ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ipak je razum prevladao

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ipak je razum prevladao Empty Ipak je razum prevladao

Post by Guest Sun 18 Oct - 15:22

[size=46]Onaj beskućnik iz Pariza, kojem su aktivisti prošli mjesec oteli psa, napokon se ponovno susreo s njim[/size]

Zahvaljujući peticiji sugrađana, gospodin opet ima razlog za sreću

Ipak je razum prevladao AWO9dzq_700b_v22-656x365

Sjećate li se onog beskućnika iz Pariza kojeg su aktivisti za prava životinja prije nekoliko tjedana ostavili shrvanog i u suzama, nakon što su mu silom oduzeli njegova malenog psa?
Ovoga puta gospodin definitivno ima razloga isključivo za smijeh, jer mu je pas vraćen, prenosi Mirror.
Aktivisti Cause Animale Norda nedavno su u potpunosti zgranuli javnost svojim okrutnim ponašanjem kad su beskućniku bez ikakva razloga, silom oteli dragog psića, pa su se ljudi odlučili ujediniti i pokrenuti peticiju kako bi se pas vratio njegovu vlasniku.
Uspjeli su skupiti gotovo 240 tisuća potpisa, a zahvaljujući svim tim ljudima, kao i odvjetnicima koji su se izborili za njegova prava, beskućnik je ponovno mogao zagrliti svog malog najboljeg prijatelja. 


Last edited by *dudette* on Sun 18 Oct - 15:23; edited 1 time in total (Reason for editing : Font - failure)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by crvenkasti Sun 18 Oct - 15:24

Ljudi se brinu za beskućnika i za psića, a za mene ne.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by Guest Sun 18 Oct - 15:27

Evo kako se to dogodilo 19. rujna ove godine u Parizu:


[size=46]Internetom kruži grozan video u kojem aktivisti za prava životinja otimaju štene beskućniku dok ovaj plače[/size]

Mnogi smatraju da su aktivisti otišli predaleko, pa su pokrenuli peticiju


Ipak je razum prevladao 12063955_10203343005815994_31764124_n1-656x365



Ovo je trenutak beskrajne tuge koji će vam slomiti srce – trenutak u kojem aktivisti silom oduzimaju malenog psića jednom beskućniku u Parizu i ostavljaju ga u suzama.
Ljudi koji su bili okupljeni na mjestu gdje se dogodio ovaj incident bili su u šoku, a nakon što je objavljen video, krenula je lavina negativnih komentara na račun aktivista i njihove nasilne akcije.
Također, mnoge je pogodila reakcija nemoćnog beskućnika, koji je jecajući gledao kako mu odvode psa. U videu se može čuti kako neka žena govori aktivistima: “Nemate pravo da ovo radite!”
Nghi Le Duc, koji je ovaj video snimio, rekao je da su aktivisti iz Cause Animale Norda postupili “nasilno, bez milosti i bez žaljenja”, prenosi Mirror. “Bio sam šokiran kad sam vidio takvu scenu na ulicama Pariza”, dodao je.
Iz Cause Animale Norda, pak, brane svoje aktiviste te njihovu nasilnu akciju opravdavaju zaključkom da je beskućnik drogirao psa – jer su štenetu bile proširene zjenice. Dodali su i kako pas nije bio čipiran i cijepljen, što je u Francuskoj ilegalno.
Nakon što je na internetu objavljen ovaj video, više od 60 tisuća ljudi potpisalo je peticiju kako bi se postupak aktivista razmotrio i preispitao. Potpisnici tvrde kako su aktivisti “otišli predaleko” te od udruge zahtijevaju dokaze da je pas bio drogiran.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by crvenkasti Sun 18 Oct - 15:30

Da ja metnem sebe kako plačem na internet, bi li se aktivisti pokrenuli?
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by crvenkasti Sun 18 Oct - 15:31

Javi ih se njih npr. 25 000.
Svatko nek da jednu kunu, to im stvarno nije puno.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by Guest Sun 18 Oct - 15:32

Zapadni vrijednosni sustav izopačen i nakaradan ad absurdum & ad nauseam. Zastrašujuće je vidjeti kako aktivisti za zaštitu život(inj)a mrtvo-hladno ostavljaju čovjeka na cesti jer je prioritetnije zaštiti psa. 


O fefen te fifote...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by Guest Sun 18 Oct - 15:35

crvenkasti wrote:Ljudi se brinu za beskućnika i za psića, a za mene ne.
Evo Floki, da ne kažeš da se nitko ne brine za tebe. Na...  :P

Ipak je razum prevladao Dog-foodbowl_0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by Guest Sun 18 Oct - 15:37

crvenkasti wrote:Da ja metnem sebe kako plačem na internet, bi li se aktivisti pokrenuli?
Možda i bi ako imaš Flokija  :}
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by crvenkasti Sun 18 Oct - 16:01

Znam tužno lajati i pogled mi je mio. Kamen bi proplakao.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by crvenkasti Sun 18 Oct - 16:03

Dajte jednu kunu za jadnog crvenkastog.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by jastreb Sun 18 Oct - 16:08

Inače,to ne kažem ja,nego najveći svjetski stručnjak za pse Cesar Milan,da su najsretniji psi na svijetu,oni koji cijeli dan šeću sa beskućnicima,a najnesretniji oni koji žive u luksuznim vilama i koje vode na frizure i oblače ih.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by Guest Sun 18 Oct - 16:08

Može, ako digneš prednje šape. :P Ovo je za crvenog.  flower 

Ipak je razum prevladao 5.19dog-bone
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by kaya Sun 18 Oct - 16:11

Da, nisu mu ga smjeli uzeti, posebno ako mu nista loše nije radio.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by Guest Sun 18 Oct - 16:19

kaja_333 wrote:Da, nisu mu ga smjeli uzeti, posebno ako mu nista loše nije radio.
Aktivisti tvrde da su psu bile raširene zjenice i da ga je beskućnik drogirao. Ok, neka su kakti zaštitili psa. Ali onako grubo s čovjekom...  :K U velikim gradovima puno je beskućnika. Ovaj je imao sreće što je incident zabilježen kamerom i objavljen na Youtube-u.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by Guest Sun 18 Oct - 16:47

Bolji primjer retardacije Europe i čitavog zapadnog svijeta se nije mogao naći. Ovo sa psima je jedan od pet najboljih koji se mogu ponuditi.

Svojevremeno, bio je jedan film napravljen kao anketa o evoluciji, Bogu, stanju uma ljudi u Americi pa su mnogi na pitanje koga bi u rijeci gdje se utapaju pas i čovjek prvo spasili na što su odgovorili kako bi psa prvo spasili a čovjeka ostavili da umre.

Vrijednost čovjeka u zapadnom 'tolerantnom' demokratskom degeneriranom društvu opčinjenim hedonizmom, materijalizmom, osrednjošću i perverzijama jasno pokazuje na što je spalo. Opravdanje dekadencije, devijacija i poremećenosti se konstantno izvlači na razvoj tehnologije i nekakvim ekonomskim pokazateljima. Glupo da gluplje ne može biti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by Guest Sun 18 Oct - 19:23

Meni se čini da se ovdje radi o vrijednosnom izjednačavanju entiteta između kojih se ne može staviti znak jednakosti. Dosadašnji sustav vrijednosti se praktički urušio. Na ruševinama i ostacima starog gradi se novi koji u ovom trenutku ne izgleda obećavajuće. Barem ne meni. U međuvremenu, ljudi su 'izgubili kompas'. To se često manifestira na ružan način, kao što zorno ilustrira priča ovog nesretnika s psom. Sve zapravo upućuje na to da ovakvih ili još ružnijih i tužnijih priča ima puno previše. No ne vidim negativnu kauzalnost između dekadencije ili pada moralnih vrijednosti i tehnološkog napretka. Ne treba se bojati HAL-a, nego čovjeka. Ali ovog drugog treba i rešpektirati pa će donekle biti i manje razloga za strah.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by kaya Sun 18 Oct - 19:42

Ne serite, ljudi su zaštićeni čitavim sustavom normi, institucija, prava i običaja, psi skoro ničim. Nećete vidjeti da netko baci dijete iz auta jer ide na more sam i prođe nekažnjeno a dijete ostane na autoputu dok ga prvi auto ne pogazi, nećete vidjeti da je netko raskopao glavu čovjeku jer pričao i da prođe nekažnjeno a ljudi uvjetno ih nazovimo tako to sve psima rade, prema tome njima je potrebna zaštita vise nego ljudima jer ljudi je imaju.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by Trinity Sun 18 Oct - 19:48

Malo blesavo, beskućnik drogirao psa ? 
Drogu našao valjda u kontejneru.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by prckov Sun 18 Oct - 19:49

bilo kako bilo sakrijte cuku da ga Billy ne vidi

_________________
It was always the women, and above all the young ones, who were the most bigotet adherents of the party, the swallowers of slogans, the amateur spies and nosers-out of unortodoxy.
Orwell 1984
prckov
prckov

Posts : 34425
2014-04-19


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by catabbath Sun 18 Oct - 21:16

Fénix wrote:
Svojevremeno, bio je jedan film napravljen kao anketa o evoluciji, Bogu, stanju uma ljudi u Americi pa su mnogi na pitanje koga bi u rijeci gdje se utapaju pas i čovjek prvo spasili na što su odgovorili kako bi psa prvo spasili a čovjeka ostavili da umre.

Pa dobro i meni su draži psi od ljudi, šta sad.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Ipak je razum prevladao Empty Re: Ipak je razum prevladao

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum