ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by vuksadinare Wed 21 Oct - 13:17

Mojmir Marjanović,kapetan prve klase JNA i visokopozicionirani pripadnik KOS-a za V vojnu oblast te glavni KOS-ov operativac za podrucje Sjeverozapadne Hrvatske u intervjuu za podgoricki Radio,tvrdi da tadasnje republicke vlasti osim Slovenije koja je to djelomicno ucinila ispostovali su naredbu vrhovne komande JNA o skladistenju oruzja republickih TO-a pod kontrolom jedinica JNA:'Naisli smo na kooperativnost tadasnjih republickih vlasti sto se tice predaje oruzja TO-a,problema je bilo jedino u Sloveniji gdje vlast nije pristala da se naoruzanje TO-a stavi pod nasu kontrolu vec su predali 30% naoruzanja.Takav se problem nije pojavio u Hrvatskoj gdje sam ja sluzbovao,tu smo naisli na kooperativnost i razumijevanje tadasnjih vlasti a na vlasti je tada bila partija SDP-SKH-a.To se odigralo prije nego sto je nastupila primopredaja vlasti između HDZ-a i SDP-SKH-a.Mislim da to nije imalo veze tko je pobjedio na izborima posto i u drugim republikama jos nisu odrzani visestrnacki izbori.jednostavno to se poklopilo sa odlukom Vrhovne komande JNA u dogovoru sa Predsjednistvom SFRJ.Takva odluka je jos donesena 1989 godine u 8 mjesecu ali se privremeno odgodila dok nije izvrsena prenamjena vojnih skladista JNA.Slovenci nisu pristali iz razloga toga sto JNA nije imala dovoljno skladisnih kapaciteta za oruzje TO-a Slovenije pa smo donijeli odluku da se dio oruzja TO-a uskladisti u vojarnama i skladistima Varazdinskog korpusa kao i bjelovarskog garnizona kao najblize pozicije Sloveniji.Politicki vrh Slovenije se sa takvom odlukom nije slozio nego su zahtjevali da se oruzje TO-a Slovenije cjelokupno uskladisti na teritoriju Slovenije a posto tadasnja JNA nije imala dovoljno skladisnih potencijala u Sloveniji da prihvati cjelokupno oruzje TO-a Slovenije u razgovorima između slovenackog politickog vrha i vrhovne komande jNA odluceno je da se uskladisti samo 30% naoruzanja TO-a a da ostalo oruzje bude i dalje u skladistima pod kontrolom civilnih vlasti Slovenije'.
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Re: Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by vuksadinare Wed 21 Oct - 13:18

je'l ono iz sdp-a tvrde da nisu sljednici racanovog sdp-a-skh-a?
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Re: Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by vuksadinare Wed 21 Oct - 13:29

nikad dovoljno nije analiziran slucaj oko predaje oruzja TO-a hrvatske u ruke jna...nesto se spominjalo ali uvijek je stalo kad se malo dublje zaslo u tu problematiku.....racan je sa onim odlucnim 'mozda..'..nije imao muda oduprijeti se jna..jer je u jna gledao kao u nekakvog boga...nadrealnu silu koju nitko en moze poraziti..sto nije bila istina..slovenci su tu mudro postupili..i odlucno....a kao prvo i vizionarski....dali su jan nesto oruzja ali su zadrzali vecinu za sebe...time prevarili i jna i predsjednistvo sfrj-ota....glupe su one price bile..da nismo predali jna bi intervenirala..bi kuratz....oruzje TO-a su cinili minobacaci,bestrzajci,protuavionsko oruzje,rucni bacaci,misnko-eksplozivna sredtva i brdo pjesadisjkog naoruzanja...mislim da bi ovi iz jna i srbi dobro i tri put razmislili da li bi krenuli...ali jbg previse juda u nasim redovima i brdo srba u administraciji ucinise svoje..a najvise kukavicluk racana i sdp-a tada koji su jos cinili prijelaznu vlast...a hdz-u natovarili brdo problema a oni zbrisali u rupe
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Re: Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by vuksadinare Wed 21 Oct - 13:35

gargamel0101 wrote:Đe je link?
ne prima....s radio podgorice intervju s ovim kos-ovcem...16.4.2014 godine..malo sam kopao po arhivi
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Re: Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by michaellcmacha Wed 21 Oct - 13:39

vuksadinare wrote:nikad dovoljno nije analiziran slucaj oko predaje oruzja TO-a hrvatske u ruke jna...nesto se spominjalo ali uvijek je stalo kad se malo dublje zaslo u tu problematiku.....racan je sa onim odlucnim 'mozda..'..nije imao muda oduprijeti se jna..jer je u jna gledao kao u nekakvog boga...nadrealnu silu koju nitko en moze poraziti..sto nije bila istina..slovenci su tu mudro postupili..i odlucno....a kao prvo i vizionarski....dali su jan nesto oruzja ali su zadrzali vecinu za sebe...time prevarili i jna i predsjednistvo sfrj-ota....glupe su one price bile..da nismo predali jna bi intervenirala..bi kuratz....oruzje TO-a su cinili minobacaci,bestrzajci,protuavionsko oruzje,rucni bacaci,misnko-eksplozivna sredtva i brdo pjesadisjkog naoruzanja...mislim da bi ovi iz jna i srbi dobro i tri put razmislili da li bi krenuli...ali jbg previse juda u nasim redovima i brdo srba u administraciji ucinise svoje..a najvise kukavicluk racana i sdp-a tada koji su jos cinili prijelaznu vlast...a hdz-u natovarili brdo problema a oni zbrisali u rupe
"ali jbg previse juda u nasim redovima i brdo srba u administraciji ucinise svoje"............ aj dobro sad nema puno juda i srba u sdp-u pa nema brige za nacionalnu sigurnost.....  ;)
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Re: Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by vuksadinare Wed 21 Oct - 13:47

..pricao mi jedan susjed dok sam jos zivio na pescenici...a on ej radio u opcini...opcina pescenica je imala uskladisteno oruzje to-a u nekavom skladistu na zitnjaku...ono cuvala ga cetri portira.....bio ej to negdje polovica petog mjeseca 1990...jos nije bila sluzbena primopredaja vlasti....upala im cetvorica oficira jna sa jednom kampanjolom ispred opcine da su dosli po oruzje....prica on dalje dosli su pred njih dvojica vodecih ljudi opcine od kojih ej jedan bio srbin a ovaj drugi hrvat obadvojica rigidne komunjare..lijepo se srdacno prvo popricali sa ovima iz jna...taj moj susjed je bio hdz-ovac među prvim clanovima hdz-a u zagrebu....koji se upisao u hdz..javio svojima u opcinskom hdz-u..ovi na brzaka organizirali stotinjak clanova i simpatizera da sprijece odvoz oruzja iz skladista na zitnjaku...među njima i moj stric...koj je to frka bila organizirali su nekakva prijevoz kamionima i sobnim autima da pokusaju bar dio oruzja odvest ako ne mogu sve..kad su dosli pred skladiste bilo ej skoro gotovo sve...jna bila unutra s kamionima..okolo skaldista rasporedili dvadesetak vojnika do zuba naoruzanih...a takorec su za taoce uzeli ovih par cuvara i skaldistara...nesto su ovi iz hdz-a tamo porsvjedovali prijetili blokadom skaldista ali oficircine su zaprijetile otvaranjem vatre pa su se ovi razisli uz to je dolsa jos ondasnja milicija
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Re: Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by Guest Wed 21 Oct - 14:05

Sva sreča da su svi HDZ-ovci hrvatski prolječari. Dobro je Torcida napisala. Jebe nam se jeste li lijevo ili desno krilo partije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Re: Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by michaellcmacha Wed 21 Oct - 14:22

zgdosada wrote:Sva sreča da su svi HDZ-ovci hrvatski prolječari. Dobro je Torcida napisala. Jebe nam se jeste li lijevo ili desno krilo partije.
ma baš, sve je to isto, pa onda komotno nek sdp nastavi di je stao... dražen lalić i orjuna ups sory torcida....
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21325
2015-08-08


Back to top Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Re: Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by Guest Wed 21 Oct - 15:01

michaellcmacha wrote:
zgdosada wrote:Sva sreča da su svi HDZ-ovci hrvatski prolječari. Dobro je Torcida napisala. Jebe nam se jeste li lijevo ili desno krilo partije.
ma baš, sve je to isto, pa onda komotno nek sdp nastavi di je stao... dražen lalić i orjuna ups sory torcida....

Izbori su zabava za gluplje malo. Neki od nas su shvatili nešto vrlo jednostavno, Ako ti ja odredim što možeš izabrati. Sve što izabereš ustvari je moj izbor.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Re: Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by Guest Wed 21 Oct - 15:02

michaellcmacha wrote:
zgdosada wrote:Sva sreča da su svi HDZ-ovci hrvatski prolječari. Dobro je Torcida napisala. Jebe nam se jeste li lijevo ili desno krilo partije.
ma baš, sve je to isto, pa onda komotno nek sdp nastavi di je stao... dražen lalić i orjuna ups sory torcida....

Izbori su zabava za gluplje malo. Neki od nas su shvatili nešto vrlo jednostavno, Ako ti ja odredim što možeš izabrati. Sve što izabereš ustvari je moj izbor.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Re: Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by Guest Wed 21 Oct - 15:26

Pa , naravno da to imalo informiraniji koji je to želio znati - ZNA ; da je to DRUG RAČAN napravio i ostavio Hrvatsku na milost i nemilost četnčkih grupacija ( Srbije ) koje su htjele uništiti Hrvatsku za uvijek i zauzeti hrvatski teritorij u ime SRPSTVA; i njega slaviti - ili se pozivati na njega je čista VELEIZDAJA hrvatskih interesa - IDIOTI ( ili 5 kolona ) koji to ne žele - ili neće uopće o tome da razmišljaju - NABIJEM takva razmišljanja i VELEIZDAJU hrvatskih interesa !! PLJUC - više puta !!!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!  Empty Re: Gorka istina za SDP,Mojmir Marjanović nekadašnji operativac KOS-a za Sjeverozapadnu Hrvatsku:'Tadašnji SDP-SKH i Račan su bez protivljenja predali oružje TO-a Hrvatske JNA'!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum