ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by Guest Fri 2 Nov - 21:49

AssadNaPodmornici wrote:
pismejker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
pismejker wrote:E da..Ruska hrana je definitivno izvornoga podrijetla,,ne da nema GMOa nego cak niti nekih blesavih hibrida...sve vise se prodaje na Zapadu,kroz MIX Markete i slicne lance..kajmak,primjer,friski zrnati sir,maslac,meso..covjece..ludnica..
Nemaju izvoz neke haj teh robe,jer su bili predugo u komjunizmu..no polako ce i to se promjeniti...prvo vojna podrucja,potom civilna namjena...polako,u Sustini Rusija je jako mlada drzava..
to da..

ali nisam nikada proba nešto rusko iz supermarketa.. i kažeš da valja?

ja neznam zašto kod nas ljudi "psuju" na njemačku hranu..recimo meni njemački pršuti swartzwald , su puno jeftiniji a bogami i ukusniji nego većina naših pršuta što se prodaju po trgovinama.. a dva puta jeftiniji.. nekako mi paše njihov okus.. čemu pljuvanje na njemačku hranu, barem onu u trgovini? čokolade su im bolje i jeftinije, neki mesni proizvodi isto.. 

u Lidla bi nekada znao kupiti neke češke i poljske salame i čokolade.. e to mi je sranje na kvadrat.. naše je bolje pet puta.. ali Njemačke.. sasvim su mi Ok
Kazem da je ruska hrana,jos u fazi produkcije,na nivou kakva je bila na Balkanu prije 30-40 godina..proizvodnja na prirodan nacin,bez aditiva,i svih kemijskih sranja...mirisna i ukusna,ne pravi probleme probavi..maslac prirodne boje dukata,bez umjetnih dodataka,topi se na temperaturri koze..ukusno i mirisno sve sto se jede..

Istina,svarcwald je oke..sunka,no tu prestaje sva romantika.,,sve ostalo je teska industrija..preradjeno usitnjeno meso..sto kuratza u sto pakiranja,sve isto..
niti jedna gauda na nivou Trapista doli..ne moze se reci sve valja ili sve ne valja,nes valja,nes ne valja..
Glavno je kako ti sjedne na zeludac,a da bas uzivam u svapskoj hrani,ne bas..
dimljno meso preradjeno..Madjari razvaljuju,i izradom i vrstama mesa,,svinje,goveda,konji,divljaci..ludilo brate.. :cleanteeth
ta schwarzland šunka mi je vrh. ali kada se sjetim od ostalih njemačkih proizvoda jedino kupujem još skyr jogurt ,jer ne postoji takva proizvodnja u RH, vrhunski jogurti, i čokolade.. 

u ostalome ipak RH rastura. čak i kada sam jedno vrijem boravio u Bosni prošle godine, kupovao sam četničke i hercegovačke proizvode(zanimljivo muslimani u federaciji ne proizvode ništa , hranu rade ili srbi ili hrvati ).. isto tako vrh proizvodi :tu 

iznenadio sam se kako neki bosanski proizvodi jeftini i čak kvalitetniji nego ovi Hrvatski a mi kao imamo dobre proizvode.. njima bi čak i odgovarao ulazak u EU, mogli bi to slobodno izvoziti , pomeli bi konkurenciju

Ima ovdje jedna mladja srpkinja .,.otvorila je prvo mali ducanc,ono Balkanische market..pola godine poslije se triput prosirila i utriplala ponudu,,RH,SRB,BiH,Macedonia..i da vis,ide samo tako...iz svake drzave samo najtrazenija roba.. :clown

Guest
Guest


Back to top Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by AssadNaPodmornici Fri 2 Nov - 21:50

pismejker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
pismejker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
pismejker wrote:E da..Ruska hrana je definitivno izvornoga podrijetla,,ne da nema GMOa nego cak niti nekih blesavih hibrida...sve vise se prodaje na Zapadu,kroz MIX Markete i slicne lance..kajmak,primjer,friski zrnati sir,maslac,meso..covjece..ludnica..
Nemaju izvoz neke haj teh robe,jer su bili predugo u komjunizmu..no polako ce i to se promjeniti...prvo vojna podrucja,potom civilna namjena...polako,u Sustini Rusija je jako mlada drzava..
to da..

ali nisam nikada proba nešto rusko iz supermarketa.. i kažeš da valja?

ja neznam zašto kod nas ljudi "psuju" na njemačku hranu..recimo meni njemački pršuti swartzwald , su puno jeftiniji a bogami i ukusniji nego većina naših pršuta što se prodaju po trgovinama.. a dva puta jeftiniji.. nekako mi paše njihov okus.. čemu pljuvanje na njemačku hranu, barem onu u trgovini? čokolade su im bolje i jeftinije, neki mesni proizvodi isto.. 

u Lidla bi nekada znao kupiti neke češke i poljske salame i čokolade.. e to mi je sranje na kvadrat.. naše je bolje pet puta.. ali Njemačke.. sasvim su mi Ok
Kazem da je ruska hrana,jos u fazi produkcije,na nivou kakva je bila na Balkanu prije 30-40 godina..proizvodnja na prirodan nacin,bez aditiva,i svih kemijskih sranja...mirisna i ukusna,ne pravi probleme probavi..maslac prirodne boje dukata,bez umjetnih dodataka,topi se na temperaturri koze..ukusno i mirisno sve sto se jede..

Istina,svarcwald je oke..sunka,no tu prestaje sva romantika.,,sve ostalo je teska industrija..preradjeno usitnjeno meso..sto kuratza u sto pakiranja,sve isto..
niti jedna gauda na nivou Trapista doli..ne moze se reci sve valja ili sve ne valja,nes valja,nes ne valja..
Glavno je kako ti sjedne na zeludac,a da bas uzivam u svapskoj hrani,ne bas..
dimljno meso preradjeno..Madjari razvaljuju,i izradom i vrstama mesa,,svinje,goveda,konji,divljaci..ludilo brate.. :cleanteeth
ta schwarzland šunka mi je vrh. ali kada se sjetim od ostalih njemačkih proizvoda jedino kupujem još skyr jogurt ,jer ne postoji takva proizvodnja u RH, vrhunski jogurti, i čokolade.. 

u ostalome ipak RH rastura. čak i kada sam jedno vrijem boravio u Bosni prošle godine, kupovao sam četničke i hercegovačke proizvode(zanimljivo muslimani u federaciji ne proizvode ništa , hranu rade ili srbi ili hrvati ).. isto tako vrh proizvodi :tu 

iznenadio sam se kako neki bosanski proizvodi jeftini i čak kvalitetniji nego ovi Hrvatski a mi kao imamo dobre proizvode.. njima bi čak i odgovarao ulazak u EU, mogli bi to slobodno izvoziti , pomeli bi konkurenciju

Ima ovdje jedna mladja srpkinja .,.otvorila je prvo mali ducanc,ono Balkanische market..pola godine poslije se triput prosirila i utriplala ponudu,,RH,SRB,BiH,Macedonia..i da vis,ide samo tako...iz svake drzave samo najtrazenija roba.. :clown
normalno.
uvedi ti i prosječnog švabu da proba našu spizu , mogu se kladit da će se navuć i navraćat tu često
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21830
2018-06-14


Back to top Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by Guest Fri 2 Nov - 21:52

U Lidlo,sad ima stalna ponuda robe iz RH,alipod jednim brandom NOSTJA..ja grabim njihove dzuveče..odlicni su,ali i ostalo... :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by Counter-Strike Fri 2 Nov - 21:53

AlfaOmega wrote:Joda, ali zar ni Ukrajina sad nova sila istočne Evrope, a Rusija ode u zaborav ili tak nešt? Ono, oni izvode vojne vižbe i blokiraju cilo Crno more. Ti Ukri
izvoze dobre kurave  pirat
Counter-Strike
Counter-Strike

Posts : 4231
2018-03-12


Back to top Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by Eroo Fri 2 Nov - 22:02

pismejker wrote:Yooooodaaa..!!!!! nish ono Rusi ne proizvode??? :clown
Sve je to sića...

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78048
2016-07-22


Back to top Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by Guest Fri 2 Nov - 22:04

Eroo wrote:
pismejker wrote:Yooooodaaa..!!!!! nish ono Rusi ne proizvode??? :clown
Sve je to sića...
Ali kvalitetno i ukusno,ako pricamo o hrani..i ne bas sica..treba naraniti 180 milijuna doosa.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by Leviathan2 Fri 2 Nov - 23:30

AssadNaPodmornici wrote:inače brojka od 19milijardi $ izvoza oružja je impresivna.  proizvodnja oružja za razliku od proizvodnje nafte je vrhunska industrija, to je dobro za rusku ekonomiju.. 

fokusiranje ruske ekonomije na naftu je sranje(kao što naša ekonomija ovisi o turizmu) ali industrija oružja je vrh, jer da imaju kojim slučajem Rusi - Američki(ili Njemački mentalitet) mogla bi se tehnička rješenja iz vojne industrije prenjeti u civilnu industriju gdje bi Rusi mogli rasturati u svijetu.. ovako Rusi nažalost imaju RH ekonomski mentalitet , sporu i tromu birokraciju , pasivno stanovništvo, šteta.
korumpiranu državu, ono sve za pokrenuti business ili poslovati sve se rješava preko veza preko Ruskog HDZa (jedinstvene rusije).. ako nemaš veze u Ruskom HDZu jeba si ježa
nesto da dodam, nemoj mislit da ti kontriram, imaju i kvantiteu, medjutim imaju i rusko trziste oruzja, zamisli samo koliko orusja moraju proizvesti ili modernizirati za svoje potrebe a njihove potrebe su jebeno velike
inace se jako puno radi na dvonamjenskoj  industriji, tako recimo kalasnjikov ima i civilni program a ne samo oruzje i ima jebacki udio privatnog kapitala, isto tako recimo rosteh koji je konzorcij uzima propale firme poljoprivredne mehanizacije i prenosi mnoga rjesenja iz vojnih programa na taj sektor, il recimo proizvodnja elektronskih komponenti za vojnu avijaciju koja se prebacuju takodjer na proizvodnju civilne, i hrpa toga, recimo jos jedna zanimljiva stvar, dojucerasnji trovaci koji su radili u vojnoj kemijskoj industriji danas naveliko rade u farmaceutiki itd,  bas sam se nedugo razgovarao s jednim prijateljem rusom koji je trgovacki predstavnik u svici, firma u mjestu odtkud je on je propala prije desetak godina jer ju je unistilo sovjetko uredjenje i nisu se mogli prilagodit trzistu sad proizocodi kucanske aparate vrhunske kvalitete, a takodjer su dobili i vojne ugovore na toj bazi i suradjuju sa firmom koja radi iskljucivo za vojsku i hrpu rjesenja su dobili iz te firme,  mislim ne kuzim kakve veze imaju kucanski aparati s vojnom industrijom al eto suradjuju, nesto s vezi elektronike
problem rusije je to sto je rusija potonula devedesetih i industrija joj je doslovno ruinirana, nista, nafta koje imaju i plin su im bili jedini prakticki prihod, danas im je nafta i plin vise geopoliticko orusje nego zarada,
isto tako poljoprivreda im je bila pala na na nivo neke africke drzavice dok danas su se vec dobrano oporavili,  uzmi za primjer vocarstvo koje prakticki i nije postojalo, otkako je uveden embargo na poljoprivredne proizvode posadjene su tisuce i tisuce hektara voca a znas i sam da recimo vocu treba par godina da pocne eksploatacija,
sto se tice hpe stvari ti si u pravu, rusija jest daleko siromasnija od hrpe zemalja, ne u smislu siromastva nego u smislu da im je privreda u kurcu, no ako pogledas kojom se brzinom razvija,  po bogatsvu ce prestici sve zemlje u roku 15 godina,
evo moj brat i jos dva rodijaka su krenuli u rusiju s lovom, ulozit ce oko 80 miliona eura u neke biznise, sto u gradjevini sto u nekim drugim sektorima, u gradjevini ulaze s nekim ruskim mogulima , u metalsku industriju ulaze samostalno (pogon za proizvodnju finih limenih profila) kupuju neku ljevaonicu ventila i slicne opreme koju treba modernicirati, pogon za proizvodnju brodskih kontejnera neke cudne namjene, njih nema u rusiji a proizvode se mislim samo u engleskoj i juznoj koreji , takodjer ulaze u mesnu industiju, prije dva tjedna su dobili sve dozvole, ne mogu vjerovat koliko je to bilo ekspresno, dobili su terene po simbolicnoj cijeni i komunalni sistem, struja voda telefon ce im biti dovedeni na vrata od strane drzave tj njihovih kompanija skupa sa pristupnom cestom, ocekuju za 2 godina da ce vecina programa radit ful kapacitetom,  bili su se raspitivali za plinski sektor i suradnju s gaspromom al su ih ovi odjebali na fin nacin s obecanjem ako se ukaze potreba da ce ih kontaktirat, kod rusa se nikad ne zna, mozda ih stvarno i kontaktiraju
no ima jos i jedna zanimljiva stvar je da ruzi ulazu ogromnu lovu u naucni program i obrazovanje jer su imali vakum od devedesetih i hrpa strucnjaka im je utekla na zapad ili su jednostavno ostarili i pomrli, zamisli koliko mograju u tom polju nadoknadjivat
e sad ako putin ostane na vlasti rusija ima sansu da dostigne i preshisa vecinu zemalja,
ako dojde neki liberal kao jeljcin, navalni il neki slicni igrac, ode rusija nazad na nivo trecerazrednih zemalja

_________________
Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by Leviathan2 Fri 2 Nov - 23:34

AssadNaPodmornici wrote:
pismejker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
pismejker wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
to da..

ali nisam nikada proba nešto rusko iz supermarketa.. i kažeš da valja?

ja neznam zašto kod nas ljudi "psuju" na njemačku hranu..recimo meni njemački pršuti swartzwald , su puno jeftiniji a bogami i ukusniji nego većina naših pršuta što se prodaju po trgovinama.. a dva puta jeftiniji.. nekako mi paše njihov okus.. čemu pljuvanje na njemačku hranu, barem onu u trgovini? čokolade su im bolje i jeftinije, neki mesni proizvodi isto.. 

u Lidla bi nekada znao kupiti neke češke i poljske salame i čokolade.. e to mi je sranje na kvadrat.. naše je bolje pet puta.. ali Njemačke.. sasvim su mi Ok
Kazem da je ruska hrana,jos u fazi produkcije,na nivou kakva je bila na Balkanu prije 30-40 godina..proizvodnja na prirodan nacin,bez aditiva,i svih kemijskih sranja...mirisna i ukusna,ne pravi probleme probavi..maslac prirodne boje dukata,bez umjetnih dodataka,topi se na temperaturri koze..ukusno i mirisno sve sto se jede..

Istina,svarcwald je oke..sunka,no tu prestaje sva romantika.,,sve ostalo je teska industrija..preradjeno usitnjeno meso..sto kuratza u sto pakiranja,sve isto..
niti jedna gauda na nivou Trapista doli..ne moze se reci sve valja ili sve ne valja,nes valja,nes ne valja..
Glavno je kako ti sjedne na zeludac,a da bas uzivam u svapskoj hrani,ne bas..
dimljno meso preradjeno..Madjari razvaljuju,i izradom i vrstama mesa,,svinje,goveda,konji,divljaci..ludilo brate.. :cleanteeth
ta schwarzland šunka mi je vrh. ali kada se sjetim od ostalih njemačkih proizvoda jedino kupujem još skyr jogurt ,jer ne postoji takva proizvodnja u RH, vrhunski jogurti, i čokolade.. 

u ostalome ipak RH rastura. čak i kada sam jedno vrijem boravio u Bosni prošle godine, kupovao sam četničke i hercegovačke proizvode(zanimljivo muslimani u federaciji ne proizvode ništa , hranu rade ili srbi ili hrvati ).. isto tako vrh proizvodi :tu 

iznenadio sam se kako neki bosanski proizvodi jeftini i čak kvalitetniji nego ovi Hrvatski a mi kao imamo dobre proizvode.. njima bi čak i odgovarao ulazak u EU, mogli bi to slobodno izvoziti , pomeli bi konkurenciju

Ima ovdje jedna mladja srpkinja .,.otvorila je prvo mali ducanc,ono Balkanische market..pola godine poslije se triput prosirila i utriplala ponudu,,RH,SRB,BiH,Macedonia..i da vis,ide samo tako...iz svake drzave samo najtrazenija roba.. :clown
normalno.
uvedi ti i prosječnog švabu da proba našu spizu , mogu se kladit da će se navuć i navraćat tu često
bivsa yu ima jos uvijek kvalitetu u proizvodnji hrane isim mesne industrije koja uvozi jebeno meso iz palezoika kojem je istekao rok trajanja
svi koje ja znam, talijani svicarci austrijansi, obozavaju nasu hranu

_________________
Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by Hektorović Sat 3 Nov - 0:05

AssadNaPodmornici wrote:inače brojka od 19milijardi $ izvoza oružja je impresivna.  proizvodnja oružja za razliku od proizvodnje nafte je vrhunska industrija, to je dobro za rusku ekonomiju.. 

fokusiranje ruske ekonomije na naftu je sranje(kao što naša ekonomija ovisi o turizmu) ali industrija oružja je vrh, jer da imaju kojim slučajem Rusi - Američki(ili Njemački mentalitet) mogla bi se tehnička rješenja iz vojne industrije prenjeti u civilnu industriju gdje bi Rusi mogli rasturati u svijetu.. ovako Rusi nažalost imaju RH ekonomski mentalitet , sporu i tromu birokraciju , pasivno stanovništvo, šteta.
korumpiranu državu, ono sve za pokrenuti business ili poslovati sve se rješava preko veza preko Ruskog HDZa (jedinstvene rusije).. ako nemaš veze u Ruskom HDZu jeba si ježa

Impresivno što je najbolja godina nakon što su u kongresu donjeli CAATSA zakon koji je trebao prekinuti ruski izvoz oružja
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by Leviathan2 Sat 3 Nov - 0:25

bihacki Rocco Siffredi    :D

_________________
Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by abraham Sat 3 Nov - 5:54

Nisam upucen ali nisam impresioniran cifrom. To je nesto malo vise nego turizam u DNRH. Jedna isporuka USA je tolika tako da?????

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018 - Page 2 Empty Re: Sankcije: Rusija izvezla rekordnih 19 miijardi dolara oružja u 2018

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum