ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi birokratski 'biser'

Go down

Novi birokratski 'biser' Empty Novi birokratski 'biser'

Post by debotoijusto 16/3/2019, 18:10

Apsurdima gradske birokracije nikad kraja. O najnovijem nas je izvijestio čitatelj (podaci poznati redakciji) koji se dugi niz godina bavi ugostiteljstvom, a u najam je htio uzeti javnu površinu u užem centru Splita, piše Slobodna Dalmacija.


Bio je, međutim, prisiljen odustati zbog zapreke koju su mu postavili nadležni u Banovini. Ugostitelju su, naime, rekli da štekat ne može dobiti u najam sve dok se ne riješi dug bivšeg zakupca javne površine, te da ga, ako želi, i on sam može podmiriti?!
- Nisam mogao vjerovati u to što čujem! Meni su, kao potencijalnom zakupcu uvjetovali da platim dug svog prethodnika s kojim nisam povezan ni na koji način ili ništa od cijelog posla! Inače, bivši je najmoprimac ostao dužan Gradu 120 tisuća kuna za komunalnu naknadu i ostala davanja koja nije podmirivao u razdoblju od tri godine.

Pitao sam u Banovini kako oni uopće misle da bih ja mogao knjižiti takav izdatak, čak i kad bih se na to odlučio. Za prebaciti 10 kuna s jedne banke na drugu trebaš potpisivati nekakvu izjavu da bi sve bilo legalno... Pitao sam ih kako se uopće takva transakcija može proknjižiti, na što su mi rekli da to njih nije briga, da mi i rođak iz Australije može uplatiti ta sredstva - u čudu nam govori čitatelj i navodi da su mu u gradskoj upravi rekli da je ovakva politika gospodarenja resursima rezultat odluke poteštata Andre Krstulovića Opare.
U Banovini opovrgavaju njegove navode i tvrde da novom zakupniku nikad nisu stavljali na teret dugovanje prethodnog. Potvrđuju, međutim, da se površine ne daju u zakup novim korisnicima sve dok se ne riješi prethodno pitanje potraživanja.
Drugim riječima, štekati stoje prazni, a lokalna blagajna ne ubire novac od najamnine samo zato što se ne uspijeva naplatiti od bivšeg zakupca!

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/ugostitelj-htio-zakupiti-terasu-no-trazili-su-da-plati-stare-dugove-s-kojima-on-nema-veze/8496668/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Novi birokratski 'biser' Empty Re: Novi birokratski 'biser'

Post by debotoijusto 16/3/2019, 18:11

hrvatistan
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Novi birokratski 'biser' Empty Re: Novi birokratski 'biser'

Post by Regoč 16/3/2019, 18:24

Tovarska posla!

_________________
Novi birokratski 'biser' Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Novi birokratski 'biser' Empty Re: Novi birokratski 'biser'

Post by AssadNaPodmornici 16/3/2019, 18:29

Ali debeloj istekla vozačka od 3godine je sitnica.. samo yugosloveni to zamjeraju!

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Back to top Go down

Novi birokratski 'biser' Empty Re: Novi birokratski 'biser'

Post by Regoč 16/3/2019, 18:50

AssadNaPodmornici wrote:Ali debeloj istekla vozačka od 3godine je sitnica.. samo yugosloveni to zamjeraju!
Zaboravi se, ne okreneš se, a prođu tri godine.

_________________
Novi birokratski 'biser' Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Novi birokratski 'biser' Empty Re: Novi birokratski 'biser'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum