ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Page 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by sitting_bull 11/12/2015, 19:58

vuksadinare wrote:Sitting vidis koliko malo poznajes strukturu jna...upravo oficiri hrvati malo su sluzbovali u hrvatskoj najvecim dijelom van hrvatske sto je bila politika jna...sve vojarne kone su bile zauzete najvecim dijelom uzi zapovjedni kadar su bili srbi..i srbizacija jna je vec pocela pocetkom 80-tih...po popisu iz 1985 godine...78% oficirskog kadra su bili srbi a zatim slijede crnogorci sa 11%....na ostale otpada 11%...hrvata oficira je bilo najvise u zrakoplovstvu i mornarici...dakle a daleko najveca sora je bila sa kopnenom vojskom gdje su dominirali srbi

daj me naj me!

visoko rangirani zapovjedni kadar je bio srpski i prosrpski, dok je niži zapovjedni kadar te časnici i dočasnici uglavnom bio domicilni živalj.

što vrijedi pukovniku što su on i par njih oko njega na jednoj liniji, ako je operativni kadar bio domaći. o tome je i špegelj govorio, ali ga tuđman, a vidim i ti, niije niti slušao, a o razumijevanju plana da ne govorim.
podaci koje iznosiš su moguće točni za kos, ali za ostali kadar sigurno nisu. pa sam martin špegelj je do 1990. bio zapovjednik 5.vojne oblasti koja je pokrivala hrvatsku, slovenski general kolšek je bio njegov nasljednik, a vojnopomorsku oblast je 1989. preuzeo mile kandić.

službeni podaci iz 1985. govore kako je u zapovjednom lancu najmanjih formacija - divizija bilo cca 53% srba, 15% hrvata, 15% crnogoraca i 10% slovenaca, a to su formacije koje je špegelj planirao razoružati.

osim toga, doktrina jna je podrazumijevala da domaći kadar zapovijeda manjim operativnim jedinicama jer su trebali braniti svoje...

sitting_bull

Posts : 11154
2015-09-28


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by sitting_bull 11/12/2015, 20:02

marcellus wrote:
sitting_bull wrote:
marcellus wrote:zemlja u kojoj potpis košta deset milja kuna, a kila mozga dvije marke.

kalmeta i sanader su 

za ove klošare i kokošare iz SDPa gospoda lopovi

kaj je, marcellus, poživio si se?

tko je donio brlju logističarima???

vidim, dr.ivo ti je još pri srcu. šteta za tebe što je pao kao seoski lopov pa ti priča o gospodinu ne drži vodu. kaljnetija da ne spominjem...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11154
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by L'âme 11/12/2015, 20:08

otišli ste predaleko od teme, petrine, kredita, vlade,etc..brzo, natrag.. Basketball

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by sitting_bull 11/12/2015, 20:10

vuksadinare wrote:Jasno...pa sam linic je priznao da nikad nisu imali namjeru napadati objekte jna u rijeci i u puli vec sve po dogovoru..jos su placali generalu cadu...dakle evo primjera da nisu htjeli ni zeljeli ispostovati volju i naredbu spegelja i da je kojim slucajem to i tudjman odobrio...to onaj sistem 'boli me kita sto rade oni tamo u vukovaru,vinkovcima,osijeku,gospicu,sinju,petrinji mi necemo napadat jna mi smo fer s njima'

glupost. to što su napravili primorci i istrani je bilo na tragu špegeljeva plana.

samo budala može misliti kako bi se vojarne osvajale kao u partizanskim filmovima. uostalom, u maršalki nije bilo više od 100 oficira, ostalo je bila unovačena vojska iz cijele juge kojoj ratovanje nije bilo na kraj pameti. samo su ekstremni srbi dizali medijsku buku o ugroženosti, kako nemaju hrane i što sve ne znam, a onda su poslije našli puna skladišta hrane i slično. ali su nadigrali franju i sve teško naoružanje odvezli u bosnu odakle su poslije presjekli hrvatsku kod okučana i derali po brodu i okolici. sve do bljeska...

_________________
država je 2009. godine hajduku oprostila 270 milijuna kuna duga.
danas je hajduk u dugu većem od 100 milijuna kuna.
drugovi tovari, čestitam! tako se upravlja klubom.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11154
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by sitting_bull 11/12/2015, 20:13

maggie13 wrote:otišli ste predaleko od teme, petrine, kredita, vlade,etc..brzo, natrag.. Basketball

nisam ja kriv kaj se drugovi branitelji rugaju petrini kao nakom redikulu koji je iz zabave i zajebancije bio na bojišnicama oko šibenika.  potomak socijalističkog kulaka marcellus se samo pridružio...
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11154
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by marcellus 11/12/2015, 20:14

sitting_bull wrote:o tome je i špegelj govorio, ali ga tuđman niije niti slušao

pa dobro naravno da vas nije slušao, nije bio naivan i znao je ko ste, bogu hvala da nije

_________________
Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by vuksadinare 11/12/2015, 20:17

sitting_bull wrote:
vuksadinare wrote:Jasno...pa sam linic je priznao da nikad nisu imali namjeru napadati objekte jna u rijeci i u puli vec sve po dogovoru..jos su placali generalu cadu...dakle evo primjera da nisu htjeli ni zeljeli ispostovati volju i naredbu spegelja i da je kojim slucajem to i tudjman odobrio...to onaj sistem 'boli me kita sto rade oni tamo u vukovaru,vinkovcima,osijeku,gospicu,sinju,petrinji mi necemo napadat jna mi smo fer s njima'

glupost. to što su napravili primorci i istrani je bilo na tragu špegeljeva plana.

samo budala može misliti kako bi se vojarne osvajale kao u partizanskim filmovima. uostalom, u maršalki nije bilo više od 100 oficira, ostalo je bila unovačena vojska iz cijele juge kojoj ratovanje nije bilo na kraj pameti. samo su ekstremni srbi dizali medijsku buku o ugroženosti, kako nemaju hrane i što sve ne znam, a onda su poslije našli puna skladišta hrane i slično. ali su nadigrali franju i sve teško naoružanje odvezli u bosnu odakle su poslije presjekli hrvatsku kod okučana i derali po brodu i okolici. sve do bljeska...
Iz marsalke si otisli u jedanaestomjesecu a autocesta kod okucana presjecena je pocetkom 9 mjeseca 1991... brkas vrijeme...drugo bio sam u blokadi marsalke i vjeruj mi malo je bilo sansi za osvojit...trece...otisli su iz rijeke i takodjer odnjeli svo oruzje...zato ne kaki gluposti...

rendeer
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by vuksadinare 11/12/2015, 20:19

sitting_bull wrote:
maggie13 wrote:otišli ste predaleko od teme, petrine, kredita, vlade,etc..brzo, natrag.. Basketball

nisam ja kriv kaj se drugovi branitelji rugaju petrini kao nakom redikulu koji je iz zabave i zajebancije bio na bojišnicama oko šibenika.  potomak socijalističkog kulaka marcellus se samo pridružio...
Sto nije bio hosovac...ko bi ga znao...malo je bio ovaj malo onaj na kraju domobran
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by crvenkasti 11/12/2015, 20:19

marcellus wrote:
sitting_bull wrote:o tome je i špegelj govorio, ali ga tuđman niije niti slušao

pa dobro naravno da vas nije slušao, nije bio naivan i znao je ko ste, bogu hvala da nije

Do sad imamo postignuća i dosage zahvaljujući.
A oni obrnuto,
I sad, recite mi?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by veber 11/12/2015, 20:19

iz rijeke, potrpali u brodove.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by crvenkasti 11/12/2015, 20:21

U maršalki i borongajki je bila najveća agresija na Hrvatsku.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by L'âme 11/12/2015, 20:22

sitting_bull wrote:
maggie13 wrote:otišli ste predaleko od teme, petrine, kredita, vlade,etc..brzo, natrag.. Basketball

nisam ja kriv kaj se drugovi branitelji rugaju petrini kao nakom redikulu koji je iz zabave i zajebancije bio na bojišnicama oko šibenika.  potomak socijalističkog kulaka marcellus se samo pridružio...
petrina jest primoštenski kerum, a što je tko radio, pogotovo što je čiji otac radio, treba bolje dokaze..stoga, zanemarimo takvu retoriku i vratimo se na ono što je petrina zaista uradio, i to za doborobit potencijalnog formiranja vlade cheers

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by crvenkasti 11/12/2015, 20:26

Ljudi, je li moguće da smo mi svi volovi?

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Images?q=tbn:ANd9GcSyCz1iTG0ke0ZJVotK_jIoGjF3w49KKljXcW0ml8wjWqLguidZ
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by L'âme 11/12/2015, 20:27

Je.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by veber 11/12/2015, 20:28

crvenkasti wrote:U maršalki i borongajki je bila najveća agresija na Hrvatsku.
kako četnik zna!
sudjelovao?

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by crvenkasti 11/12/2015, 20:29

veber wrote:
crvenkasti wrote:U maršalki i borongajki je bila najveća agresija na Hrvatsku.
kako četnik zna!
sudjelovao?


Gledao iz tramvaja, godinama.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by veber 11/12/2015, 20:33

crvenkasti wrote:
veber wrote:
crvenkasti wrote:U maršalki i borongajki je bila najveća agresija na Hrvatsku.
kako četnik zna!
sudjelovao?


Gledao iz tramvaja, godinama.
žal za gradom djetinjstva.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by crvenkasti 11/12/2015, 20:36

veber wrote:
crvenkasti wrote:
veber wrote:
crvenkasti wrote:U maršalki i borongajki je bila najveća agresija na Hrvatsku.
kako četnik zna!
sudjelovao?


Gledao iz tramvaja, godinama.
žal za gradom djetinjstva.


Eh... Nikad vise onakve slobode, bezbrižnosti i opuštenosti.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by L'âme 11/12/2015, 20:40

Trebao si ostat.

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by crvenkasti 11/12/2015, 20:42

maggie13 wrote:Trebao si ostat.


ostati što?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by veber 11/12/2015, 20:42

crvenkasti wrote:
veber wrote:
crvenkasti wrote:
veber wrote:
crvenkasti wrote:U maršalki i borongajki je bila najveća agresija na Hrvatsku.
kako četnik zna!
sudjelovao?


Gledao iz tramvaja, godinama.
žal za gradom djetinjstva.


Eh... Nikad vise onakve slobode, bezbrižnosti i opuštenosti.
jebeno je biti isčupan, pa presađen u drugu sredinu.
niti si hrvat, niti srbin.

a, ne pripadaš niti jednima. moraš živjet s tim.

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...  - Page 13 Empty Re: Pošto potpis Petrina? Deset milja kuna...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum