ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by Guest 3/3/2019, 09:37

prckov wrote:
Rabarbara wrote:
vili40 wrote:Kriv je index a ne blesavi ljudi
Za što je kriv index? 
Za situaciju hrvatskog turizma? :)
Loš BDP?
sarkazam bona, sarkazam
joj sto me sramotis  :D
Neću više nikad. Obećajem.

Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by prckov 3/3/2019, 09:41

Rabarbara wrote:
prckov wrote:
Rabarbara wrote:
vili40 wrote:Kriv je index a ne blesavi ljudi
Za što je kriv index? 
Za situaciju hrvatskog turizma? :)
Loš BDP?
sarkazam bona, sarkazam
joj sto me sramotis  :D
Neću više nikad. Obećajem.
I nemoj
neugodno mi umjesto tebe  :D
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by Guest 3/3/2019, 09:43

prckov wrote:
Rabarbara wrote:
prckov wrote:
Rabarbara wrote:
vili40 wrote:Kriv je index a ne blesavi ljudi
Za što je kriv index? 
Za situaciju hrvatskog turizma? :)
Loš BDP?
sarkazam bona, sarkazam
joj sto me sramotis  :D
Neću više nikad. Obećajem.
I nemoj
neugodno mi umjesto tebe  :D
Izvini.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by prckov 3/3/2019, 09:45

Rabarbara wrote:
prckov wrote:
Rabarbara wrote:
prckov wrote:
Rabarbara wrote:
Za što je kriv index? 
Za situaciju hrvatskog turizma? :)
Loš BDP?
sarkazam bona, sarkazam
joj sto me sramotis  :D
Neću više nikad. Obećajem.
I nemoj
neugodno mi umjesto tebe  :D
Izvini.
ih sad je kasno kad sam se ja vec nasekiro  :D
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by Guest 3/3/2019, 09:49

prckov wrote:
Rabarbara wrote:
prckov wrote:
Rabarbara wrote:
prckov wrote:
sarkazam bona, sarkazam
joj sto me sramotis  :D
Neću više nikad. Obećajem.
I nemoj
neugodno mi umjesto tebe  :D
Izvini.
ih sad je kasno kad sam se ja vec nasekiro  :D
Upali klimu da se oladiš. Valjda ti je stan toliko luksuzan da ima klimu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by mutava baštarda 3/3/2019, 09:53

RayMabus wrote:.

Kada su se seljaci smijali inženjerima

Davno je bilo tome, slušao sam od svojih starih na otoku: došla je naredba iz Beča da sagrade novu otočnu cestu. To je bio dobar posao za lokalne seljake, carski inženjeri zapošljavali su lokalnu radnu snagu, a državna blagajna i onda se smatrala sigurnim i pouzdanim izvorom prihoda. Trasirali su cestu, pažljivo posložili serpentine, no naši seljaci se nisu mogli začuditi dvjema stvarima: na otoku su dva auta, pa čemu onda taj inženjer što slabo govori hrvatski traži rubno zaštitno kamenje i čemu traži svakih nekoliko stotina metara ugibalište da se automobili mogu lakše mimoići?

Šalili su se seljaci kako će se gospon načelnik i gospodin zapovjednik mjesta (jedan auto je imala općina, drugi vojska) valjda stalno voziti i mimoilaziti, a i rubno kamenje dobro dođe ako se popije malo više nego što bi trebalo… Prošle su generacije i umjesto dvaju vozila, otok je dobio stotine, pa ljeti i tisuće automobila i drugih vozila. Cesta, kako ju je projektirao austrijski inženjer, s rubnim kamenjem i mjestima za mimoilaženje, obnovljena je nakon 80-90 godina. Jer onaj koji ju je radio gledao je barem pola stoljeća unaprijed. Imao je viziju stoljeća u kojem će automobil postati nešto sasvim uobičajeno i gradio je cestu ne za danas, nego za tri generacije unaprijed.

Ima li uopće itko viziju Hrvatske 10 godina unaprijed?

Sjećate li se ijednog političara, ijedne političke mjere, bilo čega što se u Hrvatskoj planira ili izvodi tako da se gleda pola stoljeća unaprijed? Ili barem 10 godina? Kada čitamo da se porast hrvatskog BDP-a usporava, kada 
Vidit ćemo koliko će vremena trebati za pristupne ceste pelješkom mostu...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by vili40 3/3/2019, 10:07

Sve su to provjerene metode,bar smo tu najbolji.Svakoga tko prigovori o ovom drzavnom terorizmu i ukazuje na njega momentalno etiketirati da se bolest ne prosiri a onda lom,krs i jos svasta.
vili40
vili40

Male
Posts : 10988
2015-08-02


Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by dijagram 3/3/2019, 10:49

Glupa naklapanja, a pomalo i puste zelje.
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by vili40 3/3/2019, 11:02

Moglo bi se dogoditi da oni koji stvaraju nece vise dovoljno stvoriti koliko trebaju oni koji najvise trose a od njih koristi nikakve.Tek ce se onda poceti odmotavati ovo nase nesretno klupko.
vili40
vili40

Male
Posts : 10988
2015-08-02


Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by veber 3/3/2019, 11:14

dijagram wrote:Glupa naklapanja, a pomalo i puste zelje.
kolega hrvatska srlja u propast i desit će se sindrom florida.
jednostavno sve više ljudi odlazi van. najvećim dijelom mladi, obrazovani.

moja mala želi studirati u njemačkoj. trenutno uču 4 jezika, mada engleski i njemački može prestati jer je na nivou C1, a u školi rade B1-B2.
koje su šanse da će se vratiti u hr? pogotovo ako ja odem za US?
veber
veber

Male
Posts : 53509
2014-12-30


Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by darth_vader 3/3/2019, 11:26

dijagram wrote:Glupa naklapanja, a pomalo i puste zelje.


A i ne baš sasvim...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by Yehudim 3/3/2019, 11:29

Ove god dolazi jedna cura i jedna žena sa kćerkom, ovdi kod mene.

 Iseljavaju za stalno.

_________________
.
Yehudim
Yehudim

Posts : 4913
2018-03-06


Back to top Go down

Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana - Page 2 Empty Re: Kraj rodijačke ekonomije i života od rentanja apartmana

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum