ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Page 8 of 26 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 26  Next

Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by marcellus 21/1/2019, 15:27

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 110

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 210


idealna žrtva - starac, 70 godina, ima tiskaru i vilu u dobrom dijelu zagreba, neoženjen i bez djece

obavljao tiskarske usluge za vlast, trebao je uljudno odbiti i završiti u jasenovcu

marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by marcellus 21/1/2019, 15:29

kazna konfiskacija cijele pokretne i nepokretne imovine, to je suština

_________________
Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Ringo10 21/1/2019, 15:30

Sora wrote:
marcellus wrote:
Ringo10 wrote:
marcellus wrote:
veber wrote:
je. i onda su svisci zamotali čokolade.

e malo je masovnih grobnica po zagrebu

a onda im je kasnije sudac ranogajec napisao smrtne presude za suradnju s okupatorom plus konfiskacija imovine, kad su već bili mrtvi a partizani uselili u njihove kuće

naravno, izlišno je napominjati da je najviše suradnje s okupatorom prema podacima GUND-a bilo na potezu od britanca i trga bana jelačića pa prema sjeveru, dakle gvozd, pantovčak...
U Hrvata sve prolazi ali naricanje i kuknjava za ustasama je vjecna.[/quote

kvaka je da velika većina nije imala veze s ustašama, ali eto nije se tražilo dokaze na suđenju ako je optužba bila suradnja s okupatorom

recimo vlasnik papirnice na trgu bana jelačića, rusin, je osuđen za suradnju s okupatorom jer je ustašama prodavao formulare i olovke, strijeljan je a zaplijenjena mu je vila na gvozdu i naravno poslovni prostor na trgu, ne znam gdje mi je sad ta presuda

kvaka je da je već bio mrtav, a stvar je funkcionirala tako da bi ljudi koji bi nekog ubili pa uselili u njegovu kuću slali u GUND da im to legalizira pa su naknadno pravi vlasnici osuđivani, naime sve presude su se zato prvo slale u GUND da se regulira "stanarsko pravo"

kasnije su devedesete uništili presude ali su zaboravili da su ostale u gundu


https://issuu.com/hip-zagreb/docs/pzi_3b/316
Da i? 
Nije bilo presude ? 
A za uhvaćene komuniste je bilo? 
4 godine su ih lovili po Zagrebu i UBIJSLI i vješali i strijeljali 

A glede stanova 

SVI SU DOBILI STAN KAD TAD . 
I USTASE I PARTIZANI 
U jugi su svi dobivali stanovev

moj sused je imao oca u ustasama i bolje je prišao u pogledu stsnova nego mnoga partizanska djeca
MA imao sam ja u obitelji sa majcine, hercegovacke strane nekih clanova rodbine koji su bili u ustasama (dvojica) i u domobranima (pet ili sest, ne sjecam se vise).

Svi su prezivjeli rat a samo jedan bivsi ustasa je odvalio 15 godina robije jer je u ratu imao odredjene funkcije i bio malo ... onako ... zajeban. Nije bio neki zlocinac i nije naredjivao ubisjtva  ali jeste pravio neke pizdarije i tako to ...

Neki su prezivjeli i to sto se zove kriznim putem i pricali su mi o tome tako da mnogo toga znam iz prve ruke. Zato kazem da su gomile tih nekih prica puke fantazije.

NA primjer, svi su mi rekli da civili nisu ubijani nego po krtakom postupku odpremani kucama u svoja sela, naselja i gradove. 
Vecina vojske je abolirana, neki su upuceni u istrazne postupke i na robije a neki su i strijeljani. 

Bilo je i nepravdi i samovolje pojedinih komandanata neko je i neduzan i neopravdano stradao. ALi naredbe za masovno ubijanje nije bilo i to nikad nije dokazano.

Brojke su daaaleko daaleko manje nego sto se po Hrvatskoj danas lupeta.


Od Bleiburga je stvoren mit. Vrlo stetan, razoran i destruktivan po hrvatsku nacionalnu svijest.

Taj mit je Hrvatsku doveo u shizofrenu situaciju iz koje nece izaci nikad osim da prihvati okolnosti i rezultate 2. sv rata kao i sav ostali svijet. 

A to znaci kao nekad u SFRJ, uz odredjene manje modifikacije razumije se.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by AssadNaPodmornici 21/1/2019, 15:32

Ringo10 wrote:
marcellus wrote:
veber wrote:
marcellus wrote:
Sora wrote:Evo ovo jr OBJEKTIVNO 

Oko 10. zagrebačkog korpusa ostala je kontroverza o njegovoj ulozi o oslobađanju Zagreba 8. svibnja 1945. godine. Naime, godinama se tvrdilo da su njegovi pripadnici prvi ušli u Zagreb (koji su dva dana ranije napustili većina ustaša i domobrana, ali i mnoštvo civila) dok je povijesna istina sasvim drugačija, a prešučivala se zbog ondašnjeg bratstva i jedinstva. Glavnu ulogu u oslobađanju Zagreba imala je 45. srpska divizija, točnije 20. srpska brigada koja je, uz još dvije srpske brigade, bila u njezinu sastavu, a među kojima je bilo i mnoštvo aboliranih četnika. Oni su prvi ušli u opustjeli grad i  već u prvim satima počeli sistematsko, već unaprijed pripremljeno, preuzimanje svih značajnih ustanova i masovnih uhićenja, ali i likvidacija. 
Pripadnici 10. zagrebačkog korpusa u grad su ušli tek sljedećeg dana. Tek tada su stanovnici izašli na ulice pozdravljajući vojsku jer je u tom korpusu bilo mnoštvo njihovih rođaka, susjeda i prijatelja.

Da, prvo su pustili četnike u zagreb, a zagrebački korpus je morao tjedan dana čekati nadomak zagreba i nisu im dozvoljavali da uđu

morali su prvo četnici ući da bi pobili sve živo
je. i onda su svisci zamotali čokolade.

e malo je masovnih grobnica po zagrebu

a onda im je kasnije sudac ranogajec napisao smrtne presude za suradnju s okupatorom plus konfiskacija imovine, kad su već bili mrtvi a partizani uselili u njihove kuće

naravno, izlišno je napominjati da je najviše suradnje s okupatorom prema podacima GUND-a bilo na potezu od britanca i trga bana jelačića pa prema sjeveru, dakle gvozd, pantovčak...
U Hrvata sve prolazi ali naricanje i kuknjava za ustasama je vjecna.
jedino kukaš ti i vas par antifašista koji ste manjina.
ustaše su pobjedili u WW2, ne nužno 1945, ali do 1991 su postali većina, i ostvarili svoj projekat.  kurcem su dobili antifašiste kada nisu mogli oružjem.

"peace has cost you a strength, victory has defeated you"
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21834
2018-06-14


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by marcellus 21/1/2019, 15:32

Ringo10 wrote:
Od Bleiburga je stvoren mit. Vrlo stetan, razoran i destruktivan po hrvatsku nacionalnu svijest.

Taj mit je Hrvatsku doveo u shizofrenu situaciju iz koje nece izaci nikad osim da prihvati okolnosti i rezultate 2. sv rata kao i sav ostali svijet. 

A to znaci kao nekad u SFRJ, uz odredjene manje modifikacije razumije se.


znači da prihvatimo da su srbi antifašisti a mi fašisti?

_________________
Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by marcellus 21/1/2019, 15:33

a propo mitova, ko je ono reko 700 000 mrtvih u jasenovcu

to nije mit za ringa

_________________
Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Regoč 21/1/2019, 15:38

Ringo10 wrote:
Regoč wrote:
Ringo10 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:za koga navijamo?

i najbitnije.. tko je dugoročno pobjedio u WW2?

iskreno mislim da su pobjedili ustaše ali ok
DA, ovo je apsolutna istina.


Ustase su u Hrvatskoj pobijedile 45 godina nakon kraja 2 sv rata.

Hrvatski moralni sunovrat, jad i bijeda
Pobiedila je ideja neovisne Hrvatske, pravaši su trijumfirali nad mađaronima i ilircima. :x :x :x
Neovisne!!!!!?????

Ovo neki vic ili zajebancija?

Hrvati misle eto izasli iz zajednicke drzave sa Srbima (i jos nekima) i oni neovisni!!!

Nismo vise u zajednici sa Srbima i mi NEOVISNI!

Mozemo mlatarati bajracima i pjevati nacionalne budnice i mi NEOVISNI!

Mozemo urlati ZDS i budalasati po koncertima. I utakmicama. I to Hrvatima znaci biti NEOVISAN.

A neovisnosti ni u tragovima nema.
Ima je više nego prije, a vi jalnuši pjevajte turbofolk.

_________________
Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Regoč 21/1/2019, 15:40

Sora wrote:
Regoč wrote:
Sora wrote:
vuksadinare wrote:Na proslavi u jajcu bila...29.11...na kolinju :)
Ne. 
Na danu državnosti BIH 
Bila neka fina klopa, domaća
Dan državnosti je Sv. Kata, ovo ti je Dan Republike. Toliko si se nalokala da ti se sve spojilo u jedan dan?
Ni nalokana ne bi pisala nebuloze koje ti pises 

.strucnjak za PRAVAŠE ..
Jbt 
Vic viceva koje REGOC objsvi na forumu je da su pravaši pobjedili 
Ha ha
Pravaši su bili za neovisnu Hrvatsku, ilirci/narodnjaci za Austroslaviju/Jugoslaviju, a mađaroni za pokornost Ugarsku. Što imamo danas? Neovisnu Hrvatsku! A ti uživaj u turbofolku s drugom Ringom.

_________________
Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 21/1/2019, 15:43

Ringo10 wrote:
Sora wrote:
marcellus wrote:
Ringo10 wrote:
marcellus wrote:

e malo je masovnih grobnica po zagrebu

a onda im je kasnije sudac ranogajec napisao smrtne presude za suradnju s okupatorom plus konfiskacija imovine, kad su već bili mrtvi a partizani uselili u njihove kuće

naravno, izlišno je napominjati da je najviše suradnje s okupatorom prema podacima GUND-a bilo na potezu od britanca i trga bana jelačića pa prema sjeveru, dakle gvozd, pantovčak...
U Hrvata sve prolazi ali naricanje i kuknjava za ustasama je vjecna.[/quote

kvaka je da velika većina nije imala veze s ustašama, ali eto nije se tražilo dokaze na suđenju ako je optužba bila suradnja s okupatorom

recimo vlasnik papirnice na trgu bana jelačića, rusin, je osuđen za suradnju s okupatorom jer je ustašama prodavao formulare i olovke, strijeljan je a zaplijenjena mu je vila na gvozdu i naravno poslovni prostor na trgu, ne znam gdje mi je sad ta presuda

kvaka je da je već bio mrtav, a stvar je funkcionirala tako da bi ljudi koji bi nekog ubili pa uselili u njegovu kuću slali u GUND da im to legalizira pa su naknadno pravi vlasnici osuđivani, naime sve presude su se zato prvo slale u GUND da se regulira "stanarsko pravo"

kasnije su devedesete uništili presude ali su zaboravili da su ostale u gundu


https://issuu.com/hip-zagreb/docs/pzi_3b/316
Da i? 
Nije bilo presude ? 
A za uhvaćene komuniste je bilo? 
4 godine su ih lovili po Zagrebu i UBIJSLI i vješali i strijeljali 

A glede stanova 

SVI SU DOBILI STAN KAD TAD . 
I USTASE I PARTIZANI 
U jugi su svi dobivali stanovev

moj sused je imao oca u ustasama i bolje je prišao u pogledu stsnova nego mnoga partizanska djeca
MA imao sam ja u obitelji sa majcine, hercegovacke strane nekih clanova rodbine koji su bili u ustasama (dvojica) i u domobranima (pet ili sest, ne sjecam se vise).

Svi su prezivjeli rat a samo jedan bivsi ustasa je odvalio 15 godina robije jer je u ratu imao odredjene funkcije i bio malo ... onako ... zajeban. Nije bio neki zlocinac i nije naredjivao ubisjtva  ali jeste pravio neke pizdarije i tako to ...

Neki su prezivjeli i to sto se zove kriznim putem i pricali su mi o tome tako da mnogo toga znam iz prve ruke. Zato kazem da su gomile tih nekih prica puke fantazije.

NA primjer, svi su mi rekli da civili nisu ubijani nego po krtakom postupku odpremani kucama u svoja sela, naselja i gradove. 
Vecina vojske je abolirana, neki su upuceni u istrazne postupke i na robije a neki su i strijeljani. 

Bilo je i nepravdi i samovolje pojedinih komandanata neko je i neduzan i neopravdano stradao. ALi naredbe za masovno ubijanje nije bilo i to nikad nije dokazano.

Brojke su daaaleko daaleko manje nego sto se po Hrvatskoj danas lupeta.


Od Bleiburga je stvoren mit. Vrlo stetan, razoran i destruktivan po hrvatsku nacionalnu svijest.

Taj mit je Hrvatsku doveo u shizofrenu situaciju iz koje nece izaci nikad osim da prihvati okolnosti i rezultate 2. sv rata kao i sav ostali svijet. 

A to znaci kao nekad u SFRJ, uz odredjene manje modifikacije razumije se.
...pa evo ti jos boljeg primjera..moj djed sa majcine strane koji je bio partizan 2 svjetski rat zavrsio sa nekakvim cinom..kad ej doznao da su mu dva bratica ubijena i bacena u jamu inace bili clanovi hss-a sa krimenom da su odbili otici u partizane i da su rekli..'jebo vas caca bili ste golaci prije rata sad uhvatili neke pozicije i ocete da vam dajem za đabe..e nece moci'...kad je to cuo odrekao se cina...nije zelio nista..zbog toga je politicki odgovarao i izbacen je iz partije 1946 godine...a na izlasku iz prostorije bivsi mu je drug dobacio..'jebo ja tebe i ono dvoje reakcininasa sto sad gnjile..pazi se mogao bi i ti'...na to mu je moj djed rekao..'dok sam te vukao bna leđima kad si bio ranjen nisi rekao ni hvala..bem ti ko je sve bio partizan'..onda nije mogao dobiti posao sest godian..pa se zaputio u njemacku desetak godina..da bi neku mirovinu zaradio i skrpao koji dinar tad..pa kad s evratio bavio s epoljoprivredom...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 21/1/2019, 15:46

realno i u partizanima ej bila hrpa olosa koaj je u tom pokretu vidjela korist za sebe..to se moze vidjeti odmah poslije rata cak i jugoslavenskim filmovima..za to je najbolji priomjer film 'lisice'..krset papica iz 1970 godine...cija ej radnja bas na tom prostoru odakle je moja obitelj
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 21/1/2019, 15:50

....i taj olos je naređivao ubijanja da se dodvori partiji i dobije neku politicku poziciju,funkciju kasnije...hrpa ljudi je nevina stradala zbog tog olosa..koji je 1945 cinkao i naređivao ubijanja i zatvore navodno 'suradniima i simpatizerima' okupatora sto su bili dobrim dijelom izgovori jer su postojali neki privatni obracuni iz proslosti..jbg ovaj se tad nasao u poziciji moci a nevoljnik okrivljeni u nemoci..da bi ti isti 1948 isto radili kao 1945 ali sad sa optuzbom da je ovaj drugi navodno staljinist
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by marcellus 21/1/2019, 15:53

vuksadinare wrote:realno i u partizanima

u partizanima do pada Italije nije praktički bilo Hrvata osim u samom vodstvu KP, najviše su bili Srbi iz Hrvatske i BIH odnosno tadašnje NDH koji su nakon osnivanja NDH dijelom otišli u četnike a dijelom u partizane, što zbog progona i slanja u logore a što zbog toga što su smatrali da je hrvatska njihova stečevina koja nema pravo na neovisnost. Teško je utvrditi što je primarno.

U Srbiji partizanskog pokreta nije bilo do pred sam kraj rata.

ovo što je pristupilo iza pada italije su uglavnom bili ili oportunisti koji su očekivali da će imati kakve koristi ili izbjeći štetu kad hitler izgubi rat što je tada bilo posve izvjesno, ili bivši domobrani, četnici, pa i ustaše (ne tako rijetko kako se misli) koji su odlučili stati na stranu pobjednika. Krajem 44. na zamolbu kralja Petra četnici kolektivno, osim jedne male grupe oko Draže, pristupaju partizanima i od tih četničkih jedinica su sačinjene one koje su prve ušle u Zagreb.

_________________
Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by vuksadinare 21/1/2019, 15:59

marcellus wrote:
vuksadinare wrote:realno i u partizanima

u partizanima do pada Italije nije praktički bilo Hrvata osim u samom vodstvu KP, najviše su bili Srbi iz Hrvatske i BIH odnosno tadašnje NDH koji su nakon osnivanja NDH dijelom otišli u četnike a dijelom u partizane, što zbog progona i slanja u logore a što zbog toga što su smatrali da je hrvatska njihova stečevina koja nema pravo na neovisnost. Teško je utvrditi što je primarno.

U Srbiji partizanskog pokreta nije bilo do pred sam kraj rata.

ovo što je pristupilo iza pada italije su uglavnom bili ili oportunisti koji su očekivali da će imati kakve koristi ili izbjeći štetu kad hitler izgubi rat što je tada bilo posve izvjesno, ili bivši domobrani, četnici, pa i ustaše (ne tako rijetko kako se misli) koji su odlučili stati na stranu pobjednika. Krajem 44. na zamolbu kralja Petra četnici kolektivno, osim jedne male grupe oko Draže, pristupaju partizanima i od tih četničkih jedinica su sačinjene one koje su prve ušle u Zagreb.
a i oni partizani koji su otisli u partizane '41 mahom su stradali..najvise u dalmaciji i lici..samo u ljheto 1941 razbijeno je nekoliko partizanskih odreda od tallijana..u kratkom vremenu...mahom zbog izdaje onih koji su im zapovjedali dok su s etakvi izvukli...inace tada zapovjendi kadar vecina dalmatinskih odreda bili su srbi i crnogorci vecina od njih dolsi izravno iz raspale kraljevske vojske a bulu platili hrvati partizani,...od tad do pada italije 1943 nije bilo nekog jaceg partizanskog pokreta u dalmaciji..u lici su stradali hrvati partizani i komunsiti izdajom drugova srba tako je onaj marko oreskovic ubijen jer je neko dojavio tocnu putanju certnicima kuda ce ovaj prolaziti
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Ringo10 21/1/2019, 16:38

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
Sora wrote:
marcellus wrote:
Ringo10 wrote:
U Hrvata sve prolazi ali naricanje i kuknjava za ustasama je vjecna.[/quote

kvaka je da velika većina nije imala veze s ustašama, ali eto nije se tražilo dokaze na suđenju ako je optužba bila suradnja s okupatorom

recimo vlasnik papirnice na trgu bana jelačića, rusin, je osuđen za suradnju s okupatorom jer je ustašama prodavao formulare i olovke, strijeljan je a zaplijenjena mu je vila na gvozdu i naravno poslovni prostor na trgu, ne znam gdje mi je sad ta presuda

kvaka je da je već bio mrtav, a stvar je funkcionirala tako da bi ljudi koji bi nekog ubili pa uselili u njegovu kuću slali u GUND da im to legalizira pa su naknadno pravi vlasnici osuđivani, naime sve presude su se zato prvo slale u GUND da se regulira "stanarsko pravo"

kasnije su devedesete uništili presude ali su zaboravili da su ostale u gundu


https://issuu.com/hip-zagreb/docs/pzi_3b/316
Da i? 
Nije bilo presude ? 
A za uhvaćene komuniste je bilo? 
4 godine su ih lovili po Zagrebu i UBIJSLI i vješali i strijeljali 

A glede stanova 

SVI SU DOBILI STAN KAD TAD . 
I USTASE I PARTIZANI 
U jugi su svi dobivali stanovev

moj sused je imao oca u ustasama i bolje je prišao u pogledu stsnova nego mnoga partizanska djeca
MA imao sam ja u obitelji sa majcine, hercegovacke strane nekih clanova rodbine koji su bili u ustasama (dvojica) i u domobranima (pet ili sest, ne sjecam se vise).

Svi su prezivjeli rat a samo jedan bivsi ustasa je odvalio 15 godina robije jer je u ratu imao odredjene funkcije i bio malo ... onako ... zajeban. Nije bio neki zlocinac i nije naredjivao ubisjtva  ali jeste pravio neke pizdarije i tako to ...

Neki su prezivjeli i to sto se zove kriznim putem i pricali su mi o tome tako da mnogo toga znam iz prve ruke. Zato kazem da su gomile tih nekih prica puke fantazije.

NA primjer, svi su mi rekli da civili nisu ubijani nego po krtakom postupku odpremani kucama u svoja sela, naselja i gradove. 
Vecina vojske je abolirana, neki su upuceni u istrazne postupke i na robije a neki su i strijeljani. 

Bilo je i nepravdi i samovolje pojedinih komandanata neko je i neduzan i neopravdano stradao. ALi naredbe za masovno ubijanje nije bilo i to nikad nije dokazano.

Brojke su daaaleko daaleko manje nego sto se po Hrvatskoj danas lupeta.


Od Bleiburga je stvoren mit. Vrlo stetan, razoran i destruktivan po hrvatsku nacionalnu svijest.

Taj mit je Hrvatsku doveo u shizofrenu situaciju iz koje nece izaci nikad osim da prihvati okolnosti i rezultate 2. sv rata kao i sav ostali svijet. 

A to znaci kao nekad u SFRJ, uz odredjene manje modifikacije razumije se.
...pa evo ti jos boljeg primjera..moj djed sa majcine strane koji je bio partizan 2 svjetski rat zavrsio sa nekakvim cinom..kad ej doznao da su mu dva bratica ubijena i bacena u jamu inace bili clanovi hss-a sa krimenom da su odbili otici u partizane i da su rekli..'jebo vas caca bili ste golaci prije rata sad uhvatili neke pozicije i ocete da vam dajem za đabe..e nece moci'...kad je to cuo odrekao se cina...nije zelio nista..zbog toga je politicki odgovarao i izbacen je iz partije 1946 godine...a na izlasku iz prostorije bivsi mu je drug dobacio..'jebo ja tebe i ono dvoje reakcininasa sto sad gnjile..pazi se mogao bi i ti'...na to mu je moj djed rekao..'dok sam te vukao bna leđima kad si bio ranjen nisi rekao ni hvala..bem ti ko je sve bio partizan'..onda nije mogao dobiti posao sest godian..pa se zaputio u njemacku desetak godina..da bi neku mirovinu zaradio i skrpao koji dinar tad..pa kad s evratio bavio s epoljoprivredom...
MA ima tih prica koliko hoces i svak ima svoja iskustva.

JA i kazem da se svasta dogadjalo ali tvrdim kao i Tudjman da naredbe sa vrha o masovnim likvidacimaa NIJE BILO.

To Tito nikad nije naredio, naredio je upravo obratno.

A to sto se u anarhiji svasta dogadja i sto niko ne moze kontrolirat vidjeli smo i u ratu devedesetih. Prezivio sam rat i bio sam na bojisnicama i nema meni tu sta ko pricat. 

DAjte jedno prestanite sa pricama BEZ DOKAZA.

I jednom treba napravit distinkciju izmedju svjesnog i programiranog istrebljenja poput istrebljenja Zhidova ili americkim Indijanaca i revansistickih ispada u situacijama anarhije kad se ne zna ko pije i ko placa u velikim ratovima ili revolucijama. 

Naravno da smeca ima svuda pa ga je bilo i medju partizanima i pripadnicima NOV i POJ. 

Ali tu se gleda generalna slika. Bio je veliki svjetski sukob sa dva zakrvljena bloka, na zivot i smrt.

Sukob koji je zavrsio nuklearnim oruzjem.

Zavrsio je kako je zavrsio a NDH i ustase su bili dio Hitlerovske koalicije.

RAtovali na pogresnoj gubitnickoj strani, napravili velike pizdarije  i snosili posljedice koje su im se obile o  blesave i glupe glave.

I stvarno ne znam sta hocete vise i  nije jasno to hrvatsko okretanje pile naopako i kretenska nastojanja da se uloge aktera tog rata izvrnu pa da ustase ispadnu pravednici a oni sa druge strane da prihvate da su povijesni negativci.

E nece moci jer je to kao i protuprirodni blud.

Mislim, to kod vas u Kifli mozda i moze iako vas vec 30 godina drzi u manijakalnoj shizofreniji, ali ako mislite da vam to pije vode bilo gdje izvan Hrvatske e zajebali ste se.

Samo mozete izazvati gadjenje i odijum. A u to sam se i mnogo puta osobno uvjerio.

A to oko Like, Marka Krntije i cetnickih puceva u partizanskim jedinicama to se znalo i nije se krilo ni u Jugi.

Procitaj Gluvi Barut od Branka Copica.

NOP se medju narodima bivse SFRJ razvijao razlicito jer su razliciti bili uvjeti.

Ali su Tito i ekipa na kraju uspjeli sve to uvezati i postici da svi u tome nadju neki svoj interes. 

I pobijedio je. I svaka mu cast.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Regoč 21/1/2019, 17:11

Sora wrote:
Regoč wrote:
Sora wrote:
vuksadinare wrote:Na proslavi u jajcu bila...29.11...na kolinju :)
Ne. 
Na danu državnosti BIH 
Bila neka fina klopa, domaća
Dan državnosti je Sv. Kata, ovo ti je Dan Republike. Toliko si se nalokala da ti se sve spojilo u jedan dan?
Bili smo u jajcu u subotu kao neradni dan 
A znsm da nije taj dan 
.. ti mamu svoju nslokanu budalo ..
Vidim kako znaš, bačvo.

_________________
Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sora 21/1/2019, 18:07

Regoč wrote:Jj
Sora wrote:
Regoč wrote:
Sora wrote:
vuksadinare wrote:Na proslavi u jajcu bila...29.11...na kolinju :)
Ne. 
Na danu državnosti BIH 
Bila neka fina klopa, domaća
Dan državnosti je Sv. Kata, ovo ti je Dan Republike. Toliko si se nalokala da ti se sve spojilo u jedan dan?
Bili smo u jajcu u subotu kao neradni dan 
A znsm da nije taj dan 
.. ti mamu svoju nslokanu budalo ..
Vidim kako znaš, bačvo.
Stručnjaku za pravaše 
I stranku prava koji nema pojma o Starčevića 
Ajd ..oladi 
Uroni glavu u bačvu ako ne ide drugacije

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sora 21/1/2019, 18:11

marcellus wrote:J
vuksadinare wrote:realno i u partizanima

u partizanima do pada Italije nije praktički bilo Hrvata osim u samom vodstvu KP, najviše su bili Srbi iz Hrvatske i BIH odnosno tadašnje NDH koji su nakon osnivanja NDH dijelom otišli u četnike a dijelom u partizane, što zbog progona i slanja u logore a što zbog toga što su smatrali da je hrvatska njihova stečevina koja nema pravo na neovisnost. Teško je utvrditi što je primarno.

U Srbiji partizanskog pokreta nije bilo do pred sam kraj rata.

ovo što je pristupilo iza pada italije su uglavnom bili ili oportunisti koji su očekivali da će imati kakve koristi ili izbjeći štetu kad hitler izgubi rat što je tada bilo posve izvjesno, ili bivši domobrani, četnici, pa i ustaše (ne tako rijetko kako se misli) koji su odlučili stati na stranu pobjednika. Krajem 44. na zamolbu kralja Petra četnici kolektivno, osim jedne male grupe oko Draže, pristupaju partizanima i od tih četničkih jedinica su sačinjene one koje su prve ušle u Zagreb.
Znaci nakon pada Italije u partizane odlaze oportunisti 
Jer računaju na korist 
Samo moraju provi jos 3 -4 krvave ofenzive ..
Sitnica za Marcelka 
Taj bi pobjedio sigurno u pljuvanju u dalj
A drugo, O cetnicima 
Pa bjezali su zajedno USTASE I CETNICI 
KAJ NE . :grin

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sora 21/1/2019, 18:13

vuksadinare wrote:Trealno i u partizanima ej bila hrpa olosa koaj je u tom pokretu vidjela korist za sebe..to se moze vidjeti odmah poslije rata cak i jugoslavenskim filmovima..za to je najbolji priomjer film 'lisice'..krset papica iz 1970 godine...cija ej radnja bas na tom prostoru odakle je moja obitelj
Realno i među braniteljima hrpa ološa 
Zatvorenika 
Drigerasa i pijandura 
Opsjednutih ratom, tzv psi rata 
Itd itd 
Ratnih profitera 
Itd 

POGKEDAJ malo oko sebe  branitelju prije nego pljuješ druge

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23809
2014-04-29


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Regoč 21/1/2019, 18:42

Sora wrote:
Regoč wrote:Jj
Sora wrote:
Regoč wrote:
Sora wrote:
Ne. 
Na danu državnosti BIH 
Bila neka fina klopa, domaća
Dan državnosti je Sv. Kata, ovo ti je Dan Republike. Toliko si se nalokala da ti se sve spojilo u jedan dan?
Bili smo u jajcu u subotu kao neradni dan 
A znsm da nije taj dan 
.. ti mamu svoju nslokanu budalo ..
Vidim kako znaš, bačvo.
Stručnjaku za pravaše 
I stranku prava koji nema pojma o Starčevića 
Ajd ..oladi 
Uroni glavu u bačvu ako ne ide drugacije
Znam da ti nije milo što su pravaši pobiedili, ali ne možeš protiv činjenica! Zato i piješ, piješ da zaboraviš, ali te otrježnjenje svaki put dokrajči pa opet piješ.

_________________
Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Ringo10 21/1/2019, 18:48

Regoč wrote:
Ringo10 wrote:
Regoč wrote:
Ringo10 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:za koga navijamo?

i najbitnije.. tko je dugoročno pobjedio u WW2?

iskreno mislim da su pobjedili ustaše ali ok
DA, ovo je apsolutna istina.


Ustase su u Hrvatskoj pobijedile 45 godina nakon kraja 2 sv rata.

Hrvatski moralni sunovrat, jad i bijeda
Pobiedila je ideja neovisne Hrvatske, pravaši su trijumfirali nad mađaronima i ilircima. :x :x :x
Neovisne!!!!!?????

Ovo neki vic ili zajebancija?

Hrvati misle eto izasli iz zajednicke drzave sa Srbima (i jos nekima) i oni neovisni!!!

Nismo vise u zajednici sa Srbima i mi NEOVISNI!

Mozemo mlatarati bajracima i pjevati nacionalne budnice i mi NEOVISNI!

Mozemo urlati ZDS i budalasati po koncertima. I utakmicama. I to Hrvatima znaci biti NEOVISAN.

A neovisnosti ni u tragovima nema.
Ima je više nego prije, a vi jalnuši pjevajte turbofolk.
Turbofolk ostavljam tebi i pravaskom basibozuku koji to i slusa uz alkohol i derneke, a sto se tice suverniteta, navedi mi jedan bitan element suvereniteta koji Hrvatska posjeduje a da sama o njemu odlucuje bez gazda koje mora slusat.

JEDAN JEDINI.

Dakle, financije, banke, monetarna politika, vojska i obrana, vanjski poslovi.

Sta je od ovoga iskljucivo u rukama Republike Hrvatske i njenih ORGANA.

U neovisnost ne racunam alkoholiziranje na derneku u Cavoglavama, revanje prigodnih nazovi pjesama tipa Jasenovac i Gradiska Stara, dernjavu po MPT koncertima, urlanje ZDS po tekmama, mlataranje barjacima i pateticno slinavljenje po Blajburgu, sa odgovarajucom ikonografijom dakako.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21656
2015-09-24


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by marcellus 21/1/2019, 18:57

Sora wrote:
Znaci nakon pada Italije u partizane odlaze oportunisti 
Jer računaju na korist 
Samo moraju provi jos 3 -4 krvave ofenzive ..
Sitnica za Marcelka 
Taj bi pobjedio sigurno u pljuvanju u dalj
A drugo, O cetnicima 
Pa bjezali su zajedno USTASE I CETNICI 
KAJ NE . :grin


ae zato se u DR računa da si dragovoljac ako si se javio dobrovoljno 91

a ne 93

a s partizanima je bilo jedno dva milijuna slavodobitnika partizanske pemzije a bogami i boračkog stana i članova bliže im familije


a tito krajem 42. imo 20.000 partizana sve zajedno

_________________
Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa  - Page 8 Empty Re: Obilježena 75. Godišnjica osnutka x zagrebačkog korpusa

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 26 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 17 ... 26  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum