ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nije dobro

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

nije dobro Empty nije dobro

Post by debotoijusto Sun 8 Mar - 8:58

Pošto je danima u javnosti nastupao s umirujućim izjavama, u četvrtak je na sjednici Vlade “kapitulirao” čak i ministar turizma Gari Cappelli, priznavši da statistika o turističkim volumenima za zadnjih tjedan dana bilježi pad 30-40 posto, i to isključivo kao posljedica koronavirusa.



O negativnom utjecaju koji Covid-19 ima na domaći turizam posvjedočio je i ministar financija Zdravko Marić, napomenuvši da se u posljednjem tjednu veljače, prema podacima Porezne uprave, bilježi pad izdanih računa u turizmu i ugostiteljstvu od sedam posto, a vrijednost računa za 10 posto u odnosu na prošlu godinu.




To su, zasad, prve konkretne i opipljive brojke koje sve govore u prilog iznimno stresne i neizvjesne turističke godine, no još goru sliku dobivamo u razgovoru s vodećim ljudima iz turističke branše u Europi - online agencijama, touroperatorima i ostalima - koji za područje Hrvatske u ovom trenutku bilježe pad prodaje glavne sezone od 70 posto.



- U padu je cijela Europa, na razini 50-60%, no Hrvatska bilježi i lošije brojke, moguće kao posljedica blizine Italije u kojoj je promet manji za čak 90%. Hrvatska je tako među najjače pogođenim zemljama ovog dijela Europe, a pad se jednako odnosi i na avionske i na automobilske putnike. U ovoj fazi putnicima više nije dovoljno da se klone velikih aerodroma, nego se boje mogućnosti da će u nekoj zemlji završiti u karanteni - doznajemo od stručnjaka iz branše.



Čelnik Hrvatske udruge turizma Veljko Ostojić potvrdio nam je da je trenutno booking za glavnu sezonu, kao i postsezonu uglavnom stao, a što bi na domaći turizam moglo imati posljedice jer su veljača i ožujak obično mjeseci u kojima se odradi najveći dio bookinga.




https://novac.jutarnji.hr/aktualno/sluzbena-statistika-potvrdila-drastican-pad-broja-turista/10059070/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by debotoijusto Sun 8 Mar - 9:01

prebrodimo nevolju jeftinim zaduzivanjem na trzistu kapitala a ovi sto zive od turizma nauce sto znaci nevidljiva ruka trzista
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by vili40 Sun 8 Mar - 9:25

nema veze za turizam,izvući će nas industrija i poljoprivreda
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by vili40 Sun 8 Mar - 10:57

nije dobro Korona%20tenerifi
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by AssadNaPodmornici Sun 8 Mar - 10:59

bit će gadno. nadam se da će toplo vrime ubiti taj virus.

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by AssadNaPodmornici Sun 8 Mar - 11:04

debotoijusto wrote:prebrodimo nevolju jeftinim zaduzivanjem na trzistu kapitala a ovi sto zive od turizma nauce sto znaci nevidljiva ruka trzista
80% države živi od turizma, recimo puno više od turizma(jadranskog) živi zagreb nego recimo osijek ili vukovar.

šta misliš odakle vi u zagrebu imate 50milijardi kuna razlike između uvoza i izvoza. tko vam krpa tu razliku? znaš i sam da stotine tisuća lupača pečata ne proizvodi ništa
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by debotoijusto Sun 8 Mar - 11:06

AssadNaPodmornici wrote:bit će gadno. nadam se da će toplo vrime ubiti taj virus.
do jucer si zazivao slom turizma da crkne zagreb a sad se "nadas"   ;)
ne brini nista sve ce  ovo lose zavrsit
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by debotoijusto Sun 8 Mar - 11:10

AssadNaPodmornici wrote:
debotoijusto wrote:prebrodimo nevolju jeftinim zaduzivanjem na trzistu kapitala a ovi sto zive od turizma nauce sto znaci nevidljiva ruka trzista
80% države živi od turizma, recimo puno više od turizma(jadranskog) živi zagreb nego recimo osijek ili vukovar.

šta misliš odakle vi u zagrebu imate 50milijardi kuna razlike između uvoza i izvoza. tko vam krpa tu razliku? znaš i sam da stotine tisuća lupača pečata ne proizvodi ništa
"mi" / zagreb / uhljebi kako vec nazivas zaduze se na jeftinom trzistu kapitala i EU fondova koji se dogovaraju trenutno
ovi sto lovu upucali u nekonkurentni beton kreditima su u problemu
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by mutava baštarda Sun 8 Mar - 12:08

Veća smrtnost lupačima pečata prijeti od loše sezone, nego od korona virusa...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by AssadNaPodmornici Sun 8 Mar - 13:24

debotoijusto wrote:
AssadNaPodmornici wrote:bit će gadno. nadam se da će toplo vrime ubiti taj virus.
do jucer si zazivao slom turizma da crkne zagreb a sad se "nadas"   ;)
ne brini nista sve ce  ovo lose zavrsit
Pa sranje je što će država zadužiti da Zagreb i ℹ lupaci pecata ne osjete, a u kurac
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by epikur37 Sun 8 Mar - 13:27

Nema straja, vrijeme će riješiti koronu. Ja sam već prodao 50% kapaciteta a tek ožujak počinje.

prošle godine se kmečalo isto ove isto, jalnuši po običaju.

A i da jedna sezona podbaci što sad...hebalo nanu...sve je super.

nedjelja prava proljetna i sunčana guštajte ljudi
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by prckov Sun 8 Mar - 13:35

veli jedan doctor iz hong konga  na 60 minutes da ocekuje pandemiju velikih razmjera
oko 40 - 60% populacije
od toga u prvom valu bolesti nekih 45 do 60 milijuna zrtava

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by AssadNaPodmornici Sun 8 Mar - 13:36

epikur37 wrote:Nema straja, vrijeme će riješiti koronu. Ja sam već prodao 50% kapaciteta a tek ožujak počinje.

prošle godine se kmečalo isto ove isto, jalnuši po običaju.

A i da jedna sezona podbaci što sad...hebalo nanu...sve je super.

nedjelja prava proljetna i sunčana guštajte ljudi
Ja se nadam da će toplo vrime ubiti virus, čeka me dobra sezona i 💵 💵 💵
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by prckov Sun 8 Mar - 13:39

AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:Nema straja, vrijeme će riješiti koronu. Ja sam već prodao 50% kapaciteta a tek ožujak počinje.

prošle godine se kmečalo isto ove isto, jalnuši po običaju.

A i da jedna sezona podbaci što sad...hebalo nanu...sve je super.

nedjelja prava proljetna i sunčana guštajte ljudi
Ja se nadam da će toplo vrime ubiti virus, čeka me dobra sezona i 💵 💵 💵
toplo vrijeme je u australiji pa se pojavljuju novi oboljeli
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by AssadNaPodmornici Sun 8 Mar - 13:40

Ništa preživjeti ćemo

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21832
2018-06-14


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by epikur37 Sun 8 Mar - 13:48

AssadNaPodmornici wrote:
epikur37 wrote:Nema straja, vrijeme će riješiti koronu. Ja sam već prodao 50% kapaciteta a tek ožujak počinje.

prošle godine se kmečalo isto ove isto, jalnuši po običaju.

A i da jedna sezona podbaci što sad...hebalo nanu...sve je super.

nedjelja prava proljetna i sunčana guštajte ljudi
Ja se nadam da će toplo vrime ubiti virus, čeka me dobra sezona i 💵 💵 💵

:tu

epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by mutava baštarda Sun 8 Mar - 14:49

epikur37 wrote:Nema straja, vrijeme će riješiti koronu. Ja sam već prodao 50% kapaciteta a tek ožujak počinje.

Dobro neka kaparaju

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by epikur37 Sun 8 Mar - 14:51

mutava baštarda wrote:
epikur37 wrote:Nema straja, vrijeme će riješiti koronu. Ja sam već prodao 50% kapaciteta a tek ožujak počinje.

Dobro neka kaparaju

jesu

za charter već 50% a mjesec prije nego dođu i ostalih 50 %

smještaj mjesec prije sve


ma nema problema
epikur37
epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by vili40 Sun 8 Mar - 16:09

prckov wrote:veli jedan doctor iz hong konga  na 60 minutes da ocekuje pandemiju velikih razmjera
oko 40 - 60% populacije
od toga u prvom valu bolesti nekih 45 do 60 milijuna zrtava
vidim da ljudi kod vas nisu uznemireni: :roll

Panični šoping u Australiji: Tri žene potukle se zbog wc papira
Molimo ljude da ne paničare ovako kad idu u kupovinu. Nema potrebe za ovime. Ovo nije Mad Max, nakon posljednjeg incidenta u kojem su se u subotu ujutro žene potukle oko kolica punih toalet papira

 nije dobro 63e2779ed8c45979dad0
Diljem svijeta već se tjednima širi histerija zbog korona virusa, no čini se kako nigdje nije luđe nego u Australiji.
Dok ljudi u raznim zemljama gomilaju zalihe osnovnih živežnih namirnica, tamo su iz nekog razloga odlučili pokupovati sve raspoložive toaletne papire. To je dovelo do potpunog apsurda - čak i neke radijske postaje organiziraju nagradne igre u kojima dijele wc papir.
Tako se mogu vidjeti prizori u kojima se ljudi doslovno tuku oko zadnjih zaliha toaletnog papira. Žene su se jučer potukle u supermarketu u Sydneyju zbog wc papira. Dvije su dobile kaznene prijave.
- Molimo ljude da ne paničare ovako kad idu u kupovinu. Nema potrebe za ovime. Ovo nije Mad Max i Thunderdome, za time nema potrebe - rekli su iz policije.
Stručnjaci pokušavaju dokučiti zašto je tomu tako. Neki tvrde da je riječ o strahu od nestašice, drugi kažu da Australci od toaletnog papira planiraju praviti zaštitne maske. 
Nastojeći se zaštititi od zaraze, oni koji nošenje maski, rukavice i stalnu dezinfekciju ne smatraju dovoljnim mjerama, posežu sve češće za radikalnijim metodama. Jedna od takvih posljednjih radikalnih strategija u obrani od koronavirusa je i panično stvaranje zaliha kondoma, piše britanski Mirror.



Kondome, naime, stavljaju na prste kako bi se zaštitili prilikom pritiskanja gumba za pozivanje dizala u zgradama. Kolika je pomama, najbolje svjedoče fotografije praznih polica na kojima su se nalazili kondomi u trgovinama u Australiji i Singapuru, a koje kruže društvenim mrežama.
Australski tabloid povukao je neobičan potez objavivši prazne stranice u izdanju od četvrtka za čitatelje koji su se žalili na nestašicu toaletnog papira, a izbila je zbog panike izazvane epidemijom koronavirusa.
- Objavili smo specijalni prilog od osam bijelih, praznih stranica perforiranih na rubu kako bi se lako mogle istrgnuti i poslužiti vam u hitnom slučaju - napisao je NT News, tabloid iz Darwina.
https://video.24sata.hr/video/cds/24/2020/3/65f75589.mp4
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by mutava baštarda Sun 8 Mar - 17:44

vili40 wrote:
prckov wrote:veli jedan doctor iz hong konga  na 60 minutes da ocekuje pandemiju velikih razmjera
oko 40 - 60% populacije
od toga u prvom valu bolesti nekih 45 do 60 milijuna zrtava
vidim da ljudi kod vas nisu uznemireni: :roll

Panični šoping u Australiji: Tri žene potukle se zbog wc papira
Kad sraćka nastupi onda je vrag odnio šalu...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

nije dobro Empty Re: nije dobro

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum