po Ribićevskom, preoblikovanjem) čime bi primat sindikata u GSV-u došao u pitanje.
6. Kada kaže da komora mora imati članarine zbog javnih ovlasti koje provodi zapravo kaže da se komora nije sposobna financirati od brojnih dodatnih parafiskalnih nameta koji proizlaze iz tih javnih ovlasti (poput famoznog nameta gdje prijevoznici plaćaju za usklađenje voznih redova autobusnih prijevoznika koji se napravi jednostavnim copy-paste u excelu) i zapravo kaže da vi morate platiti još više da financirate njihovu nesposobnost.
7. Kada govori da je temeljno načelo Europske unije "tržišno gospodarstvo da, tržišno društvo ne", zapravo kaže da u krizi privatni sektor neka se snalazi kako zna, a javni sektor da ne dirate nego nađete način kako da ga još obilnije financirate.
I za kraj, iako Ribić kaže da se i njegov rad nekad karakterizira kao "ništa konkretno, ništa konstruktivno, čak ništa štetno", prilično sam siguran da mu ovo posljednje nitko nije rekao.
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by vili40 Sun 7 Feb - 18:43

Karlo Kajlić
Pa treba se zapitat svaki normalan građanin ove države šta jedna osoba na poziciji vođe sindikata jedne države radi toliko dugo ?! Iste te države u kojoj prava radnika su na najnižoj razini u EU , gdje je standard građana u razini Afričkih zemalja koje su imale(ili imaju) diktatore i u kojoj korupcija je neusporediva sa ostatkom svijeta .



vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by marcellus Sun 7 Feb - 21:25

nađi :tu

ribić :K

_________________
Zaštitite me  1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by Guest Sun 7 Feb - 22:54

gasi to leglo parazita!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Zaštitite me  Empty Re: Zaštitite me

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum