ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Austrijski poljoprivrednici masovno kupuju oranice po Sloveniji

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Austrijski poljoprivrednici masovno kupuju oranice po Sloveniji - Page 2 Empty Re: Austrijski poljoprivrednici masovno kupuju oranice po Sloveniji

Post by Guest 21/1/2019, 13:04

Gnječ wrote:
pismejker wrote:
Eroo wrote:
pismejker wrote:ne seri molim te,gdje to stoji da mora ponuditi susjedima..??
Takav nam je zakon. Tamo piše. Tamo također piše da se ne može zidati na oranicama.
Imamo i nepisani zakon kod prodaje stanovanja u višestanjovanskim objektima.
Drugi put ću o tome...
Na oranicama naravno da ne moze,prvo se mora ishoditi gradjevinsko zemljiste,tzo je normalno..
Ma jebe se nekog tko ce meni prodati ako mu ja ponudimpare..privatno vlasnistvo...
ja dojdem napravimo kupoprodajni..nis se to ne tice niti susjeda niti drzave..1/1 amen :cleanteeth

možeš kupit otok kao pašnjak, dve tri godine naseliš ovce i koze neka pasu. nakon tih par godina, ovce i koze zamijeniš turistima.
to se tako u principu radi..no ovaj tovar poceo brljaviti da ne mos prodati kucu nekom iz drugog sela,nego prvo moras ponuditi susjedima..mislim,glumi se neka elita od cestovnih razbojnika.. :cleanteeth

Guest
Guest


Back to top Go down

Austrijski poljoprivrednici masovno kupuju oranice po Sloveniji - Page 2 Empty Re: Austrijski poljoprivrednici masovno kupuju oranice po Sloveniji

Post by Eroo 21/1/2019, 13:06

Previše sam ti posvetio pažnje, koju ne zaslužuješ.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78052
2016-07-22


Back to top Go down

Austrijski poljoprivrednici masovno kupuju oranice po Sloveniji - Page 2 Empty Re: Austrijski poljoprivrednici masovno kupuju oranice po Sloveniji

Post by Guest 21/1/2019, 14:03

Eroo wrote:Previše sam ti posvetio pažnje, koju ne zaslužuješ.

Susjedi gledaju i ne vjeruju – Austrijanci masovno kupuju slovensku zemlju u Pomurju!

Susjedi Slovenci u velikim su mukama. Več dvije godine svjedoče neviđenom scenariju, bogati Austrijanci im kupuju vrijedna poljoprivredna zemljišta u Pomurju, a oni nemaju načina kako to zaustaviti

Da će se takvo što dogoditi, govorio je još Dejan Židan, bivši ministar poljoprivrede. Upozoravao je na austrijsku kupovinu slovenskog zemljišta u graničnom području. Poljoprivrednici Pomurske regije apeliraju na aktualnu ministricu poljoprivrede Aleksandru Pivec da reagira, jer će u protivnome ostati bez zemlje. Iz ministarstva zasad nema konkretnog odgovora.

Razlog za takav interes Austrijanaca leži u cijeni poljoprivrednog zemljišta u Sloveniji koje je znatno niža, a zakonskih prepreka nema. Usto, Austrijanci lakše dolaze do kredita.  

“U Austriji seljak u osam ujutro otrči do svoje banke i već u dva popodne ima na raspolaganju milijun eura povoljnog kredita, dok se u Sloveniji zavlače postupci za dobijanje kredita, upozorava Franc Küčan, predsjednik pomurske poljoprivredno gospodarske komore .


:D

“Ovo se događa posljednje dvije godine, posebno se kupuju parcele koje su nekada pripadale Austriji, a najveći problem je to što imaju pravo prvenstva kupnje kao slovenski građani. Neki Austrijanci su već stekli slovenski status seljaka, iako ne znamo kako je to moguće ”, kažen Sašo Peček, predsjednik Poljoprivredne zadruge Radgona.



U Sloveniji vjeruju da je problem u europskom zakonodavstvu koja Austrijance koji kupuju parcele izjednačava u pravu prvenstva kupnje kao slovenske građane.

da naravno ali nedobog da je problem u slovenskom zakonodavstvu koji slovencima stavlja sve moguće prepreke za dobiti kredit u normalnom roku. ne ne to nije nikakav problem. problem je eu.

https://www.teklic.hr/featured/susjedi-zabrinuti-austrijanci-masovno-kupuju-slovensku-zemlju-u-pomurju/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Austrijski poljoprivrednici masovno kupuju oranice po Sloveniji - Page 2 Empty Re: Austrijski poljoprivrednici masovno kupuju oranice po Sloveniji

Post by Eroo 21/1/2019, 15:09

teklic.hr...ma ajte, molin vas... :)

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78052
2016-07-22


Back to top Go down

Austrijski poljoprivrednici masovno kupuju oranice po Sloveniji - Page 2 Empty Re: Austrijski poljoprivrednici masovno kupuju oranice po Sloveniji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum