ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

סמאל objasni ovo

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by Guest 18/3/2019, 10:32

סמאל wrote:Keltske rune,slavenske rune,enokijanski simboli,klinasto pismo,simboli anasaza.Svugdje se pojavljuju slični simboli

Problem sa drevnim simbolima je u tome da nitko živ danas ne poznaje njihovo izvorno značenje i prirodno, organsko okruženje u kojem su dobro funkcionirali. To se tijekom vremena jednostavno izgubilo. Ono što se navodno prenosilo se svodi na komunikaciju tipa pokvarenih telefona.
Zato se danas baratanje tim simbolima svodi na pop trash kulturu odnosno plitko pomodarstvo i kič.

Guest
Guest


Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by flumen 18/3/2019, 10:57

Speare Shaker wrote:
flumen wrote:
סמאל wrote:Keltske rune,slavenske rune,enokijanski simboli,klinasto pismo,simboli anasaza.Svugdje se pojavljuju slični simboli,u različita vremena i na različitim kontinentima,među narodima koji nisu bili u međusobnom doticaju.

ako je tocno da smo svi iz babilona onda je i logicno

Nismo.
Svi smo ili barem ogromna većina podrijetlom iz istočne Afrike.

https://en.wikipedia.org/wiki/Recent_African_origin_of_modern_humans

teorija...
uvijek me je fascinirala ljudska masta i kako od par koscica nastaju gipsane i potom vostane figure...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by Guest 18/3/2019, 11:07

flumen wrote:
Speare Shaker wrote:
flumen wrote:
סמאל wrote:Keltske rune,slavenske rune,enokijanski simboli,klinasto pismo,simboli anasaza.Svugdje se pojavljuju slični simboli,u različita vremena i na različitim kontinentima,među narodima koji nisu bili u međusobnom doticaju.

ako je tocno da smo svi iz babilona onda je i logicno

Nismo.
Svi smo ili barem ogromna većina podrijetlom iz istočne Afrike.

https://en.wikipedia.org/wiki/Recent_African_origin_of_modern_humans

teorija...
uvijek me je fascinirala ljudska masta i kako od par koscica nastaju gipsane i potom vostane figure...

Odlično potvrđena nalazima, između ostalog i genetičkim.
Na čemu se temelji tzv babilonska hipoteza?
Na hrpi ispraznih uglavnom religijskih mitova bez ikakve konkretne podrške u dokazima?
Tako sam i mislio.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by Guest 18/3/2019, 11:11

Speare Shaker wrote:
flumen wrote:
Speare Shaker wrote:
flumen wrote:
סמאל wrote:Keltske rune,slavenske rune,enokijanski simboli,klinasto pismo,simboli anasaza.Svugdje se pojavljuju slični simboli,u različita vremena i na različitim kontinentima,među narodima koji nisu bili u međusobnom doticaju.

ako je tocno da smo svi iz babilona onda je i logicno

Nismo.
Svi smo ili barem ogromna većina podrijetlom iz istočne Afrike.

https://en.wikipedia.org/wiki/Recent_African_origin_of_modern_humans

teorija...
uvijek me je fascinirala ljudska masta i kako od par koscica nastaju gipsane i potom vostane figure...

Odlično potvrđena nalazima, između ostalog i genetičkim.
Na čemu se temelji tzv babilonska hipoteza?
Na hrpi ispraznih uglavnom religijskih mitova bez ikakve konkretne podrške u dokazima?
Tako sam i mislio.

No, razumijem osjećaje ljudi koji nisu u stanju prihvatiti činjenicu da ogroman dio današnjeg čovječanstva vuče podrijetlo od (crne) istočne Afrike.
Druga je priča što ih ne prihvaćam, ali ja sam ovdje potpuno nevažan, jedino što ima vrijednost su činjenice, a činjenice govore to što govore.
Nebitno što ogromna većina u svom genetskom materijalu nosi od 1% do 4% udjela neandertalskih (bijelih) gena.
Osim, zanimljivo, današnjih afričkih zajednica iz razloga jer se oni odnosno njihovi preci nisu nigdje micali iz Afrike i nisu se značajnije mješali sa nositeljima neandertalskih gena, što je također sjajna potvrda ispravnosti Out of Africa teorije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by flumen 18/3/2019, 11:18

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
flumen wrote:
Speare Shaker wrote:
flumen wrote:

ako je tocno da smo svi iz babilona onda je i logicno

Nismo.
Svi smo ili barem ogromna većina podrijetlom iz istočne Afrike.

https://en.wikipedia.org/wiki/Recent_African_origin_of_modern_humans

teorija...
uvijek me je fascinirala ljudska masta i kako od par koscica nastaju gipsane i potom vostane figure...

Odlično potvrđena nalazima, između ostalog i genetičkim.
Na čemu se temelji tzv babilonska hipoteza?
Na hrpi ispraznih uglavnom religijskih mitova bez ikakve konkretne podrške u dokazima?
Tako sam i mislio.

No, razumijem osjećaje ljudi koji nisu u stanju prihvatiti činjenicu da ogroman dio današnjeg čovječanstva vuče podrijetlo od (crne) istočne Afrike.
Druga je priča što ih ne prihvaćam, ali ja sam ovdje potpuno nevažan, jedino što ima vrijednost su činjenice, a činjenice govore to što govore.
Nebitno što ogromna većina u svom genetskom materijalu nosi od 1% do 4% udjela neandertalskih (bijelih) gena.
Osim, zanimljivo, današnjih afričkih zajednica iz razloga jer se oni odnosno njihovi preci nisu nigdje micali iz Afrike i nisu se značajnije mješali sa nositeljima neandertalskih gena, što je također sjajna potvrda ispravnosti Out of Africa teorije.

ma kontam ja tu teoriju i fascinaciju izlaska iz srednjeg vijeka...no, i ta je teorija supljikava upravo zbog Toga sto fosilni nalazi imaju razliku od po 2 milijuna godina u odnosu na dna teoriju prve eve...
stoga se ja ipak drzim pisanija - a njih nema starijih od biblijskih 6000 godina... :cleanteeth

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by Guest 18/3/2019, 11:23

flumen wrote:
Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
flumen wrote:
Speare Shaker wrote:

Nismo.
Svi smo ili barem ogromna većina podrijetlom iz istočne Afrike.

https://en.wikipedia.org/wiki/Recent_African_origin_of_modern_humans

teorija...
uvijek me je fascinirala ljudska masta i kako od par koscica nastaju gipsane i potom vostane figure...

Odlično potvrđena nalazima, između ostalog i genetičkim.
Na čemu se temelji tzv babilonska hipoteza?
Na hrpi ispraznih uglavnom religijskih mitova bez ikakve konkretne podrške u dokazima?
Tako sam i mislio.

No, razumijem osjećaje ljudi koji nisu u stanju prihvatiti činjenicu da ogroman dio današnjeg čovječanstva vuče podrijetlo od (crne) istočne Afrike.
Druga je priča što ih ne prihvaćam, ali ja sam ovdje potpuno nevažan, jedino što ima vrijednost su činjenice, a činjenice govore to što govore.
Nebitno što ogromna većina u svom genetskom materijalu nosi od 1% do 4% udjela neandertalskih (bijelih) gena.
Osim, zanimljivo, današnjih afričkih zajednica iz razloga jer se oni odnosno njihovi preci nisu nigdje micali iz Afrike i nisu se značajnije mješali sa nositeljima neandertalskih gena, što je također sjajna potvrda ispravnosti Out of Africa teorije.

ma kontam ja tu teoriju i fascinaciju izlaska iz srednjeg vijeka...no, i ta je teorija supljikava upravo zbog Toga sto fosilni nalazi imaju razliku od po 2 milijuna godina u odnosu na dna teoriju prve eve...
stoga se ja ipak drzim pisanija - a njih nema starijih od biblijskih 6000 godina... :cleanteeth

Ja govorim o vrsti homo sapiens odnosno homo sapiens sapiens, a ne o davno izumrlim ljudskim podvrstama.
Ukratko, držiš se mitova koji nikakvog uporišta nemaju u stvarnosti nego samo predstavljaju odjek još starijim predbiblijskih mitova od kojih je dobrim dijelom i kompliran Stari zavjet.
No, tvoj je izbor čega ćeš se držati, ali moraš biti svjestan da te takav stav isključuje iz neke ozbiljnije rasprave koja ima i znanstvene ambicije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by flumen 18/3/2019, 11:26

Speare Shaker wrote:


ali moraš biti svjestan da te takav stav isključuje iz neke ozbiljnije rasprave koja ima i znanstvene ambicije.
svjestan sam ja Toga, zato sam na ovom forumu i ubijam vrijeme na poslu sa vama...
samo, kakva je to znanost u kojoj svaki znanstvenik ima drugacije brojke i teorije...
to ispadne kao pricat sa srbima o Jasenovcu...

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by Guest 18/3/2019, 11:35

flumen wrote:
Speare Shaker wrote:


ali moraš biti svjestan da te takav stav isključuje iz neke ozbiljnije rasprave koja ima i znanstvene ambicije.
svjestan sam ja Toga, zato sam na ovom forumu i ubijam vrijeme na poslu sa vama...
samo, kakva je to znanost u kojoj svaki znanstvenik ima drugacije brojke i teorije...
to ispadne kao pricat sa srbima o Jasenovcu...

Svaki znanstvenik nema drugačije brojeve i teorije. Postoje različita mišljenja odnosno intepretacije, i ta sloboda različitih mišljenja i intepretacija i jeste temelj znanstvenog pristupa odnosno znanosti, ali svako mišljenje nema niti jednaku potvrdu od strane činjenica niti jednaku podršku u znanstvenoj zajednici.
Pa i u vezi Jasenovca postoje određena istraživanja koja upućuju na činjenice.
Druga je priča što ih politika ne uvažava zbog svojih interesa.
Najveća žrtva u svom tom cirkusu u kojem nositelji određenih političkih ideja i interesa ne žele odustati od mitova koji im idu u korist jeste istina.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by flumen 18/3/2019, 11:54

Speare Shaker wrote:
flumen wrote:
Speare Shaker wrote:


ali moraš biti svjestan da te takav stav isključuje iz neke ozbiljnije rasprave koja ima i znanstvene ambicije.
svjestan sam ja Toga, zato sam na ovom forumu i ubijam vrijeme na poslu sa vama...
samo, kakva je to znanost u kojoj svaki znanstvenik ima drugacije brojke i teorije...
to ispadne kao pricat sa srbima o Jasenovcu...

Svaki znanstvenik nema drugačije brojeve i teorije. Postoje različita mišljenja odnosno intepretacije, i ta sloboda različitih mišljenja i intepretacija i jeste temelj znanstvenog pristupa odnosno znanosti, ali svako mišljenje nema niti jednaku potvrdu od strane činjenica niti jednaku podršku u znanstvenoj zajednici.
Pa i u vezi Jasenovca postoje određena istraživanja koja upućuju na činjenice.
Druga je priča što ih politika ne uvažava zbog svojih interesa.
Najveća žrtva u svom tom cirkusu u kojem nositelji određenih političkih ideja i interesa ne žele odustati od mitova koji im idu u korist jeste istina.

a vidis, nasuprot tome - 10 zapovijedi je vrlo jasna prica. Nema tu interpretacije :D

ne znam da li si redovit i koliko dugo unazad pratis national geographic...pred nekih 16 ili 17 godina je izasao broj u kojem se "out of Africa" objasnjavala i za potvrdu je bio neki novootkriveni fosil nekog majmunceta - kao zajednicki predak svih primata i slicno (naravno opet milijuni godina)...
da bi nekih 3 mjeseca poslije, national geographic objavio kako su se znanstvenici u svojoj prevelikoj revnosti malo zanijeli i nista od "prve eve"...
i tako to...volim ja to citat, kao nekad alana forda, a dok sa sobom nosam national geographic misle ljudi da sam pametan B-)

_________________

Ima jedan grad koji obiluje inteligentima anacionalnim; kultura ih i svijest, bolje oholost, veze za Italiju, rasa i nagon za Hrvatsku; govore lose dva jezika; Zagreb im je tudj, Italija ih ne treba...

flumen
flumen

Male
Posts : 3221
2015-08-21

Lokacija: : Fiume per sempre

Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by n_razbojnik 18/3/2019, 12:19

סמאל wrote:
die antwoord wrote:zašto je terorist na pušku napisao 14 i simbol ribe :popcorn

kome je to poruka?
סמאל objasni ovo - Page 2 10732710


Hm,nisam baš obraćao pažnju na detalje,mislio sam da se uglavnom radi o nekim desničarskim šiframa,ali ovaj detalj na pušci sad mi na sve ovo baca jedno drugo svjetlo.

Vidiš,zadnjih godina sve se više popularizira kroz subkulturu,(igrice,filmove,serije)  demonski i anđeoski siglovi.To je u ezoteriji nešto kao pozivni broj korisnika i predbroj od operatera.

Nekad se iznenadim nekim simbolima koje slučajno vidim i  prepoznam kad gledam neki film ili seriju,pa tako nedavno sam gledao film ,,The House with a Clock in Its Walls'' te u tom filmu prepoznao masu demonskih siglova.
Imam neke pretpostavke oko tih sublimiranih poruka,ali sad je to druga tema i da ne duljim više.
Uglavnom,ovaj simbol na pušci,koji sam zaokružio,radi se o anđeoskoj runi i koristi kao znak raspoznavanja.Ne znam gdje je on to vidio i zašto je taj simbol ucrtao na pušku,možda u nekakvoj igrici,jeli znao i imao neki razlog ili je to nabacao tek tako,tko zna.m
https://www.revolvy.com/page/Odal-(rune)

anđeli, slaveni, vikinzi i nakraju germani... jab' rek'o da je ovaj ciljao na ovo zadnje koje su koristili folksdojčeri , tako i oni u PrinzEugen bojnoj

Inače se simbol povezuje sa nasljeđem

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11441
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by Guest 18/3/2019, 13:33

flumen wrote:
Speare Shaker wrote:
flumen wrote:
Speare Shaker wrote:


ali moraš biti svjestan da te takav stav isključuje iz neke ozbiljnije rasprave koja ima i znanstvene ambicije.
svjestan sam ja Toga, zato sam na ovom forumu i ubijam vrijeme na poslu sa vama...
samo, kakva je to znanost u kojoj svaki znanstvenik ima drugacije brojke i teorije...
to ispadne kao pricat sa srbima o Jasenovcu...

Svaki znanstvenik nema drugačije brojeve i teorije. Postoje različita mišljenja odnosno intepretacije, i ta sloboda različitih mišljenja i intepretacija i jeste temelj znanstvenog pristupa odnosno znanosti, ali svako mišljenje nema niti jednaku potvrdu od strane činjenica niti jednaku podršku u znanstvenoj zajednici.
Pa i u vezi Jasenovca postoje određena istraživanja koja upućuju na činjenice.
Druga je priča što ih politika ne uvažava zbog svojih interesa.
Najveća žrtva u svom tom cirkusu u kojem nositelji određenih političkih ideja i interesa ne žele odustati od mitova koji im idu u korist jeste istina.

a vidis, nasuprot tome - 10 zapovijedi je vrlo jasna prica. Nema tu interpretacije :D

ne znam da li si redovit i koliko dugo unazad pratis national geographic...pred nekih 16 ili 17 godina je izasao broj u kojem se "out of Africa" objasnjavala i za potvrdu je bio neki novootkriveni fosil nekog majmunceta - kao zajednicki predak svih primata i slicno (naravno opet milijuni godina)...
da bi nekih 3 mjeseca poslije, national geographic objavio kako su se znanstvenici u svojoj prevelikoj revnosti malo zanijeli i nista od "prve eve"...
i tako to...volim ja to citat, kao nekad alana forda, a dok sa sobom nosam national geographic misle ljudi da sam pametan B-)

Svaki tekst se može različito intepretirati pa to vrijedi i za Bibliju, za Stari zavjet i za dekalog, naravno.
Zajednički predak svih ljudi ili čak svih primata nema ama baš nikakve veze sa Out of Africa teorijom. Moram priznati da bi mi bilo jako neobično da toga nije bio svjestan neki iole ozbiljan znanstvenik ili čak samo urednik popularno-znanstvenog časopisa.
No, to neću komentirati jer ne znam točno o čemu se zapravo radi.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by IL Risorto 18/3/2019, 14:03

n_razbojnik wrote:
סמאל wrote:
die antwoord wrote:zašto je terorist na pušku napisao 14 i simbol ribe :popcorn

kome je to poruka?
סמאל objasni ovo - Page 2 10732710


Hm,nisam baš obraćao pažnju na detalje,mislio sam da se uglavnom radi o nekim desničarskim šiframa,ali ovaj detalj na pušci sad mi na sve ovo baca jedno drugo svjetlo.

Vidiš,zadnjih godina sve se više popularizira kroz subkulturu,(igrice,filmove,serije)  demonski i anđeoski siglovi.To je u ezoteriji nešto kao pozivni broj korisnika i predbroj od operatera.

Nekad se iznenadim nekim simbolima koje slučajno vidim i  prepoznam kad gledam neki film ili seriju,pa tako nedavno sam gledao film ,,The House with a Clock in Its Walls'' te u tom filmu prepoznao masu demonskih siglova.
Imam neke pretpostavke oko tih sublimiranih poruka,ali sad je to druga tema i da ne duljim više.
Uglavnom,ovaj simbol na pušci,koji sam zaokružio,radi se o anđeoskoj runi i koristi kao znak raspoznavanja.Ne znam gdje je on to vidio i zašto je taj simbol ucrtao na pušku,možda u nekakvoj igrici,jeli znao i imao neki razlog ili je to nabacao tek tako,tko zna.m
https://www.revolvy.com/page/Odal-(rune)

anđeli, slaveni, vikinzi i nakraju germani... jab' rek'o da je ovaj ciljao na ovo zadnje koje su koristili folksdojčeri , tako i oni u PrinzEugen bojnoj

Inače se simbol povezuje sa nasljeđem
Hm,da.To je isto kao igra asocijacija,na što te prvo podsjeća.No,neki simboli korišteni od Sumera do danas,našli su svoju primjenu i tamo gdje im nije mjest.Svastika je najbolji primjer,drevni simbol,zloupotrebkjen od nacista,tak da danas ima potpuno drugu konotaciju.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11191
2015-07-23


Back to top Go down

סמאל objasni ovo - Page 2 Empty Re: סמאל objasni ovo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum