ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 29/9/2020, 15:33

mobiu$ wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
vuksadinare wrote:
gotovo je..kohorst je poslao poruku a tu poruku c epompeo samo potvrditi...ili americki f-16 ili opet od nabavke zrakoplova nista...mozda pristanu jedino ako kupimo izraelski f-16 a i to im nece biti drago jer lova ne sjeda na njihov racun...

Zapravo imaju prste u svim modelima spomenutim i ponudama izuzev Rafale  :D

I Grippen, ali on nije realno u konkurenciji.

Jok. Motor Grippenov je licencirana verzija američkog motora. Radari na ovim starijim modelima....jes ih radio Erricsson ali opet na američkom modelu bazirano znači vjerojatnije da je opet licenca neka u igri. Elektronika i softveri američki,francuski i britanski....kokpit su ameri dizajnirali, top je njemački. 

Bombe i rakete...EU & US. (protubrodska je ajde made in sverige  :D ).

Ajde gume i aluminij su možda njihovi.

Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 29/9/2020, 15:33

vuksadinare wrote:mislim da ameri vise od love gledaju ovu prodaju kao politicki...stavljaju na kusnju...znaju realno da plenki nije bas na trumpovoj liniji pa shodno tome preko kupnje zrakoplova nas na jedan nacin stavljaju na ispit...ne znam...ima tu svega...ja jesam za rafale...cisto zbog samog zrakoplova ne zbog politike..

Pa onda neka nas pitaju, onako prijateljski, partnerski i saveznički, na kojoj je to premijer liniji. Ako im Buzin nije poslao izvješće.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 29/9/2020, 15:37

mobiu$ wrote:Nabavku Rafala ili Grippena (do koje naravno neće doći) ne mogu spriječiti.

Ali mi je super vidjeti “suvereniste” kako drukaju za tehnološki inferiorne zrakoplove i kako, i sami svjesni toga, zazivaju pritisak Amerikanaca na vlastiti državni vrh.

Čuj suverenosti navijaju da strana sila baci njihovu domovinu na koljena i nametne uvjete, valjda za hemijsku i ključeve Bijele kuće.

Ne mogu spriječiti niti jednu nabavku. Oni guraju svoje, da se mi razumijemo da mi imamo love pa da je ovo sve na stolu jebiga...pa lud čovjek nebi išao za novim avionom i paketom koji ide uz njega itd. Ali kad već nije novo onda možeš ići i za boljim avionom ako je na stolu  :D

Jedino...što stvarno stoji da mi kod njih možemo dobiti sve što nam treba za vojsku. 70% toga donacijama ili ispod cijene što je nama više nego dovoljno. Ali za ovakve stvari te PZO recimo, radari, ili nedaj bože brodovi,podmornice i to. To da ga jebeš moraš platiti...i te kako platiti. Ili ideš na one sirotinjske verzije....dakle donacije starih aviona i onda upgrade što su Srbi sada napravili ili što Rumunji recimo rade. Samo to je igra bez granica generalno u kojoj svake godine imaš jedno novo bolno i skupo iskustvo na koje nisi računao godinu prije  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by vuksadinare 29/9/2020, 15:44

mobiu$ wrote:
vuksadinare wrote:mislim da ameri vise od love gledaju ovu prodaju kao politicki...stavljaju na kusnju...znaju realno da plenki nije bas na trumpovoj liniji pa shodno tome preko kupnje zrakoplova nas na jedan nacin stavljaju na ispit...ne znam...ima tu svega...ja jesam za rafale...cisto zbog samog zrakoplova ne zbog politike..

Pa onda neka nas pitaju, onako prijateljski, partnerski i saveznički, na kojoj je to premijer liniji. Ako im Buzin nije poslao izvješće.
pa i vrapci znaju da plenki ne djeli trumpova politicka stajalista bar u dobrom dijelu...odnosno da je blizi onom krilu republikanaca kojima trump nije prvi izbor...e sad...problem je sto sam malo proroskao..americka ponuda uopce nije povoljna...cjenovno su najskuplji a i ostali im paket nije bas izdasan..ne nude oruzani komplet zabadava za prvu ruku...obuka pilota nije besplatna...jeidno sto nude pet zamjenskih zrakoplova dok ne dobijemo nove...vise nego drugi..izraelci nude dva,svedi dva isto..ne znam koliko francuzi nude..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 29/9/2020, 15:46

Maxo...

Nikada, ali nikada, pa ni onda, ne smiješ nabavljati ubojna sredstva od jednog proizvođača.

To se nerijetko diversificira po rodovima. (eto, partneri su spomenuli diversifikaciju, kao da nisu čuli da LNG brod nije na putu prema Omišlju, tema zatvorena, ali oni nemaju javno ništa za prigovoriti, pa je ovo zgodno, dok netko informiran to ne presiječe).

I za to su svojedobno vezivali vizni režim, mi smo svoje odradili, vidi vraga, te tehničke prepreke i dalje stoje...5 nižerazrednih šalterskih službenika kojima se sviđa raditi u Hrvatskoj maltretiraju hrpe ljudi još uvijek.

Ali oni me ne zanimaju, njima je to matični State Dept. to odobrio. A šef tog istog State Dept. nam dolazi.

Šteta kerozina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 29/9/2020, 15:49

vuksadinare wrote:
mobiu$ wrote:
vuksadinare wrote:mislim da ameri vise od love gledaju ovu prodaju kao politicki...stavljaju na kusnju...znaju realno da plenki nije bas na trumpovoj liniji pa shodno tome preko kupnje zrakoplova nas na jedan nacin stavljaju na ispit...ne znam...ima tu svega...ja jesam za rafale...cisto zbog samog zrakoplova ne zbog politike..

Pa onda neka nas pitaju, onako prijateljski, partnerski i saveznički, na kojoj je to premijer liniji. Ako im Buzin nije poslao izvješće.
pa i vrapci znaju da plenki ne djeli trumpova politicka stajalista bar u dobrom dijelu...odnosno da je blizi onom krilu republikanaca kojima trump nije prvi izbor...e sad...problem je sto sam malo proroskao..americka ponuda uopce nije povoljna...cjenovno su najskuplji a i ostali im paket nije bas izdasan..ne nude oruzani komplet zabadava za prvu ruku...obuka pilota nije besplatna...jeidno sto nude pet zamjenskih zrakoplova dok ne dobijemo nove...vise nego drugi..izraelci nude dva,svedi dva isto..ne znam koliko francuzi nude..

Ne nude, to je demantirano.

Francuzi Rafale nude odmah po potpisivanju ugovora i edukaciji pilota. Zrakoplovi su tehnički temeljito pregledani, rastavljeni i sastavljeni pred delegacijom OSRH.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by vuksadinare 29/9/2020, 15:55

mobiu$ wrote:
vuksadinare wrote:
mobiu$ wrote:

Pa onda neka nas pitaju, onako prijateljski, partnerski i saveznički, na kojoj je to premijer liniji. Ako im Buzin nije poslao izvješće.
pa i vrapci znaju da plenki ne djeli trumpova politicka stajalista bar u dobrom dijelu...odnosno da je blizi onom krilu republikanaca kojima trump nije prvi izbor...e sad...problem je sto sam malo proroskao..americka ponuda uopce nije povoljna...cjenovno su najskuplji a i ostali im paket nije bas izdasan..ne nude oruzani komplet zabadava za prvu ruku...obuka pilota nije besplatna...jeidno sto nude pet zamjenskih zrakoplova dok ne dobijemo nove...vise nego drugi..izraelci nude dva,svedi dva isto..ne znam koliko francuzi nude..

Ne nude, to je demantirano.

Francuzi Rafale nude odmah po potpisivanju ugovora i edukaciji pilota. Zrakoplovi su tehnički temeljito pregledani, rastavljeni i sastavljeni pred delegacijom OSRH.
ako nude odmah to je ok...ne kuzim uopce ako kupimo zrakoplove i to jos polovne...moramo cekati 2,3 godine...evo ako francuzi nude odmah i to je to..kupio si zrakoplov molim odmah mi isporucite is ve sto ide uz to..mogu biti na lageru i kdo nas dok se piloti ne usavrse...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by vuksadinare 29/9/2020, 16:02

evo lazanski kaze ako nabavimo rafale bit cemo nadmocni njihovim migovima 29...posto rafale imaju i tu komponentu nevidljivosti za radare za razliku od f-16-tica...te rafale imaju dobre manevarske mogucnosti bolje do mig-29 za ove prostore bolje od f-16
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 29/9/2020, 16:03

vuksadinare wrote:
mobiu$ wrote:
vuksadinare wrote:
pa i vrapci znaju da plenki ne djeli trumpova politicka stajalista bar u dobrom dijelu...odnosno da je blizi onom krilu republikanaca kojima trump nije prvi izbor...e sad...problem je sto sam malo proroskao..americka ponuda uopce nije povoljna...cjenovno su najskuplji a i ostali im paket nije bas izdasan..ne nude oruzani komplet zabadava za prvu ruku...obuka pilota nije besplatna...jeidno sto nude pet zamjenskih zrakoplova dok ne dobijemo nove...vise nego drugi..izraelci nude dva,svedi dva isto..ne znam koliko francuzi nude..

Ne nude, to je demantirano.

Francuzi Rafale nude odmah po potpisivanju ugovora i edukaciji pilota. Zrakoplovi su tehnički temeljito pregledani, rastavljeni i sastavljeni pred delegacijom OSRH.
ako nude odmah to je ok...ne kuzim uopce ako kupimo zrakoplove i to jos polovne...moramo cekati 2,3 godine...evo ako francuzi nude odmah i to je to..kupio si zrakoplov molim odmah mi isporucite is ve sto ide uz to..mogu biti na lageru i kdo nas dok se piloti ne usavrse...

Jerbo nije to biciklo baš da sjednu ovi iz Miga pa da voze odmah sutra.

A i ako su polovni i bili recimo konzervirani ili trebaju ovi raditi na njima da ispoštuju što je dogovoreno itd...treba vremena. Ako je novi onda još više dok ih naprave valjda  :D

Francuzi nude gotove avione iz aktivnog sastava zrakoplovstva, obuka pilota ide trenutno. Hangari i to se odmah ide raditi itd.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by vili40 29/9/2020, 16:15

Krampa treba odjebati ako smo još imalo ostali suvereni ko što je on odjebo EU zajedno sa Hrvatskom pa sve redom ucjenjuje i ponaša se kao da je EU njegova prćija.Onde se nek dalje ljubaka sa britancima koje isto treba redovito odjebavati jer ni jedni ni drugi u našem slučaju nisu nimalo dobronamjerni.
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


melkior likes this post

Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 29/9/2020, 17:13

Ne treba histerizirati.

Mi smo imali sijaset tema s kojima nismo bili zadovoljni. Uvijek smo gledali da izvršimo svoj dio pogodbe, bile one javne ili tajne.

Npr. za LNG smo znali da je u redovnom stanju na tržištu skuplji, ali redovno stanje nije uvijek redovno, pa se gradi, iako većina građana ne podupire, ali to je pitanje strateških interesa.

Sudjelovanje u NATO misijama, gdje smo izgubili mladog čovjeka, itd. da ne nabrajam, napisati ću nešto što ne bih smio.

Ali ne možemo biti “prijatelji” ako smo jedina članica EU koja ima vizni režim. Kohorst je najavio s svojim dolaskom američke investitore. Kako, ako nemamo sporazum o izbjegavanju dvostrukog plaćanja poreza?

To su elementarne stvari, potpisuju se u hodu, nakon priznanja i prije izgradnje veleposlanstva.

Buzin kao takav neću komentirati, ono nije veleposlanstvo. Većina ih je smještena na Zrinjevcu, u secesijskim zgradama, s policajcem ispred, reda radi. Tamo ima zemalja kojima se ozbiljno prijeti, pa one svejedno sudjeluju u diplomatskom životu Zagreba.

SAD su izgradile ne veleposlanstvo nego tvrđavu odmah uz zračnu luku. Takve mjere nisu zaveli ni u Bagdadu 2003. Veleposlanstvo čuvaju privatni zaštitari i marinci.

Oprema samo na krovu veleposlanstva nije primjerena diplomatskom predstavništvu i diskvalificira ga zapravo da traži prava po Bečkoj konvenciji.

I svi daljnji planovi su na toj liniji, i naprosto suludi i unilateralni. To tako ne može, možda se i moralo tako oko 2000, danas živimo u drukčijem svijetu.

Ako Pompeo misli razgovarati o borbenim zrakoplovima, grdno se vara. S državnim tajnikom ćemo razgovarati o diplomatskim i inim odnosima. Ako mu to nije po volji, može nastaviti turneju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 29/9/2020, 17:24

Kad dođe do takve točke, najbolje je pronaći alternaciju, a s prijateljima, partnerima i saveznicima podvući crtu.

Svojedobno su nam, jer nismo išli u napad na Irak s njima, ukinuli vojnu pomoć od 40 milijuna dolara godišnje.

E kad im je sinulo, a sinulo im je kad su prvi puta pogledali mapu, onda su godinama nadoknađivali i preplaćivali glupost koju su napravili.

Britanci su isto obigravali oko nas u svojim kombinacijama pa smo ih ljubazno otpratili do izlaznih vratiju.

S svima valja biti korektan, držati se riječi, biti lojalan i konstruktivan. Ako vidiš da je nekoga prebacilo, lijepo se makneš dok ne dođe k sebi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by melkior 29/9/2020, 17:41

debotoijusto wrote:opet kupuju nevidljive avione
Pa dobro, još nam samo fale nevidljivi piloti i to je to  :tu
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by melkior 29/9/2020, 18:02

Mobius, imaš li informacije i možeš li s 90%-tnom sigurnošću reći da kupujemo Rafale? I ako Pompeo dolazi ovaj tjedan u Hrvatsku (začudo, samo u Dubrovnik usput da da upute, smjernice i naloge što i kako treba) nije se udostojao čak ni doći u Zagreb, onda je red da tjedan ili dva nakon ovoga dođe Macron u Zagreb. Amerima nismo baš ništa dužni, zajebali su nas u Bosni, s obzirom na veličinu zemlje i broj stanovnika pokazali smo veći angažman u Afganistanu od nekih drugih zemalja NATO-a, a oni nam dolaze prodavati preskupo staro željezo i bofl da im ne završi na Hreliću. A s vizama nek se gone, odavno su ih ukinuli jednom Portoriku.
avatar
melkior

Posts : 17244
2015-08-09


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 29/9/2020, 18:25

Stvari su u domeni Stručnog povjerenstva, a ono je bilo u Francuskoj. Francuzi su im tamo pokazali zrakoplove iznutra i izvana, a tlu i u zraku.

Kad Povjerenstvo izda preporuku struke, na državnom vrhu je završna odluka.

Izvjesno je da će preporuka biti da se Grippeni ni “izraelski” F-16 ne trebaju ni razmatrati, te da je Rafale superioran zrakoplov F-16, Blok 70/72. Više od toga povjerenstvo ni ne može reći.

Državni vrh će gotovo izvjesno donijeti odluku u skladu s preporukom struke, a na Vladi (primarno MORH-u) jest da operacionalizira odluku.

SAD bi trebale svašta pobacati u svoju ponudu, što nema veze s borbenim zrakoplovima kao takvim, pa da se ista reevaluira, i, eventualno prihvati. Tu gole prijetnje ne pomažu.

Ne volim govoriti o postocima, ali Rafale je gotovo sigurno pobjednik natječaja, sa ili bez američkog pritiska. Ali što čine, čine dugoročno sami sebi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 29/9/2020, 18:29

Ne treba Macron dolaziti u Zagreb, niti hoće. Drukčija je to kultura poslovanja, ne može se na jednom tenderu zaigrati na sve ili ništa, to je vrlo kratkoročno promišljanje.

A što se Pompea tiče, neka dođe, lijepo ćemo ga ugostiti. Orni smo za svađu ;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Eroo 29/9/2020, 22:13

Eroo wrote:Brutalno... :)

Kupili ga ne kupili, ali jes brutalan. Po svim pitanjima.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78068
2016-07-22


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 30/9/2020, 06:36

rafale..svakako bolji izbor..dupli motor,vrlo bitan detalj..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by vuksadinare 30/9/2020, 07:04

Legendovich wrote:rafale..svakako bolji izbor..dupli motor,vrlo bitan detalj..
normalno da je bitan...imas jedan motor on otkaze aj bok...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Guest 30/9/2020, 15:13

vuksadinare wrote:
Legendovich wrote:rafale..svakako bolji izbor..dupli motor,vrlo bitan detalj..
normalno da je bitan...imas jedan motor on otkaze aj bok...
mada..kako Dronovi postaju savrseniji,ja bih se time nakrco,klince strpo u podzemne bunkere da time upravljaju i opleti..jebate,nadjes pilote na gejmportalima,kako razvaljuju letenje.....uz motjnu PZO,zracni prostor bi bio neprobojan.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by vuksadinare 30/9/2020, 15:28

Legendovich wrote:
vuksadinare wrote:
Legendovich wrote:rafale..svakako bolji izbor..dupli motor,vrlo bitan detalj..
normalno da je bitan...imas jedan motor on otkaze aj bok...
mada..kako Dronovi postaju savrseniji,ja bih se time nakrco,klince strpo u podzemne bunkere da time upravljaju i opleti..jebate,nadjes pilote na gejmportalima,kako razvaljuju letenje.....uz motjnu PZO,zracni prostor bi bio neprobojan.. :cleanteeth
neka zrakoplova...mogu vise oruzja ponjeti..a i piloti da ne zahrđaju...ima li veceg gusta nego letjeti...govorili su prije 50 godina da za 50 godina nece vise puske biti u uporabi a ipak jesu i dalje...i ne laserske
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati  - Page 3 Empty Re: CRO OPS 70 - Analiza i Zaključak: koji borbeni avion odabrati

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum