ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

treci HDZ kandidat

Go down

treci HDZ kandidat Empty treci HDZ kandidat

Post by debotoijusto 28/9/2019, 10:44

Posve sam svjestan onoga što me u kampanji očekuje jer i sama najava moje kandidature bila je dočekana na nož
Predsjednik Demokratskog saveza nacionalne obnove (DESNO) Anto Đapić u subotu u Zagrebu objavljuje svoju kandidaturu za predsjednika Republike Hrvatske. S Đapićem smo u petak u Osijeku razgovarali o predstojećim izborima, kao i motivima za takvu odluku.

- Odluka je konačna. Ona je dugo sazrijevala jer sam znao da će uvijek tu biti pitanje zašto uopće u to ulazim i da će to biti uglavnom temeljno postavljeno pitanje, zašto idem, a ne bit, sadržaj onoga što želim reći. A moja će uloga u kampanji biti nametnuti one teme koje su za Hrvatsku najvažnije jer sa svojim iskustvom, znanjem i radom svih ovih 30 godina djelovanja u hrvatskoj politici znam što u Hrvatskoj ne valja, zašto to ne valja i kako to popraviti. Mislim da će ova kampanja biti bitno drukčija i kvalitetnija nego prošla. Vjerojatno će biti malo zagušeniji medijski prostor zbog puno kandidata, no mislim da će upravo kvaliteta programa i osobnost pojedinih kandidata nametati određene procese u toj izbornoj utakmici. Uvjeren sam da sam tu u dobroj poziciji te da u svom iskustvu i znanju imam jak adut u rukama. Vrlo sam zadovoljan što sam se odlučio na taj potez.


 Prvo sam se pitao ima li onoga što bi mene zadovoljilo, u artikuliranju neke političke filozofije, bar minimalno u ponudi koja se pojavljuje u javnosti vezano uz ove izbore, i ako nema, mogu li ja to ponuditi hrvatskom biračkom tijelu. Procijenio sam da u ovom trenutku nitko od kandidata nema to što mislim da mogu ponuditi. Zbog toga sam to prelomio u sebi i odlučio, posve svjestan svega onoga što me u ovoj kampanji očekuje. Jer i sama najava moje kandidature bila je dočekana na nož od svih onih koji me godinama osporavaju i napadaju. Iako je sigurno da nemam potrebu za potvrdom svoje političke afirmacije. U političkom životu sam, realno, postigao fantastične uspjehe - peterostruki saborski mandat, dva puta gradonačelnik Osijeka, kao i predsjednik Gradskog vijeća, godinama predsjednik parlamentarnog odbora, ratni načelnik Stožera HOS-a, brigadir Hrvatske vojske. Prema tome, u svojoj političkoj i životnoj karijeri mogu biti vrlo zadovoljan onime što sam ostvario. Međutim, isto sam tako svjestan da kao čovjek s takvim iskustvom, znanjem i integritetom političara imam odgovornost pred javnost izići s onim što mislim da je u Hrvatskoj bitno. 

http://www.glas-slavonije.hr/411826/1/Znaju-da-ono-sto-ja-mogu-predstavljati-desnici-Skoro-sigurno-ne-moze
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by debotoijusto 28/9/2019, 10:46

 Naime, kada govorimo o desnom političkom spektru, tu objektivno nemam konkurencije u Hrvatskoj. 

treci HDZ kandidat FlimsyInfiniteFinwhale-max-1mb
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by darth_vader 28/9/2019, 11:19

Onu sliku s košarkaškog neka stavi netko, pliz... Krme.
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by debotoijusto 28/9/2019, 11:31

treci HDZ kandidat Z
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by debotoijusto 28/9/2019, 11:50

U dvorani u kojoj je objavio kandidaturu Đapić je izvjesio zastavu HOS-a.
treci HDZ kandidat Djapic

iza njega pri objavi nitko , obitelj ima 7 clanova a dobije 2 glasa ako srece
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by debotoijusto 28/9/2019, 17:06

Đapić predlaže proširenje ovlasti predsjednika Republike Hrvatske, temeljem kojih bi predsjednik, uz ostalo, imenovao vodstvo obavještajne zajednice, veleposlanike te bi odobravao planove razvoja Hrvatske vojske. Smatra da bi predsjednik države morao potvrditi državne politike i ciljeve, te da bi, na prijedlog Hrvatskog sabora, treba imenovati i ravnatelja javnog medijskog servisa Hrvatske radiotelevizije.

Đapić je danas u Zagrebu također predstavio političke promjene koje bi proveo kao predsjednik, a koje se sastoje od dvije faze. U prvoj bi, ističe, potpuno nacionalno legitimizirao najvažnije državne institucije, proširenjem izbornog utjecaja hrvatskog naroda te bi političkim i institucionalnim sredstvima osigurao da hrvatski narod bude nositelj svake odluke svoje države. Sve bi te promjene zatražio od Hrvatskog sabora.


U drugoj se fazi zalaže za izradu novog Ustava, koji bi počivao na temeljima da je država eksplicitno definirana u normativnom dijelu Ustava kao nacionalna država hrvatskog naroda, bez nabrajanja nacionalnih manjina.
Smatra da će se manjinska prava ostvarivati isključivo u okviru hrvatske političke nacije i u jednakosti svih državljana. U novom Ustavu Đapić bi definirao i model Republike, u rasponu od predsjedničkog sustava bez vlade, do potpunog parlamentarnog sustava, čime želi ojačati državu s vrlo jasnim sustavom odlučivanja i odgovornosti.
Nakon predstavljanja programa novinari su Đapića pitali hoće li, kao i 2014. godine, odustati pred kraj predsjedničke utrke i dati prednost još jednom Kolindi Grabar-Kitarović. “U tom trenutku po klimi i istraživanjima Josipović je imao prednost pred Grabar-Kitarović te sam smatrao da tada moja kandidatura nanosi štetu njenoj kandidaturi. Nije mi žao što sam ju podržao. Bio sam uvijek spreman biti vodonoša u politici”, kazao je Đapić.

Na pitanje jednog od okupljenih, hoće li kao predsjednik države otići na spomen područje logora u Jasenovcu, Đapić je odmah odgovorio da neće. “Išao sam u Jasenovac više puta, ali ne na Spomen obilježja, već na podizanje Spomen ploće dobrovoljcima HOS-a i na neke političke tribine”, naglasio je Đapić.

“Suočeni smo s potpunom lažnom slikom stvarnosti u kojoj živimo i u kojoj kao narod nestajemo”, ocijenio je Đapić, zaključivši  da narod samo kao Hrvati i katolici može sve ostvariti.

otreznjenje bude gadno
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by jastreb 28/9/2019, 18:54

Zarobljenik ideja iz 19.stoljeća.

Mislio sam da će pod stare dane doć pameti.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by T. 28/9/2019, 23:58

Smaknuli su pogrešnog pravaša...

_________________
treci HDZ kandidat 60810
T.
T.

Posts : 17408
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by vuksadinare 29/9/2019, 02:30

'bio je spreman uvijek biti vodonosa u politici'..pa sto si se onda kandidirao konju osim ako opet nekome zelis vodu nositi tj drugom tu vodu oteti..ali ne mozes skori je oteti..davno si prozren..to ti je nekad mozda palilo..a plenki ograniceni misli da jos moze..pa ne zna drugo novo nista smisliti kako da podckaljuje skoru pa opet istrosenog djapica aktivira
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by vili40 29/9/2019, 06:42

Sve je to jedno veliko nista,meni jedino Kolakusic iskace i za njega cu glasat.Ostalo je gubljenje vremena kojeg ionako vise nema.
vili40
vili40

Male
Posts : 10991
2015-08-02


Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by veber 29/9/2019, 08:14

vili kaj je s gumom?

_________________
AfD
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by debotoijusto 29/9/2019, 08:24

treci HDZ kandidat Djapic01thumb

treci HDZ kandidat Djapicskejej

treci HDZ kandidat Djapic03

treci HDZ kandidat Ante-dapic

antisa pojede svoje protivnike za predjelo
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

treci HDZ kandidat Empty Re: treci HDZ kandidat

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum